Pages:
Author

Topic: Sermayeyi sabit tutmakmı? Yoksa katladıkça yatırım yapmakmı? - page 2. (Read 1799 times)

jr. member
Activity: 350
Merit: 2
yatırılan miktarla çok bağlantılı bu. bin lira için de 100 bin lira için de aynı tavsiye verilemez sonuçta.
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
bu gibi günler için en azından sermayeyi geri çekip kalan karın üzerine devam etmek çok daha faydalıdır.
jr. member
Activity: 406
Merit: 1
katladıkça yatırım yapmanın sonunda elde sıfır kalma ihtimali hiç de zayıf değil. olaya bu pencereden de bakmak gerekir.
jr. member
kişinin mantelitesine göre değişimler göstereceği çok açık bu. 2*2=4 gibi direkt bir tavsiye verilemez.
jr. member
Activity: 406
sermayenin büyüklüğü de çok önemli. 100 bin ile işlem yapan adama da bin lirayla işlem yapana da aynı tavsiye verilemez.
hero member
Activity: 840
Merit: 532
Duruma göre değişir. İnsanlar bu piyasada senelerini geçiriyor. Yani zamanla hem stratejileri hem de piyasanın durumuna göre yeni davranış kalıpları geliştiriyoruz hepimiz. Fazla risk almak istemeyenler kârı realize ederek anapara üzerinden devam ediyor. Ben kafama göre takılıyorum, her zaman aynı taktiği izlememiz mümkün değil.
full member
Activity: 784
Merit: 120
İşin aslı kimseye fikir vermek veya yatırım tavsiyesi vermek olmadığını baştan söyleyeyim. Yatırım yaptığımda BTC, ETH veya başka coin kazandırıyordu, kazandırdığı miktarı yatırım yapıp kazanç sağlamaya devam ederim.
jr. member
Activity: 322
Boğa piyasası geldiğinde 1000 lirayı 100 bin yapsan hepsini yatırmaya devam edebilir misin? Ya da ettin para 5 bine düşse hala karda hissedebilir misin? Bunlara cevap vermek sorunu cevaplar bence.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
sabit sermayeyi katlamak gerekiyor eğer hedef büyükse bu doğruya doğru ama emniyet sibobu mutlak olmalı.
hero member
Activity: 910
Merit: 503
Açık konuşmak gerekirse sabit sermaye ile kazancımı istediğim kadar katlayamacağımı düşünüyorum. Bu nedenle sabit sermaye tercih etmiyorum. Duruma ve beklentiye göre sermayemde eklemeler çıkarmalar yapıyorum. Herkes kendince bir dikiş tutturup gidiyor işte.
jr. member
Activity: 560
Her zaman için karı realize etmek önemli, piyasanın ne olacağı hiç bir zaman belli olmuyor, elinizde dolar olarak tuttuğunuzda istediğiniz zaman tekrar girebilirsiniz.
newbie
Activity: 11
Merit: 0
BELİRLİ BİR STRATEJINIZ OLMALI BIR COIN BULAYIM 200% 300% YAPSIN HOLD KALAYIM DERSENIZ BUYUK IHTIMAL HUSRANLA SONUCLANIR

SONUCLANMAYANLAR VAR ISPATI BURDA

https://twitter.com/cryptofiree/status/1126476490047152128

https://www.tradingview.com/u/cryptofiree/

ama dikkat edin bunlar boga donemınde 

btc ınıs cıkıslarında kar realize etmelisiniz

bol kazanclı gunler . . . .
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
6 yil önce 2000 liraya bir bilgisayar aldim mining icin (2 ekran karti): parasini 1 hafta gecmeden cikarmistim (sansliydim cünkü o hafta 42 denen bir coin kazmistim ve iyi paraya satmistim). daha sonra 16 ekran karti ve mining ekipmani alarak mining olayini büyüttüm... onlarin parasi da bir kac ayda cikti. piyasaya hic bir zaman nakit para yatirmadim, miningden kazandiklarim ile yürüttüm. 3 yil sonra tüm ekipmani, bilgisayarlari sattim.

hala tek kurus para yatirmadan buradayim. dogru zamanda dogru projelere yatirimlar kazandirdi.
yanlis yatirimlar veya zamaninda acgözlülükten dolayi satmamam kaybettirdi.

hala buradayim, elimde hala coinlar var. ve hala piyasaya nakit para yatirmadim, yatirmayi da düsünmüyorum...
jr. member
Activity: 462
her şeyi kaybetmeyi göze almak şartlar ne olursa olsun doğru değil. realize etme olayı önemli bir nokta.
full member
Activity: 350
Merit: 129
fallenangel
Katlanınca sermayeyi direk çekeceksin. Geride kalan kazanç ile yatırıma devam edeceksin. En azından geçen ayı sezonunda bunu yapmamış olduğuma çok hayıflandım.
jr. member
Activity: 476
Piyasa havasından bağımsızsa Katladıkça yatırmak mantıklı. Ama piyasa havasına göre hareket edilecekse anaparayla devam edilip boğa geldiğinde hepsi dahil edilerek yatırım yapılmalı.
jr. member
heyecan aramak buraya yatırılan paraya göre değişir. bin iki bin lira ile piyasaya giren adamla 50-100 bin lira sokan adama aynı tavsiye verilemez.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
Bu tamamen şansa bağlı bir durum aslında. Hold kalırsın o token değer kazanmaz veya katlamaya çalışırsın zararla kapatırsın vs vs tabi iyi bir proje bularak yatırım yapıp bir süre unutmak kazandırabilir ancak o projeyi iyi seçmek lazım.
member
Activity: 910
Merit: 10
Katlamaya çalışmak daha heyecan verici ve fırsat daha fazla ancak riskte fazla parayı eritebilirsin ama hold kalanlarında durumu pek farklı değil şuan bir çok alt coinde.
jr. member
Activity: 257
Sabit tutmak uzın vadede kazandırıyor ama yetenek varsa katlamak daha hızlı kazandırır. Ama tabi tecrübe yoksa asla fazla oynamamak lazım yoksa eldekide gider.
Pages:
Jump to: