Pages:
Author

Topic: Reddit kurucu ortağından Ethereum fiyat tahmini - page 6. (Read 720 times)

sr. member
Activity: 735
Merit: 251
Redditin kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın Ethereum fiyatı ile ilgili öngörüsünü her ne kadar abartı bulsam da, söyleyeni düşününce bildiği bir şey mi var, diye düşünmeden edemedim doğrusu. Enteresan durumlar olabilir.
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
Bitcoin değerinde bir sıkıntı mı var. 20k mı 200 k mı ? Eğer 20 ise eth tahmini çok saçma oluyor. Eth 15 bin olursa btc 500k olur
Tahmin yapmış adam niye sıkıntı olsun. Bu sene ethereum guncellemeler görecek 15k çok abartılı bir tahmin bencede tabii ama adam ethereumun bitcoinden pozitif ayrışacağını öngörmüş. Bu 0.75 eth/btc parite oranı yaparki 0.15 tüm zamanlar zirvesi. Adam ethereumdan son derece büyük bir pozitif ayrışma bekliyor olmalı. Bizim bilmediğimiz çok daha önemli güncellemelerde söz konusu olabilir ethereum için. Tahmindeki abartı çok dikkat çekici tek başına "sharding" geliştirmesi etheri bu noktalara kadar taşımayacaktır herhalde bilmediğimiz başka birşeyler var, araştıracağız sagda solda çıtlatılırsada ögrenecegimizi umarım.

Burda dikkat çekici bir gelişme daha var ki bundan yabancı local kısımlardada bahsedildigine hic rastlamadım hacim ve market büyüklükleri ile ilgili olanca keyword aramalarıma ragmen. Elbette dikkatli gözler olayı ıskalamamıştır ama açıklayayım. Şöyleki, marketcap değerlerine dikkat edildiginde, Bitcoinin hacimsel cap 157b dolarlarda iken ethereumun 70b dolarlarda olması. Burda Neredeyse 2/1 bir oran sözkonusu. Bu fark kapanıyor. Eskiden hacimsel büyüklükte fark bitcoin lehine çok daha büyüktü. Öngörünün bir sebebide ethereumdaki bu hacimsel büyüme hızı olabilir. Veyahutta dolarda olaganüstü deger düşüşü ile alakalı gelişmeler bekleniyorda olabilir. Ayrıca EOS anıldığı üzere bir Ethereum killer niteliği taşıyor ise ethereumları boşaltmak üzere çok suni ve spekülatif fiyat şişirmeleride söz konusu olabilir.

Bunlar katiyyen yatırım tavsiyesi değildir bu arada. Kimse ne olacağını bilemez böylesi spekülatif ortamlarda her haber her türlü yöne kullanılır. Ethereum anılan fiyatlara gelse abartılı oldu derim şaşırmam elbetteki 15k ya kadar gidecek bu diyede katiyyen beklemem şahsen ben ethereumu 5-6k görcem yapıştırmazsam namerdim  Grin
member
Activity: 476
Merit: 10
Files.fm - Store, Share and Sell Files
Bitcoin değerinde bir sıkıntı mı var. 20k mı 200 k mı ? Eğer 20 ise eth tahmini çok saçma oluyor. Eth 15 bin olursa btc 500k olur
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
Redditin kurucu ortağı Alexis Ohanian, Ethereum'un fiyatının 2018 sonuna kadar 15 bin USD'ye ulaşacağını tahmin ediyor. Yarı fiyatına ulaşsa bile gerçejkten çok harika olurdu. Alexis ayrıca Bitcoin'in fiyatının 20k'ya ulaşacağını tahmin ediyor. Rakamlar kulağa çok optimistik gibi geliyor bakalım neler olacak.

https://www.reddit.com/r/ethtrader/comments/8gi1ic/reddit_founder_15000_eth_by_end_of_2018/
Pages:
Jump to: