Pages:
Author

Topic: Türkiye Kupası 2022 - page 2. (Read 727 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
May 24, 2023, 09:53:00 AM
Yarı final rövanş maçları bugün ve yarın oynancak. İlk maç Fenerbahçe - Sivasspor maçı.

Fenerbahçe'nin ligde şampiyonluk şansı yok bana kalırsa. Galatasaraylı olduğum için bi tık fanatikçe bi bakışa sahip olabilirim bu konuda gerçi. Ama artık Fenerbahçe taraftarları da bunu kabul ediyor. Bu nedenle bana göre Türkiye Kupası Fenerbahçe için daha bi anlamlı geldi artık. Bu kupayı kazanarak ligde yaşadıkları başarısızlığı unutturabilirler taraftarlarına. Öte yandan Sivasspor ligde son 4 maçını kaybetti. Kötü bi dönemdeler. Bi ara küme düşme hattındaydılar gerçi. Daha da kötü dönemleri olmuştu.

Fenerbahçe maçın favorisi bana kalırsa net bi şekilde. Lig maçında 3-1 yenmişti Sivasspor'u. Kupada deplasmanda 0-0 bitmişti ilk maç. Fenerbahçe daha iyi bi takım. Bu bi gerçek.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
May 05, 2023, 02:39:42 PM
Başakşehir 10 kişi kalmasına rağmen ankaragücü karşısında son dakikada bulduğu golle avantajı bulan takım oldu.10 kişi kaldıktan sonra aslında ben maçı kazanmalarını beklemiyordum.İkinci yarı ankaragücü daha baskın oynadı tabiki fakat gol bulmakta zorlandı.Ankaragücünün değerlendiremediği noktada başakşehir son dakikalarda bulduğu golle maçı kazandı ve avantajı kaptığını söyleyebiliriz.10 kişi oynamalarına rağmen bu maçı kazanmaları aslında turu yarıladıklarının bir göstergesi.
Ankaragücü çok garip bir takım bir bakıyorsun başa belalar bir bakıyorsun bir işe yaramıyorlar dünkü maçta da 10 kişi kalan Başakşehiri yenemiyorsan zaten finale çıkma ben Başakşehir kırmızı kart yiyince Ankaragücü atar diyordum ama sürprizi seviyorlar yenildiler aq nasıl beceriyorlar bilmiyorum ama yenildiler Fenerbahçe’ye gelince ulan fener yine yanılttın bizi bıktık yav bıktık arkadaş şu maçta kanser ettin yine bize rövanşta da eskaza bir gol yeriz yine kupaya veda ederiz
Fenerbahçe'nin evinde taraftarı önünde bu sefer elenmesini beklemiyorum.Bu sezon da kupasız kapanırsa taraftar isyan çıkartır en azından türkiye kupasına ağırlık vermesi gerekiyor jorge jesus'un.Sivasspor karşısında deplasmanda beraberlikle dönülmesi avantajlı taraf yaptı fenerbahçe'yi ve evinde kazanarak finale çıkan taraf olacaktır.Başakşehir de muhtemel rakibi olacak.Fenerbahçe final maçında da başakşehiri yenip kupayı alacaktır bana kalırsa.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
May 05, 2023, 01:47:25 PM
Başakşehir 10 kişi kalmasına rağmen ankaragücü karşısında son dakikada bulduğu golle avantajı bulan takım oldu.10 kişi kaldıktan sonra aslında ben maçı kazanmalarını beklemiyordum.İkinci yarı ankaragücü daha baskın oynadı tabiki fakat gol bulmakta zorlandı.Ankaragücünün değerlendiremediği noktada başakşehir son dakikalarda bulduğu golle maçı kazandı ve avantajı kaptığını söyleyebiliriz.10 kişi oynamalarına rağmen bu maçı kazanmaları aslında turu yarıladıklarının bir göstergesi.
Ankaragücü çok garip bir takım bir bakıyorsun başa belalar bir bakıyorsun bir işe yaramıyorlar dünkü maçta da 10 kişi kalan Başakşehiri yenemiyorsan zaten finale çıkma ben Başakşehir kırmızı kart yiyince Ankaragücü atar diyordum ama sürprizi seviyorlar yenildiler aq nasıl beceriyorlar bilmiyorum ama yenildiler Fenerbahçe’ye gelince ulan fener yine yanılttın bizi bıktık yav bıktık arkadaş şu maçta kanser ettin yine bize rövanşta da eskaza bir gol yeriz yine kupaya veda ederiz
legendary
May 04, 2023, 03:54:45 PM
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
May 04, 2023, 08:03:19 AM
Sivasspor geçen maçta iyi oynamadı ama adamların asıl hedefi her zaman kupa.

Kupada ligdekine kıyasla daha iyi bir Sivasspor vardı ama bütün umutlarını ikinci maça bırakmayı ilk maçta gösteren bir Sivasspor vardı. Maçın tamamında geri çekildiler ve skoru korudular. İkinci maçta bir gol atıp gol yemeden kazanmayı veya maçı penaltılara götürmeyi isteyeceklerini tahmin ediyorum. Maçın sıkıcı olduğunu söylemiş çoğu kişi. Böyle bir maç nasıl sıkıcı olmaz ki? Sivasspor oyunu bu seviyede tutmak için elinden geleni yaptı.

Fenerbahçe'yi tanıyorsam bu sene hem bu kupayı hem de ligi alamaz.

Jorge Jesus'un ilk on bir tercihlerini hatalı bulduğum için bazen ben de eleştiriyorum ama Fenerbahçe en son ne zaman hem kupada hem de ligde finale yürüme şansı bulmuş diye kendime sorunca hafızamın zorlandığını hissediyorum. Jorge Jesus hatalarından ders çıkarırsa önümüzdeki sezon Fenerbahçe'de kalmalı. Bir sene daha kalırsa daha iyi işler yapabilir.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
May 03, 2023, 12:36:49 PM
Fenerbahçe Sivasspor ile karşılaşacak ve bence finale biz çıkacağız öyle umut ediyorum en azından Türkiye kupası ile bu sezonu bitirelim ligi ikinci veya üçüncü bitireceğiz bu belli oldu kötü giden takımda moralleri biraz olsun yerine getirecek küçük bir başarı olabilir şu an süper lig şampiyonluğu için şansımız düşük bizim için artık hasretle bağlandığımız şey o olsa da Türkiye kupası da önemli bence finalde Başakşehir ile karşılaşacağız

Geçen hafta ligde oynayan iki takım bugün Türkiye Kupası’nda oynayacak. Maç Sivas'ta oynanacağı için Sivasspor avantajlı demek isterdim. Ama lig maçında Sivasspor'un Fenerbahçe maçında pek bi zayıf kaldığını gördük. İkinci yarının tamamını 10 kişi oynayan Fenerbahçe'ye bir tane gol atabildiler. Kötü bi oyun oynadılar. Sivasspor'a bi şans vermiyorum bu maçta. Fenerbahçe ligde moral kazandı. Şampiyonluk yarışında Galatasarayımıza yaklaştı. Ben Galatasaray'ı geçebileceğine inanmıyorum. Ama moral kazanması önemli bi gelişme. Üst üste galibiyetler alabileceği bi periyoda girmiş olabilirler bu periyotta. Fenerbahçe ikinci maçtan önce turu bu maçta garantiler bana göre.

Fenerbahçe'yi tanıyorsam bu sene hem bu kupayı hem de ligi alamaz. Sivasspor geçen maçta iyi oynamadı ama adamların asıl hedefi her zaman kupa. O yüzden pek Fenerbahçe'ye güvenmiyorum. Son hafta ligde puan farkının düşürmüş olması gazıyla belki iyi oynayıp yenebiliriz. Ama Fenerbahçe dendiğinde sadece futbol olmuyor konu şans da gerekiyor bize. Maçı bekliyorum şöyle keyifli keyifli ilk maçı rahat skorla almayı istiyorum ama hem Sivasspor'un kupadaki iyi oyunu hem de Fenerbahçe'de lige önem verdiği için çıkacak olan kadrodan korkuyorum. Ama Sivasspor'u geçersek finalde rakip fark etmez bu sefer olur bizim iş.
hero member
May 03, 2023, 12:27:07 PM
Fenerbahçe Sivasspor ile karşılaşacak ve bence finale biz çıkacağız öyle umut ediyorum en azından Türkiye kupası ile bu sezonu bitirelim ligi ikinci veya üçüncü bitireceğiz bu belli oldu kötü giden takımda moralleri biraz olsun yerine getirecek küçük bir başarı olabilir şu an süper lig şampiyonluğu için şansımız düşük bizim için artık hasretle bağlandığımız şey o olsa da Türkiye kupası da önemli bence finalde Başakşehir ile karşılaşacağız

Geçen hafta ligde oynayan iki takım bugün Türkiye Kupası’nda oynayacak. Maç Sivas'ta oynanacağı için Sivasspor avantajlı demek isterdim. Ama lig maçında Sivasspor'un Fenerbahçe maçında pek bi zayıf kaldığını gördük. İkinci yarının tamamını 10 kişi oynayan Fenerbahçe'ye bir tane gol atabildiler. Kötü bi oyun oynadılar. Sivasspor'a bi şans vermiyorum bu maçta. Fenerbahçe ligde moral kazandı. Şampiyonluk yarışında Galatasarayımıza yaklaştı. Ben Galatasaray'ı geçebileceğine inanmıyorum. Ama moral kazanması önemli bi gelişme. Üst üste galibiyetler alabileceği bi periyoda girmiş olabilirler bu periyotta. Fenerbahçe ikinci maçtan önce turu bu maçta garantiler bana göre.
legendary
April 11, 2023, 01:20:57 AM
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
April 10, 2023, 04:44:34 AM
Kayserispor bi tek bana mı çok bi ciddiyetsiz gözüktü bu maçta. Beşiktaş elenmiş. Trabzonspor elenmiş. Galatasaray elenmiş. Çok büyük bi şans var Anadolu takımları için. Çünkü bütün favoriler elenmiş kupadan. Maça bakıyorsunuz Kayserispor daha istekli olacağına tel tel dökülüyor. Fenerbahçe kolay bi galibiyet aldı bana kalırsa bu akşam. 10 kişilik Beşiktaş karşısında aldığı hezimetten sonra kendisini kolayca toparlayamazdı. Bu galibiyetle birlikte psikolojik olarak da bi fırsat yakaladılar. Moral buldular ciddi manada.
Fenerbahçe’nin Kayserispor karşısında zorlanacağını düşünüyordum bende ama Kayserispor darmadağın oldu. Fenerbahçe onları rahatlıkla geçti. Arda Güler çok pozisyona girdi kısıtlı zamanında. Bir de gol buldu. 1500 dk muhabbeti yüzünden Jesus kupada 11’de başlatır diye düşünmüştüm ama yanıldım. Yine yedek bıraktı. Arda’ya tahammülü mü yok anlamadım.
hero member
April 06, 2023, 04:55:06 PM
Kayserispor bi tek bana mı çok bi ciddiyetsiz gözüktü bu maçta. Beşiktaş elenmiş. Trabzonspor elenmiş. Galatasaray elenmiş. Çok büyük bi şans var Anadolu takımları için. Çünkü bütün favoriler elenmiş kupadan. Maça bakıyorsunuz Kayserispor daha istekli olacağına tel tel dökülüyor. Fenerbahçe kolay bi galibiyet aldı bana kalırsa bu akşam. 10 kişilik Beşiktaş karşısında aldığı hezimetten sonra kendisini kolayca toparlayamazdı. Bu galibiyetle birlikte psikolojik olarak da bi fırsat yakaladılar. Moral buldular ciddi manada.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
April 06, 2023, 04:13:59 PM
Fenerbahçe derbide aldığı yenilgi sonrası kupada Kayserispor'u 4-1 gibi tatmin edici bir skorla geçti. Bu kupa onlar için büyük önem taşıyor çünkü en azından Avrupa Ligi'ne katılmak için önemli bir turnuva. Süper Lig'de belli ki Galatasaray şampiyonluğa koşacak. Bu sırada Türkiye Kupası'na önem vermek bence Fenerbahçe için en mantıklı hareket olacaktır.

Galatasaray da aslında yarı finalde olabilirdi ama sağlam oynamasına rağmen şanssız bir şekilde yenildi. Yine de fazla üzüldüklerini sanmıyorum.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
April 06, 2023, 02:29:13 PM
Galatasaray, Başakşehir kalesine ambargo koyduğu maçtan yenik ayrıldı.Son yılların en ilginç maçlarından birisine şahit olduk.Fenerbahçe bugün Kayserispor ile oynayacak ve kadro rotasyon kadrosundan oluşturuluyor.Arda Güler’in ilk 11’de sahada olmasını beklerdim ancak yine yedeklerde değerlendiriyor.Türkiye kupası maçlarında da oynatmıyorsan ne zaman oynatacaksın Arda’yı acaba?

Fenerbahçe ilk yarıyı Emre Mor’un attığı 2 golle 2-1 önde kapattı. Şimdi sırada ikinci yarı var ve Kayserispor fena olmayan bir grafik çiziyor. İlk yarıda beklediğimden iyiydiler ikinci yarı bir sürpriz yapabilirler. Dün ki Başakşehir maçında da Galatasaray tek kale oynamasına rağmen yenildi, aynı senaryo Fenerbahçe için olursa çok ilginç bir kupa izleyeceğiz çünkü Trabzonspor’da elendi.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
April 06, 2023, 01:28:19 PM
Galatasaray, Başakşehir kalesine ambargo koyduğu maçtan yenik ayrıldı.Son yılların en ilginç maçlarından birisine şahit olduk.Fenerbahçe bugün Kayserispor ile oynayacak ve kadro rotasyon kadrosundan oluşturuluyor.Arda Güler’in ilk 11’de sahada olmasını beklerdim ancak yine yedeklerde değerlendiriyor.Türkiye kupası maçlarında da oynatmıyorsan ne zaman oynatacaksın Arda’yı acaba?
hero member
Activity: 728
Merit: 698
April 06, 2023, 10:30:14 AM
Lig maçında 7 gol attığımız takıma elendik. Olaya iyi yönünden bakarsak direkten dönen toplar, Var'dan dönen goller ve attığımız goller toplandığı zaman yine 7 gole ulaşıyoruz. Cheesy Emre Belözoğlu Galatasaray'ı iyi okumuş ve iyi önlemler almış. Maç boyunca üstün taraf olmamıza rağmen maçı kazanmamızı sağlayacak skor üstünlüğünü hiçbir zaman yakalayamadık. Sonuç olarak, Türkiye kupasından elenmek üzücü oldu ama ligdeki yarış daha önemli ve artık lige daha fazla konsantre olmalıyız.

Emre’ye imkan verilip bizim fenerin başına geçirilse eminim Jesustan daha iyi yönetir vallaha adam iyi teknik direktör bazı hezimetleri olsa da takımdan kaynaklanıyor Fenerbahçe Jesus ile birlikte aslında potansiyelinden daha kötü oynatılıyor oyuncu genişliği tam kullanılamıyor

Zaten Emre'yi neden gönderdiklerini anlamıyorum. Sadece Sivasspor maçında yenilmişti ve adam daha napsın ondan önce kaç galibiyete aldı. Yönetimin saçma kararları yüzünden bu halde takım. Jesus'tan 50 kat daha iyi. En azından Fenerbahçe ruhunu taşıyor son zamanlarda ortadan kaybolan bir ruh. Son zamanlarda dediysem de 6-7 senesi var. Gelelim Galatasaray Başakşehir maçına. Maç önünde ligde 7 yediler ama aldanmak yanlış olur dedim. Adana Demirspor maçında Galatasaray'a karşı yapılan dönen topları aldırmamak üzerine oyun yine işe yaradı. Bu maçta da Başakşehir bunu uygulamaya çalıştı. Galatasaray orta sahası adeta boş tarla gibi geçildi. Maçın böyle olmasında hakem de biraz etkiliydi ama Galatasaray'ın hakkını yememek lazım. Direkten dönen top ve verilmeyen penaltıyla oyunun galibi farklı olabilirdi. Sonuç olarak da Başakşehir'in kupayı alacağını düşünüyorum. Biz gelsek de karşılarına yenerler bizi bu oyunla.
legendary
April 06, 2023, 06:26:47 AM
Lig maçında 7 gol attığımız takıma elendik. Olaya iyi yönünden bakarsak direkten dönen toplar, Var'dan dönen goller ve attığımız goller toplandığı zaman yine 7 gole ulaşıyoruz. Cheesy Emre Belözoğlu Galatasaray'ı iyi okumuş ve iyi önlemler almış. Maç boyunca üstün taraf olmamıza rağmen maçı kazanmamızı sağlayacak skor üstünlüğünü hiçbir zaman yakalayamadık. Sonuç olarak, Türkiye kupasından elenmek üzücü oldu ama ligdeki yarış daha önemli ve artık lige daha fazla konsantre olmalıyız.

Emre’ye imkan verilip bizim fenerin başına geçirilse eminim Jesustan daha iyi yönetir vallaha adam iyi teknik direktör bazı hezimetleri olsa da takımdan kaynaklanıyor Fenerbahçe Jesus ile birlikte aslında potansiyelinden daha kötü oynatılıyor oyuncu genişliği tam kullanılamıyor
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
April 06, 2023, 06:10:55 AM
legendary
April 06, 2023, 06:02:00 AM
Bi diğer hatası da haftaya ligi bay geçicez. Bu maçta rotasyona gitmesi büyük hata oldu. Ligdeki 11 ile oynamaya devam etmesi gerekirdi. Hatalı tercihler yaptı bana kalırsa.

Okan Buruk'un Nelsson, Oliveira ve Raschica'yı ilk onbirde oynatmaması hataydı. Bu futbolcuları lig maçlarını düşünerek yedekte bıraktı ama lig maçlarının tekrarı var ancak Türkiye Kupası maçları tek maç üzerinden oynanıyor.

Galatasaray'ın iyi oynadığını söyleyenlere de katılmıyorum. Galatasaray bu maçta üçüncü bölgede organize olamadı çünkü Başakşehir savunması buna izin vermedi. Başakşehir savunmasını bozmak için takım halinde rakip alana yığıldıklarında orta sahada ve savunmada büyük açıklar verdiler ve üç gol yediler.

Biraz başakşehiri küçük görmüş olabilirler sonuçta son zamanlarda bir sürü sıkıntılı maç geçirdiler savunmada hatalar yaptılar hücumda organize olamıyorlardı ama Türkiye kupasının ağırlığının farkındalar Galatasaray’ı yenmeyi başardılar tebriği hak ediyorlar Okan Buruk sadece lige odaklanacak artık
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
April 06, 2023, 02:59:20 AM
Bi diğer hatası da haftaya ligi bay geçicez. Bu maçta rotasyona gitmesi büyük hata oldu. Ligdeki 11 ile oynamaya devam etmesi gerekirdi. Hatalı tercihler yaptı bana kalırsa.

Okan Buruk'un Nelsson, Oliveira ve Raschica'yı ilk onbirde oynatmaması hataydı. Bu futbolcuları lig maçlarını düşünerek yedekte bıraktı ama lig maçlarının tekrarı var ancak Türkiye Kupası maçları tek maç üzerinden oynanıyor.

Galatasaray'ın iyi oynadığını söyleyenlere de katılmıyorum. Galatasaray bu maçta üçüncü bölgede organize olamadı çünkü Başakşehir savunması buna izin vermedi. Başakşehir savunmasını bozmak için takım halinde rakip alana yığıldıklarında orta sahada ve savunmada büyük açıklar verdiler ve üç gol yediler.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
April 05, 2023, 06:43:08 PM
Bir galatasaraylı olarak renkdaşlarımın sinirini gayet rahat anlayabiliyorum. 2 tane iptal edilen gol, 2 tane elle oynama, başakşehir golü öncesi faul. Bunların hepsi sinirlenmek için kafi sebepler, cidden bir şey diyemem. Fakat gel gelelim bu noktada 2 tane önemli şey ortaya çıkıyor ki bu yüzden ben hakeme falan değil, kendimize kızgınım. Birincisi ve en önemlisi, sen ligte 15 maç kazanmış, daha önce başakşehiri delip geçmiş takımsın, 15 maç boyunca hakemler sana ok dedide, bugün mü karşı gelmeye başladılar, çıkacaksın, icardinle, zanniolonla, mertensinle babalar gibi top oynayacaksın, kaç tane gol kaçtı belli değil, yediğimiz goller evlere şenlik zaten, şaka gibi sıfır savunma vardı maç boyunca, sandılar ki başakşehir full yaslancak geriye, zayıf savunma çıktılar, çoğu atakta gol yediler. İkincisi ise attığımız bi gol net ofsayt zaten, neyine itiraz edicen, diğerinde elle oynama var gibi duruyor, onun neyine itiraz edicen, gol öncesi faul desen bi açıdan tam kafaya gibi, diğerinde hiç değil, evet tehlikeli kaldırmış ama vurma yok, olsun olsun elle oynamaya itiraz edebilirsin, birinde eliyle vurmuyor icardide eli, top oraya geliyor, diğerine ok tamam bende itiraz ederim ama tek hatalı karar kalmış oluyor geriye, maçı değiştirebilecek karar ama her takımada oluyor bu, sırf bize özelmiş gibi davranmanın alemi yok, hakemlerimiz tırt, her takıma tırt, düzelmeleri lazım, ama bu bizim ağlamamız gerektiğini göstermiyor.

Kısacası çıkıp babalar gibi çatır çatır yenmemiz gereken maçta rezil olduk, sebebi başka yerde aramayalım.
legendary
April 05, 2023, 05:37:35 PM
Bugün var kararları öne çıkti diyebiliriz.Yanlış hatırlamıyorsam galatasaray'ın 2 golü iptal edildi.Doğru veya yanlış tartışılır ama hakem yönetimi pek iyi değildi objektif olarak söylemem gerekirse.Hem başakşehir lehine hem de galatasaray lehine bariz hatalar yapıldığı bir maç izledik.Sonunda kazanan başakşehir olsa da hakettiğini söylemek zor.Yarın ise Fenerbahçe-Kayserispor karşılaşmasını izleyeceğiz.Bu maçta Jorge Jesus kesinlikle kazanması gerekiyor.İddaalı bir kulvar ve başakşehir harici zor bir rakip yok gibi gözüküyor.
Pages:
Jump to: