Pages:
Author

Topic: REHBER: Ledger Nano S incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar - page 6. (Read 25253 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Ledger'ım bozuldu!
Konuyu açtığımdan beri hatta daha öncesinden beri kullandığım sapasağlam Ledger Nano S'im bozuldu.
Dün kullandığım Ledger'ım bugün çalışmıyor. PC'ye bağladığımda ekran çok hızlı geliyor gidiyor. Farklı PC'lerde denedim sonuç aynı. Ledger'ın yeni yazılımını kullandıktan sonra oldu bu durum. Tesadüf mü bilemiyorum.
Twitter'dan Tr distrübütör İlhan bey'e ve ledger ofis'e yazdım bakalım ne olacak.

Yeni yazılımı sen söyledikten sonra indirdim açıkçası kullanmayı düşünmüyorum şu an için Ledger'imi tanımakta zorluk çekiyor ve yazılımda buglar var bence kullanılmaması gerek.

sürüm: ledger-live-desktop-1.0.1-win
yeni yazılım dediğiniz gibi buglarla dolu. bende kurdum kullanmaya basladım ama account eklerken ether cuzdanımı tanıtmam 4-5 sefer ac kapa yaparak oldu. program ile alet arasında senkranizasyon eksikligi var.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Ledger'ım bozuldu!
Konuyu açtığımdan beri hatta daha öncesinden beri kullandığım sapasağlam Ledger Nano S'im bozuldu.
Dün kullandığım Ledger'ım bugün çalışmıyor. PC'ye bağladığımda ekran çok hızlı geliyor gidiyor. Farklı PC'lerde denedim sonuç aynı. Ledger'ın yeni yazılımını kullandıktan sonra oldu bu durum. Tesadüf mü bilemiyorum.
Twitter'dan Tr distrübütör İlhan bey'e ve ledger ofis'e yazdım bakalım ne olacak.

Yeni yazılımı sen söyledikten sonra indirdim açıkçası kullanmayı düşünmüyorum şu an için Ledger'imi tanımakta zorluk çekiyor ve yazılımda buglar var bence kullanılmaması gerek.

Yüksek ihtimal yeni yazılımla alakalı değil durum. Tesadüf olduğuna inanıyorum. Çünkü forumlarda redditte böyle bir şey okumadım. Bana denk geldi sanırım bu durum.
Bakalım irtibata geçtik, ne olacak göreceğiz.
Dostum bende böyle birşey okumadım herhalde dünyada ilk kez senin başına gelmiş olabilir.Işığı yanıyormudur başka kablolarla denedinmi?
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Ledger'ım bozuldu!

Yüksek ihtimal yeni yazılımla alakalı değil durum. Tesadüf olduğuna inanıyorum. Çünkü forumlarda redditte böyle bir şey okumadım. Bana denk geldi sanırım bu durum.
Bakalım irtibata geçtik, ne olacak göreceğiz.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Ledger'ım bozuldu!

legendary
Ledger'ım bozuldu!
full member
Activity: 476
Merit: 100
Hocam Ledger evet mükemmel bir cihaz ama en güzeli benim lisede kullandığım bilgisayarı okula gidip sıfır bilgisayar bağışlayarak almam. O bilgisayar bugün dahil hiç internete bağlanmadı. O bilgisayarda halen win 98 kurulu ve o zamanlar virüs denen şeyler henüz şimdiki kadar yaygın değildi.
En güzeli lisede kullandığınız bilgisayarsa en güzelini deneyip buraya çözümlerinizi yazmanızı dilerim. Çok merak ediyorum sonucu Smiley
Ayrıca öyle yapacağınıza sıfır bir laptop, üzerine linux kurulumu bitti gitti Smiley
Hocam Ledger evet mükemmel bir cihaz ama en güzeli benim lisede kullandığım bilgisayarı okula gidip sıfır bilgisayar bağışlayarak almam. O bilgisayar bugün dahil hiç internete bağlanmadı. O bilgisayarda halen win 98 kurulu ve o zamanlar virüs denen şeyler henüz şimdiki kadar yaygın değildi.
windows 98 e uyumlu client nasıl buluyorsun genco? yaptığının aynısını vmware kurarakta yapabilirdin internete kapatabiliyorsun vmware i

Mantıken 98 client kısmını düşünmedim. Önerilen yeni laptop fikri ile daha güzel şeyler geldi aklıma.
legendary
En güzeli lisede kullandığınız bilgisayarsa en güzelini deneyip buraya çözümlerinizi yazmanızı dilerim. Çok merak ediyorum sonucu Smiley
Ayrıca öyle yapacağınıza sıfır bir laptop, üzerine linux kurulumu bitti gitti Smiley
sr. member
windows 98 e uyumlu client nasıl buluyorsun genco? yaptığının aynısını vmware kurarakta yapabilirdin internete kapatabiliyorsun vmware i
full member
Activity: 476
Merit: 100
legendary
Yarın yani 9 haziran'da Ledger'ın yeni pc programı çıkması bekleniyor.
sr. member
Yazı için çok teşekkür ederiz. Başlığa da ciddi emek verilmiş, emeğinize sağlık. Fakat benim kafamı kurcalayan bir şey var.

Düzenli al-sat yapan, erc20 token alan satan vs. kişiler için bu çok çok mantıklı çünkü onayın hardware üzerinden verilmesi çok çok önemli. Etrafımda birçok insan (yazılımcılar da dahil) ledger kullandığı için kaç kez phishing'den kurtuldular. Bu normal hepimiz o oltaya gelebiliriz. Fakat uzun vade tutacak adamlar için çok bir mantık göremiyorum ben. Bilmiyorum haksız mıyım?

ÖRneğin 2 milyon adet TRX alıp unutacağım 2 sene. Borsaya falan da atmayı düşünmüyorum asla. Hatta yanına 3-5 erc20 token daha ekleyeceğim, Hydro ıvır zıvır.

myetherwallet'ın offline halinde cüzdanı oluşturup, çıktısını alıp, kağıdı da banka kasasına götürdükten sonra ledger da saklamak ile bunun arasında bir fark kalmıyor zannımca. İkisi de 1 yıl 2 yıl (neyse artık) bir yerde saklı duruyor. 2 yıl sonra bozduracağı zaman da güvenlik için yine offline tx oluşturursa güvenli oluyor.

Bilmem atladığım bir yer var mı? Nano kullanan arkadaşlar yanıtlayabilirse çok sevinirim.
Mevzu ikisinde de "korumak"
24 kelimelik seed'i ya da paperwallet'ın priv key'ini koruyabiliyorsanız güvenilir bir şekilde sorun olmaz.
Ama kullanışlılık açısından yine de ledger öndedir.
"2 yıl hiç dokunmam kesinlikle dokunmam" diyorsanız kağıt cüzdan olur. Ama "ara sıra gir çık yaparım" derseniz kullanışlılık açısından ledger.
Ben bu konuyu açtığımdan beri hatta daha öncesinden beri kullanıyorum Ledger'ı. Çok memnunum.
Bende kullanıyorum ama alsat için başka bir cüzdan açtım kendime ledger dışında onuda metamask la kullanıyorum.Yoksa günlük alış satış oluyorsa uğraşılcak iş değil ledger.
legendary
Yazı için çok teşekkür ederiz. Başlığa da ciddi emek verilmiş, emeğinize sağlık. Fakat benim kafamı kurcalayan bir şey var.

Düzenli al-sat yapan, erc20 token alan satan vs. kişiler için bu çok çok mantıklı çünkü onayın hardware üzerinden verilmesi çok çok önemli. Etrafımda birçok insan (yazılımcılar da dahil) ledger kullandığı için kaç kez phishing'den kurtuldular. Bu normal hepimiz o oltaya gelebiliriz. Fakat uzun vade tutacak adamlar için çok bir mantık göremiyorum ben. Bilmiyorum haksız mıyım?

ÖRneğin 2 milyon adet TRX alıp unutacağım 2 sene. Borsaya falan da atmayı düşünmüyorum asla. Hatta yanına 3-5 erc20 token daha ekleyeceğim, Hydro ıvır zıvır.

myetherwallet'ın offline halinde cüzdanı oluşturup, çıktısını alıp, kağıdı da banka kasasına götürdükten sonra ledger da saklamak ile bunun arasında bir fark kalmıyor zannımca. İkisi de 1 yıl 2 yıl (neyse artık) bir yerde saklı duruyor. 2 yıl sonra bozduracağı zaman da güvenlik için yine offline tx oluşturursa güvenli oluyor.

Bilmem atladığım bir yer var mı? Nano kullanan arkadaşlar yanıtlayabilirse çok sevinirim.
Mevzu ikisinde de "korumak"
24 kelimelik seed'i ya da paperwallet'ın priv key'ini koruyabiliyorsanız güvenilir bir şekilde sorun olmaz.
Ama kullanışlılık açısından yine de ledger öndedir.
"2 yıl hiç dokunmam kesinlikle dokunmam" diyorsanız kağıt cüzdan olur. Ama "ara sıra gir çık yaparım" derseniz kullanışlılık açısından ledger.
Ben bu konuyu açtığımdan beri hatta daha öncesinden beri kullanıyorum Ledger'ı. Çok memnunum.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
paper wallet metamask ya da mist gibi cuzdanlar da guvenlidir hatta private key kullanimi da guvenlidir. fakat her cihaz her uygulama her durumda zaafiyet yine olusabiliyor. ledgerde de kritik guncellemeler cikti yazilimsal mudehale ile gonderilen hedef adresin degistirilebildigi saptandi. %100 guvenli bir durum asla olmuyor ki buna ledger de dahil. 24lu seed i illa ki bi yerlere yaziyorsun bu da bir risk teskil ediyor.
mumkun olan en ust duzey guvenligi sagliyor orasi muhakkak. fakat herkes kendi kullanimindan sorumlu. en basitinden soyle bir hesaplama yapalim. ledger ya da benzer bip39 mnemonic passphrase kullanan yapilarda senin seedlerinin tahmin edilebilirligi 2048^24 gibi devasa bir ihtimal dahilinde(24lu seed kelimeler 2048 kelime icinden seciliyor/ ilaveten kendin de ekleme yapabiliyorsun). teknolojinin bizi nereye goturecegi belli olmaz kim bilir yillar sonra bu olasilik bile cok siradan kalacak. fakat gunumuz sartlarindaki guvenirligi kanitlanmis cihazlar bunlar. ledger ya da trezor ya da diger hardware cryptowallet ler.
jr. member
Activity: 120
Merit: 3

legendary
Ledger i hala kullanan varmıdır ben köşeye attım boş boş takılıyor Smiley
Benim tüm Erc20 tokenleri Ledger'da. Çoğu uzun dönemlik çünkü.
Bir miktar btc ledger'da.
Strat, neo, vtc falan onlar da hep ledger'da bekliyor. Ayı sezonunda kış uykusunda beklediler orada Cheesy
sr. member
Ledger i hala kullanan varmıdır ben köşeye attım boş boş takılıyor Smiley
legendary
Ledger’ın resmi Monero desteği çok yakında
Monero'nun lider geliştirici ekibinden Ricardo Spagni, Monero için resmi Ledger desteğinin çok yakında olduğunu duyurdu.

Monero’nun lider geliştirici ekibinden Ricardo Spagni, Pazartesi akşamı bir Youtube kanalındaki soru-cevap etkinliğine konuk oldu.

Monero’daki son gelişmelerle ilgili bilgiler veren Spagni, pek çok önemli noktaya değindi ancak Ledger Nano S‘in Monero’yu destekleyemeye çok yakın olduğuna dair ifadesi en dikkat çekici olanıydı.

Spagni, Ledger Nano S’in Monero‘yu desteklemek için yaptığı çalışmalarda sona geldiğini ve yalnızca birkaç küçük sorun üzerinde kafa yorduklarını söyleyerek “Resmi Ledger desteğinin eli kulağında” dedi.

Spagni ayrıca Ledger’ın ardından piyasanın en çok satılan ikinci donanım cüzdanı olan Trezor’un da Monero’yu desteklemek için çalışma yaptığına inandığını belirtti.

Bu arada Monero topluluğu da bir yandan kendi donanım cüzdanını geliştiriyor.

https://uzmancoin.com/monero-ledger/
https://kriptoparahaber.com/gizlilik-odakli-monero-ledger-cuzdan-destegine-hazir.html
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Teşekkürler bu forumda gördüğün en bilgilendirici konulardan biri olmuş Smiley
Yalnız seed kağıdı ile cüzdanı aynı yerde tutmayın hırsız girerse gümlersiniz.
legendary
işte bu kötü oldu, içimiz rahat bir şekilde ledgerden transferleri yapıyorduk, şimdi de bununla ilgili de kafamızda bundan sonrası için soru işaretleri oluşacak.
Sadece Ledger'a coin atarken 1 aşamadan daha geçeceksiniz, ekrandan kontrol. Kaldı ki bu da bilgisayarınızda virüs varsa.
Bilgisayarda bin tane virüs bile olsa cihaz içindeki hali hazırdaki coinlere bir şey olmuyor. Sadece cihaza atarken size adres verdiğinde bir kontrol daha gerekli.
Dikkat etmek şart.
sr. member
Activity: 490
Merit: 278
işte bu kötü oldu, içimiz rahat bir şekilde ledgerden transferleri yapıyorduk, şimdi de bununla ilgili de kafamızda bundan sonrası için soru işaretleri oluşacak.
Pages:
Jump to: