Pages:
Author

Topic: Stekanje sa velikim APY - page 3. (Read 834 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 18, 2021, 06:05:29 PM
#26
~snip
Ponuđeni su mi Ledger live, Tokenary, Infinity Wallet, Wallet 3 i Ambire Wallet

meni su opcije wallet connect i metamask, i izaberem metamask
nisam siguran o cemu se radi, ali sigurno postoji opcija da se povezes preko metamask novcanika na sajt

od navedenih, verovatno je samo ledger dobar, ove ostale nisam ni koristio, a ukoliko treba instalacija, izbegavam to da radim za nepoznate novcanike
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
December 18, 2021, 08:53:31 AM
#25
~snip
Neznam di mogu kupiti tu KLIMU

imas Sushiswap na Polygonu
tu imas par KLIMA/MATIC, pa mozes kupiti KLIMA; mislim da ima i par ka USDT

~snip
Crysler kupuje od Tesle njihovih 20t tako da u racunici Tesla zagađuje 25t a Crysler 50 koliko mu je dopusteno

bas to, postoje zakoni i pravila, i svi moraju da ih se pridrzavaju, kako Tesla, tako Chrysler, Tesla je vise ulozila u proizvodnju, pa moze da ostvari profit na prodaji karbon tona, a Chrysler nije, pa mora da kupi karbon tone
Znaci na metamask sam otvorio polygon network
Pronasao KLIMA token i zamjenim ga iz MATIC u KLIMU
Vidim da u ponuđenim Walletima kod Stejka nema Metamask, jel to znaci da moram slati na neki od ponuđenih walleta da bi mogao steakat ili sam nesto krivo napravio?
Ponuđeni su mi Ledger live, Tokenary, Infinity Wallet, Wallet 3 i Ambire Wallet
member
Activity: 340
Merit: 19
December 18, 2021, 07:59:34 AM
#24
Mislim da si krivo shvatio.
Svaka tvornica koja nesto proizvodi zagađuje zrak, tj ako proizvodi automobile oni zagađuju zrak.
Crysler zagađuje previse pa kupuje od Tesle dio koji on ima jer ne zagađuje koliko smije.
Npr dozvola je 50 tona Crysler zagađuje 70t a Tesla 5t.
Crysler kupuje od Tesle njihovih 20t tako da u racunici Tesla zagađuje 25t a Crysler 50 koliko mu je dopusteno

Očito je da sam krivo shvatio, ali i dalje nerazumijem šta je to u ovom primjeru Crysler kupio od Tesle?

Realno nisu kupili ništa jer nisu dobili nikaki proizvod, zagađenje je i dalje tu isto kakvo i je, tako da bi se reklo po naški prodavalje magle.



Cisto FYI, jade zaronio nekih 60%  Grin
Bit ce interesantno vidit dal je rugpull ili samo shakeout

Onaj Titano je još gori

EDIT: upravo sam vidio da sam dobio 0.00025613 ETH na Jade-u.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
December 18, 2021, 04:35:38 AM
#23
Cisto FYI, jade zaronio nekih 60%  Grin
Bit ce interesantno vidit dal je rugpull ili samo shakeout
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 18, 2021, 03:36:01 AM
#22
~snip
Neznam di mogu kupiti tu KLIMU

imas Sushiswap na Polygonu
tu imas par KLIMA/MATIC, pa mozes kupiti KLIMA; mislim da ima i par ka USDT

~snip
Crysler kupuje od Tesle njihovih 20t tako da u racunici Tesla zagađuje 25t a Crysler 50 koliko mu je dopusteno

bas to, postoje zakoni i pravila, i svi moraju da ih se pridrzavaju, kako Tesla, tako Chrysler, Tesla je vise ulozila u proizvodnju, pa moze da ostvari profit na prodaji karbon tona, a Chrysler nije, pa mora da kupi karbon tone
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
December 17, 2021, 01:57:50 PM
#21
Mislim da si krivo shvatio.
Svaka tvornica koja nesto proizvodi zagađuje zrak, tj ako proizvodi automobile oni zagađuju zrak.
Crysler zagađuje previse pa kupuje od Tesle dio koji on ima jer ne zagađuje koliko smije.
Npr dozvola je 50 tona Crysler zagađuje 70t a Tesla 5t.
Crysler kupuje od Tesle njihovih 20t tako da u racunici Tesla zagađuje 25t a Crysler 50 koliko mu je dopusteno



Pogledaj i https://www.klimadao.finance/

Ista shema kao Olympus, samo na Polygonu.


Ja osobno imam stejkano u Olympusu vec par mjeseci, a danas sam uzeo i KLIMA

P.S: Evo i APEao sam u Jade

ja nemam Olympus, ali imam Klima vec neko vreme, i jos par nekakvih na Fantom-u, Avalanche-u i Solana-i
Klima mislim da je dobar projekat, i pored toga sto je trenutno cap na 400 miliona, a trezor na 100 miliona, sto znaci da cena moze znacajno dole, ali za razliku od ostalih, ima real-world primenu

osim nje, ove ostale pare smatram bacenim, pa mozda bude nesto
Možda da, možda ne. Time will tell.

Kad sam cuo za Olympus, imao sam ista misljenja, no riskirao sam i usao sa $3k. Sada mi to vrijedi nesto iznad $15k (nakon 2 mjeseca, mozda 3)

Pa sam zato ubacio $3k u KLIMA i $3k u JADE.
Kud puklo da puklo
Di si i kako uzeo?
Neznam di mogu kupiti tu KLIMU

[moderator's note: consecutive posts merged]
member
Activity: 340
Merit: 19
December 16, 2021, 01:41:49 PM
#20

pa gledaj, firme sebi zadaju cilj da budu carbon neutralne, a postoje i zakoni koji to regulisu

npr. Tesla (proizvodjac automobila) posluje sa operativnim minusom (prodaju kola ispod cene proizvodnje), ali su u konacnici u plusu, jer prodaju zelene carbon tone (imas po svakom elektro automobilu odredjenu kolicinu) proizvodjacima dizel/benzin automobila, koji ne bi mogli da prodaju automobile bez da kupe carbon tone (postoje precizni propisi o tome), jer su im automobili zagadjivaci

najveci strah koji Tesla trenutno ima je da Chrysler ne pocne da proizvodi elektro-automobile, ne zato sto je konkurencija, nego sto bi onda kupovali znatno manje (ili nista) CO2 tona od Tesla-e
https://fortune.com/2021/05/05/tesla-selling-co2-credits-stellantis-loss-of-business/

Po meni nije poštena igra ni malo, jer ako pogledaš da Chrysler, Stellantis i drugi trebaju Musku plaćati za neke carbon tone, a zauzvrat nedobiju ništa. Mislim ko je on u ovom svjetu da se njemu treba nešto plaćat? Nemože normalno da se bori sa kondurencijom, pa ih tjera da njemu nešto plaćaju, dok njegovi auti u sitoj mjeri zagađuju okoliš.

Onda bi trebao za primjer i Dell plaćati isto, jer zagađuje sa proizvodm monitora, Tesla isto tako jer isto tako zagađuje prilikom proizvodnje, prilikom vožnje auta, jer sva el. energija nije dobivena na ekološki način. Evo ti za primjer Njemačka, većina struje nije proizvedena na ekološki način. Di su od Muska oni Space x i ostale firme koje zagade?

Mislim kome će on plaćat ako glumi nekog svjetskog šerifa? A ljudi nasjedaju na te priče.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 16, 2021, 05:07:49 AM
#19
~snip

Jesam li dobro shvatio?

da, to bi trebala biti poenta
naravno, uz to i zarada za osnivace, ali eto zamaskirana idejom o zelenoj energiji i boljoj zivotnoj sredini za generacije koje dolaze

svakako, cini se da postoji IRL primena, za razliku od ostalih projekata koji su skoro cisto finansijske prirode

samo da naglasim da ne promovisem KlimaDAO, samo objasnjavam zasto sam ja kupio za stejking, naravno da sve moze biti prevara
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 16, 2021, 04:33:59 AM
#18
u pitanju je tokenizovana imovina, kojom se inace trguje na berzi
ne bi trebalo da mozes stvoriti BCT, a da nisi kupio carbon tonu (sve je u zivotu moguce, ali bi to bila prevara Smiley )

ukoliko kupis i tokenizujes BCT, onda fabrika mora kupiti drugi, a ima ih ogranicena kolicina, jer oni koji prodaju carbon tone moraju da ih stvore kroz proizvodni proces ili slicno, pa cena raste, KlimaDAO ustvari podize traznju za carbon tonama, a samim tim i njihovu cenu

Hvala, sad mi je jasnije. Malo me brine što ništa vezano uz KlimaDAO (kao i većinu crypto stvari) nije regulirano pa tako nisam siguran kako provjeriti kupuju li oni stvarno carbon tons na nekom tržištu u odnosu na mintane BCT tokene. Ali dobro, ionako je slična stvar sa svim crypto projektima.

Znači poanta KlimaDAO projekta je da oni kupuju carbon ton i time povećava tržišnu cijenu 1 carbon ton. Kao posljedica bi trebalo biti da je tvornicama jeftinije uložiti u "zelenu" proizvodnju nego kupiti određeni broj carbon ton. Jesam li dobro shvatio?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 16, 2021, 04:31:49 AM
#17
~snip

I da bi se tako šta dovelo moraš dovest zakon da svaka firma na svjetu plaća kazne u tom carbon toneu.

pa gledaj, firme sebi zadaju cilj da budu carbon neutralne, a postoje i zakoni koji to regulisu

npr. Tesla (proizvodjac automobila) posluje sa operativnim minusom (prodaju kola ispod cene proizvodnje), ali su u konacnici u plusu, jer prodaju zelene carbon tone (imas po svakom elektro automobilu odredjenu kolicinu) proizvodjacima dizel/benzin automobila, koji ne bi mogli da prodaju automobile bez da kupe carbon tone (postoje precizni propisi o tome), jer su im automobili zagadjivaci

najveci strah koji Tesla trenutno ima je da Chrysler ne pocne da proizvodi elektro-automobile, ne zato sto je konkurencija, nego sto bi onda kupovali znatno manje (ili nista) CO2 tona od Tesla-e
https://fortune.com/2021/05/05/tesla-selling-co2-credits-stellantis-loss-of-business/
member
Activity: 340
Merit: 19
December 15, 2021, 11:42:43 AM
#16



bas to, stejkaju se carbon tone
ideja projekta je da se kupuju carbon tone, raste cena tokena, cime raste traznja za carbon tonama, a samim tim i njihova cena, pa se onda fabrike odlucuju da uloze u poboljsanje procesa, a ne u kupovinu carbon tona da bi ostvarili nulti uticaj na svet

mislim, kad imas proizvodni proces, i sad treba da ulozis 100 miliona EUR da bi ga unapredio, a mozes da platis 5 miliona EUR za carbon tone i budes "zero-neutral", nema sile da te natera da unapredis proces, KlimaDAO bi trebao to da promeni

Čekaj malo ako imaš neku tvornicu, na primjer proizvodiš monitore, tko tebe može natjerat da plaćaš za carbon tone? Tko na kraju pokupi taj novac od tvog plaćanja? Jedino znam da neplati fipma taj carbon tone, nego na kraju povećaju cjenu proizvoda te plate potrošači.

To bi ispalo tko više zarađuje da plaća više tih carbon tonea? Ako je odgovor da tko će to sve kontrolirati? Znači mora se svaka firma u svjetu kontrolirati koliko zagađuje, pa se tako mora kontrolirati koliko se u svakoj firmi zagađuje na grijanju prostora....

I da bi se tako šta dovelo moraš dovest zakon da svaka firma na svjetu plaća kazne u tom carbon toneu.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 15, 2021, 11:02:08 AM
#15
~snip

Tako sam i ja shvatio. Ali kakve veze imaju carbon tons koje plaćaju tvornice s BCT tokenom kojeg "prodaje" KlimaDAO? Tko garantira i na koji način da je 1 BCT token stvarno jednak vrijednosti koju tvornica plati za 1 carbon ton? Taj dio mi nije jasan.

u pitanju je tokenizovana imovina, kojom se inace trguje na berzi
ne bi trebalo da mozes stvoriti BCT, a da nisi kupio carbon tonu (sve je u zivotu moguce, ali bi to bila prevara Smiley )

ukoliko kupis i tokenizujes BCT, onda fabrika mora kupiti drugi, a ima ih ogranicena kolicina, jer oni koji prodaju carbon tone moraju da ih stvore kroz proizvodni proces ili slicno, pa cena raste, KlimaDAO ustvari podize traznju za carbon tonama, a samim tim i njihovu cenu
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 15, 2021, 10:58:32 AM
#14
bas to, stejkaju se carbon tone
ideja projekta je da se kupuju carbon tone, raste cena tokena, cime raste traznja za carbon tonama, a samim tim i njihova cena, pa se onda fabrike odlucuju da uloze u poboljsanje procesa, a ne u kupovinu carbon tona da bi ostvarili nulti uticaj na svet

mislim, kad imas proizvodni proces, i sad treba da ulozis 100 miliona EUR da bi ga unapredio, a mozes da platis 5 miliona EUR za carbon tone i budes "zero-neutral", nema sile da te natera da unapredis proces, KlimaDAO bi trebao to da promeni

Tako sam i ja shvatio. Ali kakve veze imaju carbon tons koje plaćaju tvornice s BCT tokenom kojeg "prodaje" KlimaDAO? Tko garantira i na koji način da je 1 BCT token stvarno jednak vrijednosti koju tvornica plati za 1 carbon ton? Taj dio mi nije jasan.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 15, 2021, 10:56:07 AM
#13
ja nemam Olympus, ali imam Klima vec neko vreme, i jos par nekakvih na Fantom-u, Avalanche-u i Solana-i
Klima mislim da je dobar projekat, i pored toga sto je trenutno cap na 400 miliona, a trezor na 100 miliona, sto znaci da cena moze znacajno dole, ali za razliku od ostalih, ima real-world primenu

osim nje, ove ostale pare smatram bacenim, pa mozda bude nesto

Možeš li mi objasniti primjenu KlimaDAO? Pokušavao sam shvatiti i vidim da pričaju o nekim carbon tons koji se kupuju ali mi nije jasno tko kupuje taj carbon bonds i zašto. Otprilike sam shvatio da zagađivači moraju plaćati nekakve "penale" ovisno koliko ugljičnog dioksida izbacuju u atmosferu ali kakve to veze ima s KlimaDAO? A možda sam sve totalno krivo shvatio pa mi zato nije jasna uloga KlimaDAO projekta Smiley

bas to, stejkaju se carbon tone
ideja projekta je da se kupuju carbon tone, raste cena tokena, cime raste traznja za carbon tonama, a samim tim i njihova cena, pa se onda fabrike odlucuju da uloze u poboljsanje procesa, a ne u kupovinu carbon tona da bi ostvarili nulti uticaj na svet

mislim, kad imas proizvodni proces, i sad treba da ulozis 100 miliona EUR da bi ga unapredio, a mozes da platis 5 miliona EUR za carbon tone i budes "zero-neutral", nema sile da te natera da unapredis proces, KlimaDAO bi trebao to da promeni
member
Activity: 340
Merit: 19
December 15, 2021, 10:31:21 AM
#12
A gle, mozda pisam u vjetar, ali ako ne riskiras, nema ni velkog profita.
Cupavo je dok se ne izvadi initial, a onda smooth sailing i free money

Ma jasno mi je da nema velike zarade bez velikog uloga. Ja sam kupio isto od PW 4 licence, pa sad čekam uređaje, a to mi je stvarno puno novaca, ali vjerujem da će se to isplatit
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
December 15, 2021, 10:15:15 AM
#11
A gle, mozda pisam u vjetar, ali ako ne riskiras, nema ni velkog profita.
Cupavo je dok se ne izvadi initial, a onda smooth sailing i free money
member
Activity: 340
Merit: 19
December 15, 2021, 09:25:28 AM
#10
ja nemam Olympus, ali imam Klima vec neko vreme, i jos par nekakvih na Fantom-u, Avalanche-u i Solana-i
Klima mislim da je dobar projekat, i pored toga sto je trenutno cap na 400 miliona, a trezor na 100 miliona, sto znaci da cena moze znacajno dole, ali za razliku od ostalih, ima real-world primenu

osim nje, ove ostale pare smatram bacenim, pa mozda bude nesto

Možeš li mi objasniti primjenu KlimaDAO? Pokušavao sam shvatiti i vidim da pričaju o nekim carbon tons koji se kupuju ali mi nije jasno tko kupuje taj carbon bonds i zašto. Otprilike sam shvatio da zagađivači moraju plaćati nekakve "penale" ovisno koliko ugljičnog dioksida izbacuju u atmosferu ali kakve to veze ima s KlimaDAO? A možda sam sve totalno krivo shvatio pa mi zato nije jasna uloga KlimaDAO projekta Smiley

Na kraju ćemo svi plaćat te penale oko eko histerije


btcltcdigger: hrabro je ovo ući sa tolikom parom. Sretno
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
December 15, 2021, 03:41:44 AM
#9
Pogledaj i https://www.klimadao.finance/

Ista shema kao Olympus, samo na Polygonu.


Ja osobno imam stejkano u Olympusu vec par mjeseci, a danas sam uzeo i KLIMA

P.S: Evo i APEao sam u Jade

ja nemam Olympus, ali imam Klima vec neko vreme, i jos par nekakvih na Fantom-u, Avalanche-u i Solana-i
Klima mislim da je dobar projekat, i pored toga sto je trenutno cap na 400 miliona, a trezor na 100 miliona, sto znaci da cena moze znacajno dole, ali za razliku od ostalih, ima real-world primenu

osim nje, ove ostale pare smatram bacenim, pa mozda bude nesto
Možda da, možda ne. Time will tell.

Kad sam cuo za Olympus, imao sam ista misljenja, no riskirao sam i usao sa $3k. Sada mi to vrijedi nesto iznad $15k (nakon 2 mjeseca, mozda 3)

Pa sam zato ubacio $3k u KLIMA i $3k u JADE.
Kud puklo da puklo
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
December 15, 2021, 03:19:24 AM
#8
ja nemam Olympus, ali imam Klima vec neko vreme, i jos par nekakvih na Fantom-u, Avalanche-u i Solana-i
Klima mislim da je dobar projekat, i pored toga sto je trenutno cap na 400 miliona, a trezor na 100 miliona, sto znaci da cena moze znacajno dole, ali za razliku od ostalih, ima real-world primenu

osim nje, ove ostale pare smatram bacenim, pa mozda bude nesto

Možeš li mi objasniti primjenu KlimaDAO? Pokušavao sam shvatiti i vidim da pričaju o nekim carbon tons koji se kupuju ali mi nije jasno tko kupuje taj carbon bonds i zašto. Otprilike sam shvatio da zagađivači moraju plaćati nekakve "penale" ovisno koliko ugljičnog dioksida izbacuju u atmosferu ali kakve to veze ima s KlimaDAO? A možda sam sve totalno krivo shvatio pa mi zato nije jasna uloga KlimaDAO projekta Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 14, 2021, 02:10:46 PM
#7
Pogledaj i https://www.klimadao.finance/

Ista shema kao Olympus, samo na Polygonu.


Ja osobno imam stejkano u Olympusu vec par mjeseci, a danas sam uzeo i KLIMA

P.S: Evo i APEao sam u Jade

ja nemam Olympus, ali imam Klima vec neko vreme, i jos par nekakvih na Fantom-u, Avalanche-u i Solana-i
Klima mislim da je dobar projekat, i pored toga sto je trenutno cap na 400 miliona, a trezor na 100 miliona, sto znaci da cena moze znacajno dole, ali za razliku od ostalih, ima real-world primenu

osim nje, ove ostale pare smatram bacenim, pa mozda bude nesto
Pages:
Jump to: