Pages:
Author

Topic: Toplam kaybım 35 bin dolar oldu - page 16. (Read 6505 times)

member
Activity: 680
Merit: 10
April 17, 2018, 03:45:04 PM
Evet bu bitcoin isine baslayinca bir anda milyoner filan olacagimi hayal etmistim  Smiley tabiki oyle olmuyor.. gercekten sabir gerektiren bir is.. Ve kisa vadede dusunmemek lazim ve her zaman riskleri göz önünde bulundurmak lazim gerisi biraz da sans isi bence..
member
Activity: 518
Merit: 15
April 16, 2018, 04:24:34 AM
Bir yatırım aracında yüksek getiri varsa yüksek risk te vardır. Kaybetmeliyi göze alabileceğiniz kadar parayla yatırım yapın. Ocak ayına göre dolar bazında  %60 zarar görmeme rağmen kripto paralar konusunda çok umutluyum. Savaş ihtimallerinin arttığı ve herşeyin dijitalleştiği bu günlerde kripto paralar hakettiği değeri görecektir.
newbie
Activity: 133
Merit: 0
April 14, 2018, 02:50:45 PM
Geçmiş olsun
member
Activity: 560
Merit: 57
April 13, 2018, 05:32:29 PM
Çiftlik bank gibi 2 ayda paramı bilmem ne katı yaparım mantığıyla gelen insanlar zaten 2-3 gün sonra korkup bu işten vazgeçiyorlar. Evet ihtiyacı var piyasanın her türlü yatırımcıya ama bu da madalyonun diğer yüzü işte
sr. member
Activity: 798
Merit: 277
April 13, 2018, 09:32:55 AM
Piyasalar artışta, umarım kötü bir şey yapmamışsınızdır. Kaybı azaltmak hatta kara geçmek bile içten değil önümüzdeki dönemlerde. Zararına satış, coin-token değişimi yapmak kadar kötü bir şey yok şu piyasalarda. Sabretmek tek çözümü...
newbie
Activity: 98
April 13, 2018, 04:58:46 AM
bir çok konuda risk olduğu gibi bunda da riskler fazla, çok iyi araştırmak lazım, azar azar kaybederek pişmek tam anlamı ile nasıl ilerlediğini öğrenmek lazım, bir arkadaşımında bu kadar olmasa bile bir kaybı oldu ama sonradan daha mantıklı ilerledi, sanırım bu konuda kendimiz bir şeyler okuyup araştırıp öğrenirken bu konunun içinde olan güvenilir kişilerden de akıl almalıyız.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
April 13, 2018, 01:57:32 AM
hisse senetleri yer alan borsada bitcoindeki gibi hareket olsa uzun seneler hatta 10 yıl bile beklemeniz gerekebilirdi ki o şartlarda bile yine zirve noktalarını göreceğinin garantisi yok. hisse senedi veya kripto olsun fiyat yükseldiğinde her zaman daha ileri fiyatları elde etmek zorlaşır. elinizdeki paranın önemi var. para biterse ne yapacak yani ne ile yükseltecek fiyatı. mecburen satış ağırlığını o yükseliş sırasın ve zirveden aşağıya doğru veriyor.
member
Activity: 182
April 11, 2018, 12:04:56 AM
hodl yapsaydınız kaybınız olmazdı.
member
Activity: 101
Merit: 17
April 10, 2018, 02:11:56 PM
Kayıp zamanlarını yaşamayan trader yok gibi, önemli olan kayıp sürecini iyi yönetebilmek, paniğe kapılmamak.

Benim aklıma yatan en uygun strateji: 1 BTC = 1 BTC. Dövize karşı değer kaybetse de BTC miktarını, oranını sabitlemek, ona yakın tutmak her zaman kaybın telafisini mümkün kılar.

Bu günler geçecek...
jr. member
Activity: 168
April 10, 2018, 01:44:42 PM
Bende kaybede kaybede kazanmayı öğrendim az çok kazanıyoruz şu kötü durumda bile kaybim yok gibi bişey, kesinlikle ve kesinlikle alım ve satimlarinizi kademeli olarak yapın hiçbir zaman tek bir coine yatırım yapmayin, her zaman boşta BTC biz olsun aceleciyi olmayın coinleri alırken on araştırma yapın aha su coin yükseliyor hacminde iyiymiş diye saldirmayinn %60 BTC  % 40 altcoin takilin çünkü çok fazla fırsat yakaliyorsunuz tskler
newbie
Activity: 37
April 10, 2018, 08:43:24 AM
SABIR SABIR SABIR
newbie
Activity: 23
April 10, 2018, 07:39:36 AM
geçmiş olsun kardeş.sıkıntılı iş
full member
Activity: 630
Merit: 103
April 10, 2018, 04:47:04 AM
al-sat da bir nevi kumar olduğu için sadece kaybetmeyi kabullenebileceğiniz bir miktarı sisteme yatırmalısınız.
arabasını evini satan ve sonra da zarar edip batıranlar ne kadar pişmandır tahmin bile edemiyorum.

bu piyasada yapılacak en büyük ahmaklık elinizdekileri satıp yatırım yapmak. bunu yapanlar zaten bir şekilde cezalandırılmalı, ben çok üzülmüyorum açıkcası. gerçi intihar eden kişiler de yine bu gruptan kişiler oluyor fakat herkes kendi sınırını bilmeli, ders olsun onlara
jr. member
Activity: 58
April 10, 2018, 01:59:55 AM
al-sat da bir nevi kumar olduğu için sadece kaybetmeyi kabullenebileceğiniz bir miktarı sisteme yatırmalısınız.
arabasını evini satan ve sonra da zarar edip batıranlar ne kadar pişmandır tahmin bile edemiyorum.
member
Activity: 137
April 09, 2018, 04:47:39 PM
Trader tayfa ve büyük düşüş HODL bilincinide yok etti. Birçok yenioyuncu maliyet geldimi satıp kaçacak. Yazık...
jr. member
Activity: 267
Merit: 6
Crypto Worker
April 09, 2018, 03:51:59 PM
BTC 20bin dolar seviyelerine geldiği sıralarda yüklü yatırım yapan birçok kişi biliyorum. Hepsi de çok rahat nedense, BTC'ye sonsuz güveniyorlar. Öyle ya da böyle eski seviyelerine gelecek ve bir daha bu seviyelerde göremeyeceğiz. Buna inancımız tam, Bitcoin değerini hiçbir zaman kaybetmeyecektir.
member
Activity: 392
April 08, 2018, 04:04:32 PM
Geçmiş olsun hocam az bi paralar değil inşallah rn kısa bir zamandan toparlarsın gerci şuanki piyasadaki ilr cok zor ama bilinmez
full member
Activity: 196
Merit: 100
April 08, 2018, 03:53:42 PM
Maalesef bu son ayı piyasasında insanların kayıpları çok ciddi noktalara ulaştı.Umarım kısa sürede bu kayıplarınızı telafi edecek hamlelerde bulunursunuz.Yine de size panik yapıp hareket etmemenizi şiddetle tavsiye ederim.
hero member
Activity: 644
Merit: 502
April 08, 2018, 11:30:35 AM
Burada çok büyük kayıpda olan yatırımcılar var . 50k-100k TL den çok çok daha fazla olan . Burada konusulan kayıplar biraz düşük .
newbie
Activity: 78
April 08, 2018, 11:01:56 AM
Kripto para ticareti her zaman kazandırmıyor. Yeni üye olmuş arkadaşlara kısa yoldan zengin olamayacaklarını anlatmak için konuyu açıyorum. Kesinlikle girmeden önce aylarca inceleme yapmanızı öneririm. Ayrıca soğuk kanlılık çok önemli. Panik yapıp, spekülasyonlar ile işlem yaparsanız benim durumuma düşersiniz.

S.Inci'nin bu konuda hak verdiğim bi tweti var.
 "Borsalar, deneyimsiz kullanıcıların paralarının , deneyimli trader'lara aktarıldığı sistemlerdir." Çok yerinde bi tespit bence

İlk trade işlemlerinde genelde zarar yapılır. Bende ilk trade tecrübelerimde 1500 TL kaybetmiş biriyim. Kim ne dediyse gidip onu aldık para eriye eriye uçtu. Ozaman ki paranın coin karşilıgida şimdikinin 4-5 katı ediyo yani büyük para.

Hep tecrübe ve bilgi işte bunlar. Bir ise girmeden önce okumak ve deneyimlemek şart.
Pages:
Jump to: