Pages:
Author

Topic: Sermayeyi sabit tutmakmı? Yoksa katladıkça yatırım yapmakmı? - page 7. (Read 1799 times)

newbie
Activity: 84
Merit: 0
güzel bir soru biz gelen karı tekrar bir cinde değerlendirip çeviriyoruz ama sabit bıraksak daha mı iyi denemeli
member
Activity: 308
Merit: 11
Bütün yatırımımı tek bir kanala endekslememeyi öğrendim ben. Yanlış olabilir kimisine göre bu da herkesin kendi kişisel görüşünden gelir.
Ben kazadıkça ihtiyacım olmasa bile kaydırırım başka yerlere. Nakit, dolar, euro, diğer sepetler gibi. Hiç bir yatırım aracına %100 güvenmiyorum. Olası büyük düşüşlerde alttan toplayabilmek için kenara çektiklerime ihtiyacım olacak. Yükselirken herkes kazanır. Önemli olan düşüşlere karşı dirençli olmak.
newbie
Activity: 168
Ana parayı çektikten sonra tek coine değil bir portföy oluşturmak mantıklı onda da kari al çık ya başka coin dene ya da düşünce bir daha al ben böyle yapıyorum.
newbie
Activity: 98
Belli bir miktara kadar katlamayı tercih ederim sonrasında sermaye sabit kalır kazancımı çekmeye başlarım. Zaten sürekli kazanmak imkansız bir de kazanıyoruz diyelim sürekli katlamak da imkansız
full member
Activity: 350
Merit: 102
sermayeyi bütün para ikiye katlandıktan onra geri çekmek ve kalanla devam etmek en mantıklısıdır. katladıkça anapara dahil herşeyi riske etmek büyük saçmalık olur. ileride oldukça üzebilir bu durum. para yönetimi kolay şey değildir.
jr. member
Activity: 84
Merit: 1
Sermayenin büyüklüğü ne kadar? Azsa katla hatta zamanla ekleme yap ama hatırı sayılır miktarda yatırım varsa ufak ufak nakiti de çek
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Benim ilk al sat yapmaya başladığım ve halen devam ettiğim yöntemden bahsetmek istiyorum sizlere. Örneğin LTC aldım. Örneği anlaşılık kılmak için adetleri biraz yüksek söyleyeceğim. 10 LTC aldım ve bunun için 0.1 den 1BTC verdim. Ve 1 LTC fiyatı %10 arttığında elimde BTC karşılığı 1.1 BTC olan LTC oldu. Bu durumda eğer yükselmesini beklediğim ve satışını planladığım bir durumdaysa 10 LTC'nin 9 tanesini tekrar BTC'ye çeviriyorum. 9 LTC o an için 0.99 BTC yapıyor Ve haliyle o son elde kalan 1 LTC bana kar kalıyor. Bunu satoshi değeri düşük coinlerde yaptığınızda adet olarak daha yüksek kalıyor. Normal şartlarda portföyümü maksimum 5 coine bölüyordum. Şu anda cüzdanımda 24 adet coin var ve bunların 18'i bu şekilde arttırma yoluyla ana param sabit olacak şekilde al sat yaptıklarımdan oluşuyor. Yaklaşık 2 yılda bu yöntemle toplam BTC miktarımı 4'e katladım. Bu sırada saklamakta olduğum bazı coinler düşmez dediğim yerin çok altına düştü ancak ben hiç satmadım. Gelecekte bu 18 tane olan ve aslında sadece al sat ile yanıma kar kalan bu coinlerin 2 tanesi yüksek karlılığa ulaşsa beni zengin eder. Sizde deneyebilirsiniz. Bunu yaparken hesabınızı karıştırmamak için ya ikini bir cüzdanı olan borsa veya ana coinler için Blockfolio ile takibat yapabilirsiniz. Umarım faydası olur.
member
Activity: 364
Merit: 10
Katladıkça farklı coinlere yatırım yapmak daha mantıklı geliyor bana. Ancak ara ara küçük miktarlarla da olsa nakite dönmekte fayda var.
Sonuçta bu piyasada risk var, elde hiçbir şey kalmamasını izlemek can sıkabilir Cheesy
jr. member
Activity: 169
Merit: 5
Dun tam da bu konunun uzerine dusunuyordum. Farkli fikirler okumak yararli oldu. Aslinda en guzeli hic cekmeden karla birikte katladikca katlamak ama barindirdigi da bir risk var. O yuzden yatirimizin katlanma suresini uzatmayacak ve sizi de bu surecte motive edicek bir miktarin bozdurulmasi taraftariyim. Sonucta burda riskler var. Habire katliyim derken ters birsey olsa uzucu olur. En azindan su kadarini cekmistim dersin. Yatiriminin basina birsey gelmis olsa cekmis oldugun paradan devam edersin ya da ne biliyim guzel bir firsat cikmistir ama terste kalmissindir, firsati kacirmamak icin daha once cekmis oldugun parayi devreye sokarsin vs.
member
Activity: 252
Merit: 11
Elbette bize para da lazim lakin para biriktirebiliyorsan kâr ile biikte biriktirdiğini de ekle derim çünkü boğa sezonuna az kaldı diyebiliriz ne kadar çok coin o kadar çok kâr demek
member
Activity: 392
bence sabit tutmak ve her sermayeyi yakaladında satıp kar ile yola devam etmek. tabi biraz zor gözüküyor ama denenebilir
member
Activity: 406
Merit: 12
Yatırım yaptığım coinlere güvenim tamsa katlandıkça daha fazla almaya bakarım. Kötü günler için bir miktar para ayırmak lazım kenara tabi. İhtiyacın olurdaysa harcayacaksın, yoksa bi işe yaramaz. O dengeyi iyi tutturmak gerek.
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Merhaba;

Ben 3 BTC ile girdim borsaya. Amacım altcoinlerden al-sat yaparak mevcut BTC yi arttırmak 2 ayda al sat ile 3 BTC yi 4 BTC yaptım. BTC yi anapara olarak düşünerek onu arttırmayı sağlıyorum. Daha sonra BTC nin artmasını bekleyeceğim Smiley
newbie
Activity: 136
Ben ana sermayemi komple çektim, elimdeki karla devam ediyorum. Bu şekilde olunca insan çok daha rahat trade yapıyor, daha kolay risk alıyor. Öbür türlü içeride ana sermaye olunca fazla stres oluyorsunuz.
member
Activity: 322
Merit: 16
Çoğunlukla kârımin %20sini kendime harcamak için bırakır gerisini yine yatiririm. Çünkü ana parayı da kâri da kullanmadigim sürece bu parayı ne yapacağım ben. Sonsuza kadar biriktiririm sonra cocuklarim harcasın mi ? Bunun için mi bu kadar emek ?
member
Activity: 448
Merit: 33
Yatırım yapmanın sonu gelmez.
Diyelim ki paranızı 10x kar yaptınız, sonra ne olacak? O katladığınız para bir 10x daha oldu? Sonra? Sonra? Sonra?
 Borsada veya cüzdanında 1 milyon dolarlık coinin var veya 1 milyon dolarlık arsan var, çekip harcamadıktan sonra Sana ne faydası var ki?  Borsa da durması, cüzdanda durması, tapuda durması bana bir fayda sağlamıyor.

Benim yaptığım şu: Yaptığım yatırımlar, Kafamda belli bir rakama ulaşıncaya kadar o yatırıma dokunmuyorum. Yatırımlarım kafamdaki belirlediğim rakama
ulaştığında ise satıyorum sonra belli bir kısmını yine yatırıma, kalan kısmını da çekip harcıyorum, ihtiyacım varsa onları gideriyorum.
Unutmayın:
Harcayamadığınız/harcamadığınız para sizin değildir.  Siz sadece o paraya bekçilik yaparsınız.
full member
Activity: 840
Merit: 103
Ben duserkende kazaniyorum artarkende ama tabiki her iki durumda mevcut gelirde degisiklik oluyor. Uzun donemli araliklarla dusundugumde kazancli cikmis oluyorum. Zaten bir teknik gelistirmeden duygusal davrananlar buyuk ihtimal kaybederler.
newbie
Activity: 101
Stratejiye bağlı bence eğer stratejiye güveniyorsan katladıkça katla. Ama biraz da şans ile kazanılmışsa ben olsam koyduğum sermayenin tamamını çeker karla devam ederim
member
Activity: 112
Yatırım yapılacak olan paranın durumuna göre değişir bence bu sorunun cevabı.

Riske edilecek kaybedilse de dert edilmeyecek bir paraysa tamamını kullanmak daha mantıklı.

Aksi durumda, belli bir oranda kazanç sağladıktan sonra ana parayı almak ve edilen kazancı bir şekilde arttırmak daha mantıklı.

Kaldı ki, airdroplar, bountyler vs. katılıp elimizdeki parayı arttırabilirsiniz.

Arkadaşlarıma da diyorum sık sık, riske edebileceğiniz paranız varsa girin yoksa uzak durun diye.
member
Activity: 588
Merit: 18
En mantıklı yatırım metodu ana parayı realize edip karla devam etmek ondan sonra bu sermaye üzerine gerekmedikçe veya yeni fırsatlar çıkmadıkça ekleme yapmak sadece riski arttırır. Yani riske değecek bir durum yoksa sermayeyi sabit tutmak bana daha mantıklı geliyor.
Pages:
Jump to: