Pages:
Author

Topic: Sygnały techniczne buy/sell - page 3. (Read 1142 times)

member
Activity: 373
Merit: 37
February 21, 2022, 06:33:33 PM
#39
W tym świetle faktycznie 27 do 13 a 1,8 do 0,9 to prawie 10 x różnica, Więc co w bok a potem tylko w gorę ? Portfeli coraz więcej upychających po satoshi jak swego czasu babcia w skarpetkę będzie eksponencjalnie rosło wraz z ilością hodlerów parabola do tryliona $$$$ xD



Jedno jest pewne za 766 dni wydobycie znów zmniejszy się o połowę

)

Już teraz inflację monetarną na bitcoinie mamy na poziomie 1,8%, czyli małym zwlaszcza w porównaniu do tego co się dzieje obecnie z walutami fiducjalnymi. Kolejny halving obniży to do 0.9%, co moim zdaniem będzie pomijalnym zdarzeniem pod względem fundamentalnym. To nie pierwszy halving który obniżał inflację na bitcoinie z około 27% do 13%. Moim zdaniem najwyższa pora, by upadły "cykle halvingowe" bo fundamentlanie halvingi mają już pomijalne znaczenie, został już tylko pusty hype. Za dużo ludzi już zgrywa cwaniaków, bo sprzedało xxx dni po halvingu i odkupi rok przed halvingiem i ma się za wyrocznie. Moim zdaniem jak się nie przejadą teraz, to się przejadą na następnej hossie. Ale mam nadzieję, że przejadą się bardziej poprzez sprzedanie teraz przed kolejnymi wzrostami, niż że kupią rok przed kolejnym halvingiem a hossy nie będzie wcale .. to by bolało nie tylko cwaniaków Sad


Tak tylko ile wtedy kosztowały te świeżo wybite satoshi a ile po kursie 60 k więc nie można tak umniejszać halvingu (?) ( Czy można i największymi oporami będą sprzedający co byli za blok w tysiącach wynagradzani)

[moderator's note: consecutive posts merged]
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 21, 2022, 02:43:33 PM
#38
Jedno jest pewne za 766 dni wydobycie znów zmniejszy się o połowę

Już teraz inflację monetarną na bitcoinie mamy na poziomie 1,8%, czyli małym zwlaszcza w porównaniu do tego co się dzieje obecnie z walutami fiducjalnymi. Kolejny halving obniży to do 0.9%, co moim zdaniem będzie pomijalnym zdarzeniem pod względem fundamentalnym. To nie pierwszy halving który obniżał inflację na bitcoinie z około 27% do 13%. Moim zdaniem najwyższa pora, by upadły "cykle halvingowe" bo fundamentlanie halvingi mają już pomijalne znaczenie, został już tylko pusty hype. Za dużo ludzi już zgrywa cwaniaków, bo sprzedało xxx dni po halvingu i odkupi rok przed halvingiem i ma się za wyrocznie. Moim zdaniem jak się nie przejadą teraz, to się przejadą na następnej hossie. Ale mam nadzieję, że przejadą się bardziej poprzez sprzedanie teraz przed kolejnymi wzrostami, niż że kupią rok przed kolejnym halvingiem a hossy nie będzie wcale .. to by bolało nie tylko cwaniaków Sad
member
Activity: 373
Merit: 37
February 20, 2022, 11:47:08 AM
#37
Jedno jest pewne za 766 dni wydobycie znów zmniejszy się o połowę
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 18, 2022, 06:30:09 PM
#36
... Jakie wasze predykcje?

jezeli damy rade przebic 42-43K to według mnie bedzie 46K i jeżli będzie dobrze żarło jest szansa na 50K.

Oczywiście cały czas palec na guziku i obserwuje wykresy, nadal jest we mnie strach przed głębszą korektą.

Zaczne być bardziej optymistyczny juz na wysokości 46-50K, jak na razie jest dobrze, oby tak dalej BTC!

Było tak pięknie, wybity klin, wybity wyższy szczyt ... a jest jak zwykle. Jakie wasze predykcje? Fear/greed index wysunął się na chwilę z fear/extreme fear do netural i wrócił znów do strachu i paniki ... od ponad 3 miesięcy wszyscy w stracu poza jednym zielonym tygodniem ... Niby do 34k nie ma problemu, zawsze możemy wykręcić double bottom itp, ale jesli mielibyśmy przebić z impetem popdzedni dołek ... to widmo 20k za btc wydaje się prawdopodobne.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
February 05, 2022, 06:50:27 PM
#35
... Jakie wasze predykcje?

jezeli damy rade przebic 42-43K to według mnie bedzie 46K i jeżli będzie dobrze żarło jest szansa na 50K.

Oczywiście cały czas palec na guziku i obserwuje wykresy, nadal jest we mnie strach przed głębszą korektą.

Zaczne być bardziej optymistyczny juz na wysokości 46-50K, jak na razie jest dobrze, oby tak dalej BTC!
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 05, 2022, 11:08:48 AM
#34
Kto jeszcze nie akumuluje ten pożałuje. Nie wieszczę tu dna, może i przetestujemy jeszcze 30k, albo nawet przebijemy na fake crashu, ale odbicie jest blisko i będzie gwałtowne i spektakularne. Czy warto czekać, bo może uda się kupić 10% niżej, gdy potencjał wzrostowy jest 50-100% ? Na pewno warto powoli ustawiać się ze zleceniami i małymi porcjami pakowac do wora.


Jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by otwierać szampana ale wygląda na to, że mamy pierwszy poważny byczy sygnał na bitcoinie.



Przebiliśmy kluczowy poziom 40k, od którego odbijamy się raz od dołu raz od góry od ponad roku. Wybiliśmy kliln zniżkujący (target 69k), co więcej zamknęliśmy świeczkę dzienną ponad oporami a nawet ... tygodniową na kontraktach "uregulowanych" handlowanych od poniedziałku do piątku (CME). Na VPVR wchodzimy w strefę małego oporu (do 46k powinno przelecieć jak przez masło). Pierwszy raz od listopada zaczyna widać słońce zza burzowych chmur. Jakie wasze predykcje?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 03, 2022, 12:14:59 PM
#33
Jak bedzie źle i 30K nie wytrzyma, potwierdzi się niestety raczej scenariusz z co najmniej kilku kolejnymi miesiacami padaczki na rynku BTC i ogólnie krypto.

Takie ciekawe spostrzerzenia:

W 2017 mieliśmy pompę 100x po której nastąpił dump na ogromnej zmienności. Co mam na myśli przez ogromną zmienność.

Z 20k na 12k i odbicie do 16k (+50%)
potem znów do 13k i odbicie do 18k (+50%)
dump do 9k i znów pompa do 13k (+45%)
potem dump do 6k i znów pompa do 12k (+93%).

Bitcoin przez pompę 100x wpadł w takie momentum, że mimo pęknięcia bańki raz za razem pompował po 50-100%. Powodując, że mimo spadków wciąż było dużo świerzo "zarobionych", którzy realizowali zyski. To momentum hamowało przez rok a każda kolejna korekta spadków była słabsza a na rynku przybywalo pesymizmu.

Obecnie od ATH (69k) schodzimy powoli w dół. Najmocniejszą korekta spadków po korpusach świeczek dziennych to ... 13%. Od 3-4 miesięcy nie ma "świerzych" zarobionych byków. Na rynku zarabiają tylko niedźwiedzie i to tylko na papierze ... od 4 miesięcy (nie było znaczącej korekty spadków - bull trapa - więc luźno zakladam, że większość kapitału nie realizowała jeszcze zysków na shortach). Nie potrzebujemy 1.5 roku na wyhamowanie momentum ... Panuje skrajny pesymism i strach. Fear/greed indeks pokazuje extreame fear od 2 miesięcy. Kurs już teraz zachowuje się jak po 2 latach bear marketu. Wszystkie wskaźniki pokazują skrajne wyprzedanie a formacja w której jesteśmy od samego ATH to wciąż ... klin zniżkujący, bycza formacja z targetem 69k, o czym już nikt nie pamięta, tak samo jak o tym, że wciąż jesteśmy w trendzie wzrostowym (nowe ATH, wyższy dołek - jeszcze nie przebiliśmy 29k) bo każdy jak jeden mąż. Jak spada to przepowiada kolejne -50% jak rośnie to przepowiada "moon". Powodzenia dla niedźwiedzi Smiley Kto jeszcze nie akumuluje ten pożałuje. Nie wieszczę tu dna, może i przetestujemy jeszcze 30k, albo nawet przebijemy na fake crashu, ale odbicie jest blisko i będzie gwałtowne i spektakularne. Czy warto czekać, bo może uda się kupić 10% niżej, gdy potencjał wzrostowy jest 50-100% ? Na pewno warto powoli ustawiać się ze zleceniami i małymi porcjami pakowac do wora.


legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
February 02, 2022, 05:01:20 PM
#32
...Ale ja ciągle wierzę w odbicie...

Aktualnie leci na dół cena BTC po odbiciu od oporu, to było do przewidzenia, myślę, że nadal jest szansa na to odbicie i oczywiście trzymam kciuki żeby tak włąsnie było.

Jak bedzie źle i 30K nie wytrzyma, potwierdzi się niestety raczej scenariusz z co najmniej kilku kolejnymi miesiacami padaczki na rynku BTC i ogólnie krypto.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 02, 2022, 10:10:24 AM
#31
Alty dostały baty podczas tej korekty, jestem ciekaw Waszych opinii na temat kursu altów z top100 i ich przyszłości?

Czy czeka nas znowu 90-99% korekty na większości z nich? Tak jak to było do tej pory, czy chociaż część utrzyma ceny?



Jeśli to koniec bańki to na pewno 90-99% to będzie norma. Przetrwają (70-80% korekty) pokażą tylko alty o solidnych fundamentach. I nie mówię tu o "aktywność na githubie" albo "silnym community - ilości osób na telegramie" a o coinach za którymi stoi kapitał, który podtrzyma kurs. Czyli ETH (ostatni mechanizm palenie uczynil je deflacyjnym), BNB (od zawsze deflacyjne - pomimo stakingu, poza tym lauchpady, lauchpoole). I to by było chyba na tyle. Reszta, niezaleznie o ile lepsze od ETH/BTC, nieważne jak innowacyjne ... jesli bez milionów aktywnych użytkowników produktu skończy jako -95%, bo w 3 lata do kolejnej hossy powstanie lepszy tech.

Ale ja ciągle wierzę w odbicie. Jakoś tej bańki jest tak, że albo rośnie jakby fiaty były bezwartościowe, albo spada jakby jutro miało bitcoina nie być. Moim zdaniem jak tylko pęknie pierwszy opór, to będzie zmiana banana i nie będzie czasu się dosiąść, bo bez większej korekty przetestujemy ATH.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
January 29, 2022, 01:04:46 AM
#30
Alty dostały baty podczas tej korekty, jestem ciekaw Waszych opinii na temat kursu altów z top100 i ich przyszłości?

Czy czeka nas znowu 90-99% korekty na większości z nich? Tak jak to było do tej pory, czy chociaż część utrzyma ceny?

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 19, 2022, 10:27:52 AM
#29
Faktycznie wyszła tutaj strata był szybki wzrost 100% ale nie udalo mi się tam zamknąć pozycji, zamiast tego zrobił to za mnie stop los.

Przykro mi. Faktycznie SLP poleciało na pysk. Aż 75% w 2 miesiące. Mam nadzieję, że mocno nie popłynąłeś.


Mój następny set up, dosyć nudny, dywergencja wzrostowa na MACD, w przeszłości na btc było takich 8 sygnałów, z czego 7 zakończyło się wzrostami.

Konto po stracie 6642
Konto po zysku: 10840

Trzymam kciuki. Moim zdaniem jest dużo szansy na sukces. Pisałem dziś o BTC w oddzielnym wątku "Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.", gdzie opisywałem dodatkowe 2 powody, dla których spodziewać się powinniśmy odbicia. Dywergencja jest dodatkowym potwierdzeniem.

Przy okazji co się stało z konkursem na temat kursu btc, coś ostatnio temat ucichł.

konkurs się zakończył a nowego nikt nie zorganizował. Może masz ochotę czynić honory i wystartować z nowym ?Smiley
member
Activity: 373
Merit: 37
January 16, 2022, 11:31:28 AM
#28
Juz by sie nadawao na osobny temat ... prosze o rade dlatego i bo (a dodatkowo może kto w tym siedzi {wątpie} )  chciałbym w defi kingdoms ulokować troche narazie mam 1 $ w defi kngdom bank pod postacią xJewel ale chciałbym włożyć ze 100 $ prawdopodobnie najlepiej wi jakiś LP może ONE-Jewel ? (zgaduje nie wiem czy taki jest ale pewnie jest )
member
Activity: 97
Merit: 29
January 16, 2022, 07:49:44 AM
#27
To w takim razie ja pierwszy
SLP, token używany w grze AXIS.
SYGNAŁ BUY kurs przy wsparciu plus rosnący wolumen świadczący o dużym popycie przy wsparciu, ALE jest jeden haczyk, podaż jest sporo większa od popytu, aczkolwiek developerzy od axis napisali, ze zajmą się tym problemem, także trzymam ich za słowo. Stop pod lokalnym dołkiem. Take profit przy górnej bandzie.
Konto po stracie 8180
Konto po zysku: 52600



Chociaż nie jestem pewien czy o to chodzi w tym wątku Huh
Faktycznie wyszła tutaj strata był szybki wzrost 100% ale nie udalo mi się tam zamknąć pozycji, zamiast tego zrobił to za mnie stop los.

Mój następny set up, dosyć nudny, dywergencja wzrostowa na MACD, w przeszłości na btc było takich 8 sygnałów, z czego 7 zakończyło się wzrostami.

Konto po stracie 6642
Konto po zysku: 10840


Przy okazji co się stało z konkursem na temat kursu btc, coś ostatnio temat ucichł.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
January 14, 2022, 02:33:23 PM
#26
i jazda trwa nadal - dziś wieczorem obecny ath jest/będzie historią i to w tak strachliwej fazie rozwoju ceny naszego BTC Wink


https://twitter.com/taksidiotiss/status/1482034638893760516
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 07, 2022, 12:19:47 PM
#25
dalej jedziemy z ONE ... tym razem celując w 800sats Grin lub najpierw w 0.32USD, a następnie w 0.38 centów, które jest aktualnym ath


I to bez wspomnianego wcześniej odbicia na BTC, który od wczoraj nawet nie zwolnił a wali się godzina po godzinie. Na prawdę dobrze wychwyciłeś tą okazję na ONE. Co do nowego ATH to nie mam pewności. BTC nie pokazuje nawet walki. Sypie się w doł przebijając wsparcia nawet i bez większego wolumeny. Z VPVR wynika, że najbliższe wsparcie dopiero w okolicach 38-39k. Jeśli do tego dojdzie, a ONE nie zdaży wybić nowego ATH, to może się zakończyć na podwójny szczycie i dumpie.
Pesymizm ogromny na rynku. Nie wiem, czy ONE w takich okolicznościach wybije ATH.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
January 07, 2022, 12:05:01 PM
#24
dalej jedziemy z ONE ... tym razem celując w 800sats Grin lub najpierw w 0.32USD, a następnie w 0.38 centów, które jest aktualnym ath


https://twitter.com/taksidiotiss/status/1479409630707134467
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
January 06, 2022, 10:43:03 AM
#23
chętnie wracam do Harmony... Cool
ONE od wczoraj zachowuje się bardzo imponująco i już dziś osiągnął nowy ath w ONE/BTC - wygląda na to, że ważny opór zostanie przełamany w ciągu najbliższych kilku godzin, a potem na razie nie będzie żadnego zatrzymania🚀

Update - ONE przebił opór, wybił się z trójkąta  i własnie po korekcie testuje go od góry. Faktycznie wygląda to ciekawie. Jeśli bitcoin wybił krótkoterminowe dno i odreaguje do ~50k (co jest wysoce prawdopodobne) to ONE nie powinno mieć problemu z wybiciem nowego ATH i zaoferowaniem znacznie wyższych zwrotów. Na pewno warto obserwowac to, jak kurs poradzi sobie przy obecnym tescie (utrzymanie się powyżej 0.26$)


obecnie nadal znajdujemy się na 0.28USD lub 660 satoshis i naprawdę wygląda na to, że Harmony utrzyma się powyżej trójkąta i kiedy BTC ponownie pójdzie w kierunek północy, ONE również zanotuje nowy ath zarówno w USD, jak i w BTC - dla mnie to jak najbardziej w porządku Wink
kontynuuję hodl & stake Cool
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 06, 2022, 09:51:34 AM
#22
chętnie wracam do Harmony... Cool
ONE od wczoraj zachowuje się bardzo imponująco i już dziś osiągnął nowy ath w ONE/BTC - wygląda na to, że ważny opór zostanie przełamany w ciągu najbliższych kilku godzin, a potem na razie nie będzie żadnego zatrzymania🚀

Update - ONE przebił opór, wybił się z trójkąta  i własnie po korekcie testuje go od góry. Faktycznie wygląda to ciekawie. Jeśli bitcoin wybił krótkoterminowe dno i odreaguje do ~50k (co jest wysoce prawdopodobne) to ONE nie powinno mieć problemu z wybiciem nowego ATH i zaoferowaniem znacznie wyższych zwrotów. Na pewno warto obserwowac to, jak kurs poradzi sobie przy obecnym tescie (utrzymanie się powyżej 0.26$)

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
January 02, 2022, 05:15:07 PM
#21
chętnie wracam do Harmony... Cool
ONE od wczoraj zachowuje się bardzo imponująco i już dziś osiągnął nowy ath w ONE/BTC - wygląda na to, że ważny opór zostanie przełamany w ciągu najbliższych kilku godzin, a potem na razie nie będzie żadnego zatrzymania🚀


https://twitter.com/taksidiotiss/status/1477721143041794051
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 24, 2021, 01:03:12 PM
#20
Matic wygląda ciekawie (Wykres H4):



Odbiliśmy się od lini trendu wzrostowego, przebilismy trend spadkowy. Nie jest to idealne wejście, ale warto obserwować jak będzie się rozwijała sytuacji w najbliższych dniach. Wolumen tylko mizerny.

Widomo, że na koniec to i tak BTC podejmie decyzje o kirunku całego rynku, ale on też wydaje sie jakby miał utrzymać 55 300.
Pages:
Jump to: