Pages:
Author

Topic: Türk Bankaları Bitcoin Borsalarına Para Gönderen Hesapları Kapatıyor - page 7. (Read 23690 times)

newbie
Activity: 112
Merit: 0
Benim de direk olarak inanasım gelmiyor bu tip haberlere birçoğu asparagas olabiliyor, farkedilim ki hesap kapatılması gerçek bunun dayandırdığı nokta eksik kalır çünkü kripto paralar tam anlamıyla yasak değil ülkede
newbie
Activity: 126
Bu tarz karalama haberleri ABD de çıkıyor
Ama normal çünkü dünya genelinde var böyle bir anlayış
full member
Activity: 398
Merit: 101
Enpara yı aradım açık açık konuştum. " BTCturk ve Paribu dan gelen paraları blokluyormusunuz " siye . Çok büyük işlem olmadığı sürece sıkıntı yok dediler . Ama %100 güvenmiyorum .
Zaten gelen parayı bloklamıyolar ki. Para gönderirsen hesabın bloklanır diyolar. 6-7 hane göndermiyosan sorun olmaz.
sr. member
Activity: 588
Merit: 354
Enpara yı aradım açık açık konuştum. " BTCturk ve Paribu dan gelen paraları blokluyormusunuz " siye . Çok büyük işlem olmadığı sürece sıkıntı yok dediler . Ama %100 güvenmiyorum .
full member
Activity: 238
Merit: 101
The Experience Layer of the Decentralized Internet
2 yıldır gönderiyorum. çevremdeki insanlarda gönderiyor. bi şey olduğu yok. zaten böyle bi şey olsaydı forumda bol bol duyardık. borsaya izin varsa hesap kapatılmaz bence.
full member
Activity: 215
Merit: 100
Türkiye' de bulunan yerleşik bankaların hiçbiri kripto para borsalarına para gönderme ve para alama işlemi yapan hiç bir mevdut hesabını kapatmıyor. Böyle haberlere inanmayın, kanıt sunan yok, sadece iddia var.
member
Activity: 364
Merit: 20
bu gösterdiğiniz örneğin bir eşi yok .türkiyedeki bankalarla işim gereği çok yakın ilişkilerim var böyle bir sınırlama getiren banka yok ben duymadım.arkadaşlar böyle emin olmadığınız bilgilerle insanları tedirgin etmeyin .gördüğüm kadarıylaa bunu engelleyen hiçbir banka yok .bence balon haber..

Hocam ben facebookta gördüm enparanın koinim hesabına para gönderen birinin hesabını kapadığını ve telefon açıp sordum enparaya, bu tip  işlemler yasadışıdır dedi, benim başıma hesap kapama olayı gelmedi ama müşteri temsilcisi aynen bunu dedi bana telefonda  sen de arayıp sorabilirsin istersen...

hocam enparayı aradığına emin misiniz? bu zamana kadar ne yasaklama geldi ne transfer durduruldu ne bi mesaj geldi. sen bunu yazdıktan sonra enparayı aradım dedim bitcoin alımı için koinim borsasını kullanıyorum borsaya geçtiğim eft lerden veya borsadan hesabıma para gönderildiği için hesabımda herhangi bir kapatma söz konusu olur mu diye?

hayır böyle bir durum söz konusu olmaz bu sebepten dolayı hesap kapanması olmuyor dedi. sonra 5 dk bekletti beni yine de garantiye almak için danışmak için.

5 dk sonunda aldığım cevap "borsalara gönderilen paralar bütün eftler gibi incelenebilir, hatalı işlem şüphesi olursa transfer iptal edilebilir fakat hiç bir şekilde gönderim oldu diye hesap kapatma işlemi olmaz bu zamana kadar da bu şekilde bir hesap kapatma olmamıştır."

zaten kapansa buradan birisinin kapanırdı. buradan kapanan yok ama hep birisinin hesabı kapanıyor. biz kim bilmiyoruz onu ama var. bir kriptopara efsanesi oldu buda.
newbie
Activity: 15
Hala yurtdışı bitcoin borsalarına SWIFT yapan bildiğiniz banka var mı yüklü miktarlarda? ($20000 +)
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
Defalarca koinime ödeme yaptım hiçbirinde sıkıntı yaşamadım açıkçası böyle bir uygulama ya meblağ diğer arkadaşların da dediği gibi yüksek olduğundan incelemeye alındı yada tamamen uydurma.
jr. member
Activity: 120
Merit: 1
Yasaklama olursa, bu işler iyiden iyiye elden dönecek demektir. İşte o zaman bu işler risk teşkil eder.
full member
Activity: 224
Merit: 100
Her kafasına gelen bu tip haber yapabiliyorsa oldukca engelleyici bir durum olur, boyle bir kısıtlamayla karsılasmadım. ancak forumdaki yorumlara bakacak olursak ki aynı fikirde degilim, Turkiyede faaliyet gosteren kripto para borsalarına para aktaramadıgımız sonucunu cıkartıyorum ki boyle bir durum yok arkadaslar.
jr. member
Activity: 32
20-30 gibi yüksek para giriş çıkışı olunca normal olarak hesapta inceleme yaparlar .Düşük miktarlar için sıkıntı çıkacağını sanmıyourm.
newbie
Activity: 280
   Asparagas haber insanları yanlış yönlendirmek için çıkarılmış haberler itibar etmeyin böyle haberlere
jr. member
Activity: 161
bu gösterdiğiniz örneğin bir eşi yok .türkiyedeki bankalarla işim gereği çok yakın ilişkilerim var böyle bir sınırlama getiren banka yok ben duymadım.arkadaşlar böyle emin olmadığınız bilgilerle insanları tedirgin etmeyin .gördüğüm kadarıylaa bunu engelleyen hiçbir banka yok .bence balon haber..

Hocam ben facebookta gördüm enparanın koinim hesabına para gönderen birinin hesabını kapadığını ve telefon açıp sordum enparaya, bu tip  işlemler yasadışıdır dedi, benim başıma hesap kapama olayı gelmedi ama müşteri temsilcisi aynen bunu dedi bana telefonda  sen de arayıp sorabilirsin istersen...
newbie
Activity: 46
BTCTürk ile Akbank işbirliği içersinde çalışıyorlar. Akbank ile ben para yatırıp para çekiyorum bitcoin alıp satarak BTCTürk aracılığıyla, herhangi bir sorun yaşamıyorum tavsiye ederim.
member
Activity: 336
Merit: 10
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Türkiye cuhuriyetinde bitcoin illagal olmadığı sürece bankaların buna karışma imkanı yok. İsteyen istediği yere gönderebilir parasını buna kimse karışamaz diye düşünüyorum .

Illegal olmadığı gibi Legal de değil ve bankanın haklarındam bir tanesi de şüpheli gördüğü işlemleri gerçekleştirmemedir. Olası Yasal problemler ile uğraşmak yerine böyle bir adım atma hakları var.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
Türkiye cuhuriyetinde bitcoin illagal olmadığı sürece bankaların buna karışma imkanı yok. İsteyen istediği yere gönderebilir parasını buna kimse karışamaz diye düşünüyorum .
newbie
Activity: 2
İşbankasından gönderim yapmaya çalışan bir arkadaşım az önce genel merkezden işlemin reddedildiğini söyledi.Ret nedeni kripto borsalarına para gönderimi olarak yazılmış
newbie
Activity: 154
Bu haber bana hiç inandırıcı gelmedi nedense. önce devletin kripto paralarına ne yapacağına karar vermesi lazım. devletin tavrına göre bankalar ne yapacaklarına karar verirler. bankalarda iyi kötü bu işten para kazanıyorlar yasaklayacaklarını zannetmiyorum.
Pages:
Jump to: