Pages:
Author

Topic: Δημιουργία slack channel για Ελληνική κοινότητα - page 2. (Read 11550 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μελη+bots ή μονο μελη?  Grin

bot μόνο ένα είναι το greeting bot. γιατί το λές συνέχεια αυτό? Οι υπόλοιποι που μιλάνε στο κανάλι τι είναι Ai?

παιδιά όποιος θέλει να μπει στο slack ας μου κάνει pm να τον κάνω invite γιατί πλέον το έχουν κλέισει οι διαχειριστές του στο να μπαίνει κάποιος ελεύθερα γιατί μας είχαν ταράξει με spam bot


 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

καλά στο Ελληνικό κανάλι δεν έχουμε κανά spam bot και είναι γενικό το κακό με τα slack κανάλια αυτό το φαινόμενο
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
μελη+bots ή μονο μελη?  Grin

bot μόνο ένα είναι το greeting bot. γιατί το λές συνέχεια αυτό? Οι υπόλοιποι που μιλάνε στο κανάλι τι είναι Ai?

παιδιά όποιος θέλει να μπει στο slack ας μου κάνει pm να τον κάνω invite γιατί πλέον το έχουν κλέισει οι διαχειριστές του στο να μπαίνει κάποιος ελεύθερα γιατί μας είχαν ταράξει με spam bot


 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
παιδιά όποιος θέλει να μπει στο slack ας μου κάνει pm να τον κάνω invite γιατί πλέον το έχουν κλέισει οι διαχειριστές του στο να μπαίνει κάποιος ελεύθερα γιατί μας είχαν ταράξει με spam bot
newbie
Activity: 6
Merit: 0
πως φαινεται η νεολαια που δεν ειχε ποτε mirc Grin
πως φαινεται η νεολαια που δεν ειχε ποτε mirc Grin

Έτσι! Tongue

Δεν θα μπορούσατε να έχετε πέσει πιο πολύ έξω!  Cheesy Cheesy Cheesy

θα σας δώσω μερικα στοιχεία...

αναζητήσεις: με altavista & hotbot

cracks για προγράμματα και παιχνίδια: από astalavista

freeware: από tucows

ποτέ internet explorer... μόνο netscape navigator

όταν σε έπαιρναν τηλέφωνο κοβόταν η σύνδεση με το ίντερνετ οπότε μέχρι να ξανασυνδεθείς έπαιζες και ένα φλιπεράκι  Wink

για να φτιάξουμε κάποια σελίδα συμβουλευόμασταν πάντα το Matt's Script Archive με όλα τα cgi resources και μετά την ανεβάζαμε στο geocities  Cheesy

και το mirc η αλήθεια είναι ότι δεν το χρησιμοποιούσα αρκετά... για τις επαφές μου μόνο ICQ

και τέλος, υπήρχε ένα φόρουμ (δεν θυμάμαι το όνομά του) για ανταλλαγή Mp3. Ανέβαζες λίστα ότι έχεις σε ένα excel, ο άλλος διάλεγε ποια θέλει, τα έγραφες σε cd και του τα έστελνες με το ταχυδρομείο!

α να μου χαθείτε εδώ μέσα... συγκινήθηκα τώρα  Cry Grin Cheesy



Μάλλον υπάρχει και κάποιος ποιο γέρος ...

Attica BBS , 9600 σύνδεση , Lynx browser Smiley

Τη καλημέρα μου
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
110 άτομα πλέον στο κανάλι ενώ πρέπει να συνεχίζουμε να είμαστε το ποιο offtopic κανάλι του core slack αλλά εδώ που τα λέμε γιαυτό τον λόγο δεν υπάρχει το chat? Για να κάνουμε κουβέντα και να μην την βάζουμε σε καλούπια  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
τα μέλη στο slack έφτασαν πλέον τα 100  Grin,
Οταν είχα ζητήσει από τον developer του bitcoin btcdrak να δημιουργήσει το κανάλι θυμάμαι που με είχε ρωτήσει "θα μπει κανείς"  Grin
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
ζηταει email και password που τα δημιουργεις οταν σου στειλουν το invite και μετα μπορεις να κανεις login, ετσι ειναι η διαδικασια γιατι ειμαι σε καποια slack αλλων νομισματων και το εχω κανει

οποτε εχει καποιος invitation?


to invitation θελει email. στειλε σε μενα ή στον chek2 Pm με το email σου να σε φτιαξουμε Wink
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
θελει invite για να μπεις στο slack....καποιος??

μπορεί και να θέλει γιατί μερικοί προσπαθούν να μπουν από το link και δεν τα καταφέρνουν.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μελη+bots ή μονο μελη?  Grin

bot μόνο ένα είναι το greeting bot. γιατί το λές συνέχεια αυτό? Οι υπόλοιποι που μιλάνε στο κανάλι τι είναι Ai?
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
μελη+bots ή μονο μελη?  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μόλις ξεπεράσαμε και τα 90 μέλη  Smiley
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μόλις φτάσαμε τα 80 μέλη Smiley
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
καλησπέρα chek2fire - στείλε μου σε παρακαλώ το invite στο slack. έχω καμιά βδομάδα στο χώρο του mining, θα ήμουν υπόχρεος για οποιαδήποτε βοήθεια
ευχαριστώ

σου έστειλα μνμ να μου δώσεις ξανά το email σου γιατί ξεχάστηκα και δεν το έκανα. Θα σε κάνω invite άμεσα.
full member
Activity: 287
Merit: 100
καλησπέρα chek2fire - στείλε μου σε παρακαλώ το invite στο slack. έχω καμιά βδομάδα στο χώρο του mining, θα ήμουν υπόχρεος για οποιαδήποτε βοήθεια
ευχαριστώ
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μερικές φορές μου το κάνει και μένα ο chrome
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
μονο εγω εχω προβλημα με το σλακ σημερα?
δεν συνδεομαι σε κανενα καναλι καμιας ομαδας!
αν ειμασταν στην τουρκια δεν θα αναρωτιομουν Grin

edit: Ο chrome φταιει τελικα!
newbie
Activity: 50
Merit: 0
Αυτό το χαος στο chat και η ελεύθερη επικοινωνία είναι και ο βασικός λόγος που δημιουργήθηκε το κανάλι.
Να μπορουμε να μιλάμε ελεύθερα και να λέμε ότι θέλουμε

Καμία αντίρρηση Tongue
Απλά αν γινόταν μεγαλύτερη χρήση του "reply to thread" θα ήταν περισσότερο βολικό για όλους



Ξεκάθαρα, αν και δεν υπάρχει μεγάλο spam(ακόμα τουλάχιστον).
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Αυτό το χαος στο chat και η ελεύθερη επικοινωνία είναι και ο βασικός λόγος που δημιουργήθηκε το κανάλι.
Να μπορουμε να μιλάμε ελεύθερα και να λέμε ότι θέλουμε

Καμία αντίρρηση Tongue
Απλά αν γινόταν μεγαλύτερη χρήση του "reply to thread" θα ήταν περισσότερο βολικό για όλους

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πάντως ήδη ξεπεράσαμε τους Γάλλους και είμαστε πλέον το μεγαλύτερο μη αγγλικό κανάλι στο core slack
Αυτό το χαος στο chat και η ελεύθερη επικοινωνία είναι και ο βασικός λόγος που δημιουργήθηκε το κανάλι.
Να μπορουμε να μιλάμε ελεύθερα και να λέμε ότι θέλουμε
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Μια πρόταση που θα έβαζε κάποια τάξη στο χάος Tongue θα ήταν να χρησιμοποιείται περισσότερο το "reply to thread". Θα ήταν πιο μαζεμένη η κατάσταση Grin
Pages:
Jump to: