Pages:
Author

Topic: Ustawa o kryptowalutach - page 4. (Read 888 times)

hero member
Activity: 824
Merit: 512
January 18, 2018, 04:32:11 PM
#32
Znajac PiS i ich rozdawnictwo to krypto bedzie pewnie opodatkowane na 90% zeby latac dziure budzetowa, pieniadze na 500+ same sie nie zrobia.  Grin
90% może nie, ale jeśli już chcą położyć na tym łapę to w taki sposób, żeby część działalności w obrębie kryptowalut się po prostu nieopłacała. Niestety, ale taki jest sposób myślenia polityków Sad

Tak i to jest mega słabe. Wkurza mnie to, bo to nasze pieniądze i nasze inwestycja, a chcą na tym kłaść łapy. Płacę za prąd, inwestuje w sprzęt i robię to legalnie to wystarczy.
Ale nikt nie pomyślał że to my wybieraliśmy taką władzę i polityków no może nie wszyscy ale znaczna część społeczeństwa głosowała na kaczora i jego przydupasów a teraz rzucają nam kłody pod nogi.
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
January 18, 2018, 04:24:27 PM
#31
Znajac PiS i ich rozdawnictwo to krypto bedzie pewnie opodatkowane na 90% zeby latac dziure budzetowa, pieniadze na 500+ same sie nie zrobia.  Grin
90% może nie, ale jeśli już chcą położyć na tym łapę to w taki sposób, żeby część działalności w obrębie kryptowalut się po prostu nieopłacała. Niestety, ale taki jest sposób myślenia polityków Sad

Tak i to jest mega słabe. Wkurza mnie to, bo to nasze pieniądze i nasze inwestycja, a chcą na tym kłaść łapy. Płacę za prąd, inwestuje w sprzęt i robię to legalnie to wystarczy.
sr. member
Activity: 616
Merit: 251
January 17, 2018, 03:00:21 PM
#30
Znajac PiS i ich rozdawnictwo to krypto bedzie pewnie opodatkowane na 90% zeby latac dziure budzetowa, pieniadze na 500+ same sie nie zrobia.  Grin
90% może nie, ale jeśli już chcą położyć na tym łapę to w taki sposób, żeby część działalności w obrębie kryptowalut się po prostu nieopłacała. Niestety, ale taki jest sposób myślenia polityków Sad
newbie
Activity: 45
Merit: 0
January 17, 2018, 12:37:15 PM
#29
Znajac PiS i ich rozdawnictwo to krypto bedzie pewnie opodatkowane na 90% zeby latac dziure budzetowa, pieniadze na 500+ same sie nie zrobia.  Grin
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
January 17, 2018, 12:17:26 PM
#28
Moim zdaniem nawet nie chodzi o rozumienie. Częściowo rozumieją, wiedzą, że kryje się tam hajs i chcą zagarnąć dla siebie ile się da. Banksterka podobnie, nie w smak im, że nie trzymamy pieniędzy na lokatach.
member
Activity: 84
Merit: 11
January 17, 2018, 07:28:36 AM
#27
Aha, no i nie ma co się spodziewać jakichś istotnych różnic zdań w oficjalnych stanowiskach partii w tym względzie. To znaczy tyle, że jesli ten rząd przygotuje projekt, to następny (bez względu na to, która partia), będzie kontynuował tą samą linię.

Problem jest taki, że oni - rządzący - nie rozumieją tematu. Jeśli coś teraz robić, to konkretnie:
- wytypować ekspertów i liderów opinii w każdej partii (to nie to samo co przewodniczący Wink
- rozmawiać, edukować, tłumaczyć, pokazywać korzysci dla Państwa i Społeczeństwa.
Na pewno nie siedzieć cicho i nie czekać.
newbie
Activity: 15
Merit: 0
January 16, 2018, 03:42:45 PM
#26
Wychodzi na to, że na razie nie ma jeszcze żadnych konkretów ale coś się kroi... Wydaje mi się, że przed końcem swojej kadencji ten rząd zdąży namieszać jakąś ustawą w temacie kryptowalut w naszym kraju. Tak czy inaczej trzeba trzymać rękę na pulsie.
member
Activity: 84
Merit: 11
January 13, 2018, 03:00:00 PM
#25
czy są już gdzies jakies zarysy tych projektów, czy to tylko medialny szum i bicie piany? Faktycznie potrwa to 2lata, i bania zdazy peknac. Jak dziala prawo podatkowe jesli chodzi o lata przed wprowadzeniem. Ktos cos?  Cool Cool Cool Cool

Projektów nie ma, ale mogę powiedzieć Ci z doświadczenia, że jak projekty się pojawią, to już jest za późno, żeby cokolwiek w nich zmienić. Teraz jest czas na lobbowanie i upewnienie się, że jak projekty się pojawią, to będą korzystne dla nas.

Parę lat temu było podobnie z e-fajkami. Cisza, cisza, a jak dowalili projekt, to żaden minister nie słuchał o badaniach - linia była żeby uwalić branżę, zostawić dużych graczy i koniec.
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
January 13, 2018, 06:21:57 AM
#24
Zobaczymy co będzie. Na razie zbieramy hajs i czas kupować/składać nowe koparki bo kurs w dobrą stronę idzie cały czas Smiley
hero member
Activity: 1067
Merit: 501
January 12, 2018, 05:43:06 PM
#23
czy są już gdzies jakies zarysy tych projektów, czy to tylko medialny szum i bicie piany? Faktycznie potrwa to 2lata, i bania zdazy peknac. Jak dziala prawo podatkowe jesli chodzi o lata przed wprowadzeniem. Ktos cos?  Cool Cool Cool Cool
newbie
Activity: 12
Merit: 1
January 11, 2018, 05:37:23 PM
#22
W koncu ten moment nastapi.. Morawiecki jest z bankowosci, a Banki nie lubia tracic hajsu. Szczegolnie ze tort rosnie coraz bradziej...
sr. member
Activity: 616
Merit: 251
January 11, 2018, 10:59:34 AM
#21
Siema.

Znalazłem taki artykuł w tym temacie:

http://wyborcza.pl/7,155287,22660506,kurs-bitcoina-pedzi-w-gore-rzad-powoli-zaczyna-sie.html

Więc coś może być na rzeczy. Data publikacji to 20 listopada zeszłego roku. Ale z drugiej strony nie słyszałem nic więcej. Może ktoś ma jakieś bardziej aktualne informacje?

Teraz temat faktycznie jest na tapecie, ja czytalem tylko wywiady o regulacji (delikatnej regulacji), konkretów nadal nie widac. Ciekaw jestem z drugiej strony jak to ma wygladac, wszystkie polskie wymiany maja KYC, mozliwe ze bedzie wymagane przypisanie adresu krypto do persony ;]
Niby tak tylko, że adres giełdowy i tak jest przypisany do konkretnej osoby i tak. Ciekawe co z pozostałymi adresami oraz adresami walut o mniejszej kapitalizacji lub bardzo małej kapitalizacji.

Owszem ale tylko adres depozytu, wyplaty sa wykonywane z tysiaca roznych adresow ;] sam adres depozytu nic tutaj nie wnosi

O pozostałych adresach, których jest więcej niż tysiące napisałem, ale nie zgodzę się, że adres depozytu nic nie wnosi. Dla rządu najważniejsze jest ściągnięcie pięniążków od obywateli czy to w postaci podatków czy też kar lub innych form. Przypisanie adresu depozytu i tym samym znajomość operacji giełdowych i tym samym znajomość operacji w walutach FIAT wystarczy rządowi aby zacząć ściągać pieniążki od kryptowalutowców Smiley
hero member
Activity: 1067
Merit: 501
January 11, 2018, 07:32:11 AM
#20
Siema.

Znalazłem taki artykuł w tym temacie:

http://wyborcza.pl/7,155287,22660506,kurs-bitcoina-pedzi-w-gore-rzad-powoli-zaczyna-sie.html

Więc coś może być na rzeczy. Data publikacji to 20 listopada zeszłego roku. Ale z drugiej strony nie słyszałem nic więcej. Może ktoś ma jakieś bardziej aktualne informacje?

Teraz temat faktycznie jest na tapecie, ja czytalem tylko wywiady o regulacji (delikatnej regulacji), konkretów nadal nie widac. Ciekaw jestem z drugiej strony jak to ma wygladac, wszystkie polskie wymiany maja KYC, mozliwe ze bedzie wymagane przypisanie adresu krypto do persony ;]
Niby tak tylko, że adres giełdowy i tak jest przypisany do konkretnej osoby i tak. Ciekawe co z pozostałymi adresami oraz adresami walut o mniejszej kapitalizacji lub bardzo małej kapitalizacji.

Owszem ale tylko adres depozytu, wyplaty sa wykonywane z tysiaca roznych adresow ;] sam adres depozytu nic tutaj nie wnosi
full member
Activity: 182
Merit: 101
January 11, 2018, 06:55:19 AM
#19
 no i dlatego giełdy powinny stać w krajach gdzie nikt nie poda im danych osobowych ludzi:) a portfele powinny być anonimowe 100% i wtedy masz spokój:)
sr. member
Activity: 616
Merit: 251
January 10, 2018, 08:36:11 AM
#18
Siema.

Znalazłem taki artykuł w tym temacie:

http://wyborcza.pl/7,155287,22660506,kurs-bitcoina-pedzi-w-gore-rzad-powoli-zaczyna-sie.html

Więc coś może być na rzeczy. Data publikacji to 20 listopada zeszłego roku. Ale z drugiej strony nie słyszałem nic więcej. Może ktoś ma jakieś bardziej aktualne informacje?

Teraz temat faktycznie jest na tapecie, ja czytalem tylko wywiady o regulacji (delikatnej regulacji), konkretów nadal nie widac. Ciekaw jestem z drugiej strony jak to ma wygladac, wszystkie polskie wymiany maja KYC, mozliwe ze bedzie wymagane przypisanie adresu krypto do persony ;]
Niby tak tylko, że adres giełdowy i tak jest przypisany do konkretnej osoby i tak. Ciekawe co z pozostałymi adresami oraz adresami walut o mniejszej kapitalizacji lub bardzo małej kapitalizacji.
member
Activity: 84
Merit: 11
January 10, 2018, 04:34:50 AM
#17
Jest info z pierwszej ręki, że rząd interesuje się tematem blockchain co najmniej od roku. Przy MAC (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji) jest zespół ekspercki ds. możliwości wykorzystania blockchain w administracji publicznej:
https://www.gov.pl/cyfryzacja/od-papierowej-do-cyfrowej-polski
https://cyfrowaekonomia.pl/spotkanie-grupy-blockchain-kryptowaluty-ministerstwie-cyfryzacji/

Natomiast ile z tych prac będzie w jakiś sposób kontynuowanych, ile z koncepcji przejdzie na pole ustawowe - to zależy od ministra Wink Ale pamiętajcie, że skądś na 500+ trzeba wziąć Wink
Jest również info że jutro o 12:00 pani minister MAC która lubiła Bitcoina i kryptowaluty zostaje odwołana z rządu co za tym idzie zmiany kadrowe i ten zespół ekspertów może zostać równierz rozwiązany.Pytanie co zrobi nowy minister.

Dymisją jedynego sensownego Ministra w tym rządzie strzelają sobie w stopę.

[/quote]

To teraz dołóżcie sobie fakt, że MAC przestaje de facto istnieć (przechodzi pod bezpośrednie kierownictwo PMM) i przeczytajcie ponownie moje ostatnie zdanie o 500+... przypadek? Wink

Dojadą nas czy nie Smiley ?

Rozjadą, zwalcują, przemielą, i wyślą do biedronki na kase  gdzie zaczna wszyscy płacić kartkami z podpisem prezesa  i wizerunkiem kota. Nasz kraj taki bogaty a tyle lat za murzynami Smiley

A ja nadal mam nadzieję, że to po prostu wstep do wielkiego narodowego ICO - będzie nowy coin, CAT, który zastapi PLN w obiegu wewnętrznym w przeliczeniu 1 CAT = 1 PLN i będziemy go używać do obsługi zadłużenia zagranicznego. Oczywiście w przeliczeniu 1 CAT = 100 BTC Cheesy

Niemożliwe? Wszystko się da załatwić w 1 noc, 1 ustawą.
full member
Activity: 182
Merit: 101
January 10, 2018, 03:44:34 AM
#16
nie koniecznie skitrać, wystarczy na firme mieć usługi renderujące(wykorzystujące moc obliczeniową i grafike)  a co więcje jest nam potrzebne?Cheesy
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
January 10, 2018, 03:37:57 AM
#15
Na razie na spokojnie, ale trzeba skitrać koparki do podziemia w razie czego Smiley
full member
Activity: 182
Merit: 101
January 10, 2018, 03:26:25 AM
#14
nie jest smieszne, ale doszły mnie słuchy że w 2018 prezes usunie się ze sceny politycznej a co za tym idzie młoda krew dobierze nam się bardziej do dupy.
Prezes może i nie lubi nowości, ale czego nie zna nie jest w stanie bezpośrednio zagrozić.
newbie
Activity: 25
Merit: 0
January 09, 2018, 02:44:31 PM
#13
Dojadą nas czy nie Smiley ?

Rozjadą, zwalcują, przemielą, i wyślą do biedronki na kase  gdzie zaczna wszyscy płacić kartkami z podpisem prezesa  i wizerunkiem kota. Nasz kraj taki bogaty a tyle lat za murzynami Smiley

Haha, zrobiłeś mi tym dzień Wink Choć w sumie jak się tak nad tym głębiej zastanowić to wcale nie jest takie śmieszne...
Pages:
Jump to: