Pages:
Author

Topic: ? Wallet ? - page 2. (Read 4404 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
December 12, 2017, 10:10:32 AM
Ne postoji mjesto koje je on-line a koje je sigurno. Čim ti nemaš kontrolu nad svojim privete keyevima u svakom momentu možeš ostati bez coina. Tako se desilo ljudima koji su ih držali na Mt.Gox ili nedavno kod Nicehash i još mnogo manje poznatih slučajeva između. Ja ti preporučujem kao i kolega iznad Coinomi android wallet koji podržava mnogo valuta i ima integrisane Changely i Shapeshift servise gdje razmjenu coina možeš odraditi direktno iz walleta.
Kod BTC je u posljednje vrijeme problem što su transakcije veoma spore tako da ti ni jedan wallet tu ne može pomoći. Jedino da držiš BTC direktno na exchangeu na kojem misliš trgovati, ali kao što rekoh to je rizično za veće količine.

Da li ti uopće razumiješ što je NiceHash usluga i čemu služi? Ne razumiijem kako bi pomoglo da su korisnici bili u posjedu svojih privatnih ključeva kada su im novčanici ispražnjeni?!


Koliko znam (a možda sam i u krivu pa me ispravite), niti jedan servis poput NiceHash-a ili neke burze nema opciju da je korisnik vlasnik privatnih ključeva od wallet-a koji se nalaze na tim servisima. To je zato jer to nisu pravi walleti nego servis ima bazu u kojoj piše koliko pojedini korisnik ima nekih coina. Recimo, dobar primjer je EtherDelta. Ako odete na njihov ETH wallet na etherscan.io (https://etherscan.io/address/0x8d12a197cb00d4747a1fe03395095ce2a5cc6819), vidjet ćete da ima jako velika količina ETH-a i još veća količina raznih tokena. Naravno, to nije njihovo vlasništvo nego oni imaju svoju internu bazu u kojoj piše tko je vlasnik kojeg tokena. Zbog toga burze i slični servisi ne daju private key novčanika koje otvorite tamo. Nadam se da sam bio razumljiv Smiley

Zbog čega sam sad ovo sve napisao? Zato što kod hakiranja NiceHash-a nisu ispražnjeni novčanici pojedinih korisnika. Ispražnjen je centralni BTC novčanik NiceHasha (kao što EtherDelta ima centralni ETH novčanik) pa sad oni nemaju otkuda isplatiti ljudima njihov pošteno zarađen BTC.
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
December 12, 2017, 09:28:21 AM
Ne postoji mjesto koje je on-line a koje je sigurno. Čim ti nemaš kontrolu nad svojim privete keyevima u svakom momentu možeš ostati bez coina. Tako se desilo ljudima koji su ih držali na Mt.Gox ili nedavno kod Nicehash i još mnogo manje poznatih slučajeva između. Ja ti preporučujem kao i kolega iznad Coinomi android wallet koji podržava mnogo valuta i ima integrisane Changely i Shapeshift servise gdje razmjenu coina možeš odraditi direktno iz walleta.
Kod BTC je u posljednje vrijeme problem što su transakcije veoma spore tako da ti ni jedan wallet tu ne može pomoći. Jedino da držiš BTC direktno na exchangeu na kojem misliš trgovati, ali kao što rekoh to je rizično za veće količine.

Da li ti uopće razumiješ što je NiceHash usluga i čemu služi? Ne razumiijem kako bi pomoglo da su korisnici bili u posjedu svojih privatnih ključeva kada su im novčanici ispražnjeni?!
member
Activity: 210
Merit: 10
December 12, 2017, 08:57:18 AM
Kažu ljudi, ako niste jedini koji imate private key, niste u kontroli svojih tokena > kad je novac na burzi, niste jedini koji imate private key
full member
Activity: 350
Merit: 102
December 11, 2017, 07:02:14 PM
Ne postoji mjesto koje je on-line a koje je sigurno. Čim ti nemaš kontrolu nad svojim privete keyevima u svakom momentu možeš ostati bez coina. Tako se desilo ljudima koji su ih držali na Mt.Gox ili nedavno kod Nicehash i još mnogo manje poznatih slučajeva između. Ja ti preporučujem kao i kolega iznad Coinomi android wallet koji podržava mnogo valuta i ima integrisane Changely i Shapeshift servise gdje razmjenu coina možeš odraditi direktno iz walleta.
Kod BTC je u posljednje vrijeme problem što su transakcije veoma spore tako da ti ni jedan wallet tu ne može pomoći. Jedino da držiš BTC direktno na exchangeu na kojem misliš trgovati, ali kao što rekoh to je rizično za veće količine.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
December 10, 2017, 06:39:46 AM
Dobar dan i pozdrav svima. Pocetnik sam i citam vas izvesno vreme. Imam problem koji ne mogu nikako da resim. Koliko god citala, ne mogu  naci izlaz. Sakupila sam coins  na razna mesta. Potrebno mi je da ih prebacim, promenim i instant saljem dalje , u drugi sait ili u blockchain (mada u njemu trenutno od jucer ne moze se pristupiti). Za drugi sait potrebno mi je instant , u roku od sat vremena slanje. Odnosno dobijam adresu koja traje samo sat vremena gde moram poslati litecoin ili bitcoin da bih tamo mogla raditi sa time. Imam otvorena naloga na puno mesta i nikako se ne mogu odluciti. Preuzela sam novcanik u kompjuter, i ispekla sam se sa prvom transakcijom, odnosno potvrdjena je slanje btc ali nisu stigle ni posle nedelju dana u moj novcanik. Za to opcija privat novcanik odbacim. Potrebno mi je mesto koje podrzava razne coins, on-line, da je siguran i lak za koriscenje, gde mogu da menjam i da saljem instant. Prednost ima btc, ethereum, litecoin i dogecoin. Od ostalog mogu da se oprostim. Odavno trazim, citam vas, googlam, ali ako se uzima u obzir moj prvi neuspesan pokusaj da prebacim sredstva u novcanik i sve sta sam procitala jos u internet i ovde u forum... bili ste i vi pocetnici, el mozete mi savetovati i pomoci? Molim vas. Pozdrav svima, prijatan dan i veliko hvala za prethodne i buduce saveti  Smiley
sr. member
Activity: 588
Merit: 286
Coinomi multi-coin HD wallet
December 08, 2017, 07:03:13 AM

 Skinuo sam Exodus, cini se dobar, no kao obicnog n00b-a zanima me da li je Ethereum na listi kod Exodusa kompaktibilan sa svim ERC-20 kao i MEW?
Inace, mislim da cu se ohladiti na neko vrijeme od ulaganja u ERC-20 bazirane projekte. Cini se da kitties ukazujuci na njihove slabosti ubijaju Ethereum bazirane projekte.
Zna li tko kakav bolji hard storage wallet od Exodusa a da nije hardware-ski, neki koji ce primati multiple blockchain sustave poput Exodusa? Mycellium mozda? Hmmm

Usput, mislim da je Deep Onion jako dobar projekt. Volio bih vidjeti njegovu rasprostranjenost u najmanju ruku kao sto je Monero uziva.


Neću puno hvaliti jer najbolje je kada ljudi isprobaju 100 drugih walleta pa na kraju zaključe sami koji je najjeftiniji i najbolji. Evo linkova pa možeš proučiti i isprobati Coinomi wallet

- službena stranica https://coinomi.com/ na kojoj je link za Google PlayStore, a aplikaciju je moguće skinuti i u .apk za korisnike u zemljama gdje nije dostupan PlayStore
- službeni blog na Medium https://medium.com/@coinomi
- službeni Coinomi Slack https://slack.coinomi.com/
- službeni Twitter https://twitter.com/CoinomiWallet
- službeni Facebook https://www.facebook.com/coinomi/
member
Activity: 210
Merit: 10
December 08, 2017, 06:26:50 AM
za sve koji imaju neke ozbiljnije cifre u kripto, hardware wallet od 70-80 eura je must have
jr. member
Activity: 178
Merit: 7
December 08, 2017, 05:24:34 AM

 Skinuo sam Exodus, cini se dobar, no kao obicnog n00b-a zanima me da li je Ethereum na listi kod Exodusa kompaktibilan sa svim ERC-20 kao i MEW?
Inace, mislim da cu se ohladiti na neko vrijeme od ulaganja u ERC-20 bazirane projekte. Cini se da kitties ukazujuci na njihove slabosti ubijaju Ethereum bazirane projekte.
Zna li tko kakav bolji hard storage wallet od Exodusa a da nije hardware-ski, neki koji ce primati multiple blockchain sustave poput Exodusa? Mycellium mozda? Hmmm

Usput, mislim da je Deep Onion jako dobar projekt. Volio bih vidjeti njegovu rasprostranjenost u najmanju ruku kao sto je Monero uziva.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
December 07, 2017, 03:41:02 PM
Koji wallet preporucate skinuti za IOS?
Postoji li neki koji podrzava BTC i ETH ili moram imati pojedinacne?
member
Activity: 81
Merit: 10
December 03, 2017, 09:01:15 PM
ne bas kad je sitna svota, daj sta das, nego kad je primamljiva.
jr. member
Activity: 67
Merit: 3
December 01, 2017, 11:56:43 AM
Kakva je praksa medju vama iskusnim kopacima i kripto trgovcima - Nakon koje sume, u dolarima gledano, uzimate neki ozbiljniji novcanik poput nano ledgera i tamo prebacujete?

Odnosno do koje sume drzite na menjacnicama i berzama?

Na osobi je da sama procijeni kad se isplati dati 70-tak dolara da bi se osigurao da mu određena količina novaca neće nestati.

da jasno, slazem se sa tim. Samo reko da vidim iskustva ko kako razmislja. Da vidim da li se bahatim ili paranoisem. Cheesy
Hvala na isnosenju misljenja. Smiley
member
Activity: 120
Merit: 10
November 30, 2017, 06:05:42 PM
Vodi računa da BTC prebaciš sa te adrese na neku drugu pre nego što istim ključem pristupiš BTG-u.
Razmisli da li ti se to isplati ako je mala suma u BTC jer je cena transakcije od $10 do $20 ...


Zar nije dovoljno samo promjeniit iznos na adresi i da više ne mogu iskoristiti to što su potekli iz istog lanca?
Ako i ispraznim tu adresu to bi značilo da ne mogu koristiti taj wallet više za BTC? Jer sam adresu dobio s walletom, ili se wallet nekako može natjerati da promjeni adresu? Radi se o Exodusu.


Nemam iskustva sa Exodusom. Preporuku za pražnjenje BTC novčanika pre korišćenja istog privatnog ključa za BTG sam negde pročitao jer BTG nije imao rešen taj problem, tj . zakrpu ...
Mislim da možeši nportovati druge privatne ključeve u wallet ... pogledaj u Exodusov help ...
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 30, 2017, 04:23:12 PM
Kakva je praksa medju vama iskusnim kopacima i kripto trgovcima - Nakon koje sume, u dolarima gledano, uzimate neki ozbiljniji novcanik poput nano ledgera i tamo prebacujete?

Odnosno do koje sume drzite na menjacnicama i berzama?

Ja sam hardware wallet kupio nakon što sam skupio oko 2.500 USD, odnosno kad sam shvatio koliko je to puno novaca i nakon što sam pročitao nekoliko iskustava ljudi koji su izgubili pare jer su posjetili npr. EtherDelta exchange preko nekog (očito sumnjivog) linka. Na osobi je da sama procijeni kad se isplati dati 70-tak dolara da bi se osigurao da mu određena količina novaca neće nestati.
jr. member
Activity: 67
Merit: 3
November 30, 2017, 12:10:44 PM
Kakva je praksa medju vama iskusnim kopacima i kripto trgovcima - Nakon koje sume, u dolarima gledano, uzimate neki ozbiljniji novcanik poput nano ledgera i tamo prebacujete?

Odnosno do koje sume drzite na menjacnicama i berzama?
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
November 29, 2017, 04:52:02 PM
Vodi računa da BTC prebaciš sa te adrese na neku drugu pre nego što istim ključem pristupiš BTG-u.
Razmisli da li ti se to isplati ako je mala suma u BTC jer je cena transakcije od $10 do $20 ...


Zar nije dovoljno samo promjeniit iznos na adresi i da više ne mogu iskoristiti to što su potekli iz istog lanca?
Ako i ispraznim tu adresu to bi značilo da ne mogu koristiti taj wallet više za BTC? Jer sam adresu dobio s walletom, ili se wallet nekako može natjerati da promjeni adresu? Radi se o Exodusu.
member
Activity: 120
Merit: 10
November 28, 2017, 04:27:13 PM
Vodi računa da BTC prebaciš sa te adrese na neku drugu pre nego što istim ključem pristupiš BTG-u.
Razmisli da li ti se to isplati ako je mala suma u BTC jer je cena transakcije od $10 do $20 ...
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
November 27, 2017, 04:03:44 AM
Molio bih potvrdu svojih razmišljanja.
Svoje Bitcoine držim u jednom novčaniku koji ne podržava Bitcoin Gold (Exodus) pa planiram uz pomoć privatnog ključa exportirati adresu u drugi wallet da dođem do BitcoinGolda (BTG).
Ako sam dobro shvatio kad to napravim, imati ću istu BTC adresu u oba novčanika a u novom walletu ću još dodatno imati i BTG adresu koja je istovjetna BTC adresi i na njoj bi se trebao nalaziti BTG.
Da li je to točno?
newbie
Activity: 40
Merit: 0
October 23, 2017, 05:02:14 AM
Hteo bih da pitam starije članove o iskustvu u vezi podele Bitcoina i BitcoinCash 01.08.2017. godine.
Preporuka je bila da se Bitcoini prebace sa menjačnica u offline wallete kako bi se dobila ista količina BitcoinCasha.

Koliko sam uspeo da pročitam menjačnica Bittrex je podržala BitcoinCash i nije trebalo prebacivati Bitcoine u offline wallet.
Nešto slično je najavljeno i sad:

https://support.bittrex.com/hc/en-us/articles/115002320451-Statement-on-Bitcoin-Gold-BTG-

Oni su ovde objavili da će podržati Bitcoin Gold i da će korisnici dobiti BTG u odnosu 1:1 sa BTC, ali da još uvek tehnički to sve nije pripremljeno ...

Interesuje me da li je slično bilo i 01.08. kad je došlo do podele na BitcoinCash?

Da li je potrebno prebacivati BTC sa Bittrexa u offline wallet nakon ove objave?

Sve najvažnije ti je sadržano u ovoj rečenici:

Quote
Bittrex will make all reasonable attempts to credit our users BTG but until we have a fully supported wallet, we can neither guarantee tokens or consider creating a market. We will continue to monitor the state of the codebase and network.

Dakle, ako želiš biti potpuno siguran da ćeš moći do golda, a naročito u što kraćem roku, onda koristi svoj wallet.

Rekao bih da će i Bittrex riješiti to na vrijeme, no garancije nema. Kako bilo, s obzirom na trenutni blok, mislim da su već zatvorili deposit/withdrawal, tako da što god da sad kažem više nema učinka. Smiley
full member
Activity: 210
Merit: 100
October 22, 2017, 04:57:28 PM
Mislim da ce se stici pripremiti.
Ja isto namjeravam prebaciti sav BTC na Bittrex i sacekati fork, prodati BTG i vratiti sve nazad. Ako bude kao i s BTC, BTG bi napočetku mogao imati jako dobru cijenu
member
Activity: 120
Merit: 10
October 22, 2017, 04:47:26 PM
Hteo bih da pitam starije članove o iskustvu u vezi podele Bitcoina i BitcoinCash 01.08.2017. godine.
Preporuka je bila da se Bitcoini prebace sa menjačnica u offline wallete kako bi se dobila ista količina BitcoinCasha.

Koliko sam uspeo da pročitam menjačnica Bittrex je podržala BitcoinCash i nije trebalo prebacivati Bitcoine u offline wallet.
Nešto slično je najavljeno i sad:

https://support.bittrex.com/hc/en-us/articles/115002320451-Statement-on-Bitcoin-Gold-BTG-

Oni su ovde objavili da će podržati Bitcoin Gold i da će korisnici dobiti BTG u odnosu 1:1 sa BTC, ali da još uvek tehnički to sve nije pripremljeno ...

Interesuje me da li je slično bilo i 01.08. kad je došlo do podele na BitcoinCash?

Da li je potrebno prebacivati BTC sa Bittrexa u offline wallet nakon ove objave?
Pages:
Jump to: