Pages:
Author

Topic: ? Wallet ? - page 7. (Read 4404 times)

full member
Activity: 140
Merit: 100
September 29, 2017, 07:02:23 AM
#22
Kakva su Vam iskustva na berzi BTC da li ima interesovanja ili je "muka" kad treba obaviti transakciju?   Huh
member
Activity: 90
Merit: 10
September 29, 2017, 06:35:35 AM
#21
Pojam trgovine mi je malo nejasan. Kako možeš da trguješ sa coin-ima? Pa zar oni sami nemaju vrednost na tržištu tog dana i to je to. Ponuda, potražnja. Verovatno na tu trgovinu misliš ili možda nešto kupuješ sa njima, pa onda prodaješ...

Buy low sell high. Kupiš BTC kada je na 4000$ prodaš kada dođe na 4100$. Ista stvar kao i sa dionicama, samo što tržnice za kripto imaju puno manje provizije za kupnju/prodaju (od 0.1% do 0.3% dok kod dionica nisam vidio ispod 0.5%).

Kako je to lako reci, al za znanje sta je low a sta high u trgovini treba vidovitost Smiley

A gledaj, meni ide. Najbolje je probati sa malo novaca (50-100 Eura) i ako ide dodaš još. Ako nejde, prestaneš i onda si samo izgubio 50-100 Eura.
full member
Activity: 168
Merit: 101
September 29, 2017, 06:08:21 AM
#20
Pojam trgovine mi je malo nejasan. Kako možeš da trguješ sa coin-ima? Pa zar oni sami nemaju vrednost na tržištu tog dana i to je to. Ponuda, potražnja. Verovatno na tu trgovinu misliš ili možda nešto kupuješ sa njima, pa onda prodaješ...

Buy low sell high. Kupiš BTC kada je na 4000$ prodaš kada dođe na 4100$. Ista stvar kao i sa dionicama, samo što tržnice za kripto imaju puno manje provizije za kupnju/prodaju (od 0.1% do 0.3% dok kod dionica nisam vidio ispod 0.5%).

Kako je to lako reci, al za znanje sta je low a sta high u trgovini treba vidovitost Smiley
member
Activity: 90
Merit: 10
September 29, 2017, 06:01:19 AM
#19
Pojam trgovine mi je malo nejasan. Kako možeš da trguješ sa coin-ima? Pa zar oni sami nemaju vrednost na tržištu tog dana i to je to. Ponuda, potražnja. Verovatno na tu trgovinu misliš ili možda nešto kupuješ sa njima, pa onda prodaješ...

Buy low sell high. Kupiš BTC kada je na 4000$ prodaš kada dođe na 4100$. Ista stvar kao i sa dionicama, samo što tržnice za kripto imaju puno manje provizije za kupnju/prodaju (od 0.1% do 0.3% dok kod dionica nisam vidio ispod 0.5%).
full member
Activity: 210
Merit: 100
September 29, 2017, 05:30:26 AM
#18
Pojam trgovine mi je malo nejasan. Kako možeš da trguješ sa coin-ima? Pa zar oni sami nemaju vrednost na tržištu tog dana i to je to. Ponuda, potražnja. Verovatno na tu trgovinu misliš ili možda nešto kupuješ sa njima, pa onda prodaješ...

Dada, na tu trgovinu mislim, burzu jel, kupim/prodam kada mi odgovara.
Ali sam i u nekoliko navrata kupovao u nasim trgovinama, nesto je placano direktno bitcoinom (graficke), a cesce uglavnom koristim bitcoin karticu.
full member
Activity: 140
Merit: 100
September 29, 2017, 05:13:50 AM
#17
Pojam trgovine mi je malo nejasan. Kako možeš da trguješ sa coin-ima? Pa zar oni sami nemaju vrednost na tržištu tog dana i to je to. Ponuda, potražnja. Verovatno na tu trgovinu misliš ili možda nešto kupuješ sa njima, pa onda prodaješ...
full member
Activity: 210
Merit: 100
September 29, 2017, 04:31:59 AM
#16
Da, da slažem se da ne treba sve ostaviti na jednom mestu, jer je rizik prevelik, zato su (forumi) dobra mesta da se razmene korisne informacije i iskustva. Ako sam dobro shvatio, trebao bih "napraviti" više novčanika i time se na neki način bolje zaštititi ...
Pa nebi trebao, to jeu potpunosti tvoj izbor.
Ja recimo skoro sve coinove drzim na 2 do 3 mjesta, od cega je jedno mjesto neki exchange i s time uglavnom trgujem.
Kazem skoro jer ovi neki jeftini coinovi koji su trenutno u POS fazi su svi na hrpi u jednom walletu.
full member
Activity: 140
Merit: 100
September 29, 2017, 04:20:40 AM
#15
Da, da slažem se da ne treba sve ostaviti na jednom mestu, jer je rizik prevelik, zato su (forumi) dobra mesta da se razmene korisne informacije i iskustva. Ako sam dobro shvatio, trebao bih "napraviti" više novčanika i time se na neki način bolje zaštititi ...
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
September 29, 2017, 03:21:20 AM
#14
Ja vec imam otvoren Jaxx i imToken. Mnogi koriste MyEtherWallet. I ja bi zelele, ali toliko mi je komplikovan nigde nemogu naci neki video gde bi mogla nauciti koriscenje.

MyEtherWallet je odličan ali za jednostavnije korištenje samo instaliraj dodatak za chrome browser sa službene stranice. Vjeruj mi, velika je razlika.
Nisam ni ja znao za to do nedavno i od tata samo tako koristim... ključevi se čuvaju u kriptiranom spremniku unutar dodatka na tvojem računalu. 
full member
Activity: 210
Merit: 100
September 29, 2017, 03:13:29 AM
#13
... kod banaka, nekako postoji "ekipa" koja radi na zaštiti i tamo imaš neku garanciju, ugovor ... ovo je, koliko ja znam, a znam jako malo (za sada) ipak neki početak i verovatno je sve još dosta "otvoreno" ili nije ...  Huh
Pa zavisno o vrsti walleta i ovdje moze biti "ekipa" koja je zasluzna za sigurnost i zastitu, to bi za primjer bio JAXX i drugionline walleti koje smatram najmanje sigurnima. Dok kod raznih lokalnih walleta si sam odgovoran za sigurnost svojih coinova.
Sto znaci da bi oni mogli ostati netaknuti godinama ili opet s druge strane, mozes pokupiti malware koji bi nekako i na neki nacin iskoristio slabosti lokalnog walleta i poslao tvoje coinove na tuđu adresu.


Mislim da je u svijetu kiptovaluta najbolje drzati se one stare "ne cuvaj sva jaja u istoj kosari" Smiley
full member
Activity: 140
Merit: 100
September 29, 2017, 03:08:20 AM
#12
... kod banaka, nekako postoji "ekipa" koja radi na zaštiti i tamo imaš neku garanciju, ugovor ... ovo je, koliko ja znam, a znam jako malo (za sada) ipak neki početak i verovatno je sve još dosta "otvoreno" ili nije ...  Huh
full member
Activity: 210
Merit: 100
September 29, 2017, 03:04:40 AM
#11
Koja je prava uloga wallet-a?  Roll Eyes  Ja u njemu čuvam novac, nadam se da je to dovoljno bezbedno?   Shocked

Dokle god si ti jedini koji zna privatni kljuc, siguran si...ili nisi Smiley
Nikad ne mozes biti 100% siguran i zasticen u ovom digitalnom svijetu.
Uloga mi je ista kao ona od bankovnog racuna, nema razlike.
member
Activity: 512
Merit: 10
September 29, 2017, 03:03:14 AM
#10
Ja vec imam otvoren Jaxx i imToken. Mnogi koriste MyEtherWallet. I ja bi zelele, ali toliko mi je komplikovan nigde nemogu naci neki video gde bi mogla nauciti koriscenje.
full member
Activity: 140
Merit: 100
September 29, 2017, 02:43:10 AM
#9
Koja je prava uloga wallet-a?  Roll Eyes  Ja u njemu čuvam novac, nadam se da je to dovoljno bezbedno?   Shocked
full member
Activity: 126
Merit: 100
September 29, 2017, 01:39:16 AM
#8
Pa i nije tako tesko napraviti ovaj wallet, samo se instalira to skinuto sa foruma i onda se pogleda drugi
fajl iz tog zipa i tamo ima tekstualno objasnjenje gde se skida i kako se dodaje taj conf fajl u sistem.
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
September 28, 2017, 09:24:26 PM
#7
Kako se u opste ucestvuje u Air Dropovima? Gde bih trebao da se "sign-upujem" ili prijavim kako god?

Ovisi o airdrop-u...
Evo ovdje imaš jedan koji završava danas: https://www.ebtc.io/
Treba ti samo email i ETH adresa

Tko zna, možda coin bude nešto i vrijedio Smiley
full member
Activity: 266
Merit: 109
Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!
September 28, 2017, 08:45:02 PM
#6
Kako se u opste ucestvuje u Air Dropovima? Gde bih trebao da se "sign-upujem" ili prijavim kako god?
full member
Activity: 533
Merit: 100
September 28, 2017, 05:42:09 PM
#5
Kada ce opet primati nove clanove?
Nisam siguran da ce u sledecem krugu primati Jr. Member clanove.
full member
Activity: 210
Merit: 100
September 28, 2017, 03:15:31 PM
#4
Nisam siguran da kao newbie možes sudjelovati u DeepOnion airdrop-u stoga osim ako ne misliš kupovati coine novčanik ti neće biti od velike koristi.
Možda griješim, neka me netko ispravi. Uostalom, ovo pitanje pripada u Altcoins kategoriju...

Uskoro ce postati Jr. Member koliko vidim, taman za 2 tjedna i moci ce se ukljuciti u 13-ti airdrop

Samo lagano. Postaj kvalitetno, budi aktivan na ovom forumu i onom od DeepOnion-a i updas u ekipu Wink
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
September 28, 2017, 05:39:59 AM
#3
Nisam siguran da kao newbie možes sudjelovati u DeepOnion airdrop-u stoga osim ako ne misliš kupovati coine novčanik ti neće biti od velike koristi.
Možda griješim, neka me netko ispravi. Uostalom, ovo pitanje pripada u Altcoins kategoriju...
Pages:
Jump to: