Pages:
Author

Topic: TomoChain (TOMO) [TÜRKÇE ANA KONU] - page 5. (Read 4481 times)

full member
Activity: 651
Merit: 117
EscrowDapp.com
January 13, 2021, 09:46:25 AM
TomoChain Ağ Yükseltmesi — The Zorro

30,915,660. blokta gerçekleşecek (tahmini 22 Ocak’a denk geliyor) hardfork ile TomoChain 2.3.0 geliyor.

https://medium.com/tomochain/tomochain-network-upgrade-the-zorro-release-8f5380b71433
full member
EscrowDapp.com
January 09, 2021, 10:09:57 AM
Artık herkes TomoBridge’e istediği ERC20 tokeni ekleyebilir ve tokenin TomoChain <-> Ethereum ağları arasında dönüştürülmesini sağlayabilir.

https://medium.com/tomochain/tomoissuer-tomobridge-upgrade-wrap-any-erc-20-token-of-your-choice-on-tomochain-d5f4e7b3071c
full member
EscrowDapp.com
January 06, 2021, 03:22:21 PM
Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı’nın vermiş olduğu mevcut 1.5 milyon diploma #TomoChain blockchaine yüklenecek.
Gelecekteki tüm diplomalara da aynısı uygulanacak. Diploma yüklemek ve doğrulamak için tüm ülke $TOMO ödemesi yapacak.
Ürün yakında hazır!

https://twitter.com/hothule/status/1346870127065669634
member
Activity: 812
Merit: 14
FRX: Ferocious Alpha
January 06, 2021, 12:21:17 PM
TomoChain yılın ilk anlaşmasını Tixl Finance ile yaptı.

https://twitter.com/tixlfinance/status/1346459053015379968

Son 3 günde %50 den fazla değer kazandı. Bu türlü haberlerin devamı gelir inşallah. Toplam miktarı ve teknolojisi ile iyi bir coin. Hala fiyatının buralarda kalması da ilginç
full member
EscrowDapp.com
January 06, 2021, 10:26:47 AM
TomoChain yılın ilk anlaşmasını Tixl Finance ile yaptı.

https://twitter.com/tixlfinance/status/1346459053015379968
full member
EscrowDapp.com
January 05, 2021, 09:10:26 AM
FTX borsasında marj işlemlerde artık $TOMO ödünç verebilirsiniz.
full member
EscrowDapp.com
December 24, 2020, 03:34:33 PM
TomoDex’in likitidesini arttırmak için AI Autonio ile ortaklığa imza atıldı.

https://medium.com/tomochain/autonio-supports-tomochain-to-boost-tomodex-liquidity-de05306f8d12

--

TomoFinance 2021 Q1’de aktif olmayı planlıyor. $TOMO'nuzu sabit token karşılığında kitleyip kullanım sağlama olanağı geliyor.

https://jp.cointelegraph.com/press-releases/tomochain-defi-tomofinance
full member
EscrowDapp.com
December 17, 2020, 02:41:34 PM
- Frontier, TomoChain blokzincirini DeFi arayüzüne entegre ederek kullanıcıların TOMO'yu ve diğer tüm TRC21 varlıklarını depolama, harcama, izleme ve alma işlemlerini gerçekleştirecek.

https://medium.com/tomochain/tomochain-partners-with-frontier-to-integrate-tomo-and-trc-21-assets-into-its-cross-chain-defi-9092f85ffa9f

--

- Poolz'un TomoChain ile entegrasyonu sayesinde DApp'lerin Ethereum'dan TomoChain'e kolaylıkla taşınması sağlanacak. Bu, uygulamalara daha fazla ölçeklenebilirlik getirecek ve operasyon maliyetini düşürecek. Poolz’un TomoChain Testnet denemesinin tamam!👇

https://poolz.medium.com/case-study-poolz-integration-with-tomochain-testnet-b2e6f07548fa
full member
EscrowDapp.com
December 09, 2020, 03:18:48 AM
Merhaba.

Binance'te TOMO Stake edenler oranlar hakkında bilgi verebilirlerse çok mutlu olurum. Mesela 1000 TOMO için kaç TOMO alınabiliyor. Spot cüzdanda tutulanlardan bahsediyorum. Lending vs. gibi bir ürünle elde edilenlerden değil.

Teşekkürler.

Binance soft stake uygulamasını kaldırdı, Flexible var.

Peki Spot cüzdanda tuttuğumuzdan dolayı Stake ödülü almıyor muyuz? Buradakine istinaden:

https://www.binance.com/tr/support/articles/360042426811-Binance-Will-Support-Tomochain-TOMO-Staking

Soft stake derken cüzdanda tutmaktan bahsettim zaten. Vardı, kalktı.
member
Activity: 742
Merit: 15
December 08, 2020, 01:25:45 PM
TOMO uzun zamandır takip ettiğim bir coin tam istenilen çıkışı yapamadı hala ilerleyen zamanlarda gelecek güncellemeler ile bir nebzede olsa güzel çıkış yapabilir diye umuyorum YTD
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
December 08, 2020, 11:54:26 AM
Merhaba.

Binance'te TOMO Stake edenler oranlar hakkında bilgi verebilirlerse çok mutlu olurum. Mesela 1000 TOMO için kaç TOMO alınabiliyor. Spot cüzdanda tutulanlardan bahsediyorum. Lending vs. gibi bir ürünle elde edilenlerden değil.

Teşekkürler.

Peki Spot cüzdanda tuttuğumuzdan dolayı Stake ödülü almıyor muyuz? Buradakine istinaden:

https://www.binance.com/tr/support/articles/360042426811-Binance-Will-Support-Tomochain-TOMO-Staking
full member
EscrowDapp.com
December 08, 2020, 11:42:56 AM
Merhaba.

Teşekkürler.

jr. member
Activity: 37
Merit: 1
December 08, 2020, 10:11:19 AM
Merhaba.

Teşekkürler.
full member
EscrowDapp.com
December 07, 2020, 07:22:42 AM
Yaklaşan Güncellemeler

31 Ocak 2021 veya Öncesi

- TomoBridge'e tüm ERC20'ler için wrap/unwrap desteği.
- TomoChain'in son EVM versiyona yükseltilmesi.
- TomoP (gizlilik özelliği) için mainnet tarihi.
- LuaSwap'ın Ethereum'dan TomoChain'e geçmesi ve multichain özelliği.

7 Şubat 2021

- Blok ödülü yarılanması.
full member
EscrowDapp.com
November 19, 2020, 11:12:51 AM
Aslında toplam adedin 100 milyonla sınırlı kaldığını bilmek bir güvence sayılabilir. Milyar adetlik coin/tokenler var nihayetinde. Geçen seneden bu seneye 10 milyon adet girmiş sirkülasyona. Her sene 10 milyon girse, yaklaşık 3 senede toplam adede ulaşılacak. Bunun fiyata etkisi elbette olacaktır ama çok da fazla değil! Bence çok ideal bir supply var! Önemli olan geliştirmelerin devam etmesi. Boğa geldiğinde zaten shitcoiler bile uçuyorlar. TOMO mu uçmayacak yani, pehhh:)

TomoChain’de halving var. 100 milyona ulaşması 2028’de oluyor. Konunun ilk masajında grafik mevcut.
full member
Activity: 980
Merit: 207
November 19, 2020, 10:36:12 AM
Dün bir tweet gördüm, "Tomo is the next Tomo" diye. Tomo'dan büyük ümidim var ama böyle sessiz sakin kalması sinirimi bozuyor Cheesy
Sen Tomo'sun büyük düşün!! Next tomo olma next btc ol nex eth ol be tomo Cheesy

Toplam miktarı da az. Defi özelliği de gelmiş.
Benimde beklentim büyük ama sağlam bir yükseliş yapamadı hala.
Olurda sağlam bir boğa gelirse tomo nun nereye gideceğini cok merak ediyorum.
Tomo, domalan değil galiba büyük düşünemiyor 😂
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
November 19, 2020, 09:41:37 AM
Aslında toplam adedin 100 milyonla sınırlı kaldığını bilmek bir güvence sayılabilir. Milyar adetlik coin/tokenler var nihayetinde. Geçen seneden bu seneye 10 milyon adet girmiş sirkülasyona. Her sene 10 milyon girse, yaklaşık 3 senede toplam adede ulaşılacak. Bunun fiyata etkisi elbette olacaktır ama çok da fazla değil! Bence çok ideal bir supply var! Önemli olan geliştirmelerin devam etmesi. Boğa geldiğinde zaten shitcoiler bile uçuyorlar. TOMO mu uçmayacak yani, pehhh:)
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
November 19, 2020, 08:32:50 AM
Memnun olmanız ilginç hocam. Şu anda TOMO 0,6 civarında. Yani daha 2x yapamamışsınız. Piyasada sadece son 3-4 ayda onlarca kat değer kazanan projeleri gördüm.
Amacım burada polemik yaratmak değil! Yanlış anlaşılma olmasın. Pek çok yerde TOMO to moon söylemiyle hareket ediyoruz. Bana samimi olarak söyleyin, piyasaya yeni olarak ne soktu TOMO? Defi dünyasına yeni giren tokenlerin yaptıklarını yapacağını vaat ediyor. Kendi mainneti var evet ama insanlar onu değil Uniswap üzerinden kolayca işlem yapacağı tokeni tercih ediyor. En basitinden KAVA, BAND, LINK le katlarca değer kazanırken TOMO onlardan daha önce çıkan bir token olarak ne yaptı benim sorduğum bu?

Mart ayında 20 centin altına düşmüş, ağustos ayında 1.50'ye kadar yükselmiş. Yani doğru yerden alıp satan kişiye iyi kazandırmış ama 40-50 centten girip hold edenlere kaybettirmemiş. Altcoin piyasasının geneline bakarsak bence fena değil.

Piyasaya yeni giren DeFi projeleri ile karşılaştırmak çok doğru olmayabilir. Tomo herşeyden önce bir platform projesi ve platform projelerine piyasada eskisi kadar ilgi yok. Bir platform projesinin ekosistem oluşturması yıllarca sürebilecek bir şey. DeFi projelerininse kendi ekosistemlerini kurmaları gerekmiyor. Piyasada var olan bir ekosisteme dahil olup kullanıcı çekmeleri ve düzenli gelir üretmeleri yetiyor.

Birde dolaşıma giren coin sayısı az değil. Geçen sene dolaşımda 65 milyon coin varken şimdi 76 milyon coin var. Bunlar ister istemez fiyatı olumsuz etkileyen şeyler.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
November 19, 2020, 02:20:25 AM
Dün bir tweet gördüm, "Tomo is the next Tomo" diye. Tomo'dan büyük ümidim var ama böyle sessiz sakin kalması sinirimi bozuyor Cheesy
Sen Tomo'sun büyük düşün!! Next tomo olma next btc ol nex eth ol be tomo Cheesy
full member
EscrowDapp.com
November 18, 2020, 04:00:57 PM
Hocam paylaşıyorsun çok güzel hoş da TOMO aylardır bir atılım yapamadı.

Evet bir dönem o küçük bull etkisiyle 1$'ın üstüne çıktı ama tutunamadı. Şunu takdir ediyorum, 0.5$ civarlarında tutunuyor altına salmıyor. Ancak yukarıya da bir hamle yapamıyor. 2 yıldır TOMO tutuyorum elimde. Staking üzerinden bir sayı artışı sağladım ama 2 yıldır ne alsam daha fazla kazandırdım diye düşünüyorum.

Bana göre $TOMO al-sat, vur-kaç, hype coini değil, uzun vadeli bir yatırım. 2018 Aralık'ta mainnet yapmış, henüz 2 yaşında bebe bir proje. İlerleyen zamanda değerini gösterecektir.

Bende zaten al-sat yapmadım hiç stake ettim ama kazanç bir çok 2 yıldan çok daha yeni projeler 10x-20x yaparken TOMO'da kafa kafayayız.
İlk TOMO'larımı 10000 sats'dan aldım ortalamayı 4500'lere zor düşürdüm. Stakingden gelenlerle anca kafa kafayayız. Stake etmesek zarardayız.

Valla o da sizin kısmetinizmiş. Ben $0.35 ortalamadayım ve memnunum Smiley İstediğiniz seviyelerin Q1 2021’de gerçekleşecek halving ve TomoP’den sonra geleceğini umuyorum.

Memnun olmanız ilginç hocam. Şu anda TOMO 0,6 civarında. Yani daha 2x yapamamışsınız. Piyasada sadece son 3-4 ayda onlarca kat değer kazanan projeleri gördüm.
Amacım burada polemik yaratmak değil! Yanlış anlaşılma olmasın. Pek çok yerde TOMO to moon söylemiyle hareket ediyoruz. Bana samimi olarak söyleyin, piyasaya yeni olarak ne soktu TOMO? Defi dünyasına yeni giren tokenlerin yaptıklarını yapacağını vaat ediyor. Kendi mainneti var evet ama insanlar onu değil Uniswap üzerinden kolayca işlem yapacağı tokeni tercih ediyor. En basitinden KAVA, BAND, LINK le katlarca değer kazanırken TOMO onlardan daha önce çıkan bir token olarak ne yaptı benim sorduğum bu?

TomoChain halka açık bir blokzincir. Bana göre TomoZ ve TomoX ürünleri TomoChain blokzincirinde inşa edilecek ürünler için kolaylık ve inovasyon getiriyor. Yakında TomoP de gelecek ve gizlilik konusunda da çözüm sunacak. Gizlilik anlaşmasından dolayı açıklayamadıkları 5 proje yürüyor. Bunlar sağlık, otomotiv, yeme-içme, ödeme sistemleri üzerine. Zamanı gelince hayata geçecek. Zaten bana göre önemli olan blokzincirin gerçek hayata adaptasyonu. Bunlar gerçekleştikçe proje değerlenecektir. Hype ile kullanım alanı olmayan coinler de çöpe gidecek.

Defi’den bahsedersek; TomoChain, LuaSwap’ı geçtiğimiz ay Ethereum üzerinde çalıştırdı (LuaSwap.org) ve Q1 2021’de bunu TomoChain ağına taşıyacak.
Pages:
Jump to: