Pages:
Author

Topic: Primedice ve tüm gerçekler / Game of Dices: S02E02 - page 5. (Read 41915 times)

legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
Hahahaha, guwera haklısın ama aksiyon yok CS'te hep kazan hep kazan nereye kadar Smiley
Ama güzel haberlerim var. Ne olduğunu anladığımda anlatmaya çalışacağım.

İpucu vereyim, aynı anda max 15 birim (kasanın yaklaşık %3'ü) riske atarak günde yaklaşık 100 birim kazanıyoruz.
Şu anda hedefim CS'in kasası kadar büyütmek. Sonra kendi payımı size yatırıp arkama yaslanıp izleyeceğim Smiley

dikkat et buraya yazıyorsun sonra birileri hemen tıkıyor sistemi Smiley

hadi bakalım, bekliyoruz yatırımları Smiley))
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Hahahaha, guwera haklısın ama aksiyon yok CS'te hep kazan hep kazan nereye kadar Smiley
Ama güzel haberlerim var. Ne olduğunu anladığımda anlatmaya çalışacağım.

İpucu vereyim, aynı anda max 15 birim (kasanın yaklaşık %3'ü) riske atarak günde yaklaşık 100 birim kazanıyoruz.
Şu anda hedefim CS'in kasası kadar büyütmek. Sonra kendi payımı size yatırıp arkama yaslanıp izleyeceğim Smiley
legendary
Coin-Turk.com
Son iki mesaja tamamen katılıyorum. Zaten bizim yaptığımız deneme ya çıkarsa deyip rastgele oynamak değil. Bir şekilde bizim beklenen değerimizin pozitif olduğu bir durum olma olasılığını test ediyoruz. Kağıt üzerinde gördüğümüze ve kısıtlıda olsa elimizdeki veriye dayanarak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini deniyoruz.

Tüm umutlarım bitmedi ama başladığımızdan bugüne kadar olan sürenin ikinci yarısında kayda değer bir artış yaşayamadık. Her iki süreci değerlendirirsek görünen sonuçlar şöyle:

1. İlk dönemde kasa miktarı ikinci dönemdekinin yaklaşık 1/4'ü kadardı.
2. İkinci dönemde oyuna giriş miktarı ilk dönemdekinin x5 - x20 si kadar.
3. İkinci dönemde özellikle son 1-2 haftadır beklenen değerimiz belirgin olarak negatife döndü.

valla gel CSe yatır Smiley biz zaten dice sitelerinin bankrolluna girmişiz. bir kez daha ne kadar doğru olduğunu gördük. kasa az-çok hep kazanır.
legendary
Son iki mesaja tamamen katılıyorum. Zaten bizim yaptığımız deneme ya çıkarsa deyip rastgele oynamak değil. Bir şekilde bizim beklenen değerimizin pozitif olduğu bir durum olma olasılığını test ediyoruz. Kağıt üzerinde gördüğümüze ve kısıtlıda olsa elimizdeki veriye dayanarak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini deniyoruz.

Tüm umutlarım bitmedi ama başladığımızdan bugüne kadar olan sürenin ikinci yarısında kayda değer bir artış yaşayamadık. Her iki süreci değerlendirirsek görünen sonuçlar şöyle:

1. İlk dönemde kasa miktarı ikinci dönemdekinin yaklaşık 1/4'ü kadardı.
2. İkinci dönemde oyuna giriş miktarı ilk dönemdekinin x5 - x20 si kadar.
3. İkinci dönemde özellikle son 1-2 haftadır beklenen değerimiz belirgin olarak negatife döndü.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
Şu anda aynen bu oluyor. Hırs yapıp anlamsız hareketler yapmadığım için de hesap patlamıyor. O yüzden yerimizde sayıyoruz. Gerçi bu durum bu şekilde devam ederse adamların elinde çok güzel bir açıklama oluyor. Çünkü her iki taraf da dengeli olduğu durumda sonuçta kasanın %1 kazanarak bizim de %1 kaybederek bu işten ayrılmamız lazım. Rakamsal olarak şu olmalı:

1 birim bet yapılarak %49,50 şansla sonsuz el oynadığımızda, ağırlık toplam bahsin %1'i olması şartıyla kasamız yavaş yavaş azalarak sıfırlanması gerek. Bu istatiksel olarak tam olarak olması gereken. Ama doğa o kadar düzenli çalışmıyor. Rastlantısal olayların oluşturduğu bir düzen var. Dolayısıyla bir eğri oluşmuyor, dalgalı bir grafik elde ediyoruz.

Şu anda şurada bir korelasyon olup olmadığına bakıyorum:
Sinyalin başarı oranının azalması - oynanan bet miktarının büyüklüğü

* Bu arada, başka bilgisayar, başka hesap, başka ip, başka her şey ile ayrı arı denemeler yapıyorum. Smiley
Bitstarz da söyle bir deneme yapmıştım. 1 hesap açtım oynadım. önce kazanma süreci sonra kaybetme sürecine girdim. bende hesabı kapattırıp, yeni bir email ile yeni bir hesap açıp tum bonusları kapattım. sonra oyuna daha öncekine göre daha büyük rakamla oynamaya başladım ve bingo 5 dk içerisinde 3 ayrı oyunda bonus game kazanıp 50x 100x arası kazanclar elde ettim ve dolayısıyla hemen parayı cekmeye calıstım ama bloke koydular. aynı ip vs vs bahane gösterdiler. ben o eski hesabımın kapandıgını ondan yeni hesap actıgımı ve hicbir bonus kullanmayarak bonus abuse yapmadığımı söyleyince ikna oldular ve bakiyeyi cekebildim. daha sonra aynı hesapla 1 ay 2 ay arayla girip ufak depositler yapıp sansımı denedim. 25 oyun arka arkaya 0 cektiğim oldu. fair mair hikaye kısacası.

Bu sistemlere bulaşmamak gerek kumarın gerçeğine güvenilmezken birde internet ortamındaki hiç çekilmez. Kasalar her zaman aç gözlülük yapıyor zamanında gerçek kumarda çok para kaybettik
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Şu anda aynen bu oluyor. Hırs yapıp anlamsız hareketler yapmadığım için de hesap patlamıyor. O yüzden yerimizde sayıyoruz. Gerçi bu durum bu şekilde devam ederse adamların elinde çok güzel bir açıklama oluyor. Çünkü her iki taraf da dengeli olduğu durumda sonuçta kasanın %1 kazanarak bizim de %1 kaybederek bu işten ayrılmamız lazım. Rakamsal olarak şu olmalı:

1 birim bet yapılarak %49,50 şansla sonsuz el oynadığımızda, ağırlık toplam bahsin %1'i olması şartıyla kasamız yavaş yavaş azalarak sıfırlanması gerek. Bu istatiksel olarak tam olarak olması gereken. Ama doğa o kadar düzenli çalışmıyor. Rastlantısal olayların oluşturduğu bir düzen var. Dolayısıyla bir eğri oluşmuyor, dalgalı bir grafik elde ediyoruz.

* Bu arada, başka bilgisayar, başka hesap, başka ip, başka her şey ile ayrı arı denemeler yapıyorum. Smiley
Bitstarz da söyle bir deneme yapmıştım. 1 hesap açtım oynadım. önce kazanma süreci sonra kaybetme sürecine girdim. bende hesabı kapattırıp, yeni bir email ile yeni bir hesap açıp tum bonusları kapattım. sonra oyuna daha öncekine göre daha büyük rakamla oynamaya başladım ve bingo 5 dk içerisinde 3 ayrı oyunda bonus game kazanıp 50x 100x arası kazanclar elde ettim ve dolayısıyla hemen parayı cekmeye calıstım ama bloke koydular. aynı ip vs vs bahane gösterdiler. ben o eski hesabımın kapandıgını ondan yeni hesap actıgımı ve hicbir bonus kullanmayarak bonus abuse yapmadığımı söyleyince ikna oldular ve bakiyeyi cekebildim. daha sonra aynı hesapla 1 ay 2 ay arayla girip ufak depositler yapıp sansımı denedim. 25 oyun arka arkaya 0 cektiğim oldu. fair mair hikaye kısacası.
newbie
Activity: 14
Bu tarz sistemler adil davranmaz,  çünkü  kasaya  her zaman daha çok para girmeli
legendary

legendary
Coin-Turk.com
diyorum ya hepsi yalan, adamlar bir şey koyuyor koda kimse fark edemiyor. önce kazandırıyor sonra sen oynadığın oranı arttırınca kayıplar başlıyor. bu sefer oynadığın rakamı arttırıyorsun cunku 1 milyon elde sorun cıkmamıs. ve bom son 1000 elde patıyorsun Smiley
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
Bir sekilde olayı dengeliyorlar demekki. Bence hazır tasınmısken baska ip yeni hesap ile tekrar deneyin. Hatta yapabiliyorsanız yeni bir bilgisayar ile yine kazanmaya başlarsanız ilk baştaki gibi house edge yuzunden sıkısıyorsunuzdur.
legendary
Genel özet şu, 500-600 clam arasında çakılıp kaldık. İki ileri bir geri modundayız.
hero member
Activity: 1302
Merit: 533
1 hafta olmuş ses seda yok, nasıl gidiyor denemeler...

Taşınma işleri vardı, tasında tamam ama net bağlanmamıştı en son.
Slack kanalına girmedim baydır.
legendary
Coin-Turk.com
1 hafta olmuş ses seda yok, nasıl gidiyor denemeler...
hero member
Activity: 756
Merit: 500
Matematik istatistik akmış maşallah Smiley uygun bir zamanda hepsini okumayı düşünüyorum.
Başarılı olmanız dileğiyle.
legendary
Bilgiler için teşekkürler. Çok güzel toparlamışsınız Smiley
Şu random.org ice sonuç üreten sistemi çok merak ettim. İnceleyeceğim.
Random.org demek bambaşka istatistiki bir veri demek. Farklı alanlarda random.org kullanarak çok ilginç sonuçlarla karşılaşmıştım. Bazı zamanlar doğayı neden anlamlandıramadığımıza çok güzel bir örnek random.org sonuçları.
newbie
Activity: 56
Merhaba konuyla ilgili farkli birseyler yazmak istedim , arastirdigim kadariyla etherium tabanli calisan merkezi olmayan etherium dice/gamling projelerine baktiniz mi ? Bazisinda ya house edge cok dusuk ya uretilen sayi sistemi trustless yada 3. partiye bagli yada yazilim acik kaynak kodlu , yada her birden cogu  ...

winsome.io  - Her ne kadar zar oyunu olmasada tamami acik kaynak kodlu . Rulet  (%2.7) ve Blackjack oyunu (%1-2) house edge var. sayi uretimi trustless yani anladigim kadariyla en guvenilir olani.

vslice -  Acik kaynak kodlu. vdice house edge %1.9 ,  uretilen sayilar oracle tabanli , random.org tarafinda uretilmekde, 

edgless - Yazilim kapali , bu nedenle trustless da degil, house edge black jack ve video poker icin  %0.83 ,  su an klasik dice sitelerinin kullanidigi client seed , site seed yapisini kullaniyor.

etheroll- Acik kaynak kodlu ama buda random.org oracle tabanli sayilari cekmekte , house edge %1.

Zamanin olursa eger mimari olarak yukaridaki isteriden de bir proje baslatmayi dusunurseniz , size farkli fikirler yada bazi soru isaretlerini giderebilir diye dusunuyorum.

not: kendim hic birinde bir deney yapmis degilim.
legendary
Bu arada tüm başlık boyunca birçok kere "beklenen değer" dedim durdum. Bu ne demek ve nasıl kullanıyorum sorusunun cevabını anlamak için sayısal lotoyla ilgili bir örnek vermek istiyorum.

Şu anda sayısal lotonun -oynadığımdan değil, az önce internetten kontrol ettim- kolon ücreti 1,5 TL. O bir kolonla kazanma olasılığımız ise yaklaşık 14 milyonda bir. Geçen hafta kazanan kişi 5.468.698,25 TL bir para almış. Bu bilgiler burada dursun.

Beklenen değer şöyle ifade edilir:

Beklenen Değer = ( Kazanma Olasılığı x Kazanma durumundaki kar ) + ( Kaybetme Olasılığı x Kaybetme durumundaki kar )

Sayısal loto verilerini bu formüle uygularsak;

Beklenen değer = ((1/14.000.000) * 5.468.698,25) + ((13.999.999 / 14.000.000) * 0)
Beklenen değer = 0,39 TL. çıkar.

Bunun iki anlamı var:

1. 0,39 TL kazanmak için 1,50 TL. harcadık. Bu istatistiksel olarak küllüm zarardır. Kim 0,39 kazanmak için 1,50 harcar?
2. Bu zararda olup 5 küsür milyon dolar kazanan arkadaşlar olmalı ki arka tarafta milyarlar kazanan bir business oluşabilsin Smiley

Dice sitelerinin house edge denilen değerleri de işte bu beklenen değeri pozitif yapmaya yarar. Dolayısıyla eninde sonunda kazanırlar. Kasa hep kazanır lafı bu sebeple doğru gibi görünür ama daha doğru bir ifadesi var. Kasa hep kazanmaz. Kasa bazen kazanır, bazen kaybeder. Kasa toplamda her zaman kazanır. Bizim yer almaya çalıştığımız yer kasanın "bazen kaybettiği" yer. Keza şu andaki veriler bizim beklenen değerimizi de pozitif gösteriyor...

legendary
Pazartesi günü taşınıyorum. Ortalık ayaktayken konsantre olmadan pek kurcalamıyorum ama şu anda denediğim şeyi aktarayım. Hem akıl akıldan üstündür, belki katkıda bulunmak isteyen olur.

Olay kısaca şu; daha önce de aktarmıştım, sinyal geldikten sonra oyuna dahil oluyoruz. Burada öncelikli gözettiğim şey kasayı korumak. Hemen belirteyim, kasayı korumak ve kasayı optimum seviyede kullanmak ibareleri aynı cümlede oksimoron oluşturuyor. Üstüne üstlük bir de bugüne kadar elde ettiğimiz karı da korumaya çalışıyorum, bu daha da berbat bir durum. Şu andaki dar boğazın sebebi bu ürkek tavır olabilir. Ama sonuçta bu bir deneme. Deneme sonucunda elde edeceğimiz en değerli şey ise veri. Denemenin devam ediyor olması önemli. Dolayısıyla başa dönüyorum, kasayı korumam gerekli. Psikolojik açıdan da karı korumam gerekli.

Şu anda istatistiksel bir başarı yakalamış durumdayız. Şöyle ki, tüm deneme boyunca 3 milyondan fazla oyun oynadık ve 1000'den fazla  sinyal aldık. Bu neyin ne olduğunu göstermek için yeterli bir miktar.

En net olarak söyleyebileceğim şey şu, normalde %49.50 oranında sonucu tahmin etme imkanım varken şu anda %52 oranında bir tahmin ortalamam var. %2,5'luk bir pozitif fayda aslında dünyalar demek.

Şu anda denediğim şey ise sinyal sonrası aldığım sonuçlara göre %76'lık bir oranı test ediyorum. Tükçesi şöyle; şu anda kadar tüm oyunlarda %52 oranda ilk denemede, %24 oranda ikinci denemede oyunu karla kapadık. Bu da demektir ki yaklaşık olarak her 4 oyundan birinde kaybedeceğiz, 3 oyunda kazanacağız. Bu durumu gözeterek şöyle bir yöntem izliyorum. Her sinyal sonrasında elimdeki veriye istinaden bu %76'lık oranın devam edeceğini varsayarak kazanacağım durumda 1 birim, kaybedeceğim durumda 3 birim kazanacağım bir deneme yapıyorum.

Burada kilit nokta yukarıdaki "yaklaşık" kelimesi. Veri şunu söylüyor %76 oranında başarılı olacaksın, oyundaki rakamlar ise bize %75'i veriyor. Aradaki %1'lik kısım ise bizim beklenen değerimiz ve bu pozitif bir değer. Dolayısıyla sonsuza kadar bu oyunu sürdürdüğümüzde -tıpkı kasa gibi- bizimde bekleyebileceğimiz kar değeri pozitif olacak.

Buradaki yanılma durumu şu olabilir. Bu durum tamamen rastlantısaldır ve zamanla -house edge 'i de eklersek- bizim %76'lık değer %74'e yakınsar. Bu durumda %1 kaybeder çıkarız. Ki varsayımsal olarak olması gereken de budur aslında Smiley

Küçük bir kuple örnek de ekleyeyim:

newbie
Activity: 56
Bence cevabi zaten vermissiniz, kumar modunda olmamasi icin safe but long term olmasi gerektigi gibi bir izlenim edindim , sahsi fikrimde bu yonde ; tabi  eger dogru hatirliyorsam boyle durumda oylamaya gidilecek ve oylama sonucunda ne cikarsa onu yapacaktiniz diye biliyorum.

Dedigim gibi takipteyim , izleniminiz , kaptanin seyir defteri tarzi yazilarinizi bekliyoruz.
legendary
Eskiden Heros diye bir dizi vardi onu boyle izlerdim , ilk sayfadan basladim saatlerdir okuyorum , tabi ki arada tuvalet , yemek vs seyler de yaptim  Grin Harika dizi film tadinda bir konu olmus , eger musait olursaniz bende kucuk bir miktar ile bu heyecana  katilmak isterim  Smiley  Cevaplarsaniz sevinirim.
Sevgiyle

Teşekkürler Smiley Yeni katılım almıyoruz.
Hatta şu anda Heroes'un son sezonu gibi durum. Garip gurup, tatsız tuzsuz gidiyor Sad

Sinyal konusunda iyice emin oldum ama kasa yönetimi kısmını kurgulayamıyorum. Safe gitmeye çalışınca da kazanç çok düşüyor, işin doğasına aykırı bir hal alıyor. Safe gitmeyeyim desem, olayı kumar moduna sokmak istemiyorum, tercih ettiğim bir yöntem değil. Sonucunu hesaplayabileceğim şekilde gitmeyi tercih ediyorum. Zaten diğer türlüsünü oturur herkes kendisi yapar, çok daha fazla da eğlenir...
Pages:
Jump to: