Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2021-22 sezonu - page 18. (Read 2492 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
August 26, 2021, 12:02:11 PM
Guardiola sözleşmesi bitince Manchester City'den ayrılacakmış, artık milli takım çalıştırmak istiyormuş. Her seferinde önüne yeni bir challenge koyuyor ve onu başarıyor. Geçen sene olmadı ama bu sene Şampiyonlar Ligi kupasını alıp ayrılırsa şaşırmam. Transferde Cristiano Ronaldo iddiaları var ama Juve bedava göndermek istemiyormuş. 28-30 milyon Euro bonservis isteniyor, City bu transferi yakında bitirebilir. City'nin uzun süre ilgilendiği Harry Kane Tottenham'da kalacağını açıklamıştı.

Guardiola'nın haberini ben de okudum. Kendisi bence gelmiş geçmiş en iyi teknik adamlardan birisi. Barcelona'daki harika sistemini Manchester City'de de sürdürüyor. Tam istediği gibi bir takım kurdu ve Premier Lig'i son zamanlarda domine etmeyi başarıyorlar. Ancak tabi bir yere kadar. Böyle bir karar almasına şaşırmadım. Guardiola yeni şeyler denemeyi seven birisi.

Ronaldo transferine gelince, bir haberde 25 milyon pound gibi bir bonservis bedeli olduğu yazıyordu. Manchester City gibi para basan bir takım için elinin kiri. Tabi bunun bonusları osu busu da var. Ayrıca Jack Grealish'e de sırf bonservisi için 100 milyon pound ödemişlerdi. Ancak yine de finansal olarak iyi durumda olduklarını ve Ronaldo'yu Premier Lig mali kuralları çerçevesinde getirebileceklerini düşünüyorum.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
August 26, 2021, 11:47:31 AM
Guardiola sözleşmesi bitince Manchester City'den ayrılacakmış, artık milli takım çalıştırmak istiyormuş. Her seferinde önüne yeni bir challenge koyuyor ve onu başarıyor. Geçen sene olmadı ama bu sene Şampiyonlar Ligi kupasını alıp ayrılırsa şaşırmam. Transferde Cristiano Ronaldo iddiaları var ama Juve bedava göndermek istemiyormuş. 28-30 milyon Euro bonservis isteniyor, City bu transferi yakında bitirebilir. City'nin uzun süre ilgilendiği Harry Kane Tottenham'da kalacağını açıklamıştı.
full member
Activity: 854
Merit: 113
August 25, 2021, 06:27:17 AM
Bu maç haftasına harika bir maç ile giriş yapacağız. Bu cumartesi Manchester City sahasında Arsenal'i konuk edecek. Manchester City sezona Tottenham yenilgisiyle başlamış olsa da Norwich'i 5-0'lık bir skorla darmadağın ederek formuna yeniden kavuştu. Bu maç için Guardiola'nın takımı dikkatli bir şekilde hazırladığına dair şüphem yok. Öte yandan Arsenal ise lige kabus gibi bir başlangıç yaptı. Önce Brentford deplasmanında 2-0 yenildiler ve sonrasında da Chelsea'ye evlerinde 2-0 kaybettiler. Aubameyang ve Lacazette'in sakatlıkları takımı hücum hattında derinden etkiledi. Aubameyang Chelsea maçında her ne kadar son 20 dakikada oyuna girse de pek bir şey yapamadı.

Bu maçta benim mutlak favorim tabi ki de Manchester City. Aralarındaki son maçlarda da büyük bir psikolojik üstünlüğe de sahipler. Ben çok zorlanmadan maçı en az 2 farklı kazanacaklarını düşünüyorum.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
August 25, 2021, 05:43:58 AM
...

Arsenal Manchester city maçında Arsenal galip gelirse büyük bir sürpriz olur bu sene Chelsea de şampiyonluk adayları içinde özellikle lukaku transferiyle ofansif yönlerini çok güçlendirdiler hocam sanki ikisi arasında bir şampiyonluk mücadelesi izleyeceğiz

iyi bir premier lig takipçisi değilim ama benim favorim man. city olacak hocam. lukaku transferine bakıp da hayrete düşmeden duramıyorum. mourinho'nun chelsea'de başını yediği yıldızlara baksana; lukaku, salah, de bruyne. :) mourinho bence de lakabı gibi "özel biri" ama bir teknik direktörün elinden bu kadar yıldız geçmesine, daha doğrusu bu kadar yıldızın kaymasına anlam vermek mümkün değil. :) adamın elinden kaydırdıklarıyla millet az ötede şampiyon oluyor. :)
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
August 25, 2021, 05:33:58 AM
hafta sonu ekranında liverpool - chelsea ve man. city - arsenal mücadeleleri var. liverpool ve chelsea lige kayıpsız başlamış, ayrıca her iki takım da henüz gol yememiş. arsenal eski şaşalı günlerinden uzak olduğu için ligde henüz puanla tanışabilmiş değil. geçen hafta norwich'i beşleyen city maçın net favorisi olabilir.

Arsenal Manchester city maçında Arsenal galip gelirse büyük bir sürpriz olur bu sene Chelsea de şampiyonluk adayları içinde özellikle lukaku transferiyle ofansif yönlerini çok güçlendirdiler hocam sanki ikisi arasında bir şampiyonluk mücadelesi izleyeceğiz
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
August 25, 2021, 05:27:41 AM
hafta sonu ekranında liverpool - chelsea ve man. city - arsenal mücadeleleri var. liverpool ve chelsea lige kayıpsız başlamış, ayrıca her iki takım da henüz gol yememiş. arsenal eski şaşalı günlerinden uzak olduğu için ligde henüz puanla tanışabilmiş değil. geçen hafta norwich'i beşleyen city maçın net favorisi olabilir.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
August 24, 2021, 05:31:18 PM
Leicester West Ham karşısında dün gece tam olarak bir faciayı yaşadı desem yeridir. West Ham Fornals'in golüyle 1-0 öne geçse de Leicester hala eşitliği sağlamak için bir şeyler deniyordu. Fakat Perez'in yaptığı hareket ile ilgili ilginç kırmızı kart kararı çıktıktan sonra oyundan düşmeye başladılar. Açıkçası pozisyonu tam doğru açıdan göremedim fakat görebildiğim kadarıyla kırmızı kartlık değil gibiydi sanki. Ya da ben tam göremediğim için öyle sanıyorum. İkinci yarıda özellikle Antonio'nun sazı eline alması ile birlikte (2 gol, 1 asist) West Ham maçı kopararak 4-1'lik rahat bir galibiyet aldı.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
August 24, 2021, 03:07:33 PM
Leicester bugün West Ham karşısında adeta bir kabus yaşadı. 26. dakikada geriye düştüler ve 40. dakikada Ayoze Perez kırmızı kart gördükten sonra bütün planları suya düştü. West Ham oyunun kontrolünü tamamen ele aldı ve ikinci yarıda rakibini 3 gol daha atarak 4-1'lik bir skorla rahat geçti. Maçın adamı bence 2 gol ve 1 asist yapan M. Antonio idi. Leicester lige 1-0'lık Wolves galibiyeti ile başlamıştı ancak çok ağır bir yenilgi aldı. Ama Leicester gibi dirayetli bir takımın çabuk toparlanacağına inanıyorum.

Ayoze perezin kırmızı kartını anlayamadım ben fazla. direkt vuruyor mu kamera açısından net görülemediği için anlayamadım. 4-1 büyük bir facia oldu ama west ham gerçekten üst düzey bir oyun oynadı. çağların ikinci goldeki hatası çok basit bir hataydı.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
August 23, 2021, 05:50:15 PM
Leicester bugün West Ham karşısında adeta bir kabus yaşadı. 26. dakikada geriye düştüler ve 40. dakikada Ayoze Perez kırmızı kart gördükten sonra bütün planları suya düştü. West Ham oyunun kontrolünü tamamen ele aldı ve ikinci yarıda rakibini 3 gol daha atarak 4-1'lik bir skorla rahat geçti. Maçın adamı bence 2 gol ve 1 asist yapan M. Antonio idi. Leicester lige 1-0'lık Wolves galibiyeti ile başlamıştı ancak çok ağır bir yenilgi aldı. Ama Leicester gibi dirayetli bir takımın çabuk toparlanacağına inanıyorum.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
August 23, 2021, 04:52:36 PM
Leicester bu akşam West Ham'dan 4 tane yedi, takımda bir dengesizlik var sanırım, çok takip ettiğimden değil ama can sıkıntısına izledim bugün geçen seneki Leicester yok.
Bu akşam isabetli bir şutları yoktu nerdeyse 5-6 şut çektiler yada çekmediler.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
August 22, 2021, 06:13:51 PM
Bugünün maçı bence Arsenal - Chelsea idi.

Arsenal eski gücünde olmadığı için çok çekişmeli geçmesini beklemiyordum ama bu gibi maçlarda yine de ne olacağı belli olmuyor. Tabi adamların forveti yoktu bildiğiniz. Aubameyang 61. dakikada girebildi ama pek bir şey yapamadı. Tuchel'in sistemi ile bir başka oynayan Chelsea yenilmezliğine devam ederek rakibini 2-0 devirmeyi başardı. Lukaku'nun daha ilk maçta ilk 15 dakikada gol attığını görmek ayrı bir haz verdi. Daha ilk maçından böyle olması gelecek maçlar için iyi sinyaller veriyor. Chelsea'nin performansı çok başarılıydı ve galibiyeti sonuna kadar haketti.
legendary
August 22, 2021, 02:35:50 PM
Arsenal Martin Ødegaard'ı 30 milyon pound karşılığında Real Madrid'den transfer etmiş. Ødegaard geçen sezonun ikinci yarısında kiralanmıştı. Arsenal bu transfer sonrasında Premier Lig'de en çok para harcayan kulüp oldu. Bunun üstüne bir de kaleci Aaron Ramsdale için Sheffield United'a 30 milyon pound ödediler. Bu transferlerden sonra Arsenal'in lig beşinciliği garanti diyebiliriz. Grin

Odegaard için 30 milyon Euro iyi sayılabilecek bir para İspanya’da bence tutunamadı odegaard bakalım Arsenal’de bu sene neler yapacak bu arada tabii ki lig’de şampiyonluk için hala en güçlü ekip Manchester city yılın sonunda başka takım Şampiyon olursa büyük sürpriz olur
legendary
August 22, 2021, 02:19:18 PM
İkide iki yapan Liverpool, Chelsea ve Tottenham sezona iyi başladı. Brighton & Hove Albion'u saymıyorum çünkü genel olarak ligde bir iddiaları yok.
Chelsea Arsenal'i deplasmanda yendi. Lukaku golle açılış yaptı, gole kadar Arsenal üstündü ama golden sonra her şey değişti. İlk yarı bitmeden Reece James ile ikinciyi de bulunca Chelsea rahat bir maç çıkarttı. Arsenal'de Lacazette ve Aubameyang'ın eksikliği hissediliyor. Auba sadece son yarım saatte oynadı. Yeni transferler de kadroda yoktu.
Manchester United Southampton deplasmanında beraberlik alarak önemli bir puan kaybı yaşadı. Henüz ikinci hafta ama puan tablosuna bakmak biraz üzücü. Smiley
full member
August 20, 2021, 04:24:55 PM
Arsenal Martin Ødegaard'ı 30 milyon pound karşılığında Real Madrid'den transfer etmiş. Ødegaard geçen sezonun ikinci yarısında kiralanmıştı. Arsenal bu transfer sonrasında Premier Lig'de en çok para harcayan kulüp oldu. Bunun üstüne bir de kaleci Aaron Ramsdale için Sheffield United'a 30 milyon pound ödediler. Bu transferlerden sonra Arsenal'in lig beşinciliği garanti diyebiliriz. Grin

https://www.transfermarkt.com/arsenal-sign-odegaard-from-real-madrid-summer-spending-breaks-euro-100m-mark/view/news/391346

Hocam kaynağa göre Arsenal 35 milyon euro bonservis + 5 milyon euro da bonuslar vermiş. Ramsdale transferi de bitmiş evet. Ancak yine de biz Arsenal'den bahsediyoruz.  Grin  Sırf bu iki oyuncu sayesinde ilk 5'e girebilmeleri bence zor. Brentford karşısında defans dökülüyordu.

Bu arada bu hafta Arsenal - Chelsea maçı da var. Benim favorim net bir şekilde Chelsea. Arsenal'in hücum hattı hala kayıp. Aubameyang ve Lacazette'in ne zaman dönecekleri belli değil. Tuchel'in Chelsea'si alır bu maçı diyorum.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
August 20, 2021, 04:16:55 PM
full member
August 17, 2021, 01:13:25 PM
Manchester City, Tottenham'ın yıldız forveti Harry Kane için hala girişimlerini sürdürüyor. Ama Tottenham başkanı Daniel Levy pek oralı değil gibi görünüyor. Bu transfer döneminde Kane'i kimseye satmayacaklarını net bir dille belirtmişti. Açıkçası Kane'in isteği bir an önce buradan ayrılmak. Ancak takımlar transferde anlaşamazsa profesyonelliğini koruyarak bu sezon elinden gelenin en iyisini yapacağını düşünüyorum. Ancak önümüzdeki transfer döneminde bence Tottenham Kane'i hiçbir şekilde takımda tutamayacak.
legendary
August 17, 2021, 05:49:45 AM
Manchester United Raphael Varane transferini açıklamış. 4 yıllık sözleşme yapılan oyuncu için Real Madrid'e 40 milyon Euro ödenecekmiş.
Dün de Liverpool Virgil van Dijk'ın sözleşmesini 2 sene daha uzatmıştı. 2025'e kadar savunmayı sağlama aldılar.

Manchester United için çok iyi bir transfer hocam Raphael Varane çok beğendiğim bir oyuncuyu kadrosuna katmış Maguire da kırmızı şeytanlarda çok iyi grafik çiziyor bu sene biraz daha üst sıralarda görebiliriz ManU’yu tabi City geçebilecek bir takım göremiyorum şimdilik.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
August 16, 2021, 01:06:49 PM
Manchester City, Tottenham karşısında çok iyi bir oyun ortaya koydu. Tottenham çok güzel bir gol atarak, maç boyu kontraya kaldığı oyunu kazandı. Helal olsun şampiyonluk favorisine ilk çelmeyi Tottenham taktı
legendary
August 15, 2021, 09:53:55 PM
Son şampiyon Manchester City lige mağlubiyetle başladı. Harry Kane maçtan önce kadrodan çıkarılmıştı ama Heung-Min Son yine City'ye gol atarak takımına üç puanı getirdi. Bu Son'un City'ye attığı yedinci gol, Premier Ligde ise toplamda 71. golü oldu. Tottenham evinde City'ye karşı son maçlarda hep gol yemeden kazanıyor. Artık yavaş yavaş White Hart Lane laneti oluşmaya başlıyor diyebiliriz.
West Ham United iki kez geriye düştüğü maçta Newcastle United'ı 4-2 mağlup etti. Premier Lig'de ilk hafta maçları tamamlanırken hiçbir maçın berabere bitmemesi dikkat çekti.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
August 14, 2021, 08:32:18 AM
Manchester United Raphael Varane transferini açıklamış. 4 yıllık sözleşme yapılan oyuncu için Real Madrid'e 40 milyon Euro ödenecekmiş.
Dün de Liverpool Virgil van Dijk'ın sözleşmesini 2 sene daha uzatmıştı. 2025'e kadar savunmayı sağlama aldılar.
Pages:
Jump to: