Pages:
Author

Topic: Stekanje sa velikim APY - page 2. (Read 834 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
February 18, 2022, 10:57:03 AM
#46
Sama informacija moze biti opasna ako nije provjerena.
I cinjenica je da vecina ekipe ne radi DYOR, nego apea cim netko sa boljim rankom napise da je dobro.

Za realt ja sam ga prvo probao, prije nego sam ista napisao na forumu o njemu i rekao ikome ista

OK... Onda više neću stavljati bilo kakve informacije na forum pa dobro.
Mislim, glupo mi je da nitko ne smije napisati nikakvu informaciju s disclaimerom da nije isprobano i da se radi o novom projektu pa postoji veliki rizik scama.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
February 18, 2022, 07:27:28 AM
#45
Sama informacija moze biti opasna ako nije provjerena.
I cinjenica je da vecina ekipe ne radi DYOR, nego apea cim netko sa boljim rankom napise da je dobro.

Za realt ja sam ga prvo probao, prije nego sam ista napisao na forumu o njemu i rekao ikome ista
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
February 18, 2022, 07:22:10 AM
#44
Zato što možda netko zbog te informacije naleti na neki scam i popusi pare.
Ovako bar ako si probao, in and out, znas da je kolko tolko legit

Ne bi se baš složio. Da sam stavio lovu unutra, čekao tri mjeseca da prođe lockup period i tek onda napisao poruku ako sve prođe OK, pitali bi gdje si bio kad je to krenulo. Uostalom, tko kaže da neki projekt nije scam ako ja uložim pare i izvadim x10, a onda nakon dva dana vlasnik može napraviti rug pull. Ja zaradim x10, a hrpa ljudi ostane bez love.

Razumijem što kažeš... Nisam uložio svoj novac, a pišem o projektu. Ali ponavljam, nikoga ne nagovaram da uloži jer je APY super i jer mislim da će zaraditi hrpu para. Informaciju sam podijelio čisto iz razloga jer znam da ima ekipe koja ganja velike APY-e.

A ako netko uloži novac na slijepo jer je neki anonimus s nekog foruma rekao da je projekt super, onda ne znam što bi rekao. Ja volim kad netko ovdje podijeli informaciju koja mi je zanimljiva. Ali ipak prije ulaganja proučim o čemu se radi. Misliš da sam u RealT ušao zato jer si i ti uložio? Naravno da ne. Ti si podijelio informaciju koja mi je bila zanimljiva i malo sam proučio o čemu se radi. Neke stvari koje nisam mogao pronaći ili razumjeti sam pitao tebe i zaključio da je projekt super.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
February 18, 2022, 07:04:00 AM
#43

Pa nisam rekao da je ovo super odlična stvar i nisam nikoga nagovarao da uloži. Samo sam prenio informaciju za ljude koji traže visok APY. Napisao sam da je novi projekt i kao i sa svakim novim projektom, rizik je velik. Ali ako netko želi riskirati, zašto ne prenijeti informaciju? Ako netko prenese neku meni zanimljivu informaciju, neću ulaziti zato jer je i ta osoba uložila nego ću zahvaliti na podijeljenoj informaciji, sam proučiti projekt i odlučiti hoću li ulaziti ili neću. Nije mi baš jasno zašto nije fer prenijeti informaciju koja možda nekome bude korisna.

Zato što možda netko zbog te informacije naleti na neki scam i popusi pare.
Ovako bar ako si probao, in and out, znas da je kolko tolko legit
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
February 18, 2022, 06:34:25 AM
#42
Prva stvar, dal ti IMO tokeni ista vrijede i tko garantira da ce za 3 mjeseca vrijediti ista?

Mislim da se nismo dobro shvatili. Ti kupiš sve tokene listinga koji kreiraš za DAI i nakon tri mjeseca prodaš te tokene za istu cijenu po kojoj si kupio te natrag dobiješ DAI. Znači nema gubitka, osim fee koji platiš Ideamarketu.
IMO tokene na kraju perioda zaključavanja od tri mjeseca. Oni vrijede kao i sve u cryptu - onoliko koliko trenutno kupac želi platiti, a to je trenutno oko $0.15. Naravno da nitko ne garantira da će cijena biti takva za tri mjeseca.

Druga stvar, ako nisi sam probao nesto, zasto stavljas tu? Bar budi fer i "put your money where your mouth is"

Pa nisam rekao da je ovo super odlična stvar i nisam nikoga nagovarao da uloži. Samo sam prenio informaciju za ljude koji traže visok APY. Napisao sam da je novi projekt i kao i sa svakim novim projektom, rizik je velik. Ali ako netko želi riskirati, zašto ne prenijeti informaciju? Ako netko prenese neku meni zanimljivu informaciju, neću ulaziti zato jer je i ta osoba uložila nego ću zahvaliti na podijeljenoj informaciji, sam proučiti projekt i odlučiti hoću li ulaziti ili neću. Nije mi baš jasno zašto nije fer prenijeti informaciju koja možda nekome bude korisna.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
February 18, 2022, 04:45:39 AM
#41
Prva stvar, dal ti IMO tokeni ista vrijede i tko garantira da ce za 3 mjeseca vrijediti ista?

Druga stvar, ako nisi sam probao nesto, zasto stavljas tu? Bar budi fer i "put your money where your mouth is"
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
February 18, 2022, 04:05:20 AM
#40
Neznam koliko je to legalno jer se sjecam neke igre prije 7-8 godina u izradi (browser) gdje je plan bio da svatko ima neku svoju vojsku i tako napada/brani sve moguce domene, ali su naletili na problem legalnosti jer iskoristavas druge domene za svoju igru i na kraju nista nije bilo od te igre, odustali.

Hm... Zanimljivo pitanje. Nisam siguran da li vlasnik neke domene (npr. bitcointalk.com) ima nekakva prava osim korištenja te domene za usmjeravanje posjetitelja na određenu IP adresu. Možda bi moglo biti problema kod korištenja zaštićenih imena poput adidas, amazon i slično. Ne znam kakva je situacija u slučaju da se dogodi da domena sa zaštićenim imenom istekne i netko ju kupi. Mogu li oduzeti domenu ili bi se tvrtka koja je zaštitila ime trebala nagoditi s kupcem.
member
Activity: 535
Merit: 43
February 17, 2022, 10:29:46 AM
#39
Neznam koliko je to legalno jer se sjecam neke igre prije 7-8 godina u izradi (browser) gdje je plan bio da svatko ima neku svoju vojsku i tako napada/brani sve moguce domene, ali su naletili na problem legalnosti jer iskoristavas druge domene za svoju igru i na kraju nista nije bilo od te igre, odustali.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
February 17, 2022, 03:27:06 AM
#38
Evo za ekipu koja lovi velike APY-eve jedna zanimljiva stvar. Na navedeno sam naletio u ovom tweetu.

Radi se o zanimljivom projektu Ideamarket gdje bilo tko može od linka s weba napraviti token. Radi na Arbitrumu pa transakcije nisu skupe osim prve na kojoj se prebacuje ETH s L1 na L2. Tržište se ponaša prema "bonding curve" i počinje od cijene $0.10 što znači da cijena ne može ići ispod te početne. Ako kupite sve tokene koje ste stvorili, znači da ste vlasnik 100% tokena i nitko ne može manipulirati cijenom. S druge strane, možete prodati svih 100% tokena i dobiti DAI natrag (minus Ideamarket fee). Kako bi dobili korisnike, Ideamarket je alocirao 5 milijuna IMO tokena za ljude koji naprave URL listing i zaključaju tokene na 3 mjeseca uz APY od 500%.

Ovo su koraci koje je čovjek s linkanog tweeta napravio da bi dobio 500%+ APY:
1. Napravite listing nekog URL-a (ne mora biti neki popularan jer ćete ionako kupiti sve tokene) - ja sam recimo napravio ovaj listing: https://ideamarket.io/i/620df6e61e2f84adfec1a786
2. Kupite tokene svog listinga (nakon listinga pričekajte minutu-dvije da bi ga mogli pronaći u tražilici) za iznos koji želite stejkati (npr. $1000).
3. Prilikom kupnje uključite opciju zaključavanja tokena na 3 mjeseca
4. Nakon što prođu tri mjeseca, prodate tokene za početnih $1000 (minus Ideamarket fee) i na nuli ste. Zarada je što ćete dobiti IMO tokene jer ste u početku zaključali tokene na tri mjeseca.

Nedostaci su što na početku morate prebaciti DAI ili USDC na Arbitrum za što se plaća gas na Ethereum mreži. Drugi nedostatak je 2% fee koji Ideamarket naplaćuje prilikom kupovine listanih tokena. I treći nedostatak je što je projekt još uvijek relativno nov pa se uvijek može dogoditi nekakav hack.



DISCLAIMER: Nisam ništa svoje love uložio (osim plaćanja gas-a na Arbitrumu za kreiranje listinga u prvom koraku) tako da svatko tko želi neka sam još dodatno prouči projekt.
member
Activity: 535
Merit: 43
February 16, 2022, 02:46:32 PM
#37
Dosla mi notifikacija da updejtam celsius od celsiusa, otvorio celsius i samo vrti, odem na googlestore da vidim ima li neki updejt i nema. Sad sam zapeo na ovome vrcenju^^ Pokusao sa restartom moba i nista. Jeli vama normalno otvara aplikaciju?

Edit: We are aware of the issue and are working to resolve it

Meni celsius uredno radi. Kad sam pokrenuo app, da reklo je da updatea aplikaciju i izlogiralo me, ali nije bilo nikakvih problema opet se ulogirati.
Sve radi kak i ocekujem, a UI mi je sad puno bolji TBH

Da, to je bilo samo jucer danas radi uredno, jos samo da swap dobijem Smiley
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
February 16, 2022, 01:58:09 PM
#36
Dosla mi notifikacija da updejtam celsius od celsiusa, otvorio celsius i samo vrti, odem na googlestore da vidim ima li neki updejt i nema. Sad sam zapeo na ovome vrcenju^^ Pokusao sa restartom moba i nista. Jeli vama normalno otvara aplikaciju?

Edit: We are aware of the issue and are working to resolve it

Meni celsius uredno radi. Kad sam pokrenuo app, da reklo je da updatea aplikaciju i izlogiralo me, ali nije bilo nikakvih problema opet se ulogirati.
Sve radi kak i ocekujem, a UI mi je sad puno bolji TBH
member
Activity: 340
Merit: 19
February 16, 2022, 12:49:02 PM
#35
malo sam prosao kroz projekte koji su rebase, cini se da je cena solidno pala, pa eto malo da rizikujem i ubacim neke pare dok nema buke

zna li neko sta se desava sa Jade protokolom, oni sad imaju neki drugi princip, nisam uspeo da zakljucim kako funkcionise (nisam se preterano ni potrudio, vidim da su nesto promenili)?
npr. vidim da je Spartacus sada na 120% APY


https://titano.finance/
Za sada ti se Titano drži odlično, imaju najavi da će proći Certik za par dana, imat će NFT i dosta još toga što se treba napraviti trenutno je token pumpo na 0.14, a napravili su u ugovoru da je fiksni APY i da će fee za kupnju i prodaju biti max 13% i 18%, sada neznam koji je max fee za prodaju, a koji za kupnju.

Prije par dana ih je neko hacko i tu je token dumpo na onih 0.02, ili 0.03, ali se je u ovih par dana vratio na 0.14 i iz Titana su vratili ekipi sve tokene koji su bili ukradeni, a ukrali su ih iz Titano playa, ne iz stekanja
member
Activity: 535
Merit: 43
February 15, 2022, 12:44:04 PM
#34
Dosla mi notifikacija da updejtam celsius od celsiusa, otvorio celsius i samo vrti, odem na googlestore da vidim ima li neki updejt i nema. Sad sam zapeo na ovome vrcenju^^ Pokusao sa restartom moba i nista. Jeli vama normalno otvara aplikaciju?

Edit: We are aware of the issue and are working to resolve it
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
February 10, 2022, 04:06:41 PM
#33
malo sam prosao kroz projekte koji su rebase, cini se da je cena solidno pala, pa eto malo da rizikujem i ubacim neke pare dok nema buke

zna li neko sta se desava sa Jade protokolom, oni sad imaju neki drugi princip, nisam uspeo da zakljucim kako funkcionise (nisam se preterano ni potrudio, vidim da su nesto promenili)?
npr. vidim da je Spartacus sada na 120% APY


JAD i bijeda, kako ga frend i ja zovemo.
Neznam, bilo je neke price da je rug bio. Neki vele sve u redu.
Pustio sam tamo tokene pa cemo vidit za par mjeseci
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
February 10, 2022, 03:47:17 AM
#32
malo sam prosao kroz projekte koji su rebase, cini se da je cena solidno pala, pa eto malo da rizikujem i ubacim neke pare dok nema buke

zna li neko sta se desava sa Jade protokolom, oni sad imaju neki drugi princip, nisam uspeo da zakljucim kako funkcionise (nisam se preterano ni potrudio, vidim da su nesto promenili)?
npr. vidim da je Spartacus sada na 120% APY
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
January 18, 2022, 08:46:39 AM
#31
ne znam kako smo uspeli da u dve teme pricamo o istoj stvari, ali evo Smiley
slazem se, rizik je veliki, ali nije previse, bitno je razumeti razliku izmedju DeFi1.0, npr. Uniswap, i DeFi2.0, npr. Olympus

Olympus poseduje likvidnost, npr. BANK (BanklessDAO token) je sada u Olympus trezoru, i Bankless poseduje likvidnost na Sushiswap-u, odnosno predstavlja najveceg LP na Sushiswap-u, i to stvara znacajan prihod za trezor, ali i za OlympusDAO (oni uzimaju procenat (valjda 3,3%) od svih transakcija, na svim LP-ovima, koji su povezani sa njihovim trezorom)

Da, mene isto malo zbunilo što smo krenuli u dvije teme pričati o istoj stvari Smiley

Dodao bi da ta "backed by" cijena ne znači da vrijednost tokena ne može pasti ispod toga. Ne znam je li se događalo kod Olympusa ali kod drugih rebase tokena sam vidio da cijena zna pasti dosta ispod "backed by" cijene. Backed by cijena je samo ukupna vrijednost treasury-a podijeljena s količinom trenutno dostupnih tokena.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
January 18, 2022, 06:07:52 AM
#30
~snip

Ja ne bih rekao da je rizik preogroman. Velik je ali nije preogroman.

ne znam kako smo uspeli da u dve teme pricamo o istoj stvari, ali evo Smiley
slazem se, rizik je veliki, ali nije previse, bitno je razumeti razliku izmedju DeFi1.0, npr. Uniswap, i DeFi2.0, npr. Olympus

Olympus poseduje likvidnost, npr. BANK (BanklessDAO token) je sada u Olympus trezoru, i Bankless poseduje likvidnost na Sushiswap-u, odnosno predstavlja najveceg LP na Sushiswap-u, i to stvara znacajan prihod za trezor, ali i za OlympusDAO (oni uzimaju procenat (valjda 3,3%) od svih transakcija, na svim LP-ovima, koji su povezani sa njihovim trezorom)
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
January 18, 2022, 04:18:50 AM
#29
Ja sam isto tako uložio. Pametno je što si stavio malo novca u to jer rizik je preogroman. Imaš i Wonderland koji je fork Olympusa (60k, sad skoro 90k APY). APY ti je više-manje marketing trik. Cijena je najbitniji faktor jer ti dođeš do određenog broja tokena kad tad, a kad vidiš cijenu shvatit ćeš da ona samo pada kod takvih rebase tokena. Tu se privlači nove investore jer je i dalje visok APY pa onda odjednom cijena poraste. Ako imaš sreće cijena je dovoljno visoka i prodaješ. Kad nešto zvuči predobro da bi bilo dobro u kripto-svijetu, a već je popularno, onda je to zaista tako. Možda i dalje ostvariš profit, no po meni treba znati kad je kasno.

Ja ne bih rekao da je rizik preogroman. Velik je ali nije preogroman. Bitno je da prije ulaganja čovjek bude svjestan da je velik APY održiv samo velikom inflacijom što onda uzrokuje pad cijene ako nema puno novih investitora. Prije rebase projekata APY bi uvijek padao s ulaskom novih ljudi koji tokene stavljaju u stake, a kod rebase tokena se APY održava prilično velikim povećanjem broja tokena.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
January 16, 2022, 07:53:21 AM
#28
U posljednje vrjeme sam naletio na neke coine koji imaju odličan APY, pa sam u neke i ja uložio po kojih 100$, pa da vidim kako će biti, trenutno vidim da se dobija coin svakih par sati, ili minuta, ovisi kako di ide. Možda je malo krivo vrjeme za tako nešto jer bi uskoro trebao doći medo, ali opet možda se i dalje isplati stekat jer je APY ogroman.



https://app.titano.finance/
APY je: 102 483.58%

https://jadeprotocol.io/
APY 204,456,239%
Ovdje se uz staking ima i bond, ja nisam shvatio najbolje koja je razlika u bondu i stakingu. Koliko se meni čini da je ovaj bond sličan LPu

https://www.olympusdao.finance/#/
APY: 53,643.1%
Takođe se isto ima bond

https://www.ring.financial/
APY: 2600%
Ovdje je nedostatak da se mora imati 10 RIG tokena, a cjena im je 256$


Ja sam uložio u ovaj Titano i Jade

Ja sam isto tako uložio. Pametno je što si stavio malo novca u to jer rizik je preogroman. Imaš i Wonderland koji je fork Olympusa (60k, sad skoro 90k APY). APY ti je više-manje marketing trik. Cijena je najbitniji faktor jer ti dođeš do određenog broja tokena kad tad, a kad vidiš cijenu shvatit ćeš da ona samo pada kod takvih rebase tokena. Tu se privlači nove investore jer je i dalje visok APY pa onda odjednom cijena poraste. Ako imaš sreće cijena je dovoljno visoka i prodaješ. Kad nešto zvuči predobro da bi bilo dobro u kripto-svijetu, a već je popularno, onda je to zaista tako. Možda i dalje ostvariš profit, no po meni treba znati kad je kasno.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
December 18, 2021, 07:12:39 PM
#27
~snip
Neznam di mogu kupiti tu KLIMU

imas Sushiswap na Polygonu
tu imas par KLIMA/MATIC, pa mozes kupiti KLIMA; mislim da ima i par ka USDT

~snip
Crysler kupuje od Tesle njihovih 20t tako da u racunici Tesla zagađuje 25t a Crysler 50 koliko mu je dopusteno

bas to, postoje zakoni i pravila, i svi moraju da ih se pridrzavaju, kako Tesla, tako Chrysler, Tesla je vise ulozila u proizvodnju, pa moze da ostvari profit na prodaji karbon tona, a Chrysler nije, pa mora da kupi karbon tone
Znaci na metamask sam otvorio polygon network
Pronasao KLIMA token i zamjenim ga iz MATIC u KLIMU
Vidim da u ponuđenim Walletima kod Stejka nema Metamask, jel to znaci da moram slati na neki od ponuđenih walleta da bi mogao steakat ili sam nesto krivo napravio?
Ponuđeni su mi Ledger live, Tokenary, Infinity Wallet, Wallet 3 i Ambire Wallet

Ima metamask sigurno, jer samo njega i koristim.
Probaj sa drugim browserom ili nesto, ali sigurno metamask ima. I provjeri da si na legit stranici  Grin
Pages:
Jump to: