Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 21. (Read 14460 times)

hero member
Activity: 994
Merit: 607
November 21, 2021, 11:57:31 PM
Piyasaların açılmasıyla dolar kuru 11.15 liradan kendine alıcı buluyor. Uzun vadede uzun vadeden kastım seçimdir seçime kadar bu artışı görebileceğimizi düşünüyorum. 15 lira bile olabilir böyle garip kararlar alınmaya devam ederse.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 19, 2021, 03:08:17 AM
10, 10 dediler bir anda 11 oldu. Cheesy Hızına yetişemiyoz. Ekranı kapatıp açtıkça artıyor. Yıl sonu tahmini kalmadı bende. Hepsini yeniden yapmak lazım şimdi. Hesaplarım alt üst oldu.  Smiley
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
November 18, 2021, 02:12:12 PM
Yeni akit gazetesinin başlığına bakın. Dolar ve altında sert düşüş diyor.  Grin  Grin
Milletin aklıyla dalga geçiyorlar resmen.
https://www.yeniakit.com.tr/foto-galeri/altin-ve-dolarda-sert-dusus-32736

bu haberi twitterda gördüm evde kahkaha attım ailemde diyor ne oldu Cheesy lan bunlar yemin ediyorum kafayı yemiş.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
November 18, 2021, 02:04:19 PM
Yeni akit gazetesinin başlığına bakın. Dolar ve altında sert düşüş diyor.  Grin  Grin
Milletin aklıyla dalga geçiyorlar resmen.
https://www.yeniakit.com.tr/foto-galeri/altin-ve-dolarda-sert-dusus-32736

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
November 08, 2021, 11:37:41 AM
Ne zaman merkez bankası siyasetten arındırılmış, gerçekten bağımsız bir kurum olabilirse o zaman kurtulmak için bir ümidimiz olur.

Sadece Merkez Bankasının bağımsız olması tabi ki  güzel olurdu ve ekonomik olarak daha iyi kararlar alınırdı fakat yine de yeterli olmayacaktır. Adalet sisteminin, TÜİK'in de siyasetten bağımsız birer kurum olması gerekir, böyle ülkeye olan güven ortamı artacaktır. 7 ayda dolar %30 dan fazla artış gösterdi Merkez Bankasını başkanının değişmesi ve düşürülmemesi gereken faizin düşürülmesi bu hale gelmemizdeki en büyük etken.

Açıklanan enflasyon rakamı gerçeği yansıtmadığı açıkça ortada bu pahalılıkta bu kadar az bir enflasyon çıkması mümkün değil. Aklıma şu hikayeyi getirdi patron işe alım yapacakmış ve ilk sorusu 2x2 kaç eder dermiş. Çoğunluk 4 cevabını verirmiş sadece muhasebeci şu cevabı vermiş siz kaç çıkmasını istiyorsunuz efendim Smiley
member
Activity: 406
Merit: 47
November 01, 2021, 05:42:38 AM
Dolar peak seviyesini 25 Ekim Pazartesi gördü. USD/TRY kuru 9,8485 ile tarihi bir rekor kırdı ve 10'a da göz kırptı adeta:

Son günlerde biraz çekilmeye başlasa da 9,54 bandında gezmeye devam ediyor. 1 Dolar = 10 TL de olmaz diyen çok insan vardı ama bu gidişle o da olacak gibi malesef. Ben zaten 9'un üzerini gördükten sonra 10'a doğru yol almasını da bekliyordum açıkçası. Çünkü olumlu hiçbir hamle atılmıyor. Sadece günü kurtarmak için arada sırada açıklamalar yapılıyor o kadar.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
October 29, 2021, 10:21:20 AM
Dolardaki geri çekilmenin uzun sürmeyeceği belliydi, azıcık düşen fiyatın arkasından eminim ki kasalarını dolarla doldurmuşlardır. Kısa sürede güzel kar ediyorlar. Bundan sonraki aşamada doların iyice yükseleceği belli, herkesin pozisyonunu ona göre alması gerekiyor. Yıl sonu tahminleri zaten 10 liraydı, 11-12 liraya doğru yol alacaktır. Üzücü ama gerçekler Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 29, 2021, 08:47:36 AM
8 lirayı çok çabuk geçtik. artık öyle bir şey oldu ki doların fiyatı insanların kafasında 9 lira olarak kaldı. bu hafta hafiften düşüşler başlamıştı ama merkez bankası başkanın çıkıp konuşması ile birlikte dolar yine kımıldamaya başladı. şu ülkede hiçbir yetkili 1 sene boyunca konuşmasa, bir şey yazıp çizmese belki daha rahat edeceğiz. buna iktidar da muhalefet de hatta herhangi bir kurumun başındaki kişiler de dahil.
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
October 26, 2021, 03:38:08 PM
Vallahi dolar 8'lerdeyken merkez bankasının mı ne yıl sonu tahmini 10 doların üzerindeydi. Oradan bi şeyler çakozlayıp dolara girebilirdik ama sağlık olsun, altın dolar artık öyle bir yatırım aracı olmuş ki insanlar elindeki tl'ye israf gözüyle bakıyolar 10 doları geçmesi kesin yeni yıla kadar usd'nin
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
October 26, 2021, 02:29:00 PM
Muhteşem reisimizin geri adımı sonrası biraz dolarda geri çekilme oldu.zaten her seferinde aynı terane oluyor muhtesem bir darbe yiyoruz dolar fırlıyor sonra az bir şey düşüş oluyor konu bu yani
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
October 26, 2021, 12:58:22 PM
Dolar bugün şaşırtıcı bir düzeltme yaptı, özellikle hiçbir iyi gelişmenin olmadığı şu ortamda bu kadar büyük düzeltme gelmesi paramızın aslında bir hayli manipülasyona uğradığını da kanıtlıyor.

Düzeltme değil de alım fırsatı desek daha doğru olabilir. Bugünkü düşüşten sonra eminim ki birçok kişi kasasını dolarla doldurdu, nasıl olsa yukarı yönde gideceği belli şu saatten sonra. Hep diyorduk üretim yok sıcak para girmiyor ülkeye diye, şimdi etrafa dağıttıkça dağıtıyoruz. Bu hızla gidersek sene sonuna değil bir haftaya dolar 10 lirayı görür. Ekranların başına geçip 2 kere konuşulması yeterli o psikolojik sınıra ulaşmamız için Smiley
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
October 26, 2021, 09:57:36 AM
Dolar bugün şaşırtıcı bir düzeltme yaptı, özellikle hiçbir iyi gelişmenin olmadığı şu ortamda bu kadar büyük düzeltme gelmesi paramızın aslında bir hayli manipülasyona uğradığını da kanıtlıyor. Her neyse malum Robin Brooks un iddia ettiği fair value olan 9.5 u sonunda vurduk. Buradan sonra ne olur artık Allah bilir. Seçimlere 2 yıl var ve ben orta vadede düzelme görebildiğimi söyleyemem. 10 denilen psikolojik sınır muhtemelen görülecektir sene sonunda. Artık orta yaşlara dayanmış ekonomik açıdan fena durumu olmayan biri olarak Yeni nesiller e çok üzülüyorum.

Neden bilmiyorum ama ben doların sonunu pek iyi görmüyorum Smiley bakalım yanılacakmıyım. her şeyin bir bahanesi bulunur doların düşüşüne de bir kılıf uydururlar herhalde yanılmazsam. ilerleyen yıllar seneler neler getirecek bilmiyoruz.

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
October 26, 2021, 09:44:08 AM
Dolar bugün şaşırtıcı bir düzeltme yaptı, özellikle hiçbir iyi gelişmenin olmadığı şu ortamda bu kadar büyük düzeltme gelmesi paramızın aslında bir hayli manipülasyona uğradığını da kanıtlıyor. Her neyse malum Robin Brooks un iddia ettiği fair value olan 9.5 u sonunda vurduk. Buradan sonra ne olur artık Allah bilir. Seçimlere 2 yıl var ve ben orta vadede düzelme görebildiğimi söyleyemem. 10 denilen psikolojik sınır muhtemelen görülecektir sene sonunda. Artık orta yaşlara dayanmış ekonomik açıdan fena durumu olmayan biri olarak Yeni nesiller e çok üzülüyorum.
sr. member
October 26, 2021, 08:35:58 AM
vay be dedim ki doları 10 lira yapacaklar galiba bu sefer ama olmadı galiba. neyse artık napalım. 10 liracılar biraz daha beklesin zaten 7-8 yıldır bekliyorlar, biraz daha beklemekten zarar gelmez.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
October 22, 2021, 03:37:13 AM
Yıkım kaçınılmazsa hızlandıracaksın çünkü her son yeni bir başlangıçtır.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 22, 2021, 03:11:06 AM
9.60
bu hale getirenler utansın diyeceğim ama utanacak yüz yok. bile bile bu noktaya geldik sanırım haftaya 10 tl rekorunu kıracağız.

9.66
9.80
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
October 21, 2021, 12:38:16 PM
Başlığa kaçıncı yazışım oldu, ülke öyle bir ülke oldu ki hergün daha da batıyoruz dolayısı ile her gün dahada bu başlık için içerik ve yorum çıkıyor. Maalesef şu saatten sonra  Türkiye'de yaşayan hiç bir bireyin herhangi bir şekilde başka ülkedeki insanların yaşamlarıyla yarışma olanağı kalmamıştır.
sr. member
October 21, 2021, 12:01:20 PM
Amerika yeni bir paketi geçiriyor sebepleri malum.

ABD değerli dolar ile sanayisini kaybetti. Aynı kaderi bugün Avrupa da yaşıyor. Paranın ne kadar değerli olduğu veya olmadığı tartışması geçmis yüzyılların tartışmasıdır. 20.yy da bu geçerliydi çünkü altın standartı vardı.

Bence bugün devletler açısından geçerli olan; değerli para değersiz para meselesi değil geçerli olan şey maliyet ve ucuz üretim. Bugün emeğini ucuza satıyorlar diyip alay edilen Çin dünya ticaretini ele geçirmek üzere en çok milyardere sahip. Hatta üretim ihracat konusunda öyle noktalara geldiler ki parası değerleniyor ama onlar kasten degersizlestiriyor devulasyon yapıp duruyorlar.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
October 21, 2021, 10:11:49 AM
~

SafePal'a bu ülkenin bankalarından daha çok güveniyorum.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
October 21, 2021, 08:28:23 AM
Blockchain'in hayatınızı kurtarmak için nasıl bir fırsat olduğunun farkında olun, miktar küçük bile olsa düzenli gelir elde edebileceğiniz bir model oluşturun. Ülkedeki çoğu insan yurtdışına gitmek istiyor, gitmeden sadece bilgisayarınızın başında BTC - USD bazlı gelir elde edebilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız İngilizce yeteneğinizi geliştirerek başlayan, dil konusunda zaten iyiyseniz sorun yok.

Dolar/TL paritesini zaten uzun zamandır düz hesap 10 olarak hesaplıyorum. Geçen hafta eşimle markete gittik, neredeyse hiç protein barındırmayan 4 poşet için kasada 778 TL rakamını görünce eşim şok oldu. 77 dolar merak etme dedim. Benzin 1 doların altında, elektrik sudan ucuz. Eskiden ülkem adına çok endişelenirdim, artık kendimi düşünüyorum. Çok rahatım. Su, itfaiye, hortum ilişkisi.

Ne zaman merkez bankası siyasetten arındırılmış, gerçekten bağımsız bir kurum olabilirse o zaman kurtulmak için bir ümidimiz olur.
Pages:
Jump to: