Pages:
Author

Topic: Solana'nın Ethereum'u geçme ihtimali - page 3. (Read 860 times)

member
Activity: 692
Merit: 50
February 09, 2022, 04:51:40 PM
Solana bu gidişle ilk 10 dışına düşecek. Ağ sorunları vs baya kan kaybetti. Toparlamazsa işleri zor.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
February 09, 2022, 04:38:25 PM
tezos'un solana'yı geçme ihtimali, solana'nın ethereum'u geçme ihtimali, ethereum'un bitcoin'i geçme ihtimali diye uzayıp gidiyor bu liste.
aralara birkaç tane polkadot'u ve avax'ı da eklersek güzel bir küme yaratabiliriz. solana ağzıyla kuş tutsa da bir boka derman olmaz, gitsin kendisini eğlendirsin dursun. geri kalanlar da ethereum'un bokunu yesin. böyle de bilimsel bir açıklama yaparım işte!

Hocam solanayı resmen ezmissin.😀
Artık herkes BTC'nin üstünlüğünü kabul ettiği için BTC'yi geçer diye kıyas yapan yok. Hâlbuki alternatif coinler BTC de olan eksileri gidermek için çıkmış ama kimse BTC yi geçmek istemiyor.
Akıllı kontrat olayında Ethereum gibisi yok artık her yeni proje acaba Ethereumu geçer mi diye bakılıyor ama daha geçeni görmedim. Zaten başkasını geçmeye çalışan kim olursa olsun başarılı olamaz.
Geçer mi geçmez mi bilinmez ama özellikle oyun projeleri solana ağını daha çok kullanıyor gibi geldi bana. Ethereumu geçecek olursa bence BNB geçer 😀

BNB mi geçer Cheesy Cheesy

Ethereum ağının klonu bir chainleri var, ekstra hiç bir özelliği yok, ethereuma gelen her yenilikte copy paste yapılarak BNB ye geliyor, başka marifeti yok, fee ucuz olmasa çok kullanan olacağını sanmam.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 09, 2022, 02:53:15 PM
Daha önceleri Bitcoin geçilmesi gereken hedef olarak görülürdü topluluklarca. Artık Ethereum geçilecek hedef olarak görülmeye başlandı. Bitcoin'in geçilemeyeceği anlaşıldı galiba sonunda. Veya artık rakip olarak görülmüyor. Cheesy Solana dikkat çeken başarılı bir proje. Ama Ethereum'un üzerinde kümelenmiş güçlü projeler var. Onları ikna etmeden Ethereum artık geçilemez.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 09, 2022, 06:34:33 AM
tezos'un solana'yı geçme ihtimali, solana'nın ethereum'u geçme ihtimali, ethereum'un bitcoin'i geçme ihtimali diye uzayıp gidiyor bu liste.
aralara birkaç tane polkadot'u ve avax'ı da eklersek güzel bir küme yaratabiliriz. solana ağzıyla kuş tutsa da bir boka derman olmaz, gitsin kendisini eğlendirsin dursun. geri kalanlar da ethereum'un bokunu yesin. böyle de bilimsel bir açıklama yaparım işte!

Hocam solanayı resmen ezmissin.😀
Artık herkes BTC'nin üstünlüğünü kabul ettiği için BTC'yi geçer diye kıyas yapan yok. Hâlbuki alternatif coinler BTC de olan eksileri gidermek için çıkmış ama kimse BTC yi geçmek istemiyor.
Akıllı kontrat olayında Ethereum gibisi yok artık her yeni proje acaba Ethereumu geçer mi diye bakılıyor ama daha geçeni görmedim. Zaten başkasını geçmeye çalışan kim olursa olsun başarılı olamaz.
Geçer mi geçmez mi bilinmez ama özellikle oyun projeleri solana ağını daha çok kullanıyor gibi geldi bana. Ethereumu geçecek olursa bence BNB geçer 😀
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 08, 2022, 08:46:00 AM
sr. member
Activity: 883
Merit: 262
February 08, 2022, 08:13:52 AM
solana kötü proje değil ama fiyatını bulmuş yatırımcısına kazandırmış daha ne kadar yükselmesi gerekiyor anlamadım. zamanında bitcoin ve ethereumu geçecek denilen ne kadar proje varsa hepsinin geldiği yer belli.

ethereumu geçecek projenin herseyde önce bu piyasada 5-6 sene kendini iyice ispatlaması lazım. solana avax gibi yırtık dondan çıkar gibi çıkmış yeni yetme projelerden bunu beklemek çok saçma.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
February 08, 2022, 06:09:36 AM
Sık sık blockların onaylanmadığı, başlattığınız txlerin ortadan kaybolduğu saatlerce çalışmayan solona mı eth'yi geçecek.

Güldürmeyin beni.
Solona maddi anlamda destekleyenleri olsada eth'nin karşısında rakip olabilir mi? sanmıyorum.
member
Activity: 692
Merit: 50
February 08, 2022, 05:43:39 AM
Solana epey gömülmüş yaw. Ben daha iyimserim. Ethereum'u geçemese(çok zor zaten) bile 3.lük koltuğuna oturabileceğini düşünüyorum(stabil coinler dikkate alınmadan).

Yaklaşık 1500 validator'u var. Çok merkeziyetli gelmiyor bana.

Solana neon ile evm desteği gelecek. Evm ile defi rüzgarını arkasına alabilirse 2022'de de adından çok söz ettirebilir.

Tabi ağ sorunlarının kalıcı olarak çözüldüğünü(çözüleceğini) varsayıyorum.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
February 06, 2022, 04:53:14 AM
hicbir mesajı okumadan dırek fikrimi yazıyorum.
solananın etheri gectim bnb yi gecme ihtimali bile %0 benim için. ben ag olarakta hic begenmiyorum. olceklendırmeyı cozemezlerse bir iki yıla çöp olacak zaten. kıvırcık kafalı ceo %90 coınlerı tutuyor. bosaltmaya basladıgında sol tutanlar üzülür.
bu arada bir iki gun marketcapte gecmekten kasıtsa o zaman yine etherı gecemez ama bnb yi belkı gecer. ama uzun vadede usdt ve usdc yi saymazsak ilk 10 icine bile giremez.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
February 06, 2022, 03:53:32 AM
tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı anasının damından bahçeye atlar sorusu gibi konulara dönüşüyor böyle tartışmalar... :) polemiğe girmeden işine bakmayı tercih eden emektar horozun cevabına her zaman saygı duyuyorum. :)
full member
Activity: 700
Merit: 134
February 06, 2022, 03:36:53 AM
Hiçbir coin geçilemez değil sonuçta Ethereum oldukça eski ve maliyeti yüksek olan bir coin. Solana güncel ve gündemde olan bir coin ağ maliyetleri daha düşük 1 dolardan 200 dolara geldiğini gördük fiyatı zaten yükseldi ama bu işin sonu nereye kadar gidebilir bilinmez Cheesy 200 kripto paralarda her habere hazır olmamız lazım bugün 100 dolar olan yarın 1000 dolara çıkabilir imkansız diye bir şey yoktur
full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
February 05, 2022, 09:28:41 PM
ihtimali yok, tartışma gereği de yok.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
February 04, 2022, 03:06:58 PM
Bu piyasada olmaz diye bir şey yok ama Ethereum'un yeri çok güçlü onun tahtını sallayacak bir proje olacağına çok ihtimal vermiyorum. Solana çok çok daha iyi yerlere gelecektir, şuanda verdiği hizmetler bile ekosistemine büyük faydalar sağlıyor. NFT olaylarında da baya iyi işler çıkarıyorlar. Tüm zamanların en yükseği rekorunu tekrardan ne zaman egale edecek onu daha çok merak ediyorum. Dediğim gibi benim için ethereum geçme ihtimali çok minimal.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
February 04, 2022, 01:32:38 PM
Ethereum değişmez favorilerimden. Vitalik'in zekasına güveniyorum. Ama asla geçilemez olarak görmüyorum. Yeniliğe ve teknolojiye verdiğim değer gereği bir gün geçilebileceğini kabul ediyorum. Fakat Ethereum'a rakip göreceğimiz coinin bize para kazandırma potansiyeli olması gerekiyor. Solana parlamış, hype yapmış ve ATH'sini görmüş bir coin. Benim için artık değerlendirme dışı.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
February 04, 2022, 08:31:11 AM
NFT ve Gaming olayı için Ethereum ağı uygun değil. Diğer alternatif zincirler bu boşluğa yönetilir ve üzerinde popüler işleler çıkarabilirlerse Etherin tahtını sallayabilirler.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
February 04, 2022, 07:13:26 AM
Ben Solanayı severim, çok daha iyi yerlere de geleceğime inanıyorum  ama teknik anlamda sadece hıza odaklanınca bu tarz "olmaması gereken" durumlar yaşanabiliyor ve bunun kesinlikle engellenmesi lazım. Ayrıca tamam anladık merkezi bir ağ ama kontrol bende kalacak diye o kadar az node tutarsan ciddi sorunlar yaşarsın (yaşadın). böyle olmaz. Bana göre bu iki problemin üzerine gidilmemesi Solanayı birinci amatör kümeye kadar düşürebilir.

Onun dışında, her "Ethereuma rakip..." , "Ethereum killer..." vb her söylem Ethereumun gücüne güç katar ve bu güç tesadüfen elde edilmemiştir. Gas rakamları "bunlar ya saymayı bilmiyorlar, ya da hiç dayak yememişler" dedirtecek düzeylere çıktı ama enerji tüketimi+hız+maliyet sorunları çözüldüğünde (yani çözülebilirse) ekosistemin tartışmasız en değerli ağı Ethereum olacak.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
February 04, 2022, 03:43:51 AM
Gözlerim yaşardı  Cry. Sizinle bir kaç sene içerisinde 5000 etherin 1 BTC edip etmeyeceğine dair bir tartışmamızı hatırlıyorum. İddiaya da girmiştik sanırım, şu an mesajları bulamadığım için emin değilim.  Kiss

bende hatırlıyorum.sonuna kadarda arkasındayım hala o iddia nın.o iddiayı yaptıgımda elimde yüzlerce eth vardı hemde.
su anda eth yi savunurkende soylemem gereken su ki elimde sadece fee ler için ayırdıgım 4-5 eth var.ne kadar objektif oldugumu anlatmak için soyluyorum bunları.
o gunu de cok net hatırlıyorum eth de bir işlem için 600 usd odemiştm sinirle 2-3 sene demiştm o kadar cabuk olmayabilir ama olacak.(bana göre tabii ki)
mutlaka bir noktada 5 sene olur 10 sene olur ama bir noktada 1 btc ye binlerce eth hatta belki onbinlerce eth alacaksınız.tabii o zaman almak istersenz.
--
ama o konunun bununla alakası yok.
bunda %90 ı tek adamın elinde bulunan,12 validatorlu,kriptonun en merkezi,en manipulatif koinin ethereumu gececek geyiğinin bayması artık.
hiç kimsenin sol hakkında en ufak bilgisi yok.kullanmışlıgı da yok.
tek geyik var eth killer.hee eth killer  Grin
aynı sey eth içinde gecerli.3 eth alan btc yi gececek diyor.

bu soylemler için ingilizcede cok guzel bir cumle var.
"poor mans dream "   Smiley
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
February 03, 2022, 06:54:57 PM
belirli aralıklarla sürekli bu tarz söylemler oluyor. ETH baş göstermeye başladığı zamanlarda eth btc'yi geçebilir mi söylemleri yer alıyordu. Şimdide solana kendini göstermeye başladı ki en azından artık bitcoini geçebilir mi tartışmaları bitti şimdide ethereum tartışmaları başladı. Bana göre yakın zamanda eth killer muhabbeti olamaz. Uzun vadede birşey diyemem. Bugün eth'nin piyasadan çekilmesi veya bir şekilde batması otomatikman binlerce projenin de çökmesi demek. Çıkan 10 proje varsa abartmak gibi olmasın ama 7 tanesi eth tabanında çıkıyor. Kısacası her sakallı gelene dede dememek lazım.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
February 03, 2022, 06:17:10 PM
dün yine 120.000 ETH (320 milyon dolar) kaptırdılar wormhole bridgeden,forumda bir satır yazı yok.

Aradığınız şey burada: Wormhole Bridge Hack ve Gelişmeler  Cool

2 hafta önce network tamamen coktu(5.kez) ,48 saat sonra geldi kimsenin haberi yok cunku kimse sol filan kullanmıyor.

Çökmeler bazen tam bazen de kısmen gerçekleşiyor. Enteresan bir şekilde 2 transfer işlemini aynı anda başlatırsanız transferlerden ilki başarılı oluyor. Zincir kısmen kafayı yediğinde bu dediğimi denerseniz işe yaradığını göreceksiniz. Normalde 3 dakika içerisinde yapabileceğim işlemleri yarım saatte gerçekleştiriyorum ama oluyor en azından  Wink. Eleştirinize kesinlikle katılıyorum.

olan sol deficilere oldu tam dalglı gunde herkes likidite oldu.

En büyük problem zincirdeki WETH'lerin karşılıksız pozisyona düşmesiydi ve zincirleme bir yok oluş yaratabilirdi. Çalınan ETH'lerin şirket tarafından karşılandığı doğrulandı. Marjin işlem yapıp likidite olanlar için bir değişiklik olmayacaktır.

bıkmadınız usanmadınız su ethereum killer baslıklarından.

Merkezi hiç bir zincirin ethereumun yerini alamayacağını ve almaması gerektiğini düşünüyorum. Hem fikiriz.

Gözlerim yaşardı  Cry. Sizinle bir kaç sene içerisinde 5000 etherin 1 BTC edip etmeyeceğine dair bir tartışmamızı hatırlıyorum. İddiaya da girmiştik sanırım, şu an mesajları bulamadığım için emin değilim.  Kiss

1 dolardan almak vardı valla şunu! 200 kattan daha fazla getirisi olmuş. Çıkıyor işte arada böyle projeler:) Ama ben 1 dolardan alsam kesin 10x yaptığında elden çıkartmış olurdum bunu. O zamanlar 250 doları aşacağını tahmin edip de bekleyen varsa ellerinden öperim.

NFT pazarında Ethereum'dan güzel pay kaptığını da okumuştum. Hem transfer ücretleri de çok iyi seviyelerde. Bu yıl daha da parlayacaktır bence.

Seed ve private yatırımcılarına ait birimlerin serbest kalacağı gün supply yaklaşık 10 katına çıktı. Makul düşünen hiç bir küçük yatırımcı o güne elinde SOL tutarak girmemiştir. Fiyat 3$ civarındaydı. Kriptoda her zaman mantıklı olan şeyler gerçekleşmiyor.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
February 03, 2022, 05:13:24 PM
Geçme ihtimali sıfır, merkezi bir platform, kriptonun amacı merkeziyetsizlik, ethereum bunu sağlıyor ama solana bir kaç kişi için çalışıyor, ağ halen sorunlu çökmeler falan filan, değer kazandı diye Ethereum'u geçecek diye bir şey yok, güzel coin ama Ethereum hepsinden güzel. Her şeyin öncüsü ilk ne çıkarsa Ethereum'da çıkar.
Pages:
Jump to: