Pages:
Author

Topic: Δημιουργία slack channel για Ελληνική κοινότητα - page 5. (Read 11556 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
παιδιά αυτό είναι το link για τα invite και μέσα μπορείτε να βρείτε στα κανάλια και το Ελληνικό #greeks

https://slack.bitcoincore.org/

το κανάλι γενικά αυτό στο slack είναι των developer του bitcoin και στο general θα τους βρείτε όλους Smiley και φυσικά μπορείτε να συζητήσετε μαζί τους. Είναι ότι ποιο ζωντανό υπάρχει αυτή την στιγμή στην bitcoin κοινότητα μαζί με το εδώ forum και το r/bitcoin στο reddit.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
To κανάλι μόλις άνοιξε και όποιος θέλει μπορεί να έρθει. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να μπείτε στο κανάλι του core και εκεί στο κανάλι Greeks που έχει δημιιουργηθε από τον σύνδεσμο που έχω βάλει. Μπορώ να σας κάνω και invite για όποιον θέλει δίνοντας μου το σε pm το email του.

https://bitcoincore.slack.com

σας περιμένουμε Smiley

https://bitcoincore.slack.com/messages/greeks/details/
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Γιατι τι εγινε με το υπαρχον καναλι που ειχε φτιαχτει Σπύρο? Προβλεπω πως πάλι θα σπασουμε σαν τις συιστωσες του Συριζα? Αυτο εχει γινει καταντια πλεον ελληνικου ταμπεραμεντου. Cool

ναι κατάντια είναι όταν σου βάζουν χέρι σε ένα chat κανάλι για ότι μιλάς πολύ Tongue και σου δημιουργούν κάθε τόσο και λιγάκι ξεχωριστά κανάλια. Και κατά τύχη αυτό συμβαίνει πάντα όταν γράφεις κάτι για τους Classic developer. Την πρώτη φορά είχε γίνει με το fork και τώρα έγινε με την πατάτα του Gavin που και ο ίδιος την παραδέχθηκε και που υποστήριζε αυτόν τον scammer σαν να είναι ο Satoshi.
Ηδη τον διέγραψα τον λογαριασμό μου από αυτό το κανάλι και έχω στείλει pm στον διαχειριστή του core slack να μα φτιάξει ένα ελληνικό κανάλι εκεί τουλάχιστον να έχουμε έναν χώρο να συζητάμε ελεύθερα και χωρίς περιορισμούς.
Την διάσπαση δεν την κάνω εγώ αλλά όσοι έχουν συμπεριφορά γεροξεκούτι που τους ενοχλούν τα πάντα και φυσικά επιλεκτικά.
full member
Activity: 147
Merit: 100
Make world a better place to live!!!
Γιατι τι εγινε με το υπαρχον καναλι που ειχε φτιαχτει Σπύρο? Προβλεπω πως πάλι θα σπασουμε σαν τις συιστωσες του Συριζα? Αυτο εχει γινει καταντια πλεον ελληνικου ταμπεραμεντου. Cool
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μα ελληνικό κομμάτι θα φτιάξουμε εκεί συν ότι στο core κανάλι το αγγλικό έχω δει αρκετούς supporter του Classic να γράφουν καθημερινά την γνώμη τους ελεύθερα. Δεν έχω δει κανένα να οτυς πει κάτι. Η ουσία είναι να γίνετε κουβέντα και κανείς να μην την σταματάει η να τις βάζει κανόνες.
Για μένα αυτό είναι το ποιο ουσιαστικό σε μια συζήτηση και η λογική πάντα βρίσκει τον δρόμο της για συμφωνίες και κατανόηση.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
φυσικά και είναι. Εχεις πει ποτέ την γνώμη σου και σε έχει περιορίσει ποτέ κανένας?
Εδω τοπικά στα Ελληνικά οχι αλλά στο main forum ναι
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
φυσικά και είναι. Εχεις πει ποτέ την γνώμη σου και σε έχει περιορίσει ποτέ κανένας?
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Εκανα έτοιμα στον BtcDrak που είναι και ο διαχειριστής του core slack καναλιού να μας δημιουργήσει ένα κανάλι εκεί για να μιλάμε στα Ελληνικά. Ηδη υπάρχει κανάλι εκεί στα Γερμανικά και στα Γαλλικά. Καιρός να αποκτήσουμε και εμείς ένα.
Στο κανάλι θα μπορούμε να μιλάμε ελεύθερα και χωρίς κανέναν περιορισμό γιατί θα λειτουργεί όπως είναι και ο σκοπός του δλδ ένα ελεύθερο chat channel.
Όταν το ανοίξει ο διαχειριστής του core slack θα ενημερώσω και φυσικά θα βάλω και το link όπου ο καθένας θα μπορεί ελεύθερα και χωρίς κανέναν περιορισμό να μπει.
Ας δημιουργήσουμε έναν τελείως ελευθεριακό χώρο συζήτησης της κοινότητας χωρίς περιορισμούς και κανόνες όπως είναι και αυτό εδώ το forum
Είναι αυτο εδω το φόρουμ ελευθεριακής χώρος συζήτησης χωρίς περιορισμούς ?
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Εκανα έτοιμα στον BtcDrak που είναι και ο διαχειριστής του core slack καναλιού να μας δημιουργήσει ένα κανάλι εκεί για να μιλάμε στα Ελληνικά. Ηδη υπάρχει κανάλι εκεί στα Γερμανικά και στα Γαλλικά. Καιρός να αποκτήσουμε και εμείς ένα.
Στο κανάλι θα μπορούμε να μιλάμε ελεύθερα και χωρίς κανέναν περιορισμό γιατί θα λειτουργεί όπως είναι και ο σκοπός του δλδ ένα ελεύθερο chat channel.
Όταν το ανοίξει ο διαχειριστής του core slack θα ενημερώσω και φυσικά θα βάλω και το link όπου ο καθένας θα μπορεί ελεύθερα και χωρίς κανέναν περιορισμό να μπει.
Ας δημιουργήσουμε έναν τελείως ελευθεριακό χώρο συζήτησης της κοινότητας χωρίς περιορισμούς και κανόνες όπως είναι και αυτό εδώ το forum
Pages:
Jump to: