Pages:
Author

Topic: Tokensuite ekibinin rezaleti. olcaytu Sapien Network scamı - page 2. (Read 969 times)

full member
Activity: 238
Merit: 100
ben şu ana kadar bir yanlışını görmedim bu ekibin
Hocam demek ki bu sizin için ilk olmuş zaten kasti olarak birilerinin savunulabilecegini düşünmüyorum bu başlık altındaki mesajlar biraz okunursa bir çok kişinin mağdur olduğunu açıkça göreceksiniz,yaklaşık 10 katı kadar az dağıtılıyor bunun hiçbir açıklaması yok
member
Activity: 364
Merit: 10
ben şu ana kadar bir yanlışını görmedim bu ekibin
sr. member
Activity: 322
Merit: 251
Tokensuite ekibi tek kişiden oluşmuyor aslında olcaytu yoğun olabilir ama telegram grubu üzerinden diğer yöneticilerin bir şekilde konuya açıklık getirmeleri gerekir . Bu konularda biraz da bounty yöneticilerin baskısı önemli . Ana konuda yönlendirmeleri projeyi ister istemez etkileyecektir..
sr. member
Activity: 538
Merit: 250
Tokensuıte den birileri cevap verir diye düşnmüştüm ama vermemiş halen. Hiç birini tanımam ama son 3 kampanyam bu ekibin yürüttüğü kampanyaydı ve hiç bir sorun yaşamadım. Hatta Türk oldukları için hem rahatlıkla pm atabılıyoruz hem de geri dönüş alıyoruz yani en azından suana kadar hep cevap aldım ve sorunlarım çözüldü.  Sizin sorununuzun da kampanya yürütenlerle değil daha çok proje ekibi ile ilgili olduğunu düşünüyorum sonuçta kararı onlar veriyor ve kampanyayı yürüten takım da belli bir ücret karşılığı verilen görevi yapıyor.
full member
Activity: 406
Ya arkadaşlar olcaytu ve ekibini vesaire savunmayın, ben de imzaya girenlerdenim, daha ico yapılmadı adamlar kampanyayı kapatıp presale'de toplanan para üzerinden hesaplama yapıyor. Bu da şu demek, 30 milyon hardcap yapması muhtemel proje üzerinden o paraya göre yapmak yerine oranları düşürüp 18 milyon dolar presalede toplanan para üzerinden hesap yapmak demek. Böyle bir pisliğe ortak oluyorlarsa kimse de savunmasın, bizden biridir onun kampanyasına girelim dedik görünce, sonuca bak böyle iş mi olur. Bide bunları görüp cevap vermemeleri de ayrı bir saçmalık.

Kampanya yöneticisinin elinde değil diyorsunuz hani, ne paralar döndüğünü ve onlara hiçbişey olmadığını da belirteyim, onların arkaları sağlam takımlar managerların hakkını yemez sen milleti sustur daha fazla veririz bile derler.
member
Activity: 322
Merit: 31
Bounty için söz verilen miktarın dağıtılmaması hoş bir şey değil ama ne yazıkki böyle şeyler olabiliyor. Bazen kampanya komple iptal ediliyor ve bütün emeğiniz boşa gidebiliyor.

Bu durum kampanya yöneticisinin elinde olan bir şey değil. Herkes kendi görevini yapmaya çalışıyor ama bazen istenmeyen şeyler olabiliyor.

Sırf bir kampanyada yaşanan kötü bir tecrübe yüzünden hedef göstererek insanları karalamak çok hoş bir hareket değil bana sorarsan.

Aynen öyle hocam doğru diyorsunuz. Şuana kadar 100 e yakın Sosyal medya bounty programına katıldım. Daha 1 aydır girdiğim için fazla ödeme alamadım. Genelde söz verilenden az hesaplama yapılır. Ama bazende dürüst bir proje yönetimi var ise ve katılımcı sayısı hedeflenenden az olmuş ise x2 x3 katı kadar fazla token gönderebiliyorlar.

Olay tamamen gereksinimleri iyi okuyup takipte kalmak. Profesyonel bir biçimde sistemin içinde yer almak. Sonuçta hedefi olan hiç bir proje insanları aldatarak kötü bir imaj çizmek istemez.

İlgili ekibe Telegram üzerinden durumu sordum, ödemeler gelecek dendi. Round 2 ye katılın dendi.
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
kötü bir durum anlaşılan neden ikinci bir kampanya yapma kararı aldılar ben orayı anlamdım bende  bir takım önceki imza kampanyalarında sorun yaşamıştım umarım bu sorun en yakın zamanda ivedilikle giderilir

Valla neresinden tutarsan elde kalıyor. Anlayan yok.
member
Activity: 168
Merit: 10
kötü bir durum anlaşılan neden ikinci bir kampanya yapma kararı aldılar ben orayı anlamdım bende  bir takım önceki imza kampanyalarında sorun yaşamıştım umarım bu sorun en yakın zamanda ivedilikle giderilir
full member
Activity: 168
Harbiden bountylerin bütün ipi sahiplerin elinde. 2 ay sonunda bountyleri iptal ettik dese hakkını arayabileceğin hiçbiryer yok. Oturup kalırız. Bounty ye girerken güzel laylaylom, ama iş stake hesaplayıp dağıtıma geldiğinde güzel yüzlü maskelerin altından bir canavar çıkabiliyor. Geçmiş olsun böyle olanlara..

Aynı şey aslında icolara yatırımcı olarak katılan kişiler için de geçerli değil mi  Huh Örneğin Sapiens icosuna para yatırdıktan sonra ekip bir anda ortadan kaybolsa ne yapabiliriz.Hakkımızı arayabileceğimiz bir yer var mı  Huh Sizin söyleminiz üzerinden gidersek oturup kalırız. Grin
full member
Activity: 392
Merit: 101
Bu nasıl bir saçmalıktır. Bir zaman sonra Full Member üyeleri ve altını da almamışlar. Bunu ne zaman söylemişler hiç haberimiz olmadı. Gerçekten bazı işleri anlamak çok zor!
full member
Activity: 196
DIWtoken.com
Şu saaten sonra herhangi bişeyin değişeceğini sanmıyorum yani olsa olsa 1m daha fazla token dağıtırlr alın susun der gibi geriside gelmez diye düşünüyorum. İmzasına katılan arkadaşlara üzüldüm.
full member
Activity: 252
The future is your Genome
Kampanyayı yöneten Olcaytu ico dünyası bitcointalk tan ibaret değil yazmış.Tamam o zaman niye kampanya konusunun başına bu adamlar verdikleri sözü tutmadılar ve kampanyaya katılan kişileri dolandırdılar yazmıyorsun ben onu anlamadım. Huh Umarım sapiens ekibi ve kampanya yöneticisi bu hatalarından döner.
sr. member
2.ci round'u da heralde olcaytu yapmıyordur kafasına göre yani öyle tahmin ediyorum , sapien ekibi söylemiştir bu adamlar da yazmıştır

yani şuna inandım ben en azından adamın samimiyetine inandım diyeiblirim

adam eğer 2.5 saat uğraştım diyorsa ve gerçekten elinden geleni yaptıysa iş zaten sapien ekibindedir adamda suç yokki

Farklı frekanslardayız. Şöyle örnek vereyim. Değişmediyse eğer devlet bankalardaki paranızın 100.000 e kadar garanti sunuyor. Diyorki banka batarsa 100.000 bende. A bankası battı veya kaçtı paranı alamıyorsun. Devlet derseki bunlar iyi adam ama parayı vermiyorlar. Paraları var ama canları istemiyor sende kalem çek gitsin iyi adam bunlar dedi diyelim. Bu durumda ne yaparsın? Sağlık olsun mu?
full member
Activity: 686
Merit: 111
2.ci round'u da heralde olcaytu yapmıyordur kafasına göre yani öyle tahmin ediyorum , sapien ekibi söylemiştir bu adamlar da yazmıştır

yani şuna inandım ben en azından adamın samimiyetine inandım diyeiblirim

adam eğer 2.5 saat uğraştım diyorsa ve gerçekten elinden geleni yaptıysa iş zaten sapien ekibindedir adamda suç yokki

sr. member
dostum adamın yazdığını şimdi gördüm de , 2.5 saat uğraştım konuştum ettim diyor haksızlık ettik lan sanırım olcaytu'ya

Deal is a deal derler. Konuştu ve sonuç alamadıysa bunu yazsın konunun başına. Kimse bir şey demez zaten. Ama bunu yapmayıp birde 2.round yapmaya başlıyorlar utanmadan. Sıkıntı bu zaten.
full member
Activity: 686
Merit: 111
dostum adamın yazdığını şimdi gördüm de , 2.5 saat uğraştım konuştum ettim diyor haksızlık ettik lan sanırım olcaytu'ya
sr. member
https://bitcointalksearch.org/topic/m.30977274

Olcaytu Türkçe duyuru başlığında durumu açıklamış.

Çok açıklamış sağolsun. Adam resmen tüt dikmiş. Ben paramı alırım gerisini umursamam diyor şaka gibi.
full member
Activity: 504
Merit: 120
https://bitcointalksearch.org/topic/m.30977274

Olcaytu Türkçe duyuru başlığında durumu açıklamış.
full member
Activity: 224
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
Bence yeteri kadar baskı ve karşı çıkış olursa ekipler geri adım atabilir. Gerçekten çk kötü bir durum çok kişi mağdur oluyor. Gelip burada bir yorum ile açıklama bile yapmıyorlar sonra neden Türklerin yaptığı işlere çamur atıyorsunuz derler....
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Valla açık söylemek gerekirse bu ekipten ben de hayal kırıklığına uğradım.
İlk başlarda oldukça ilgililerdi, hatta ekibe dahil olmayı bile teklif etmiştim.
Mesajlara geç de olsa dönüyorlardı.
Ama son zamanlarda çok fazla kampanyada sıkıntı yaşadım ve hiç bir mesaja geri dönmediler.
GET projesi tokenleri dağıtılmış diyorlar, benim spreadsheette adım olmasına rağmen gönderilmedi.
Yourblock stake ler yanlış hesaplanmış, yazdım, ne cevap verdiler ne düzelttiler.
Şimdi bir de bu Saphien olayı çıktı. Dürüst olmaları, katılımcıların yanında durmaları gerekirdi diye düşünüyorum.
Ama parayı veren düdüğü çalıyor dediklerinize göre...

Bu bounty konusunda gerçekten çok fazla kişi mağdur olmaya başladı.
Globalde bununla ilgili çok daha fazla konu olmalı, olumsuz durumlarda herkes bilgilenmeli ve yöneticilere bir yaptırım uygulanmalı diye düşünüyorum.
Neticede bu bir reklam anlaşması. Sen bizim reklamımızı yap, kurallarımız şunlar şunlar, sonunda sana bu kadar para vereceğiz dedikten sonra işi yokuşa sürmek sadece dolandırıcılık diye adlandırılabilir.
Pages:
Jump to: