Pages:
Author

Topic: TomoChain (TOMO) [TÜRKÇE ANA KONU] - page 8. (Read 4478 times)

legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
June 04, 2020, 03:23:33 AM
Binance, yaklaşan TomoChain mainnet yükseltmesini destekleyecek.
TOMO yatırma ve çekim işlemleri 01/06/2020 17.00 (TSİ) itibarıyla askıya alınacak.
Yükseltme sırasında TOMO alım satım işlemlerinin etkilenmeyeceğini lütfen unutmayın.

Yatırma işlemlerinin durdurulması öncesinde TOMO yatırma işlemlerinin tamamlanması için lütfen yeterli zaman bırakın.
Binance hesaplarında TOMO sahibi olan tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereksinimleri karşılayacağız.

https://binance.zendesk.com/hc/tr/articles/360044359431
Tomo'larını kişisel cüzdanlarında tutanların bu mainnet süresinde bir şey yapmaları gerekiyor mu? Swap vs?
sr. member
Activity: 1090
Merit: 261
June 02, 2020, 07:50:14 AM
Binance, yaklaşan TomoChain mainnet yükseltmesini destekleyecek.
TOMO yatırma ve çekim işlemleri 01/06/2020 17.00 (TSİ) itibarıyla askıya alınacak.
Yükseltme sırasında TOMO alım satım işlemlerinin etkilenmeyeceğini lütfen unutmayın.

Yatırma işlemlerinin durdurulması öncesinde TOMO yatırma işlemlerinin tamamlanması için lütfen yeterli zaman bırakın.
Binance hesaplarında TOMO sahibi olan tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereksinimleri karşılayacağız.

https://binance.zendesk.com/hc/tr/articles/360044359431
full member
Activity: 651
Merit: 117
EscrowDapp.com
TomoDEX, 15.000 $TOMO ödülü trade yarışması düzenliyor.

dex.tomochain.com

Etkinlik 1

Süreç: 29 Mayıs 06:00 - 7 Haziran 06:00 (TSİ)
Perler: TOMO/USDT, BTC/USDT, ETH/USDT

En yüksek işlem hacmine sahip ilk 30 kullanıcı/cüzdan 10.000 $TOMO ödül havuzunu paylaşacak. Katılımcılar yarışma süresi boyunca onaylanmış 3 işlem çifti arasında en az 1.000 USDT işlem yapmalıdır.

_____

Etkinlik 2

200 USDT'lik İşlem Yapın ve 5.000 TOMO Paylaşın

En az 200 $USDT işlem yapan tüm kullanıcılar 5.000 TOMO'luk havuzu eşit olarak bölüşecekler.

Detaylar: https://medium.com/tomochain/tomodex-trading-competition-15-000-tomo-to-win-466dc14ab70f
full member
EscrowDapp.com
Bu protokoller konunun ilk mesajında var (Türkçe olarak).

TomoZ zaten çalışıyor. TomoX yeni mainnet yaptı, çalışıyor ve gelişecek. TomoP testnette, 1-3 aya mainnet planlanıyor. "Hayalllerin/planların" gerçekleşmesi yakın.

Dediğiniz gibi projenin neler sunduğu bilinse çoktan uçup gitmişti. Ancak uzak doğu projesi olması bir problem olarak da görülmemeli. TomoChain Singapur, Vietnam ve Japonya'da ofislere sahip. Önündeki hedef de Çin ve Amerika pazarına agresif pazarlama olacak.

Hepsi tamam da Amerika işinde biraz çekimser olurdum. Orada SEC çok baskıcı olabiliyor. Projeye katkı yapacağım derken iyi giden ahengi bozabilir.
Bunun yerine uygun bir Avrupa devleti tercih edilmeli bence. SEC Onayı almayan projeler zaten ABD yatırımcılarına resmi satış yapamıyor. Yani orada sıkıntı olabilir.

Aslında Amerika hareketi sadece borsalarla ilgili olabilir. Ben size Mayıs 12'de yaptıkları AMA'nın özetini söyleyeyim en iyisi:

Başta Çin olmak üzere Asya'da yaygınlaşmayı, sonra Amerika pazarında pazarlamaya ağırlık verileceğini söylediler. Sadece Coinbase değil, birkaç borsa ile dirsek temasının devam ettiğini ancak listelenmelerin hemen olmasının değil; zamanında olmasının önemli ve gerekli olduğunu söylediler.  Kyn yine sağlık, gıda, ödeme sistemi ve otomotiv alanlarında 5 projeyle çalışıldığını ancak gizlilik sözleşmesi sebebiyle isimleri açıklayamadığını söyledi. TomoX konusunda da; dex kuracak firmalarla ve kripto parasını TomoChain ağına taşıyacak ve wrapli kullandırtacak projelerle anlaşma ve görüşmeler var. Bunlar açıldıktan sonra zamanla eklenecek.
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

TomoZ zaten çalışıyor. TomoX yeni mainnet yaptı, çalışıyor ve gelişecek. TomoP testnette, 1-3 aya mainnet planlanıyor. "Hayalllerin/planların" gerçekleşmesi yakın.

Dediğiniz gibi projenin neler sunduğu bilinse çoktan uçup gitmişti. Ancak uzak doğu projesi olması bir problem olarak da görülmemeli. TomoChain Singapur, Vietnam ve Japonya'da ofislere sahip. Önündeki hedef de Çin ve Amerika pazarına agresif pazarlama olacak.

Hepsi tamam da Amerika işinde biraz çekimser olurdum. Orada SEC çok baskıcı olabiliyor. Projeye katkı yapacağım derken iyi giden ahengi bozabilir.
Bunun yerine uygun bir Avrupa devleti tercih edilmeli bence. SEC Onayı almayan projeler zaten ABD yatırımcılarına resmi satış yapamıyor. Yani orada sıkıntı olabilir.
full member
EscrowDapp.com
dex açıldığı için fiyatının gerçekten artacağını düşünen var mıydı aranızda? abi 3 sene önce dex olduğu zaman "auua dekis" yapmışlar diye seviniyorduk. 3 sene boyunca her şey değişti, dexler değişti ama öyle uçuracak bir haber değil ki bunlar. goy goyu geçersek şu an bir proje amazon, google, microsoft, tesla gibi büyük firmalarla güzel bir iş birliği yaparsa fiyatı kendisinden artar. yoksa dex miş sex miş bir boka yaramıyor. kusura bakmayın ama durum böyle.

DEX olayı dediğin gibi ama artık bir çok proje DEX'i bir bütünün parçası olarak gördüğünden böyle.

Şimdi kurcalarken TOMO hakkında birşeyleri şunu buldum;

Bir bütün olarak baktığımız zaman sac ayaklarından birisini DEX oluşturuyor gibi duruyor. Zaman gösterecek tabi bu hayallerin gerçek olup olmayacağını ama TOMO iyi gidiyor. TOMO'da beni düşündüren tek şey uzak doğu projesi olması. Bu proje Avrupa'dan falan çıksaydı şimdiye 50.000sats'ı geçmişti.

sr. member
dex açıldığı için fiyatının gerçekten artacağını düşünen var mıydı aranızda? abi 3 sene önce dex olduğu zaman "auua dekis" yapmışlar diye seviniyorduk. 3 sene boyunca her şey değişti, dexler değişti ama öyle uçuracak bir haber değil ki bunlar. goy goyu geçersek şu an bir proje amazon, google, microsoft, tesla gibi büyük firmalarla güzel bir iş birliği yaparsa fiyatı kendisinden artar. yoksa dex miş sex miş bir boka yaramıyor. kusura bakmayın ama durum böyle.

DEX olayı dediğin gibi ama artık bir çok proje DEX'i bir bütünün parçası olarak gördüğünden böyle.

Şimdi kurcalarken TOMO hakkında birşeyleri şunu buldum;

Bir bütün olarak baktığımız zaman sac ayaklarından birisini DEX oluşturuyor gibi duruyor. Zaman gösterecek tabi bu hayallerin gerçek olup olmayacağını ama TOMO iyi gidiyor. TOMO'da beni düşündüren tek şey uzak doğu projesi olması. Bu proje Avrupa'dan falan çıksaydı şimdiye 50.000sats'ı geçmişti.
full member
EscrowDapp.com
Yakında Paypal; Skrill; Venmo; Cash; P2P olarak $TOMO satın alabileceksiniz.

https://twitter.com/longvuong22/status/1264822232343121920

full member
EscrowDapp.com
TomoP ne zaman gerçekleşecek bu konuda kesinleşmiş bir tarih var mı?

Testnette çalışıyor. Testnet yayınlandığındaki yol haritası aşağıdaki gibiydi. Henüz yeni yol haritası da yayınlanmadı. Büyük ihtimalle Q3-Q4...

Edit: Q3-Q4’te hazır olabilirmiş.

full member
Activity: 980
Merit: 207

Dex yaramayabilir ama sex i karıştırma işe 😀😀😀
sr. member
TomoP ne zaman gerçekleşecek bu konuda kesinleşmiş bir tarih var mı?
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
member
Activity: 294
Merit: 17
TomoDEX lansmanını kutlamak ve yeni traderları ağırlamak için,
6000 $TOMO ödüllü 3 etkinlik düzenleniyor.

DEX'in gelişi güzel bir haber. Cross chain olarak çalışmıyor sanırım ama yine de bu wrap muhabbetiyle BTC, ETH trade yapmaya olanak veriyor. Benim tahminim yakında TOMO ekibinin buradaki coin sayısını arttıracağı yönünde. Ama ilginç bir şekilde bu olay TOMO'yu fiyatlamadı. TOMO fiyatı son 10 gündür olabildiğine durağan ilerliyor. Bir ara %10 yukarı gidip tekrar geri geldi.

Demek ki dex olayı pek işe yaramadı diyebiliriz. Bende 5000 satoshi civarlarından almıştım elinde kaldı bende zararına satmak istemiyorum. Sabırla bekliyorum. Şimdi miktar arttırayim diye al sat yapsam kesin uçuşa geçer
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
https://dex.tomochain.com/trade/ETH-BTC
https://dex.tomochain.com/trade/TOMO-USDT
https://dex.tomochain.com/trade/ETH-TOMO

abi adamlar dex açtı ama hacim yok hacım Smiley dex olunca sahte hacim de gösteremiyorlar ellam
sr. member

DEX'in gelişi güzel bir haber. Cross chain olarak çalışmıyor sanırım ama yine de bu wrap muhabbetiyle BTC, ETH trade yapmaya olanak veriyor. Benim tahminim yakında TOMO ekibinin buradaki coin sayısını arttıracağı yönünde. Ama ilginç bir şekilde bu olay TOMO'yu fiyatlamadı. TOMO fiyatı son 10 gündür olabildiğine durağan ilerliyor. Bir ara %10 yukarı gidip tekrar geri geldi.
full member
EscrowDapp.com

Süreç: 20 Mayıs 13:00 - 27 Mayıs 13:00 (TSİ)

Etkinlikler:

1) Top Wrappers

TomoChain ekosisteminde kullanmak üzere BTC, ETH veya USDT'inizi TomoBridge ile wrap ederek dönüştürün.
Her tokende (BTC, ETH, USDT) en yüksek net wrapli hacime sahip ilk 3 adres, sırasıyla 500/200/100 TOMO ödül kazanacak.

*Ödüle hak kazanabilmek için; TomoDEX'te minimum 10 USDT veya 27 TOMO veya 0.048 ETH veya 0.0011 BTC hacimli en az 1 işlem yapmak zorunludur.

2) Lucky Swappers

3000 TOMO ödül havuzunun şanslı çekilişine girmek için en az 10 USDT veya 0.048 ETH veya 0.0011 BTC wrapleyin/dönüştürün. 60 şanslı kazanan 50 TOMO ile ödüllendirilecek.

*Ödüle hak kazanabilmek için; TomoDEX'te minimum 10 USDT veya 27 TOMO veya 0.048 ETH veya 0.0011 BTC ticaret hacmine sahip en az 1 işlem yapmalıdır zorunludur.

3) Enthusiastic Followers

Rastgele seçilecek 20 kullanıcı başına 30 TOMO verilecek.

- Bu tweet'i (https://twitter.com/TomoDexOfficial/status/1263051377527255040) beğen ve yoruma 3 arkadaşı etiketle.
- Aynı tweeti #TomoDEX #TomoBridge hashtagi ile alıntılı RT et,
- TomoDEX telegram kanalına katıl (https://t.me/TomoDEX_Official)
- TomoDEX'i twitter'da takip et (https://twitter.com/TomoDexOfficial),
- TOMO adresinizi bu form (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeuoKMsN2Q8bMqppW3B7wxx9uy8PVgFswiE57J4mZdgtA9TZQ/viewform?usp=sf_link) aracılığıyla gönder.

Ödüller 5 Haziran sonuna kadar dağıtılacaktır. Daha Fazla Bilgi: https://medium.com/tomochain/swap-trade-and-win-6-000-tomo-to-give-away-4b9199a47702

TOMODEX'E GİT: https://dex.tomochain.com/home/

full member
EscrowDapp.com
En sonunda bende alım yapma kararı verdim ama biraz daha düşmesini bekleyeceğim. Olası bir BTC dump'ında güzel fırsat verir diye tahmin ediyorum.
3500 sats ve altında alım fırsatı verirse almış olurum. Talimatları ayarlayalım bakalım da aldıracak mı. Nereden TOMO stake etmeliyiz ve hangi havuzu kullanmalıyız?

En iyi ROI'yi havuzlar sağlıyor çünkü masternodelarda stakerlara düşen ödül %50 iken havuzlarda %80 oranında. Havuzlarda yer bulmak bu yüzden daha zor. Detay için ilk mesajdan STAKING başlığını okuyun lütfen.
sr. member
En sonunda bende alım yapma kararı verdim ama biraz daha düşmesini bekleyeceğim. Olası bir BTC dump'ında güzel fırsat verir diye tahmin ediyorum.
3500 sats ve altında alım fırsatı verirse almış olurum. Talimatları ayarlayalım bakalım da aldıracak mı. Nereden TOMO stake etmeliyiz ve hangi havuzu kullanmalıyız?
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
bu posttan sonra ufak bir miktar tomo alıp cüzdana attım. 3 saniye civarında tomolar hemen cüzdana geçti. projeden bir bok olacağını sanmıyorum ama bu hız hoşuma gitti. gelişmeleri takip edip aylık 3-5 bir şeyler ekleyebilirim. dappları kurcalamak gerekiyor.
bu sefer de binance borsasından bir miktar  tomo alıp cüzdana attım. binance'den cüzdana geçmesi 10 saniye gibi sürdü nedense:)
dapplara bakınca da klasik olarak kumardan başka bir şey yok gibi.
sr. member
Hayırlı olsun bakalım.
Şimdi bütün iş reklamda, her zaman söylerim 10 lira paran varsa 9 lirasını reklama vereceksin.
Pages:
Jump to: