Pages:
Author

Topic: Δημιουργία slack channel για Ελληνική κοινότητα - page 4. (Read 11550 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Να υπενθυμίσω το κανάλι που έχουμε στο slack για όποιον θέλει να μπει να τα λέμε. δλδ το κανάλι είναι των core developer και της bitcoin κοινότητας και έχουμε φτιάξει και ένα channel greek εκεί μέσα. Είμαστε και το μοναδικό μη αγγλόφωνο κανάλι μαζί με το Κινέζικο και το Γαλλικό νομίζω αν και το Γαλλικό νομίζω το έχουν κλείσει γιατί δεν είχε κόσμο Tongue
Για να μπείτε απλά κάντε κλίκ σε αυτόν εδώ τον σύνδεσμο

https://bitcoincore.slack.com/
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
δεν ξενυχταω για κανεναν Cheesy
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
τις τελευταίες μέρες και ως συνήθως κατά τις 2-3 το βράδυ μέχρι και τις 4 μπαίνει στο general channel και ο Roger Ver και πλέον έχουν ατελείωτες συζητήσεις για το scaling του Bitcoin με τους developer και κυρίως με τον Adam Back
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
η επιμονη σου απεδωσε, μπηκα  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
επιμένω μπείτε μέσα στο core κανάλι του slack. Στην κυριολεξία εκεί βρίσκεται όλος ο επιχειρηματικός οι developer, miner. ακόμα και trader του Bitcoin. Λες και είναι ο κεντρικός τόπος συνάντησης όλης της κοινότητας μοιάζει πλέον.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Είμαστε πλέον κοντά στα 20 άτομα. Έκανα invite και τον Αντωνόπουλο αν και φαντάζομαι δεν θα μπει και ποτέ. Στο κεντρικό κανάλι του core τον βλέπω σπάνια να μπαίνει. Σχεδόν καθημερινά τον βλέπω στο 21inc slack κανάλι και χθές τον είδα και στο openbazaar του slack.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ανετα! Cheesy
τα εγγονια εχουν ηδη τα δικα τους πορτοφολια. απλα χρειαζεται ενα contract
σtο eth ή Lisk οπου αν εχεις πανω απο χρονο να κανεις καποιο transaction, να μεταφερθουν ολα τα νομισματα σε δικες τους addresses Wink

στο bitcoin μπορείς να στειλεις τα bitcoin σου στο μέλλον σε συγκεκριμένη διεύθυνση. Σε κανένα άλλο σύστημα δεν μπορείς να το κάνεις αυτό.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
ανετα! Cheesy
τα εγγονια εχουν ηδη τα δικα τους πορτοφολια. απλα χρειαζεται ενα contract
σtο eth ή Lisk οπου αν εχεις πανω απο χρονο να κανεις καποιο transaction, να μεταφερθουν ολα τα νομισματα σε δικες τους addresses Wink
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
ολοι οι κολογεροι εδω μαζευτηκαμε Grin
Να φανταστώ οι διαθήκες θα περιέχουν τα privatekey πρως τα εγγόνια
hero member
Activity: 815
Merit: 500
ολοι οι κολογεροι εδω μαζευτηκαμε Grin

Είναι λίγο ΚΑΠΗ η κατάσταση εδώ μέσα Grin
Bytheway έχω προλάβει και λίγο Gopher και Lynx πριν τα modem με τις BBS που ήθελε 1 ώρα να κατέβει μια φωτογραφία  Tongue
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
ολοι οι κολογεροι εδω μαζευτηκαμε Grin
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
πως φαινεται η νεολαια που δεν ειχε ποτε mirc Grin
πως φαινεται η νεολαια που δεν ειχε ποτε mirc Grin

Έτσι! Tongue

Δεν θα μπορούσατε να έχετε πέσει πιο πολύ έξω!  Cheesy Cheesy Cheesy

θα σας δώσω μερικα στοιχεία...

αναζητήσεις: με altavista & hotbot

cracks για προγράμματα και παιχνίδια: από astalavista

freeware: από tucows

ποτέ internet explorer... μόνο netscape navigator

όταν σε έπαιρναν τηλέφωνο κοβόταν η σύνδεση με το ίντερνετ οπότε μέχρι να ξανασυνδεθείς έπαιζες και ένα φλιπεράκι  Wink

για να φτιάξουμε κάποια σελίδα συμβουλευόμασταν πάντα το Matt's Script Archive με όλα τα cgi resources και μετά την ανεβάζαμε στο geocities  Cheesy

και το mirc η αλήθεια είναι ότι δεν το χρησιμοποιούσα αρκετά... για τις επαφές μου μόνο ICQ

και τέλος, υπήρχε ένα φόρουμ (δεν θυμάμαι το όνομά του) για ανταλλαγή Mp3. Ανέβαζες λίστα ότι έχεις σε ένα excel, ο άλλος διάλεγε ποια θέλει, τα έγραφες σε cd και του τα έστελνες με το ταχυδρομείο!

α να μου χαθείτε εδώ μέσα... συγκινήθηκα τώρα  Cry Grin Cheesy

legendary
Activity: 975
Merit: 1003
πως φαινεται η νεολαια που δεν ειχε ποτε mirc Grin

Έτσι! Tongue
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
πως φαινεται η νεολαια που δεν ειχε ποτε mirc Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
στο κανάλι δεν είμαστε πολλοί αλλά όντος στο κεντρικό κανάλι που είναι συνέχεια 100+ άτομα οι συζητήσεις είναι χαοτικές ιδίως όταν υπάρχουν αντιπαραθέσεις και συμμετέχουν πολλά άτομα.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
ποτέ μου δεν κατάφερα να συντονιστώ με το chat στο slack...

μου φαίνεται λίγο αχταρμάς έτσι όπως είναι το ένα κάτο από το άλλο, και αν συμμετέχουν ταυτόχρονα πολλοί χάνω το μπούσουλα εντελώς
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
15 άτομα ήδη στο slack και η παρέα μεγαλώνει  Grin Πάντως στο κεντρικό κανάλι του core γίνονται ομηρικές συζητήσεις και μερικές φορές καυγάδες. Μου αρέσει πόσο άναρχο είναι το chat του  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ήμαστε ήδη 10 άτομα, εντάξει τα δύο είναι τα bot αλλά προχωράμε. Πάντως καλοδεχούμενοι για όσους θέλουν να μπούνε. Συν ότι όπως είπα έχει και το general channel που είναι οι developer του bitcoin με πάνω από 1000 άτομα που συμμετέχουν  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μπα αυτός μπαίνει σπάνια μου φαίνεται έχει εμφανιστεί κανα δύο φορές. Ο Garzik μπαίνει συχνά.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
ειναι και ο αγαπητος γκαβιν μεσα να του τα χωνουμε? :p
Pages:
Jump to: