Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 22. (Read 14460 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
October 21, 2021, 07:37:34 AM
Merkez bankası kararını açıkladı.200 baz puan birden indirim gerçekleşti.$ şu an 9.41 TL’den işlem görüyor.Bence az yükseldi.Yine piyasalar iyi tepki verdi ben 10 liraya yakın bir beklentideydim.

Faiz indirimi önemli ancak daha önemli olan ekonomik reformlardır.Afrika gezisinin sonunda gelecek yatırımlar ne kadar etkiler bilmiyorum ama umarım iyi bir getirisi olur bu Afrika gezisinin.
member
Activity: 454
Merit: 37
October 21, 2021, 07:20:51 AM
bu herifler ülkeyı batırmaya yemin etmişler.. bır defolup gıtselerde kurtursak yeter be.kış gelıyor dogalgaz yakacaz artık.daha oraya zam bıle gelmedı
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 21, 2021, 07:19:03 AM
Bu hareketler bilinçsiz olamaz bile bile yapılıyor inanıyorumki seçimlere kadar olabildiğince iş çığrından çıkacak kim bile bile lades der

1 DOLAR = 9.49  TL Şunun şurasında 20'tl ye ne kaldı 10 tl çok ufak bir rakam.

Birde derlerki btc'nin fiyatı çok oynak lan dolarak bak 1 günde elli farklı yükselen fiyat görüyoruz.
copper member
October 21, 2021, 05:03:04 AM
Bugün saat 14.00’de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, faiz kararını açıklayacak.Genel olarak 50 baz puan düşüş  bekleniyor.Eğer düşüş olursa $, 9.40 TL barajını da kırıp geçer.Israrla faiz indirilmesinin anlamsız olduğunu ne zaman anlamaya çalışacaklar acaba?

Saat 14.00’ü beklemeye devam.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
October 21, 2021, 04:06:23 AM
anonymous3x 10, 10 diye diye dolar geliyor. Grin Gelmez demiş miydiniz siz?

Doları artık kim tutar? MB düşük faiz uygulamaya devam ederse doların düşmesi hayal olur. Ben alıştım şimdiden.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
October 19, 2021, 10:44:12 AM
Merkez bankasının atacak kurşunu kalmadı. Micheal Saylor'un dediği gibi bu saatten sonra ekonomimizi kurtarmanın tek yolu all in btc girmek. Smiley

Ülkeler riskli yatırım yapabilir ancak buna el verecek ekonomik verileri varsa. El Salvador BTC ile birlikte doları da halen ana para olarak kullanıyor. Bizim durumumuzda yapılabilecek en iyi yatırım dünyada neler olduğunu anlayabilecek ve buna yönelik üretim gerçekleştirebilecek gençlere yatırım yapmak, üretmenin önündeki engelleri ortadan kaldıracak temeller atmaktır. Ekonomik açıdan darboğazda olan ülkelerin genelde önündeki en büyük engel üretmenin çok zor olmasıdır. Hırsızlığın önünde üretmekten daha az engel varsa topluluk hırsızlığa yönelir.

Blockchain yada diğer yeni teknolojiler için yeni fikirler ortaya koymak bitcoin'in kendisine yatırım yapmaktan çok daha değerli ve neredeyse risksizdir.

Koltukların tamamı boş kalsa ülke bu durumda olmazdı. Bu denli başarısızlık ancak isteyerek yapılır.

Maalesef, sorun artık yönetici koltuklarında kimin oturduğundan yada ne yaptığından çok daha büyük görünüyor. Güven kelimesinin yada adalet kelimelerinin içeriği tamamen boş.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
October 19, 2021, 09:31:44 AM
Merkez bankasının atacak kurşunu kalmadı. Micheal Saylor'un dediği gibi bu saatten sonra ekonomimizi kurtarmanın tek yolu all in btc girmek. Smiley

Saylor'un hoşuna giderdi de devletler bu şekilde davranamaz. El Salvador'u bir kenara bırakın şimdi o örnekle gelmeyin. Devletin parası ile BTC yatırımı yapmak çok akıllıca olmayabilir. Ama devletin sahibi olduğu PC'lerle madencilik yapmak mantıklı olabilir. Yani devlet atıl duran kaynaklarla kazanmak üzerine atılım yapabilir ama para verip BTC satın almak akıllıca olur diyemem. BTC'nin buradan yükseleceğini düşünsem de böyle. Oldu ki BTC yarın 2000$'a düştü ne olacak.

Koltukların tamamı boş kalsa ülke bu durumda olmazdı. Bu denli başarısızlık ancak isteyerek yapılır.

Hocam dur forumu kapattıracaksın.
İsteyerek yapılmadığını biliyormuyuz?
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 19, 2021, 08:32:51 AM

sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
October 19, 2021, 07:35:01 AM
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
October 19, 2021, 06:26:57 AM
Dolar bence merkez bankamızın izni dahilinde yükseliyor.

Merkez bankasının izni dahilinde mi? Yoksa merkez bankası gözetiminde mi?
Ya da daha açık sorayım. Sizce ne yapabilir şimdi veya ilerde?
member
October 18, 2021, 05:01:11 PM
9,34 batıyoruz amk ..
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
October 18, 2021, 03:44:19 PM
Dolar bence merkez bankamızın izni dahilinde yükseliyor.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
October 18, 2021, 12:22:38 PM
Bu konu açıldığından beri neredeyse ağlama duvarı gibi oldu. 2019'dan bu yana Türk lirası liderimiz reisimiz sayesinde yaşamadığını kalmadı yazık. Daha bunlar iyi günlerimiz sanırım, 15ler 16 lara gelince daha da ağlayacağız aynı bu topic altında gibi gözüküyor. Vay ülkemin haline vay.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
October 16, 2021, 02:55:39 PM
$, 9.27 Türk lirasına geldi.Sene sonu 10 lirayı geçebilir.Ekonomik olarak yönetimimizin iyi olmaması sonucunda bu fiyatlar görülüyor.Sadece $ üzerinden bile düşünürsek, 3 sene önceye göre asgari ücretin 3 kat olması gerekiyor.Yeni yıl için belirlenecek asgari ücreti gerçekten çok merak ediyorum.

Gerçek bir hayatı idame ettirmek istiyorsak, en az 4000 lira seviyesinde asgari ücret olması gerekiyor.Yapacakları ise 3000 ancak olabilir.

Yok hocam sene sonunu beklemez artık dolar artık yaydan cıktı bu ivmeyle devam eder. Psikolojik sınır olan 10'a gelmesi çok uzun sürmez gelirse de aynı ivmeyle gitmesini bekliyorum ben açıkcası. Bu arada en az 4000 lira bile kurtarmaz şuan ki kurla 430-440 dolar civarı yapıyor, yapacakları 3000 tl olsun 322 dolar ediyor karşılığı bir insanın bu parayla hayatını idame ettirmesi imkansız. Daha faiz indirimide bekleniyor, faiz indirimi gelsin ortalık şenliğe döner
Psikolojik sinir 10, kolay kolay asilamayacak bir sinir dogal haline birakilirsa asilir ancak artik is itibar isine evrilecek, dolar sadece bir para birimi, ben hic bir amerikalinin Turk Lirasi aldigini gormedim, ancak turk vatandaslari konvoy halinde Amerikan dolari aliyorlar cok dogal ve cok tabi olarak, turk lirasina deger kaybettiren yanlis tutumlar (sadece siyasi de degil) silsilesi oldugu surece 1 dolar 15 bile olacaktir.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
October 16, 2021, 12:09:11 PM
$, 9.27 Türk lirasına geldi.Sene sonu 10 lirayı geçebilir.Ekonomik olarak yönetimimizin iyi olmaması sonucunda bu fiyatlar görülüyor.Sadece $ üzerinden bile düşünürsek, 3 sene önceye göre asgari ücretin 3 kat olması gerekiyor.Yeni yıl için belirlenecek asgari ücreti gerçekten çok merak ediyorum.

Gerçek bir hayatı idame ettirmek istiyorsak, en az 4000 lira seviyesinde asgari ücret olması gerekiyor.Yapacakları ise 3000 ancak olabilir.

Yok hocam sene sonunu beklemez artık dolar artık yaydan cıktı bu ivmeyle devam eder. Psikolojik sınır olan 10'a gelmesi çok uzun sürmez gelirse de aynı ivmeyle gitmesini bekliyorum ben açıkcası. Bu arada en az 4000 lira bile kurtarmaz şuan ki kurla 430-440 dolar civarı yapıyor, yapacakları 3000 tl olsun 322 dolar ediyor karşılığı bir insanın bu parayla hayatını idame ettirmesi imkansız. Daha faiz indirimide bekleniyor, faiz indirimi gelsin ortalık şenliğe döner
copper member
October 16, 2021, 09:18:23 AM

member
October 15, 2021, 05:03:32 PM
Hay anasını an itibari ile tabela 9.27 gösteriyor.  Bu kadar itibarsız bir para olmaz yahu altcoin gibi dumplanıyoruz.
Rug pull yemesek bari.  Grin

rug pull mu kasada para var mı kı yapacak.kendısı ve 5lı cetesı yemekten dolar mı bıraktı amk cocugu  Grin Grin Grin Grin
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
October 15, 2021, 04:54:13 PM
Hay anasını an itibari ile tabela 9.27 gösteriyor.  Bu kadar itibarsız bir para olmaz yahu altcoin gibi dumplanıyoruz.
Rug pull yemesek bari.  Grin

member
October 15, 2021, 04:49:08 PM
9,27   yılsonu en az 10 tl de olurda 21 ekımde faiz ındırımıne gıderlerse 11 tl olur
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
October 15, 2021, 04:14:50 AM
10 türk lirasını doğru yolculuğumuz çoktan başlamış.

8.50 lerdeyken buralarda olmaması lazım olduğunu söylemiştik zaten ki patlama yaparak yukarı doğru kırdı zincirlerini.Yıl sonu gelmeden 10 gelecek gibi.
Pages:
Jump to: