Pages:
Author

Topic: Uniswap - "free money" - page 3. (Read 1403 times)

legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 29, 2020, 07:41:36 AM
#75
upravo je i meni to sve malo mutno, meni je 5% uvijek 5%, u matematici je to tako, ali nisam bas siguran da na uniswapu tako funkcionira

Quote
Liquidity provider rewards
Liquidity providers earn a 0.3% fee on all trades proportional to their share of the pool. Fees are added to the pool, accrue in real time and can be claimed by withdrawing your liquidity.

zato cu ja na svom primjeru testirati razne tokene sa priblizno slicnim kapitalom, ali ce postoci u poolovima biti itekako razliciti
jedino tako mogu neki kvartalni recap imati jer ovo sta sam u whitepaperu procitao mi je i dalje jako apstraktno

Ja sam to shvatio na način da od 0.3% provizije dobijem onoliki postotak koliko je moj dio u poolu. Znači ako sam ubacio $1000, onda mi je zarada u dolarima veća nego ako stavim $100. Ali u postotku bi to trebalo biti isto ako se ne varam.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 07:17:46 AM
#74

Ma nije tajna - 0.02%
Ali zar tih 5% profita ne bi dobio i da sam uložio $100? Samo što je onda tih 5% u dolarima puno manje i ne pokrije troškove transakcija.

upravo je i meni to sve malo mutno, meni je 5% uvijek 5%, u matematici je to tako, ali nisam bas siguran da na uniswapu tako funkcionira

Quote
Liquidity provider rewards
Liquidity providers earn a 0.3% fee on all trades proportional to their share of the pool. Fees are added to the pool, accrue in real time and can be claimed by withdrawing your liquidity.

zato cu ja na svom primjeru testirati razne tokene sa priblizno slicnim kapitalom, ali ce postoci u poolovima biti itekako razliciti
jedino tako mogu neki kvartalni recap imati jer ovo sta sam u whitepaperu procitao mi je i dalje jako apstraktno
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 29, 2020, 06:43:58 AM
#73
~

Upravo zato sam ja bio ušao u ETH-LINK liquidity pool. Ipak su to dva top 10 projekta tako da je teško da će netko napraviti exit scam (čak bi se usudio reći nemoguće).

koji ti je postotak poola bio (0.01%?) da si uzeo tih preko 5% profita
ako nije tajna  Grin

Ma nije tajna - 0.02%
Ali zar tih 5% profita ne bi dobio i da sam uložio $100? Samo što je onda tih 5% u dolarima puno manje i ne pokrije troškove transakcija.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 06:38:52 AM
#72
~

Upravo zato sam ja bio ušao u ETH-LINK liquidity pool. Ipak su to dva top 10 projekta tako da je teško da će netko napraviti exit scam (čak bi se usudio reći nemoguće).

koji ti je postotak poola bio (0.01%?) da si uzeo tih preko 5% profita
ako nije tajna  Grin
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 29, 2020, 06:33:46 AM
#71
^iz nekakve paranoje, iako volim veci rizik, ali, ne ulazem u pool neki ajmoganazvati noname token, radje cu ici na neka vec dobro poznata imena na trzistu pa makar uzeo manji postotak mjesecne zarade ali sam nekako sigurniji

Upravo zato sam ja bio ušao u ETH-LINK liquidity pool. Ipak su to dva top 10 projekta tako da je teško da će netko napraviti exit scam (čak bi se usudio reći nemoguće).
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 06:29:57 AM
#70
^iz nekakve paranoje, iako volim veci rizik, ali, ne ulazem u pool neki ajmoganazvati noname token, radje cu ici na neka vec dobro poznata imena na trzistu pa makar uzeo manji postotak mjesecne zarade ali sam nekako sigurniji
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 29, 2020, 05:29:58 AM
#69
^to je tocno, ako exit scammaju popusio si gadno i ako se dogodi kakvo sranje sa contractom, ali dokle god ima stabilne kupoprodaje ti si samo na dobitku, ukupno gledajuci, bez obzira dali je cijena isla gore ili dole

u poslednje vreme se koliko vidim najvise desavaju ekonomski propusti u contract-ima, nisu u pitanju klasicni "hacks", gde se iskoristi propust u kodu, vec je smart contract napisan sa ekonomskim principima koji nisu ostvarivi u praksi
ovaj poslednji sa Harvest Finance je bio upravo takav, sto je u stvari posebno opasno, programeri urade smart contract, a nemaju nekoga ko ce cekirati da li je to ekonomski izvodljivo, i onda neko iskoristi taj ekonomski propust, nisam siguran ni koliko je to "hack" u pravom smislu te reci
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 04:37:59 AM
#68
^to je tocno, ako exit scammaju popusio si gadno i ako se dogodi kakvo sranje sa contractom, ali dokle god ima stabilne kupoprodaje ti si samo na dobitku, ukupno gledajuci, bez obzira dali je cijena isla gore ili dole
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 29, 2020, 04:00:01 AM
#67
Kod liq poolanja je zanimljivo ako ubodes neki projekt kojemu cijena pada, postanes bag holder tog sranja samo tako, ali svejedno je u zbroju na kraju balade u ETH ili protuvrijednosti u $ odlicna zarada, npr. meni je PIE pool zaradio vise od UNIa, tocnije 5,71% u odnosu na 1,56%, mjesecno
Nije mala razlika, zato i zelim testirati neki drugi pair da vidim koji je trend

Da, ali najveći problem nije kad cijena krene jako padati nego kad ti netko istrese sve tokene i pokupi sav ETH iz liquidity poola. Istina, u tom slučaju ti ostanu tokeni ali ako se radi o exit scamu (a u takvom slučaju se najčešće radi o exit scamu) onda tim tokenima cijena padne na nulu pa ostaneš s hrpom bezvrijednih tokena.

Druga stvar (zbog koje sam ja izašao) je mogućnost iskorištavanja nekog buga u smart contractu pa haker izvadi i ETH i tokene iz poola. Znam da je Uniswap za DEX-ove nešto poput Binance za CEX-ove ali ipak je nov.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 29, 2020, 03:54:03 AM
#66
ja sam i dalje u LINK/ETH, i planiram uci u REN/ETH

potpuno se slazem sa tim da je trejdanje za neke druge igrace, koji pre svega imaju vise vremena za to, i imaju dovoljno sredstava da im zarada od +/-2/3 % znaci lagodan zivot na mesecnom nivou, ocekivanje stalno zarade koja je veca od toga je prilicno problematicno na duzi rok, a ipak trejding zahteva dosta vremena, i tesko ga je raditi uz zahtevan posao, a kao prvi posao moze samo u gore navedenom slucaju
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 02:15:44 AM
#65
^ma trejdanje je za neke druge igrace, ja se poigram tu i tamo ali najvecu zaradu sam ostvario hodlajuci ili stejkajuci, na bilo koji nacin i prije uniswapa

Kod liq poolanja je zanimljivo ako ubodes neki projekt kojemu cijena pada, postanes bag holder tog sranja samo tako, ali svejedno je u zbroju na kraju balade u ETH ili protuvrijednosti u $ odlicna zarada, npr. meni je PIE pool zaradio vise od UNIa, tocnije 5,71% u odnosu na 1,56%, mjesecno
Nije mala razlika, zato i zelim testirati neki drugi pair da vidim koji je trend
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 29, 2020, 02:06:22 AM
#64
~

Odlicna zarada za mjesec dana
Ja sam i dalje unutra sa UNI/ETH i PIE/ETH, plan mi je otvoriti liq za COMP, SNX i MDT
Mislio sam povuci sredstva kao sta si ti odradio, ali cekam eventualni DEFI season 2, jos malo strpljenja i rizika Smiley

Ma ja sam imao trećinu cijelog portfolia u poolu pa mi je to ipak malom preveliki rizik. Kako sam i napisao - zarada je dobra, ali kad bi bio siguran (koliko je u cryptu to moguće) da neću ostati bez love. Ovako sa skoro svakodnevnim hackovima i rug pullovims je ipak preveliki rizik. Ali u svakom slučaju zaradio sam više u mjesec dana nego što bi zaradio na trejdanju Grin
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 01:35:20 AM
#63
~

Odlicna zarada za mjesec dana
Ja sam i dalje unutra sa UNI/ETH i PIE/ETH, plan mi je otvoriti liq za COMP, SNX i MDT
Mislio sam povuci sredstva kao sta si ti odradio, ali cekam eventualni DEFI season 2, jos malo strpljenja i rizika Smiley
jr. member
Activity: 33
Merit: 7
October 28, 2020, 07:17:19 AM
#62
https://decrypt.co/44274/binance-approach-defi-be-like-netflix-not-kodak

evo i intervju sa CZ-om, koji i sam kaze da mu nije cilj da Binance ostane centralizovana menjacnica, ili prezivi, nego da bude tamo gde se moze zaraditi Smiley
inace predvidja da ce DeFi da unisti centralizovane menjacnice, i nije mu zao zbog toga, vec i oni idu u pravcu DeFi menjacnice

Vecina velikih mjenjacnica ima i svoje decentralizovane Dex verzije naprimer binance.org ili poloniex.org vec zadnjih par godina ali nisu nesto puno popularne
 Ne znam zasto
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 26, 2020, 06:52:31 AM
#61
Nakon još jednog liquiduty pool hacka odlučio sam ipak povući lovu iz Uniswap liquidity poola za LINK/ETH par. Jednostavno se ne osjećam ugodno obzirom da u tome ipak imam prilično love. Uglavnom, nakon mjesec dana što sam bio liquidity provider za LINK/ETH par na Uniswapu rezultat je da sam dobio više ETH-a i manje LINK-a. Međutim, nakon što sam kupio LINK da nadoknadim taj manjak, ostalo mi je oko 4.6% više ETH nego što sam imao na početku.

Dakle, moj zaključak je kako se da lijepo zaraditi kao liquidity provider ali problem je što je sve to još uvijek prilično nesigurno. Kad bi bio siguran da je kripto kojeg držim u poolu koliko-toliko siguran, mislim da ništa ne bi držao u walletu jer skoro 5% u mjesec dana je po meni sasvim dobra zarada.

I još nešto... Za sve transakcije (ukupno ih je bilo šest - approve, dva puta stavljanje i pool, pa approve za povlačenje i na kraju povlačenje) sam ukupno platio $15,74. Kako taj iznos ne ovisi o tome koliku vrijednost stavljate u liquidity pool, zbog toga se ne isplati stavljati malo novaca. Jer kad bi stavili $100, trebalo bi valjda godinu dana da isplatite samo cijenu transakcije. Ja sam stavio puno više ali upravo zbog toga me je cijelo vrijeme kopkalo što ako se ipak pronađe neki exploit u smart contractu i netko pokupi sav kripto.

Eto, pošto sam ovdje objasnio kako staviti kripto u liquidity pool smatrao sam da bi bilo OK napisati dojmove nakon mjesec dana i zašto sam ipak odustao od tog ipak dosta rizičnog "posla".
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 08, 2020, 03:20:12 AM
#60
https://decrypt.co/44274/binance-approach-defi-be-like-netflix-not-kodak

evo i intervju sa CZ-om, koji i sam kaze da mu nije cilj da Binance ostane centralizovana menjacnica, ili prezivi, nego da bude tamo gde se moze zaraditi Smiley
inace predvidja da ce DeFi da unisti centralizovane menjacnice, i nije mu zao zbog toga, vec i oni idu u pravcu DeFi menjacnice

Shocking!! Shocked
Malo zezam, ali nije to neko iznenađenje. Naravno da mu je u cilju (kao i velikoj većini ljudi) zaraditi što više love. A naravno da mu nije žao da DeFi uništi centralizirane burze jer će se okrenuti onome što donosi više novaca. Nije ni Facebook krenuo kao društvena mreža za prikazivanje oglasa (jer trenutno mi nakon svaka dva korisna posta iskoči neka reklama) nego kao prava društvena mreža.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 08, 2020, 02:37:17 AM
#59
https://decrypt.co/44274/binance-approach-defi-be-like-netflix-not-kodak

evo i intervju sa CZ-om, koji i sam kaze da mu nije cilj da Binance ostane centralizovana menjacnica, ili prezivi, nego da bude tamo gde se moze zaraditi Smiley
inace predvidja da ce DeFi da unisti centralizovane menjacnice, i nije mu zao zbog toga, vec i oni idu u pravcu DeFi menjacnice
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
October 06, 2020, 02:51:03 AM
#58
Ne znam koliko ima uopće smisla stavljati kripto ili bilo koje druge burze u istu rečenicu s riječi "etika". Svi oni to rade da bi zaradili što više love i zaboli ih za tamo nekog korisnika koji će ući u short i onda će ga likvidirati. Vlasniku burze zarada od trading fee-a ide i to je jedino bitno.
Isto je i sa listanjem neprovjerenih projekata. Boli njih ona stvar kakav je projekt ako smatraju da će imati veliki volumen. To je doslovno prikazano na listanju SUSHI i UNI tokena na Binance nakon svega nekoliko dana jer se za njih pretpostavljalo da će imati veliki volumen.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 06, 2020, 02:31:19 AM
#57
Kužim što želiš reći ali mislim da je leverage trading nešto na čemu dobri traderi inzistiraju. Zamisli da imaš 6 milijuna dolara - bi radije na burzi držao 6 milijuna ili trejdao s 300 tisuća na 20x leverage?


sa ovim se slazem, ali mislim da nije primenjivo na ovu diskusiju
pravi trejder bi to uradio, ali ovde na forumu nema pravih profi trejdera, uglavnom amateri sa par "youtube kurseva" koji naprave dva-tri dobra ulaza i misle da su obrnuli igricu, moguce da gresim, ali mi tako deluje (pravi trejder sa sest miliona bi tesko nasao vremena da zadje na ovaj forum)

naravno, Binance to nudi da zaradi vise, nije eticno, kao ni mnogo sta drugo uostalom, ali to je evolucija kripta, i "mass adoption" ce samo doneti jos vise tih "wall street bullshit" proizvoda u kripto
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
October 05, 2020, 01:00:58 PM
#56
Kužim što želiš reći ali mislim da je leverage trading nešto na čemu dobri traderi inzistiraju. Zamisli da imaš 6 milijuna dolara - bi radije na burzi držao 6 milijuna ili trejdao s 300 tisuća na 20x leverage?

Ne slažem se da je pohlepa, barem ne u tolikoj mjeri u kojoj pokušavaš prikazati. Listanje neprovjerenih projekata? E tu smo već na nečemu i to mi se gadi više od sveg ostalog.
Pages:
Jump to: