Pages:
Author

Topic: Ustawa o kryptowalutach - page 2. (Read 888 times)

hero member
Activity: 824
Merit: 512
February 10, 2018, 11:41:11 AM
#72
Jak polski rząd walczy z kryptowalutami oto następny bank zamyka konta polskim giełdom krypto teraz mBank.Przypuszczam że w takim tempie do końca tego roku lub jeszcze wcześniej żaden bank nie będzie obsługiwał giełd związanych z krypto Undecided
https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/mbank-zamyka-konta-za-handel-kryptowalutami/0twycmk
wgd
legendary
Activity: 1815
Merit: 1005
February 09, 2018, 05:31:19 PM
#71
powie mi ktoś, jak obecnie wprowadzić kapitał uczciwie zarobiony do crypo, żeby zminimalizować później problemy z US? bitstamp, bitfinex, jakaś polska giełda bez wymaganej weryfikacji, kantor, exmo, f2f?

Najlepiej chciałbym przelewem, aby później mieć dowód zakupu i zaliczyć to do kosztów uzyskania przychodu

Kup na polskiej gieldzie, bitmarket, bitbay proste ;] kantory sa raczej lipne pomijajac kwestie wielkich prowizji jakie sobie licza Smiley
newbie
Activity: 6
Merit: 0
February 08, 2018, 09:05:32 PM
#70
powie mi ktoś, jak obecnie wprowadzić kapitał uczciwie zarobiony do crypo, żeby zminimalizować później problemy z US? bitstamp, bitfinex, jakaś polska giełda bez wymaganej weryfikacji, kantor, exmo, f2f?

Najlepiej chciałbym przelewem, aby później mieć dowód zakupu i zaliczyć to do kosztów uzyskania przychodu
member
Activity: 84
Merit: 11
February 07, 2018, 03:57:59 PM
#69
@ethergeek
mistertango (Litewski, wysyłają kartę można ładować Krypto)

sprawdze te 2 twoje opcje dzięki!

Dzięki! też sprawdzę mistertango Smiley
full member
Activity: 182
Merit: 101
February 06, 2018, 10:24:33 AM
#68
@ethergeek
mistertango (Litewski, wysyłają kartę można ładować Krypto)

sprawdze te 2 twoje opcje dzięki!
member
Activity: 84
Merit: 11
February 02, 2018, 11:30:59 AM
#67
to Niestety prawda, sama kontrola i rozliczanie się z zysku każdej transakcji którą 'chcą opodatkować" jest strzałem dla każdego uczciwego człowieka. Pytanie czy oficjalnie uznali kryptowaluty jako  walute bo jeśli nie to dlaczego mam rozliczać się z transakcji na giełdach w czyms czego sami nie uznają jako środek płatniczy.

Czy obecnie jakieś ciekawe karty polecasz? niestety mój ulubiony advcash jest w trakcie przerwy - bez kart;)

Jak dotąd szukałem czegoś głównie do:
- doładowania w krypto lub fiat
- takiego, zeby nie tylko płacić, ale też wyciągac gotówkę, robić przelewy
Czyli de facto czegoś, co zasymuluje konto osobiste.

Z tego co sprawdziłem sam:
- Revolut niebawem włączy natywną obsługe krypto (BTC, ETH, LTC)- jest mega tania, bo poza kartą nie płacisz za nic a prowizje od wymiany śmiesznie tanie. Gorzej jak będziesz chciał przelewy robić, bo konto jest w UK, więc zawsze jest to przelew międzynarodowy (chyba że w UK).
- Viabuy karta jest w FIAT (PLN lub EUR) ale bardzo wygodny interfejs (dostep z przeglądarki + apka na telefon - prawie jak konto Wink ) i można doładowywać BTC z prowizją 0,8% za doładowanie - zatem bardzo wygodna ale droga (założenie konta + 1 rok karty w sumie 375zł), cos za coś Smiley
- DiPoket - polecam najmniej - krypto nie obsługuje w ogóle, usability słabe a po każdym przelewie zadzwoni operator potwierdzić, czy na pewno chciałeś zrobić przelew Wink

Oczywiście wszystkie 3 obsługuje Mastercard - z tego co sie zdążyłem zorientować tylko Visa ma jakiś problem z prepaidami i krypto.

Na razie zostaję z Viabuy + Revolut ale oczy szeroko otwarte Smiley
newbie
Activity: 127
Merit: 0
February 02, 2018, 11:12:51 AM
#66
Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Na poziomie "codziennym" - OK, karty prepaidowe itd nawet mi pasują, oby więcej konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Osobiście pasuje mi rozwiązanie co do którego wiem, że nikt mi go "z góry nie kontroluje" Wink

Jednak z nieco szerszej perspektywy, słabo się czuję, jako osoba przedsiębiorcza,  bądź co bądź schodząc do "finansowego podziemia" z obawy przed administracją własnego kraju... coś jest tu bardzo nie tak...

to Niestety prawda, sama kontrola i rozliczanie się z zysku każdej transakcji którą 'chcą opodatkować" jest strzałem dla każdego uczciwego człowieka. Pytanie czy oficjalnie uznali kryptowaluty jako  walute bo jeśli nie to dlaczego mam rozliczać się z transakcji na giełdach w czyms czego sami nie uznają jako środek płatniczy.

Czy obecnie jakieś ciekawe karty polecasz? niestety mój ulubiony advcash jest w trakcie przerwy - bez kart;)


Jestem na etapie testowania ale ponoć można wykorzsytać procesor płatniczy skrill do wplay w BTC a nastepnie przelaniu do jakiegos serwisu hazardowego badz cos tego typu i po jego obrocie tam , ponownym wplaceniu na skrill i przelaniu na kartę ( koszt 10 euro rocznie )
full member
Activity: 182
Merit: 101
February 01, 2018, 10:26:29 AM
#65
Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Na poziomie "codziennym" - OK, karty prepaidowe itd nawet mi pasują, oby więcej konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Osobiście pasuje mi rozwiązanie co do którego wiem, że nikt mi go "z góry nie kontroluje" Wink

Jednak z nieco szerszej perspektywy, słabo się czuję, jako osoba przedsiębiorcza,  bądź co bądź schodząc do "finansowego podziemia" z obawy przed administracją własnego kraju... coś jest tu bardzo nie tak...

to Niestety prawda, sama kontrola i rozliczanie się z zysku każdej transakcji którą 'chcą opodatkować" jest strzałem dla każdego uczciwego człowieka. Pytanie czy oficjalnie uznali kryptowaluty jako  walute bo jeśli nie to dlaczego mam rozliczać się z transakcji na giełdach w czyms czego sami nie uznają jako środek płatniczy.

Czy obecnie jakieś ciekawe karty polecasz? niestety mój ulubiony advcash jest w trakcie przerwy - bez kart;)
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
February 01, 2018, 07:43:26 AM
#64
Jeszcze wracając do tematu ustaw. Jak na razie mining nie jest "nielegalny" ale podczas handlu na giełdzie każda transakcja musi być opodatkowana.
member
Activity: 84
Merit: 11
January 29, 2018, 07:15:47 PM
#63
Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Na poziomie "codziennym" - OK, karty prepaidowe itd nawet mi pasują, oby więcej konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Osobiście pasuje mi rozwiązanie co do którego wiem, że nikt mi go "z góry nie kontroluje" Wink

Jednak z nieco szerszej perspektywy, słabo się czuję, jako osoba przedsiębiorcza,  bądź co bądź schodząc do "finansowego podziemia" z obawy przed administracją własnego kraju... coś jest tu bardzo nie tak...
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
sr. member
Activity: 540
Merit: 265
January 28, 2018, 06:25:59 PM
#61
Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Niestety visa się wycofała z serwowania usług dla crypto. Więc karty prepaid w europie nie działają. Miałem kartę z Wirex
full member
Activity: 182
Merit: 101
January 26, 2018, 10:11:07 AM
#60
Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna
newbie
Activity: 12
Merit: 10
January 26, 2018, 06:05:25 AM
#59
Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?
wgd
legendary
Activity: 1815
Merit: 1005
January 25, 2018, 12:21:03 PM
#57
Jedyna opcja to monitorowanie kryptowalut, to jest trudne chociazby dla btc nie wspominajac juz o jakis wynalazkach, moze ze przypisza statyczne adresy do wymian i wyplata/wplata only bitcoin ;]
newbie
Activity: 39
Merit: 0
January 25, 2018, 11:36:05 AM
#56
Coś mi tu śmierdzi. Przecież Morawiecki nie raz się już w temacie wypowiadał zachwalając tę technologię.

Co do samych wypowiedzi, na pewno duży wpływ ma narracja całego spotkania możnych świata w Szwajcarii. Krypto są zagrożeniem dla systemu bankowego i dopóki korporacyjne rozwiązanie nie zostanie wdrożone, takie wiadomości będą się powtarzać.
No dokładnie. Wątpię, by to miało jakiekolwiek przełożenie na rzeczywistość.
newbie
Activity: 15
Merit: 0
January 25, 2018, 10:42:08 AM
#55
Szykuje się niezły FUD w Polsce w temacie kryptowalut. Na szybko jak zwykle podkreślam zalety posiadania konto na anonimowej giełdzie kryptowalut i trading od początku tam - nie ma większych szans na to, że azjatyckie giełdy będą dzielić się z fiskusem.

Co do samych wypowiedzi, na pewno duży wpływ ma narracja całego spotkania możnych świata w Szwajcarii. Krypto są zagrożeniem dla systemu bankowego i dopóki korporacyjne rozwiązanie nie zostanie wdrożone, takie wiadomości będą się powtarzać.

A z zalet to może ludzie zaczną znowu sobie bardziej ufać i wymieniać kryptowaluty peer-to-peer, osobiście lub przez neta? Ze znajomości może zawsze coś dobrego się urodzić.
Pages:
Jump to: