Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 25. (Read 14460 times)

sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
September 09, 2021, 04:53:30 PM
Hepimizin umduğu durum budur tabi ki ekonomi açısından. 8 lira seviyesinin altını görmeyeli çok uzun zaman oldu. Verilere bakılırsa en son mart ayının son günlerinde 7.93 lira seviyelerinde geziyormuş. Üzerinden çok zaman geçti ve hala 8'in altına inemedik. Gerçekçi olmak gerekirse ben bu düşüşün maksimum 8.15-8.2 aralığına kadar gelip yeniden yukarı sıçrama yapacağını düşünüyorum. Bir süre sonra yeniden 8.50 civarlarına dönülür bence.

Nokta atışı bir tahminde bulunmuşum ama çok da zor değildi tabi.  Grin  USD/TRY kuru 8.20 liranın altını bile görmeden 8.48 lira gibi bir seviyeye kadar tırmanış gösterdi. Ve bu hareketlenme sadece 2 gün içerisinde gerçekleşti. Şu sıralarda 8.44 lirada tutunmaya çalışsa da bence en kötü ihtimalle önümüzdeki pazartesi en az 8.50 lirayı görürüz. Asya piyasalarında belki de o seviyelerden açılış yapacak.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
September 09, 2021, 03:14:21 AM
Doların yine ateşi yükselmeye başladı. Zaten düşüşün suni olduğu belliydi. Son iki günde yukarı doğru gitmeye başladı.
Olurda Reis farklı söylemlerde bulunursa soluğu 8.50'nin üstünde alır. Zaten bahaneye bakıyor.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 08, 2021, 02:59:45 PM
Atağa başladık sanki tekrardan.
Bir tepki geldi yukarı doğru 8.25lerden 8.50lere doğru zıpladı ve şuan bu seyirde gidiyor sene sonuna kadar tekrardan 9'u görebiliriz.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
September 08, 2021, 08:22:49 AM
Doların çıkacağını falan düşünmüyorum aksine faizler düşecek dolarda düşecek gibime geliyor, belki 2022 de borsalar düzeltmeye girdiğinde 9 liralar falan gelir.

Sene sonu borsalarda yeni rekorlar bekliyorum bakalım gorecegiz. YTD.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 08, 2021, 07:11:16 AM
Doların ve dövizin çıkması bizim daha çok fakirleşmemiz anlamına geliyor 8-9 bin liraya satılan bilgisayarlar şayet dolar 1 TL olmuş olsa bin liraya alabileceğiz bu şartlarda dolar 1-2 TL olsa çok rahat teknolojik ürünleri alabilirdik ama maalesef alamıyoruz alsak bile çok fazla ödeme yapıyoruz Sad
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
September 08, 2021, 06:49:36 AM
Gerçekten de USD/TRY kuru son bir hafta içerisinde tam beklediğim gibi bir süreçten geçti. 8.26 TL civarı ile en düşük seviyeyi gördükten sonra yükseliş yeniden başladı ve şu an 8.45 TL bandından işlem görüyor. Hafta sonuna kadar ben 8.50 TL'nin de rahatça üzerine çıkacağını düşünüyorum. Yakın bir zaman diliminde de yeniden 8.60 TL ve üzeri değerleri görmeye başlayabiliriz.

hero member
September 08, 2021, 05:46:24 AM
Son kredi verileri beklenenden iyi geldi muhtemelen bunun da etkisiyle gerilim azaldı ve dolar bir tık düştü. Ama hâlâ insanlar faizin yüzde bilmem kaç olduğunu unutuyorlar. Yarın öbür gün faiz indirimi olduğu durumda doların nerelerde olacağını hayal etmek zordur.

Bu fırtına öncesi sessizlik olabilir bundan korkuyorum. Merkez bankası Başkanı Vahap Kavcıoğlu bu günkü açıklamasında son çeyrekte enflasyonun daha düşeceğinden bahsetmiş ama bana pek inandırıcı gelmedi hafta başında dolar kuru 8,27 civarındaydı bu gün 8,46 civarına çıkmış durumda.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
September 08, 2021, 05:15:46 AM
Son kredi verileri beklenenden iyi geldi muhtemelen bunun da etkisiyle gerilim azaldı ve dolar bir tık düştü. Ama hâlâ insanlar faizin yüzde bilmem kaç olduğunu unutuyorlar. Yarın öbür gün faiz indirimi olduğu durumda doların nerelerde olacağını hayal etmek zordur.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
September 08, 2021, 02:56:44 AM
Yeni açıklanan OVP büyüme rakamları ve enflasyona göre yılı ortalama 8.8den kapatması gereken kurdur. Açıkcası bu ortamda kurun düşürülmesi mevcut ekonomi yapıcıların işine gelmeyecektir.
legendary
September 07, 2021, 06:58:42 AM
Evet bir tık katılıyorum bu düşüş eldeki türk lirasını dolara çevirmenin vakti olabilir.Normalde bu fiyatlarda olmamız lazım sert bir yükseliş gelebilir buradan dolar türk lirası bazında.
8.25 lere kadar gerilemişken eldeki türk lirasını da dolara çevirmek az da olsa fayda sağlayacaktır.
sr. member
September 05, 2021, 05:58:20 AM
Şuan ki fiyatlar elde TL varsa çıkarmak için fırsat olabilir. Yılı 9 liranın altında kapayacağımızı düşünmüyorum.
Dolar TL için adil değer hesabı 9.5 lira civarı. Genellikle adil değer hesaplama değerlerine yıl içerisinde mutlaka dokunuyor.

Bana da öyle gelmeye başladı. Son zamanlarda dolarda bir gerileme var evet. Son 1 ayda 8.64lerde günü kapayan Bitcoin 8.30lara kadar geriledi. Ancak bu düşüşün sürekli devam edeceğini düşünmüyorum. En kötü ihtimalle 8.20leri görürüz bence ve sonrasında bir yükseliş yeniden başlar. Yıl sonunda en az 9 TL civarı bir değer tahminim var. Çünkü kuru bu seviyelerde tutmak için çabalar bir yere kadar sonuç verecek. Genel anlamda bir ekonomik iyileşme göremiyorum hala malesef.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
September 03, 2021, 03:07:32 PM
Şuan ki fiyatlar elde TL varsa çıkarmak için fırsat olabilir. Yılı 9 liranın altında kapayacağımızı düşünmüyorum.
Dolar TL için adil değer hesabı 9.5 lira civarı. Genellikle adil değer hesaplama değerlerine yıl içerisinde mutlaka dokunuyor.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
September 02, 2021, 09:03:19 AM
Dolar kurundaki bu düşüş bana suni geliyor ortada hiç bir şey yokken düşmesi normal değil. Ekonomi adına ciddi adımlar atılsa çok daha sağlam düşe bilir ama görünen bir atılım yok . Bu ayki merkez bankası PPK toplantısından ne karar çıkar. Sanki fırtına öncesi sessizliği gibi.

Hocam bana da suni geliyor. Buradan  bir basarlarsa herhalde 9 üstüne atar.
Şuan ülkemizde ne oldu da ekonomik olarak dolar euro düşüyor bende bilmiyorum
hero member
September 02, 2021, 08:37:20 AM
Dolar kurundaki bu düşüş bana suni geliyor ortada hiç bir şey yokken düşmesi normal değil. Ekonomi adına ciddi adımlar atılsa çok daha sağlam düşe bilir ama görünen bir atılım yok . Bu ayki merkez bankası PPK toplantısından ne karar çıkar. Sanki fırtına öncesi sessizliği gibi.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
September 01, 2021, 05:11:37 PM
Dolar kuru çok garip bir şekilde düşmeye başladı. Aslında her şey tam aksine işliyor ama yükselmesi gerekirken düşüyor.8.27'lere kadar geriledik.Umarım sene sonuna kadar 8'in altına doğru devam eder de daha da giderek düşmeye başlar.

Hepimizin umduğu durum budur tabi ki ekonomi açısından. 8 lira seviyesinin altını görmeyeli çok uzun zaman oldu. Verilere bakılırsa en son mart ayının son günlerinde 7.93 lira seviyelerinde geziyormuş. Üzerinden çok zaman geçti ve hala 8'in altına inemedik. Gerçekçi olmak gerekirse ben bu düşüşün maksimum 8.15-8.2 aralığına kadar gelip yeniden yukarı sıçrama yapacağını düşünüyorum. Bir süre sonra yeniden 8.50 civarlarına dönülür bence.
legendary
September 01, 2021, 03:42:24 PM
Dolar kuru çok garip bir şekilde düşmeye başladı. Aslında her şey tam aksine işliyor ama yükselmesi gerekirken düşüyor.8.27'lere kadar geriledik.Umarım sene sonuna kadar 8'in altına doğru devam eder de daha da giderek düşmeye başlar.
sr. member
August 31, 2021, 04:55:04 PM
Dolar / TL kurundaki düşüş sürüyor. 30 Ağustos gününü yurtdışı piyasalarında 8.38 TL civarında kapatmıştı. Bugün ise açıkçası yükselişin devam edeceğini düşünürken aksi bir hareketlenme ile 8.30 TL'ye kadar geriledi ve günü bu şekilde kapattı. Son zamanlarda oluşan belirsizliklerden dolayı bu noktadan sonra ne yönde ilerleyebileceğini kestirmek kolay olmuyor. Her şey ekonomi hakkında ya da ülkeyi ilgilendiren bir başka konu hakkında açıklama yapmaya da bakabiliyor.

https://haber.doviz.com/doviz-haberleri/dolar-tl-dususte/623421
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
August 31, 2021, 04:14:01 AM
Doların falan beslendiği bir şey kalmadı artık. Dolar 10 tl olacak diyenlerde 2 senedir kafamız şişirdi. Youtube'ta açtığım her videoda dolar 10 lira olacak ekonomi batıyehh videoları görmekten sıkıldım gerçekten.
hero member
August 30, 2021, 04:58:45 PM
Özellikle dolar ve altın gerilimi sever. Sakin durgun ortamda ya yerinde sayar ya da düşer. Gerçi altın her platformda yükseliyor onun için fark etmiyor. Amerika ile aramızda bir gerilim olsun dolar direk 7 tl olur.

Sanırım yanlış yazdınız herhalde Amerika ile aramızda ufakta  olsa gerginlik olduğu zaman dolar düşmez aksine yükselir ve 9 TL olması muhtemeldir. Aslında dolar yükselmiyor ve düşmüyor bizim paramız değer kaybettiği için dolar veya döviz değer kazanmış oluyor. Acilen ekonomik olarak adımlar atılmalı paramızın değer kazanması sağlanmalı. Ne yazık ki yıllardır bir adım atılmıyor.
member
Activity: 294
Merit: 49
August 30, 2021, 03:43:00 PM
Özellikle dolar ve altın gerilimi sever. Sakin durgun ortamda ya yerinde sayar ya da düşer. Gerçi altın her platformda yükseliyor onun için fark etmiyor. Amerika ile aramızda bir gerilim olsun dolar direk 7 tl olur.
Pages:
Jump to: