Pages:
Author

Topic: Stekanje sa velikim APY - page 4. (Read 834 times)

hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
December 13, 2021, 04:31:50 PM
#6
Pogledaj i https://www.klimadao.finance/

Ista shema kao Olympus, samo na Polygonu.


Ja osobno imam stejkano u Olympusu vec par mjeseci, a danas sam uzeo i KLIMA

P.S: Evo i APEao sam u Jade
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 13, 2021, 01:24:25 PM
#5
~snip
Rebase token znači da se sa svakim rebase-om (OHM je prvi krenuo s time i rebase je svakih 8 sati) total supply povećava ovisno o broju tokena koji se stejkaju. Nije baš da se može mijenjati kako netko želi ali ne postoji maksimalni supply kao kod drugih projekata.


nije samo to, osnovna razlika izmedju npr. Olympus i Uniswap je u tome sto Uniswap rentira svoju likvidnost (svi mi ulazemo u protokol, a oni nam daju naknadu kao rentu), a Olympus poseduje svoju likvidnost
razlika je ogromna

Olympus je LaaS usluga (Liquidity-as-a-Service)

moze se o tome razmisljati i kao o dve vrste menjacnice:
- Uniswap je protokol, kao tip menjacnice gde vlasnik otvori menjacnicu, a svi mi damo po malo para, i onda on deli zaradu sa nama (svi dobiju po malo)
- Olympus je kao vlasnik koji otvori menjacnicu sa svojim parama, pa naravno svu zaradu ostavi sebi
to prakticno znaci da je zarada Olympus protokola daleko veca (ne kazem da opravdava APY, ali postoji razlika), i bas su podeljena misljenja o kvalitetu samog protokola

ima dobar opis Olympus-a u jednom clanku Bankless-a
https://banklessadriadao.substack.com/p/banklessdao-nedeljni-pregled-26

u drugoj polovini ima opis Olympus protokola u ELI5 fazonu
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 13, 2021, 10:02:24 AM
#4
Nisam baš upućen, ali nisam ni računao da će zarada biti takva, da će se u godinu dana zaraditi 500x, ili nešto slično, ali eto ovo sam uložio kao neki test da vidim dali će biti išta od ovoga.

Ovo da je rebase token to znači da se supply može mjenjati kako se želi, kao sa FIAT valutama?

a dulition je da se smanji vrjednost tokena zbok prevelikog supplya?

Rebase token znači da se sa svakim rebase-om (OHM je prvi krenuo s time i rebase je svakih 8 sati) total supply povećava ovisno o broju tokena koji se stejkaju. Nije baš da se može mijenjati kako netko želi ali ne postoji maksimalni supply kao kod drugih projekata.

Dillution (ili na hrvatski - razvodnjavanje) je povećavanje total supply-a tokena zbog čega vrijednost tokena pada ukoliko potražnja ostaje ista. Opet ću uzeti primjer OlympusDAO. Trenutno na tržištu postoji 6.897.078 OHM od čega se trenutno stejka 6.065.355 OHM. Na stranici Stake možeš vidjeti da je "Next Reward Yield" trenutno 0.5758% što znači da se svakih 8 sati stvori novih 34.924 OHM. E to je dillution. Ako je potražnja ista, zbog tog povećanja broja tokena svakih 8 sati cijena krene padati. Naravno, to ne znači da će cijena padati jer ako je potražnja veća od povećanja supply-a svakih 8 sati, onda cijena raste što se meni dogodilo. Ja sam ušao na nekih $600, gledao kako se cijena penje do $1200 (bez obzira na stalno povećanje supply-a) i onda na kraju prodao sve na $550. Ali u međuvremenu sam stejkanjem dobio puno tokena pa sam na kraju izašao s popriličnim plusom.
member
Activity: 340
Merit: 19
December 13, 2021, 09:53:57 AM
#3
Ne znam za ostale ali OlympusDAO ti je rebase token. Ne znam koliko si upućen u to ali tu treba jako paziti na dullition jer se total supply tokena jako povećava što onda uzrokuje pad cijene. Laičkim rječnikom, nemoj računati da ćeš na uloženih $100 nakon godinu dana imati 536 x $100 = $53600. Ako na uloženih $100 dobiješ 0,2 OHM, nakon godinu dana ćeš imati 536x više tokena (pod uvjetom da se APY ne promijeni) ali će tih 107 OHM vrijediti puno manje za godinu dana nego što sad vrijedi 107 OHM. Nadam se da sam uspio ovako ukratko objasniti u čemu je "fora" s tim rebase tokenima.

Osobno s Olympusom imam pozitivno/negativno iskustvo. Uložio sam tamo negdje u srpnju i do prije mjesec dana sam u odnosu na ETH zaradio 3x. Ali u zadnjih mjesec dana je cijena prilično pala tako da sam pao na "samo" 2x i prodao sve.

Nisam baš upućen, ali nisam ni računao da će zarada biti takva, da će se u godinu dana zaraditi 500x, ili nešto slično, ali eto ovo sam uložio kao neki test da vidim dali će biti išta od ovoga.

Ovo da je rebase token to znači da se supply može mjenjati kako se želi, kao sa FIAT valutama?

a dulition je da se smanji vrjednost tokena zbok prevelikog supplya?
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 13, 2021, 09:40:37 AM
#2
Ne znam za ostale ali OlympusDAO ti je rebase token. Ne znam koliko si upućen u to ali tu treba jako paziti na dullition jer se total supply tokena jako povećava što onda uzrokuje pad cijene. Laičkim rječnikom, nemoj računati da ćeš na uloženih $100 nakon godinu dana imati 536 x $100 = $53600. Ako na uloženih $100 dobiješ 0,2 OHM, nakon godinu dana ćeš imati 536x više tokena (pod uvjetom da se APY ne promijeni) ali će tih 107 OHM vrijediti puno manje za godinu dana nego što sad vrijedi 107 OHM. Nadam se da sam uspio ovako ukratko objasniti u čemu je "fora" s tim rebase tokenima.

Osobno s Olympusom imam pozitivno/negativno iskustvo. Uložio sam tamo negdje u srpnju i do prije mjesec dana sam u odnosu na ETH zaradio 3x. Ali u zadnjih mjesec dana je cijena prilično pala tako da sam pao na "samo" 2x i prodao sve.
member
Activity: 340
Merit: 19
December 13, 2021, 09:18:57 AM
#1
U posljednje vrjeme sam naletio na neke coine koji imaju odličan APY, pa sam u neke i ja uložio po kojih 100$, pa da vidim kako će biti, trenutno vidim da se dobija coin svakih par sati, ili minuta, ovisi kako di ide. Možda je malo krivo vrjeme za tako nešto jer bi uskoro trebao doći medo, ali opet možda se i dalje isplati stekat jer je APY ogroman.



https://app.titano.finance/
APY je: 102 483.58%

https://jadeprotocol.io/
APY 204,456,239%
Ovdje se uz staking ima i bond, ja nisam shvatio najbolje koja je razlika u bondu i stakingu. Koliko se meni čini da je ovaj bond sličan LPu

https://www.olympusdao.finance/#/
APY: 53,643.1%
Takođe se isto ima bond

https://www.ring.financial/
APY: 2600%
Ovdje je nedostatak da se mora imati 10 RIG tokena, a cjena im je 256$


Ja sam uložio u ovaj Titano i Jade
Pages:
Jump to: