Pages:
Author

Topic: TomoChain (TOMO) [TÜRKÇE ANA KONU] - page 15. (Read 4478 times)

full member
Activity: 651
Merit: 117
EscrowDapp.com
April 01, 2019, 02:45:29 PM
Takıma ayrılan miktar 36 milyon değil 12 milyon.

Mainnete geçildiğinde 55 milyonu piyasadaydı. Geri kalan 45 milyonun dağıtımı aşağıdaki gibi olacak:

Whitepaper yenilenmiş. Ben bilgileri ICO sitesinden almıştım. Bu bilgiler doğru. İlk posttaki grafiği alttaki şekilde güncelledim.

jr. member
Activity: 462
Merit: 1
April 01, 2019, 01:47:50 PM
forumda yüksek sıralarda sürekli karşıma çıkıyor bu tomochain fakat henüz inceleme fırsatım olmadı. her ne kadar ön yargı olsa da forumda fazla övülen boş çıkıyor düşüncesi hakim şimdiden.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
April 01, 2019, 01:03:28 PM
Bu uygulama üzerinde node'lardan hangisine katıldınız. Bizim node çok fazla getiri sağlamıyor sanki. Bu node'un getirisi nasıl hesaplanıyor bilgisi olan varmı?

Stake yapılan TOMO sayısı arttığı için getirilerde bir nebze azalma oldu.

Sorunuza gelecek olursak kapasitesi düşük yani toplam oy sayısı az olan node'lara oy verirseniz getiriniz daha fazla olur. Mesela üçüncü sayfadaki node'ların getirisi daha fazla olacaktır.

Fakat oy verdiğiniz node ilk 150'ye giremezse veya slash olursa tekrar aktif konuma geçene kadar ödül kazanamazsınız. O yüzden bunuda göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

"Keys" adıyla sene başından beri kendi node'umuzu stabil biçimde çalıştırıyoruz. Farklı bir node arayışı içindeyseniz haberiniz olsun.

full member
Activity: 602
Merit: 118
April 01, 2019, 11:10:03 AM
The token allocation is splitted as follows:

55 millions TOMO was already allocated after the token sale period;
12 millions TOMO are reserved for the team vested over the next 4 years;
16 millions TOMO are reserved for strategic partners and an ecosystem building fund;
17 millions TOMO are reserved as block rewards for the next 8 years

Takim için dediğin şeye ortakliklar, danismanlik ücreti ve diğer giderler dahildir zaten ayırmanın pek bir mantiği yok, ekip projeyi gelistirmek icin gereken parayi ico’da topladi. toplamda 12 + 16 olmak üzere 28 milyon tomo ekipte var. yani dolaşımda olan sayının %47.1’i kadar. Bu hem avantajli, hem de dezavantajli bir durum aslinda olay tamamen ekibe bağlı.

Ekibin elinde de iyi miktar varmış. Eğer tokenlerini sahip çıkıp geliştirirler  ise iyi iş çıkartırlar. Ana satarlarsa işte o zaman hapı yutar tomochain tutanlar.
newbie
April 01, 2019, 11:08:19 AM

16 millions TOMO are reserved for strategic partners and an ecosystem building fund;

Takim için dediğin şeye ortakliklar, danismanlik ücreti ve diğer giderler dahildir zaten ayırmanın pek bir mantiği yok, ekip projeyi gelistirmek icin gereken parayi ico’da topladi. toplamda 12 + 16 olmak üzere 28 milyon tomo ekipte var. yani dolaşımda olan sayının %47.1’i kadar. Bu hem avantajli, hem de dezavantajli bir durum aslinda olay tamamen ekibe bağlı.

Evet her ikisini beraberde düşünebilirsiniz. Bahsettiğiniz gibi ekibe bağlı bir durum. Karşılaştırma yapacak olursak NEO foundation 100 milyon coinin halen 35 milyonuna sahip.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
April 01, 2019, 10:36:22 AM

newbie
April 01, 2019, 10:18:50 AM
Takıma ayrılan miktar 36 milyon değil 12 milyon.

Mainnete geçildiğinde 55 milyonu piyasadaydı. Geri kalan 45 milyonun dağıtımı aşağıdaki gibi olacak:

hero member
Activity: 1204
Merit: 630
April 01, 2019, 09:38:26 AM
Bu uygulama üzerinde node'lardan hangisine katıldınız. Bizim node çok fazla getiri sağlamıyor sanki. Bu node'un getirisi nasıl hesaplanıyor bilgisi olan varmı?
legendary
April 01, 2019, 05:31:22 AM
en güzel yanlarından birisi toplam miktarı çok fazla değil yarıdan fazlası dolaşımda. acaba takımın elinde ne kadar var onu da bilsek daha güzel olur.

36 milyon
çok fazla. sanırım madencilik yapılan bir koin. blok ödüllerinden sonra da ekibe koin kalıyorsa bu tutar sürekli olarak artacaktır. sadece varsayımda bulunuyorum madenciliği nasıl bilmiyorum ama % 36'lık bir oran sizce de fazla değil mi?

Masternode sistemi kullanılıyor. Coinlerin %40'ı (40 milyon) ödül sistemi için. 100 milyona çıkış 7 sene sonra olacak.

whitepaper’de 36 milyonun ekinin elinde, 14 milyonun masternode icin ve 50 milyonun dolasimda oldugu yaziyor
full member
EscrowDapp.com
March 31, 2019, 09:15:52 AM
en güzel yanlarından birisi toplam miktarı çok fazla değil yarıdan fazlası dolaşımda. acaba takımın elinde ne kadar var onu da bilsek daha güzel olur.

36 milyon
çok fazla. sanırım madencilik yapılan bir koin. blok ödüllerinden sonra da ekibe koin kalıyorsa bu tutar sürekli olarak artacaktır. sadece varsayımda bulunuyorum madenciliği nasıl bilmiyorum ama % 36'lık bir oran sizce de fazla değil mi?

Masternode sistemi kullanılıyor. Coinlerin %40'ı (40 milyon) ödül sistemi için. 100 milyona çıkış 7 sene sonra olacak.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
March 31, 2019, 08:33:02 AM

36 milyon
legendary
March 31, 2019, 07:59:08 AM

36 milyon
jr. member
Activity: 532
Merit: 5
March 31, 2019, 06:40:34 AM
Gelecekte farklılık yaratabilecek projelerden biri Tomochain, platformun farklı uygulamaları da olacak yakın zamanda. Teknolojisi üst düzeyde olması en önemli avantajı.
full member
March 31, 2019, 05:51:03 AM
member
Activity: 1106
Merit: 25
March 31, 2019, 04:57:22 AM
mak shilledi ha araştırmadan yatırım yapmayacağını düşünmekle birlikte tomoyu bu fiyattan almayı düşünmem. tekrar 3k 4k satoshilere düşerse belki.
twitter fenomenleri bir şeyi gazlıyorsa uzak durmak da fayda var. tomo için kötü demiyorum ama bu herifler shilledikleri koinleri bir şekilde insanların eline verir.

Hocam bazıları ıvır zıvır shillemiyor Mak ta feno ama diğerleri gibi şunu alın bunu alın denez. Bir şeyi söyler onda ısrar eder.
Yine de herkes kendi araştırmasini yapsın.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
March 31, 2019, 03:26:55 AM
mak shilledi ha araştırmadan yatırım yapmayacağını düşünmekle birlikte tomoyu bu fiyattan almayı düşünmem. tekrar 3k 4k satoshilere düşerse belki.
twitter fenomenleri bir şeyi gazlıyorsa uzak durmak da fayda var. tomo için kötü demiyorum ama bu herifler shilledikleri koinleri bir şekilde insanların eline verir.
member
Activity: 630
Merit: 37
March 30, 2019, 06:30:54 PM
son bir haftadır sürekli görür oldum lokal forumda 100 milyon adet oluşu iyi olmuş abartı bir miktar değil ama şahsen ben yatırım yapmayı düşünmüyorum
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
March 30, 2019, 06:02:09 PM
full member
March 30, 2019, 03:30:39 PM
Dün kucoin borsasında biraz alayım diye girdim . Maşallah kucoin insanı girişte ugrastiriyor trade için bir kod istiyor para çekerken yine aynı dert

Aslında bol güvenlik, uğraştırıcı ama iyi Smiley
Bende en son geçen haziran ayında kucoinde kyc yaptıktan sonra komple çıktım. Kyc yapıp çıkma sebebim kyc yapmadan coinleri çektirtmemesi idi. Hatta adına başlık bile açılmıştı. Kucoin hafriyat döküm alanı diye. Sırf tomo orada diye alınmaz bence
ben geçtiğimiz aylarda sanırım neo transfer etmiştim kucoin'den ve bir sıkıntı çıkmamıştı. belli bir tutar altına sanırım hala kyc şartı istemiyor diyeceğim de hocam sende kyc yapmak bakkaldan sigara almak gibi. bağımlılık yapmış. Grin

Ne bileyim az birşey vardı o u oradan çıkartayim diye kyc yaptım. Kullandığım borsalarda genelde kyc yaptım hocam. Livecoin hariç
full member
EscrowDapp.com
March 12, 2019, 12:50:37 PM
Dün kucoin borsasında biraz alayım diye girdim . Maşallah kucoin insanı girişte ugrastiriyor trade için bir kod istiyor para çekerken yine aynı dert

Aslında bol güvenlik, uğraştırıcı ama iyi Smiley
Bende en son geçen haziran ayında kucoinde kyc yaptıktan sonra komple çıktım. Kyc yapıp çıkma sebebim kyc yapmadan coinleri çektirtmemesi idi. Hatta adına başlık bile açılmıştı. Kucoin hafriyat döküm alanı diye. Sırf tomo orada diye alınmaz bence

Kucoin'de çekim için KYC gerekmiyor ki. Ben KYC'yapmadım. Arada Kucoin'i kullanıyorum. TOMO'yu da oradan aldım ve direkt TOMO Wallet'a çektim.

Ayrıca Hotbit ve birkaç yerde daha var.
Pages:
Jump to: