Pages:
Author

Topic: Tokensuite ekibinin rezaleti. olcaytu Sapien Network scamı - page 4. (Read 969 times)

sr. member
Activity: 518
Merit: 251
Kampanya yöneticileri kendine gelince milyonlarca dolar toplamayı bilirken insanlara dağıttıkları parayı fazla buluyor ve dağıtmak istemiyor.. Kimi kampanyalar bundan dolayı insanlara daha ağır görevler veriyor ya da dağıtımı uzun vade de yapıyor.. Ben dağıtımın uzun vade de yapılması taraftarıyım çünkü şu ana kadar dağıtımı uzun vade de yapıpta mutlu etmeyen kriptopara yok denecek kadar az.

Örnekler: Hyundai Dac, Universa, Eidoo, Utrust vb.
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Bountylerine katılmış biri olarak benimde stakeleri hesapladıkları anda yaptığım hesaplamaların baya bi altı geldi 2-3 kat altı geldi. Şaka gibi resmen. Çok katılımcının olması seni icoda veya presale'de hardcap yaptırıyor.

Sosyal medya hesaplarında reklamlarını yap , sonra ee " çik kitilimci vir" sen bunlar sayesinde kazandın lan o paraları. İt herif.

Eninde sonunda piyasaya girecekler satıp 1 adet sapien alırsam isterse %100000 yapsın namertim bu kadar da büyük konuşuyorum.

Ayrıca olcaytu'nun da yaptığı hata eğer böyle bir olay varsa gider açıklama yaparsın konuya : arkadaşlar ekip böyle bir sayı verdi bize , biz verdiklerini dağıtıyoruz gibisinden. Şimdi gel tokensuite'in açtığı konulara katıl ?

Hadi ? Şu güne kadar saygı duyardım bu takıma , artık bitti.

Çok katılımcı var demekle neyi kastediyor onuda anlamadım. Sen söz verdiğin %5 i dağıt çok katılımcı varsada azae azar alsın. Twittercılara haftalık 50 cent galan düşüyor. Anlatamıyoruz adamlara.

Aslında az-çok fark etmiyor. İnsan bir şekilde bu paraya göz koymuşsa, mantıklı bir açıklama bulamadığı için saçma sapan bahaneler öne sürüyor. Bizim sıkıntı yaşadığımız kampanya da, katılım çok az diye ödülü baya azaltmıştı. Tepki büyümeli arkadaşlar, herkes aynı yolda yürüyor, bugün başına gelmediyse inan yarın gelicek.
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
Geçen bir arkadaşla konuşuyoruz. Katıldığı kampanya sahibi bounty manager ve ann konusunu açan kişilere para vermeden hepsini kovdu. Adamlar 3 aydır kampanya yönetiyorlardı. Menajerleri kovan adam bountycilere de bir şey dagitmayacak. Halinize şükredin.  

Ben de ico sahibinin istekleri doğrultusunda böyle bir şey yaptıklarını düşünüyorum. Sen gelip burada para için konu açıyorsun o adamlar proje yönetimi için alacakları parayı düşünüyorlar.
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
Son zamanlarda icolarda sık karşılaşılan bir durum malesef. Bazılarıda aylarca çalıştırıp her hafta steykleri hesaplıyor, iş ödeme aşamasına gelince hiç bir sebep söylemeden üzerini çiziyor. Ben bir tanesinde çizilenlerin çoğunun Türk olduğunu görmüştüm. Bazı kampanya yöneticileri bariz ırkçılık yapıyor sanki. Madem öyle yapacaksın niye her hafta aylar boyu steyk hesaplıyıp, kaydediyorsun insan kullanıyorsun? Diğerlerinin sebebini bilemem fakat kafalarına göre takılıyolar bazıları.
member
Activity: 182
Merit: 22
bunun için genel bir taslak olmalı bence. eger scam çıkarsa demememiz için onceden bu sorunu ortadan kaldıracak bir fikir lazm
full member
Activity: 686
Merit: 111
Bountylerine katılmış biri olarak benimde stakeleri hesapladıkları anda yaptığım hesaplamaların baya bi altı geldi 2-3 kat altı geldi. Şaka gibi resmen. Çok katılımcının olması seni icoda veya presale'de hardcap yaptırıyor.

Sosyal medya hesaplarında reklamlarını yap , sonra ee " çik kitilimci vir" sen bunlar sayesinde kazandın lan o paraları. İt herif.

Eninde sonunda piyasaya girecekler satıp 1 adet sapien alırsam isterse %100000 yapsın namertim bu kadar da büyük konuşuyorum.

Ayrıca olcaytu'nun da yaptığı hata eğer böyle bir olay varsa gider açıklama yaparsın konuya : arkadaşlar ekip böyle bir sayı verdi bize , biz verdiklerini dağıtıyoruz gibisinden. Şimdi gel tokensuite'in açtığı konulara katıl ?

Çok katılımcı var demekle neyi kastediyor onuda anlamadım. Sen söz verdiğin %5 i dağıt çok katılımcı varsada azae azar alsın. Twittercılara haftalık 50 cent galan düşüyor. Anlatamıyoruz adamlara.

katılımcının çok yada az olması adamı ilgilendirmez , 100 kişi bile olsa o ödülü da-ğı-ta-cak-sın ! insanlar 5-10 bin dolar kazanıyor bazı imza kampanyalarından. Onu gönderenler aptal da bir sen mi akıllısın ?
 biz 3-5  dolar kazanıcaz 5-6 haftada sadece twitter ve facebooktan onu da gidip 0.5 dolar yapıyorlar.

Yok ya bu kadar büyük bir aptallık olamaz. Biz %5i  gördük de katıldık he dedik bu kampanyadan iş yapar ödül yüksek olur pundi de öyle yaptı tamam istenileni belki vermedi ama yine de güzel miktar elde ettik. Beni tatmin etti açıkçası pundi. Ama böyle bir rezalet YOK !

sr. member
Activity: 616
Merit: 259

full member
Activity: 686
Merit: 111

sr. member
Activity: 644
Merit: 250
🤖UBEX.COM 🤖
Yamuk yapıldığı için üzüldüm .Fakat elimizde bir tane türk ekibi var bir kampanyada yapılan yanlışı genelleme yapmamakl gerekiyor sanırım . Bugüne kadar kaç gavur kampanyada yamuk yaptığını bile hatırlayamıyorum ben.
full member
Activity: 378
Merit: 103
aynen arkadaş güzelş söylemiş. ekibin bu konuda sayfasında bu durumu açıklaması gerek. ulan ibneler baktılar harcap yapacak işi yokuşa sürmeye başladı aç gözlü ibişler.
sr. member
Yanlış anlamayın ama Tokensuite ekibini şikayet ederek elinize ne geçebilir? Eğer onlar giderse eline düşeceğiniz kişiler sizi son anda imza kampanyasından atan Fransız Jamal ya da kendi bloglarına tam puan veren Jamal olacak. Bana göre ekibi şikayet etmek yerine Scam başlığı açarak Sapiens'i şikayet edebilirsiniz.

Niye anlamak istemiyorsunuz ki? Ekip deseki bu ibneler sözünde durmadı şartları değiştirdi anlarım ama onlarda 6000 kişiye siz gerizekalısınız diyor resmen.
sr. member
Activity: 628
Merit: 251
Yanlış anlamayın ama Tokensuite ekibini şikayet ederek elinize ne geçebilir? Eğer onlar giderse eline düşeceğiniz kişiler sizi son anda imza kampanyasından atan Fransız Jamal ya da kendi bloglarına tam puan veren Jamal olacak. Bana göre ekibi şikayet etmek yerine Scam başlığı açarak Sapiens'i şikayet edebilirsiniz.
sr. member
Bounty ekibinin yapabileceği bir şey yok demeyin lütfen gayette var. Ben olsam ekip böyle bir yamuk yapsa konuyu editler ve bu adamlar sahtekardır diye yazar insanları uzak tutarım. Kendileri nakit alarak ödeme aldıkları için umursamıyorlar. Birde utanmadan saçma sapan savunmalar yapıyorlar. Çok katılımcı var falan yazıyor adam şaka gibi. Ne alaka kardeşim. Ortalama her proje %2-3 dağıtıyor zaten. Sizin farkınız ve ilgi çekmenizin nedeni %5 olması,yoksa kim sallar bu projeyi. Allah belasını versin. Hiç birine hakkımı helal etmiyorum. Ekibede bounty ekibinede.
full member
Activity: 364
Merit: 102
gerçekten rezalet bir durum. arkadaşlar bu adamlar madem böyle yapıyor siz siz olun bunların coinlerden almayın. hatta ingilizcesi sağlam olan birileri globalde de başlık açsın.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Scam Accusations bölümü
https://bitcointalk.org/index.php?board=83.0

Buraya yazın detaylıca. Dünya kaç bucak görsünler. Yakında ben de patlatıcam bi tane çünkü...
full member
Activity: 910
Merit: 105
Hocam neden size cevap vermemiş bilmiyorum ancak bugüne kadar 50 tane mesaj atmışımdır olcaytu, needmoney ve radnom'a. Sağolsunlar her birine cevap verdiler. Bazen aşırı yoğunluk oluyor günde 200 mesaj geldiği oluyormuş sanırım bu dağıtım zamanları (şuan olduğu gibi) ondan belki cevaplayamamışlardır. Dediğiniz kısım ise sanırım proje sahiplerinin uyanıklığıdır. Bahsettiğiniz miktar 10'da biri. Ödül oranı böyle düştüyse çok kötü olmuş. İlk haftadan itibaren Twitter kampanyasına katılmıştım 224 token verilmiş. Sanırım 30 dolar falan anca ediyor.
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Aslında bu tarz konuların açılacağı bir başlık lazım. Yani "Şikayetler" gibi, orada üyeler bir araya gelip bu coinlere karşı tepki alabilir. Her kampanya sonrası bir şey yapılamadığını görenler, diğer kampanyada çok daha rahat paranın üstüne yatıyor.

Burada kampanya yöneticisinde suç yok demek yanlış olur. Onlarda bazen bu olaya ortak oluyorlar, arkadaşlarını katıyorlar vs.

Kampanyaya katılmadım ama katılan arkadaşlar adına üzüldüm. Global de yazarsanız, destek olurum. Bu sadece katılan arkadaşların değil herkesin problemi olmalı diye düşünüyorum.
full member
Activity: 420
Merit: 117
Sözünde  durmayan , sonradan kural değiştiren projelerden nefret ediyorum .Yöneticinin bir suçu olduğunu düşünmüyorum. O sadece listeleri hazırlıyor ekibe gönderiyorlar diye biliyorum.
member
Activity: 560
Merit: 12
Ne yazık ki böyle şeyler olabiliyor. Zaten şartlarda istediğimiz zaman istedikleri şartı değiştirebiliriz diyorlar. Yapacak pek fazla bir şey yok.
full member
Activity: 504
Merit: 120
Tokensuite ekibinin yapacağı birşey yok. Projenin ekibi de işin içinden her türlü çıkar. %5'i yapacağımız tüm bountyler için ayırdık, forum için ayırdığımız tutar bu kadardı der geçerler. Üzerine düşsen de bir nane çıkacağını sanmıyorum. Bu dağıtımdaki sorunlar, imza için atılan çöp mesajlar böyle devam ederse sonunda theymos tamamen yasaklayacak zaten bountyleri.
Pages:
Jump to: