Pages:
Author

Topic: Türk Bankaları Bitcoin Borsalarına Para Gönderen Hesapları Kapatıyor - page 11. (Read 23690 times)

newbie
Activity: 4
Merit: 0
bankaların hesap kapatabilmesi için öncelikle ülkede kripto paralarla ilgili bi mevzuat olması gerekmezmi.Ben öyle düşünüyorum.
sr. member
Activity: 346
Merit: 250
çok uzun zamandır paribu btcturk ve koinim üzerinden işlem yapıyorum bir kere bile bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum ve yaşayacğaımı da sanmıyorum arkadaş denk gelmiş olabilir mi
full member
Activity: 386
Merit: 178
Biri ortaya böyle saçma bir haber attı, ne yaşayan var ne de gören. Bu arkadaştan başka kimsenin hesabı kapanmamış, birkaç newbie dışında kimse hesabım kapandı demiyor ben ne tanıdıklar gördüm günde yüzbinlerce dolar hacim oluşturan.
member
Activity: 140
Merit: 20
olayy biraz trollük kokuyor herkes bitcoin almak için bankaları kullanıyor hatta çoğu kişi enpara kullanıyor öyle olsa bu dertten başı yanan çok kişi olurdu.Olay ya trollük yada başka bir sebepten dolayı hesabı kapanmıştır btc yüzünden sanıyordur.
member
Activity: 78
Merit: 10
ben ve cevremde borsaya para gonderip ceken en az 10 tanidigim var, bazilari aylik 200-300klik alim yapiyor, bu zamana kadar da hic sorun yasayan ne gordum ne duydum. Bu haberdekilerde mutlaka baslarina gelmis ki paylasmislar. O yuzden olabilecegini dusunuyorum.
sr. member
Activity: 616
Özellikle Akbank aracılığıyla yaptığım transferlerde şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Eğer Türk bankalarında bu tip sıkıntıları yaşayanların sayısı artarsa bu pek de hoş şeylerin habercisi değil gibi duruyor.
hero member
Activity: 938
Merit: 501
Çevremde Bitcoin borsalarına para gönderip banka hesabının kapatılması sorunu yaşayan insan yok. Bu fake bilgi olabilir ya da başka bir sorundan dolayı bu işlem uygulanmış olabilir. Bankalar piyasanın önünü tıkamaz, açar, bu ilerden komisyon almaya çalışır. Sonuçta karını maksimize etmeye çalışan kuruluşlardır.
sr. member
Activity: 630
Bu başlık bayağıdır gündemden kaybolmuştu, şimdi görünce de hiç hoşuma gitmedi, 3 kuruş parayı çoğaltacaz diye uğraşırken bir de üstüne bankalarla sıkıntı yaşabileceğimiz ihtimalini düşünmek çok can sıkıcı gerçekten. Ben henüz yaşamadım ama her an olabilir, sıkıntı yaşayanlara çok geçmiş olsun..
full member
Activity: 268
Merit: 109
Arkadaşlar bu tarz bi durumda sorun yaşayan arkadaşalar olabilir ama elbet baska bi sebebde buna sebep olmuş olabilir ben ve çevremdekiler yüklü miktarlarda para yatırıp çekiyoruz fakat şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım
full member
Activity: 231
Merit: 101
paribu dan para trasnferin de  sıkıntı var mı  yoksa yalnız swiftler için mi geçerli bu banlama?
legendary
Activity: 1876
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Hsbc banlayınca teb de hesap açtım ve birkaç swift yaptım bugün aradılar neden yaptın ettin gibilerinden sanırım buranında suyu ısındı halbuki artık baya bir azalttım transfer işini ama takip artmış "silmeseler bari"  Cheesy

yavaş yavaş alışıp daha yumuşacak bakacaklarını düşünüyorum. ama bankacılıkta şöyle bir yaklaşım vardır, sadece transferler için kullanıyorsan bir bankayı, onlar için bu amelelik gibi görünüyor yani pek bir şey kazandırmıyorsun ve sırf yük oluyorsun onlara gibi bakarlar. bu tip profildeki müşterileri de olabildiğince postalıyorlar.

önerim, fazla birikiminiz varsa faize falan koyun kısa vadeli, faturalarınızı da aynı bankada ödeyin otomatik ödeme talimatı verin, mümkünse sadece o bankanın kredi kartını kullanın vs. eğer bu şekilde transfer dışında aktif müşteri olursanız, bu transfer yükünü görmezden gelirler. yoksa bitcoin mi oymuş buymuş umurlarında değil işin orası bahanesi. ne adamlar var her gün 300-500 bin lira gönderip alıyorlar, ama dediğim gibiler işte bir şekilde şubeleriyle araları iyi ve iyi imajlı müşteriler.
alakası yok hsbc de hayvan gibi dolar işlemim oluyor deli gibi otomatik ödemem vardı.hepsini iptal ettirdiler. bitcoinden korkuyorlar yoksa kazandırdığın paranın hesabında olsalar el üstünde tutmaları gerekirdi.
sr. member
Activity: 616
Ben de henüz bir problemle karşılaşmadım ama bu kadar insan yaşadığı sorunu dile getirmiş ki bu gayet mümkün. Burada bankaların avukatlığına soyunmaya gerek yok. Anladığım kadarıyla özellikle yüklü transfer yapan arkadaşlar bu konuda daha çok sıkıntı yaşıyor, bu mevzu bankaların radarında artık ve konu ile ilgili yeknesak yasal bir düzenleme henüz mevcut olmadığı için bu boşlukta bankaların kafasına göre yöntemler izlemesi mümkün. Umarım giderek sıkıntılı bir hal almaz.
full member
Activity: 686
Merit: 104
Hsbc banlayınca teb de hesap açtım ve birkaç swift yaptım bugün aradılar neden yaptın ettin gibilerinden sanırım buranında suyu ısındı halbuki artık baya bir azalttım transfer işini ama takip artmış "silmeseler bari"  Cheesy

yavaş yavaş alışıp daha yumuşacak bakacaklarını düşünüyorum. ama bankacılıkta şöyle bir yaklaşım vardır, sadece transferler için kullanıyorsan bir bankayı, onlar için bu amelelik gibi görünüyor yani pek bir şey kazandırmıyorsun ve sırf yük oluyorsun onlara gibi bakarlar. bu tip profildeki müşterileri de olabildiğince postalıyorlar.

önerim, fazla birikiminiz varsa faize falan koyun kısa vadeli, faturalarınızı da aynı bankada ödeyin otomatik ödeme talimatı verin, mümkünse sadece o bankanın kredi kartını kullanın vs. eğer bu şekilde transfer dışında aktif müşteri olursanız, bu transfer yükünü görmezden gelirler. yoksa bitcoin mi oymuş buymuş umurlarında değil işin orası bahanesi. ne adamlar var her gün 300-500 bin lira gönderip alıyorlar, ama dediğim gibiler işte bir şekilde şubeleriyle araları iyi ve iyi imajlı müşteriler.
legendary
Activity: 1876
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
full member
Activity: 252
Merit: 100
Enpara ve Garanti yurtdışındaki borsalara usd ve euro swift yapılmasına nedense izin vermiyor. Yapmak istediğinizde "bankamız bu işlemi desteklemiyor" hatası alıyorsunuz. Benim bugüne kadar kullandığım ve sorun yaşamadıklarım, Teb, Vakıfbank, Odea.
Ben de iş bankası ve ziraat bankasını kullandım ikisinde de herhangi bir sıkıntı yaşamadım sadece ziraat bankası ne için olduğunu sordu iş bankasında o tarz bir soru da sorulmadı fakat yüklü miktarlar çekecekseniz bankaya önceden haber vermeniz gerekiyor.Çünkü bankada para bulunmayabiliyor.
jr. member
Activity: 161
Merit: 1
Hala burada bitcoin exchange sitelerine para gönderirken problem yaşadığını söyleyen kişiler var. Ya siz yalan söylüyorsunuz ya da bankaya derdinizi yanlış anlatıyorsunuz. Ben yüklü miktarlarda bir sürü bankadan para transfelri yaptım farklı farklı bitcoin borsalarına. Bu bankalardan bazıları devlet bankaları idi. Bugüne kadar hiç bir problem yaşamadım. Hesabıma giren yüklü para miktarı nedeni ile bir kere vergi dairesine çağrıldım onda da elimde tüm belgelerle gittim, mevzuat yok diye herhangi bir işlem (vergilendirme) uygulamadılar.

Maliye bakanlığının bu konuda bir yasağı ya da mevzuatı olmadıkça bu işlemler problemsiz devam edecektir. Yarın birgün mevzuat değişir, o zaman bakarız buna. Smiley

Hocam ben bizzat enpara müşteri temsilcisiyle yaşadığım diyaloğu anlattım, hatta kendisinin bilgisi yoktu ilgili birime sorup biraz sonra arayacağım sizi dedi ve 5 dakika içinde aradı, artık ne derece sağlıklı bilgi verdi bilinmez ama söylediği aynen buydu, inanıp inanmamak sizin tasarrufunuzdur, ben sadece forum ahalisini bilgilendirme amaçlı yazdım...
newbie
Activity: 43
Hala burada bitcoin exchange sitelerine para gönderirken problem yaşadığını söyleyen kişiler var. Ya siz yalan söylüyorsunuz ya da bankaya derdinizi yanlış anlatıyorsunuz. Ben yüklü miktarlarda bir sürü bankadan para transfelri yaptım farklı farklı bitcoin borsalarına. Bu bankalardan bazıları devlet bankaları idi. Bugüne kadar hiç bir problem yaşamadım. Hesabıma giren yüklü para miktarı nedeni ile bir kere vergi dairesine çağrıldım onda da elimde tüm belgelerle gittim, mevzuat yok diye herhangi bir işlem (vergilendirme) uygulamadılar.

Maliye bakanlığının bu konuda bir yasağı ya da mevzuatı olmadıkça bu işlemler problemsiz devam edecektir. Yarın birgün mevzuat değişir, o zaman bakarız buna. Smiley
newbie
Activity: 42
Bu önleyebilecekleri birşey değil ki

Zamanla bu işe kendileri katkıda bulunacaklardır.

(Tabii Zeki iseler  Roll Eyes)
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
Ya aslında Türkiye' de böyle şeyler olması normal Bitcoin geleceğin küresel parası olacak ve bizim ülkemizde buna yatırım yapmak yerine onu yerin dibine ya da nasıl bundan insanlardan çok cebimizi doyururuz vergilendiririz onun peşinde olucaktırlar. Böyle olması çok kötü ya. Umarım böyle bir şey gerçekleşmez.
newbie
Activity: 5
Yok öyle bir şey para yatırma işlemleri de para çekme işlemleri de yapıyorum hatta yüksek miktarlarda çekimler de yaptım bir sıkıntı yaşamadım.

sizin bu durumla karşılaşmamış olmanız böyle bir şeyin olmadığı anlamına gelmiyor.
Pages:
Jump to: