Pages:
Author

Topic: Sygnały techniczne buy/sell - page 2. (Read 1142 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 27, 2022, 03:26:11 PM
#59
Co do ETH, które już prawie prawie jest POS, to oni podobno to obiecują od 2016 roku.

Tym razem wygląda jakby rzeczywiście chcieli ten temat zakmnąć do końca roku. Może nawet ETH przestanie lecieć w dół na jakiś czas (choć raczej nie na tyle, aby wytrwać do kolejnego bull runu).

ADA po wprowadzeniu swojego produktu spadła o 85%. Moim zdaniem ETH jeszcze o tyle o ile się trzyma dzięki oczekiwaniom na fork. Gdy do niego dojdzie zadziała stare i sprawdzone kupuj plotki sprzedawaj fakty. Pękną wszystkie wsparcia i zobaczymy się an 500$. Wiadomo ETH już robi się deflacyjne a po forku pewnie osiągnie sensowną stopę deflacji ale czy utrzyma to kurs w średnim terminie przy podaży spekulantów? Obawiam się, że nie

No chyba, że BTC odbija i robimy kolejną falę do góry.
member
Activity: 373
Merit: 37
May 27, 2022, 04:24:44 AM
#58
Dobry moment na wprowadzenie upgrade - po cyklicznym ATH BTC
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
May 26, 2022, 07:25:12 PM
#57
Co do ETH, które już prawie prawie jest POS, to oni podobno to obiecują od 2016 roku.

Tym razem wygląda jakby rzeczywiście chcieli ten temat zakmnąć do końca roku. Może nawet ETH przestanie lecieć w dół na jakiś czas (choć raczej nie na tyle, aby wytrwać do kolejnego bull runu).
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 18, 2022, 12:25:20 AM
#56
Targety od 10/5 x bo eth 2.0 juz za raogiem więc pojawi się VOL w wszystkim co jest na ETH postawione i z pewnością się na Compa przełoży dlatego jak się ma przynajmniej 1 k $ na  compa to wierze w sukces tej inwestycji (opłata będzie ze 100 $ w eth żeby w jakiś sensowny protokół APY zablokować) a co do BTC to po 30 k i tak wydaje się tanio i ta cała afera z Luna nie koniecznie może się przełożyć na dalsze spadki BTC, nadal DCA jest sensownym wyborem jak się celuje w następny halving a ATH w w okolicach 2026 r

O jakim APY mówisz skoro 10% od razu idzie na opłaty a pewnie kolejne 10% na wyjęcie?

Moim zdaniem chyba lepiej to trzymać pod ręką, bo wzrosty na tak małej płynności mogą być gwałtowne. Obecnie na biance tylko 5 mln obrotu i akusze tak puste, że 200k$ wystarczy by wyrysować 15% świeczkę. A jak liczysz, że jest to kupowanie pod hossę 2026 to w 4 lata sytuacja w krypto może się nieźle potasować. Tak samo inwestycja w etherdelta nie miałaby sensu w 2017 pod hossę 2021, bo w 2019 powstały liquidity poole i uniswap.

Co do ETH, które już prawie prawie jest POS, to oni podobno to obiecują od 2016 roku.
member
Activity: 373
Merit: 37
May 17, 2022, 03:59:51 PM
#55
Targety od 10/5 x bo eth 2.0 juz za raogiem więc pojawi się VOL w wszystkim co jest na ETH postawione i z pewnością się na Compa przełoży dlatego jak się ma przynajmniej 1 k $ na  compa to wierze w sukces tej inwestycji (opłata będzie ze 100 $ w eth żeby w jakiś sensowny protokół APY zablokować) a co do BTC to po 30 k i tak wydaje się tanio i ta cała afera z Luna nie koniecznie może się przełożyć na dalsze spadki BTC, nadal DCA jest sensownym wyborem jak się celuje w następny halving a ATH w w okolicach 2026 r
member
Activity: 97
Merit: 29
May 17, 2022, 01:05:23 PM
#54
Coumpound moim zdaniem dosyć ładnie wygląda, szczególnie ten ogromny wolumen wzrostowy jest dosyć ciekawy, gdyby wystąpił on po trendzie wzrostowym to by śmiało można było mówić o dystrybucji ale, po trendzie spadkowym, blisko minimów historycznych?

Ciekawe wejscie. Na poziomie silnego wsparcia z października/listopada 2020. Kilka kwesti:

1- fakt, że jesteśmy na poziomach sprzed hossy 2020-2022 oznacza, że token nie był najsilniejszym projektem. Czy to zawiódł marketing czy coś innego ... nie wiem. BNB trzyma się mocno na 15x wycen z października/listopada 2020. Nie mówiąc już o innych bardziej spekulacyjnych coinach. Czemu COMP przespał hossę?
2- COMP ogólnie jest i zawsze był bardzo słabo tradowany. Dzisiejszy wolumen na binance to zaledwie 20 mln $. Na szczytach, gdy comp był po 500$ średni dzienny wolumen to było około 35 mln $. To jest poziom shitcoinów. Stąd "normalna" dla innych coinów świeczka wolumenowa tu wygląda tak imponująco, ale było to tylko 74 mln $ w najlepiej handlowany dzień. Taki vip5 (są vip0-vip10) na binance za 50 mln fake volumenu płaci 50k$ co można uznać za koszt narysowania takiej świeczki.
3- Ta wielka świeczka wolumenowa jest faktycznie imponująca, ale na moje oko aż za bardzo woła o kupno. Możliwe, że ktoś część jej nabił

To by było tyle z ostrzeżeń. Tak to token faktycznie w ciekawym miejscu. Wyłamał własnie trend spadkowy, jest na wsparciu, pokazał wolumen. Pytanie też co będzie robił bitcoin przez kolejne miesiące. Trzymam kciuki i dzięki za podzielenie się. Dziś pięknie pompują.

Transakcje ETH  na tą chwile są relatywnie drogie a Comp wymaga opłat gazu sieci Etherum co przy fundamentach COMP jest ogromną kulą u nogi. Więc jak sie ma wolne fundusze na inwestycje i opłaty gazowe to targety od 10/15x
to i tak już po transakcji, nawet zamknąłem jak cos na plusie było bo mi potrzebne usdt było, ale i tak faktycznie opłaty są mimo wszystko dalej spore.
member
Activity: 373
Merit: 37
May 16, 2022, 02:44:14 PM
#53
Coumpound moim zdaniem dosyć ładnie wygląda, szczególnie ten ogromny wolumen wzrostowy jest dosyć ciekawy, gdyby wystąpił on po trendzie wzrostowym to by śmiało można było mówić o dystrybucji ale, po trendzie spadkowym, blisko minimów historycznych?

Ciekawe wejscie. Na poziomie silnego wsparcia z października/listopada 2020. Kilka kwesti:

1- fakt, że jesteśmy na poziomach sprzed hossy 2020-2022 oznacza, że token nie był najsilniejszym projektem. Czy to zawiódł marketing czy coś innego ... nie wiem. BNB trzyma się mocno na 15x wycen z października/listopada 2020. Nie mówiąc już o innych bardziej spekulacyjnych coinach. Czemu COMP przespał hossę?
2- COMP ogólnie jest i zawsze był bardzo słabo tradowany. Dzisiejszy wolumen na binance to zaledwie 20 mln $. Na szczytach, gdy comp był po 500$ średni dzienny wolumen to było około 35 mln $. To jest poziom shitcoinów. Stąd "normalna" dla innych coinów świeczka wolumenowa tu wygląda tak imponująco, ale było to tylko 74 mln $ w najlepiej handlowany dzień. Taki vip5 (są vip0-vip10) na binance za 50 mln fake volumenu płaci 50k$ co można uznać za koszt narysowania takiej świeczki.
3- Ta wielka świeczka wolumenowa jest faktycznie imponująca, ale na moje oko aż za bardzo woła o kupno. Możliwe, że ktoś część jej nabił

To by było tyle z ostrzeżeń. Tak to token faktycznie w ciekawym miejscu. Wyłamał własnie trend spadkowy, jest na wsparciu, pokazał wolumen. Pytanie też co będzie robił bitcoin przez kolejne miesiące. Trzymam kciuki i dzięki za podzielenie się. Dziś pięknie pompują.

Transakcje ETH  na tą chwile są relatywnie drogie a Comp wymaga opłat gazu sieci Etherum co przy fundamentach COMP jest ogromną kulą u nogi. Więc jak sie ma wolne fundusze na inwestycje i opłaty gazowe to targety od 10/15x
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 16, 2022, 02:09:19 PM
#52
Kolejny ciekawym altem jest Chain XCN - moim zdaniem - https://coinmarketcap.com/currencies/chain/

nie tylko cena rośnie, ale historia tego alta jest krótko mówiąc ciekawa, tu cytat z CMC:
Quote
Who Are the Founders of Chain?
Founded in 2014, Chain has raised over $40 million in funding from Khosla Ventures, RRE Ventures, and strategic partners including Capital One,Citigroup, Fiserv, Nasdaq, Orange, and Visa. Chain has previously partnered and worked to build blockchain networks for Visa, Nasdaq, State Street, Citibank and more.

Deepak Thapliyal is the current Chief Executive Officer and Chairman of the Board for Chain. Prior to Chain, Thapliyal has been a domain investor, in the private work sector and working on arbitrage trading systems.

Adam Ludwin was the original founder of Chain. Prior to Chain, Ludwin studied at UC Berkeley. He began his career as a consultant with The Boston Consulting Group and IDEO. He then earned an MBA from Harvard Business School and did early-stage ventural capital with a focus on fintech at RRE Ventures, investing in companies including Vine, Slack, Kik, and Paperless Post.

In 2018, Chain was acquired by Lightyear Corp., the commercial arm of the Stellar Development Foundation, the organization behind the Lumens cryptocurrency. The price of the acquisition was not disclosed, Forbes claimed that it was the equivalent of $500 million paid in Lumens.

In 2021, Chain is now operating as a privately held corporation with a newly established board of directors, officers and shareholders.

cos mi sie wydaje ze trzeba sie przyjzec XCN bardziej dokładnie, znacie, słyszeliście o tym?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 13, 2022, 02:20:51 PM
#51
Coumpound moim zdaniem dosyć ładnie wygląda, szczególnie ten ogromny wolumen wzrostowy jest dosyć ciekawy, gdyby wystąpił on po trendzie wzrostowym to by śmiało można było mówić o dystrybucji ale, po trendzie spadkowym, blisko minimów historycznych?

Ciekawe wejscie. Na poziomie silnego wsparcia z października/listopada 2020. Kilka kwesti:

1- fakt, że jesteśmy na poziomach sprzed hossy 2020-2022 oznacza, że token nie był najsilniejszym projektem. Czy to zawiódł marketing czy coś innego ... nie wiem. BNB trzyma się mocno na 15x wycen z października/listopada 2020. Nie mówiąc już o innych bardziej spekulacyjnych coinach. Czemu COMP przespał hossę?
2- COMP ogólnie jest i zawsze był bardzo słabo tradowany. Dzisiejszy wolumen na binance to zaledwie 20 mln $. Na szczytach, gdy comp był po 500$ średni dzienny wolumen to było około 35 mln $. To jest poziom shitcoinów. Stąd "normalna" dla innych coinów świeczka wolumenowa tu wygląda tak imponująco, ale było to tylko 74 mln $ w najlepiej handlowany dzień. Taki vip5 (są vip0-vip10) na binance za 50 mln fake volumenu płaci 50k$ co można uznać za koszt narysowania takiej świeczki.
3- Ta wielka świeczka wolumenowa jest faktycznie imponująca, ale na moje oko aż za bardzo woła o kupno. Możliwe, że ktoś część jej nabił

To by było tyle z ostrzeżeń. Tak to token faktycznie w ciekawym miejscu. Wyłamał własnie trend spadkowy, jest na wsparciu, pokazał wolumen. Pytanie też co będzie robił bitcoin przez kolejne miesiące. Trzymam kciuki i dzięki za podzielenie się. Dziś pięknie pompują.
member
Activity: 97
Merit: 29
April 08, 2022, 07:56:39 AM
#50
Coumpound moim zdaniem dosyć ładnie wygląda, szczególnie ten ogromny wolumen wzrostowy jest dosyć ciekawy, gdyby wystąpił on po trendzie wzrostowym to by śmiało można było mówić o dystrybucji ale, po trendzie spadkowym, blisko minimów historycznych?
https://www.tradingview.com/x/5X7lPREa/

Konto po stracie: 4760
Konto po zysku: 14270

A jakby konto wyglądało gdybym kupił btc i trzymał zamiast handował?


Cena btc z 2021 -09-27 ( mój pierwszy post w tym wątku) to 43700,  obecna 43310.
Strata na "końcie" nie była by praktycznie widoczna.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 01, 2022, 11:35:50 AM
#49
Jak w wywiadzia stwierdza 'nabywać dalsze BTC gdy są "w okolicach supportu" ' mając wystarczający kapitał finansowy i sprzedając 10/20 % drożej do pewnego stopnia można kontrolować rynek

Tylko, że zarówno wchodzenie wpływa na kurs wspomagając wsparcie jak i wychodzenie zatrzymuje ruch w górę. W przypadku pomyłki i zleceniem z całą torbą poniżej wsparcia ... ewentualne wyjście zawali rynek a straty będą sięgać dużej części portfela. Ogólnie igranie z rynkiem tylko pozornie wydaje sie łatwe. W realiach wielcy spekulancji niejednokrotnie zerowali portfele jedną pomyłką walcząc z rynkiem do końca myśląc, że mają wystarczającą siłe by powstrzymać spadki/wzrosty. Niejednokrotnie będąc wmanewrowanym w pozycję przez insiderów.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
April 01, 2022, 09:01:24 AM
#48
...skąd środki na zakup BTC? Przecież ten projekt nie przynosi zysków...

widziałem edit ale pomimo wszystko posłuchaj wywiadu, który podlinkowałem, mówią tam o wszystkim

gdzieś sobie po cichutku Luna wybija nowe ATH, dziwne, że taka cisza, bo normalnie to YouTube piszczał podczas każdej takiej pompki  

ja pamiętam oglądałem Lune jakoś w tamtym roku właśnie na Binance i juz wtedy była na ATH (cały czas jest, non stop do góry) no i nie kupiłem, bo przecież żaden mądry trejder nie kupuje na ATH, czy jak to było?

no właśnie, ktoś mi mówił o Lunie, tak było, pocztą pantoflową i dla tego w ogóle zwróciłem wtedy na to uwagę i nawet spodobał mi się sam projekt a przede wszystkim produkty no i to że byli bardzo hypowani przez Binance, no ale nie kupiłem bo ATH.

Dziwne, że wszyszcy nie zachłystuja się Luną tak ja Polką wcześniej, przypomnę, że Luna jest już na dziewiątym miejscu na CMC, a Polkadot na 11! To tez pokazuje ile kupionego hypu było w pompie Polkadot, to tez pokazuje, ze Luna, to zdrowy projekt, który idzie jak burza praktycznie przy zerowej rekalmie, ale juz tak wysoko, nie za wysoko?
member
Activity: 373
Merit: 37
March 31, 2022, 01:03:57 PM
#47
Jak w wywiadzie stwierdza 'nabywać dalsze BTC gdy są "w okolicach supportu" ' mając wystarczający kapitał finansowy i sprzedając 10/20 % drożej do pewnego stopnia można kontrolować rynek
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 31, 2022, 09:19:46 AM
#46
Patrząc na Lunę (Terra) wolumen tylko dzisiaj spadł -40% !!! przy takim info/newsie/plotce, zwał jak zwał, powinno być +40%?

Może jak zwykle kupuj plotki sprzedawaj fakty. Poza tym pytanie jest - skąd środki na zakup BTC? Przecież ten projekt nie przynosi zysków. Na pewno nie tkaich, by ich było stać na inwestycję 10 mld $. Więc może brak tu przekazu w prost. Zamiast "kupujemy btc" powinno być "wywalamy naszego shitcoina do bitcoina".

edit: Właśnie spojrzałem na wykres. Nowe ATH własnie wybiło, wolumen przy tym zacny - 400 mln $ na spot na binance (25% wolumenu BTC/USDT!) Nie lest źle.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
March 30, 2022, 07:28:51 PM
#45
Gdzieś mi się przewinęło info związane z Luną (Terra) a mianowicie (w skrócie) 2.5k/3k dziennie będą BTC kupować co przy wydobyciu 900 /24h może mieć piorunujący efekt  

nic nie mogę znaleźć na ten temat konkretnego, a gdyby info było prawdziwe to miliard dolarów tygodniowo mogło by pomóc w pompce BTC a co za tym idzie altów.

Patrząc na Lunę (Terra) wolumen tylko dzisiaj spadł -40% !!! przy takim info/newsie/plotce, zwał jak zwał, powinno być +40%?

edit
pokopałem troche i jest, faktycznie dokładnie kilka dni temu podali ten news i wyglada na to że jest to kolejny dobry znak

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/thk3ec/terra_luna_will_buy_10_billion_worth_of_bitcoin/

jest tego dużo więcej, nawet wywiad z CEO Luny gdzie opowiada o wszystkim, myślę że ten moment wywiadu interesuje nas najbardziej, mówi o kupowaniu BTC i o wpływie:

https://youtu.be/NMRbP_b4JXM?t=1485
member
Activity: 373
Merit: 37
March 30, 2022, 03:30:59 PM
#44
Gdzieś mi się przewinęło info związane z Luną (Terra) a mianowicie (w skrócie) 2.5k/3k dziennie będą BTC kupować co przy wydobyciu 900 /24h może mieć piorunujący efekt 
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 30, 2022, 04:03:35 AM
#43
Wszystkie alty pompują jak szalone od momentu informacji/plotki o Rosji patrzącej na BTC i krypto przychylnym okiem.

Moim zdaniem kluczowa była plotka o tym, że szwajcaria łamie swoją neutralność, której nie złamała do tej pory nigdy ... nawet podczas WW2, gdy to naziści chronili tam swoje złoto ograbowane z całej europy. Dla majętnych tego świata upadła właśnie ostatnia ostoja.

Wschód (rosja, chiny) mają zero poszanowania do własności prywatnej i praw jednostki. Bogaci zarabiali tam pieniądze, ale jak najszybciej lokowali je w nieruchomościach w całej europie, walutach w bankach szwajcarskich, jachtach we francji ... w inwestycjach w całej europie. Po wybuchu wojny okazało się, że taka osoba nie ma już miejsca do przechowania kapitału. Nigdzie. Ani u sibie w domu (z wiadomych powodów) ani poza domem, bo będzie to zamrożone, gdy "dom" odwali coś głupiego. Zostaje krypto. To jest moim zdaniem ogromna zmiana o której mało kto wydaje się mówić. Jeszcze.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
March 29, 2022, 10:10:17 PM
#42
Wszystkie alty pompują jak szalone od momentu informacji/plotki o Rosji patrzącej na BTC i krypto przychylnym okiem.


legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
March 18, 2022, 10:27:13 AM
#41
Jeśli to nie koniec bull runu, jeśli to nie koniec bańki metaverse (a wydaje mi się, że jeszcze 1 falę możemy zobaczyć), to projekty takie jak sand lub mana wyglądają ciekawie na świeczkach tygodniowych:





Z projektów innego typu to podobnie wygląda Atom:



Wszystkie wykresy to wykresy logarytmiczne (bo tylko na takich coś widać podczas bańki) z świeczkami tygodniowymi
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 24, 2022, 02:36:40 PM
#40
W tym świetle faktycznie 27 do 13 a 1,8 do 0,9 to prawie 10 x różnica, Więc co w bok a potem tylko w gorę ? Portfeli coraz więcej upychających po satoshi jak swego czasu babcia w skarpetkę będzie eksponencjalnie rosło wraz z ilością hodlerów parabola do tryliona $$$$ xD

No powiem ci, że wydaje mi się, że bitcoin już teraz jest deflacyjny jak uwzględni się ilość gubionych bitcoinów. Mówi się, że 30% bitcoinów jest zgubionych bezpowrotnie a wyznacza się to liczbą bitcoinów nie ruszonych od 5 lat. Z jednej strony ta liczba jest zawyżona, bo niejednokrotnie budzą się wieloryby z bitcoinami wydobytymi za "ery satoshiego" z drugiej jednak strony, jakbym dziś umarł, to moje bitcoiny trafią do listy zagubionych dopiero za 5 lat.

Niemniej moim zdaniem każdy kolejny halving ma coraz bardziej pomijalny wpływ fundamnetalny.

Tak tylko ile wtedy kosztowały te świeżo wybite satoshi a ile po kursie 60 k więc nie można tak umniejszać halvingu (?) ( Czy można i największymi oporami będą sprzedający co byli za blok w tysiącach wynagradzani)

Chyba właśnie trzeba patrzeć na procentową zmianę (spadek inflacji) a nie na zmianę dolarową.
Pages:
Jump to: