Pages:
Author

Topic: ? Wallet ? - page 5. (Read 4404 times)

member
Activity: 210
Merit: 10
October 05, 2017, 04:07:11 PM
#62
Pošalji ih s walleta na Etherdeltu i prodaj za ETH, zatim prodaj ETH na mjenjačnici za FIAT i pošalji si novac na račun.
full member
Activity: 350
Merit: 102
October 05, 2017, 01:02:33 PM
#61
Prvi savjet je: nemoj još da prodaješ. Koliko vidim cijena tom tokenu konstantno raste i ako ovako nastavi uskoro će vrijediti bar 5 puta više. Druga stvar je što je trenutno izlistan samo na etherdelta exchangeu koji je bar meni najkonfuzniji exchange koji sam ikada vidio tako da ja tamo nikada ne bih otvorio račun. Ako baš hoćeš da prodaš te tokene onda moraš da otvoriš račun na etherdelta exchangeu (nemam račun tamo pa ne znam sada tačno kako idu koraci, ali ne bi trebalo da je teško) i da na svoj račun tamo prebaciš tokene i onda napraviš nalog za prodaju eBTC-a u ETH (trenutno se eBTC može prodati samo za ETH). I kada ti taj nalog prođe (neko prihvati da kupi tokene za cijenu koju si odredio) onda dobiješ ETH na svoj nalog na etherdelti. Tada možeš te svoje ETH prebaciti u svoj privatni wallet ili na neki drugi pametniji exchange i trgovati s njim.

Pošto si totalno početnik u ovome dobro pazi šta radiš, tri puta prekontroliši šalješ li svoje tokene na ispravnu adresu jer ako pogrešno pošalješ izgubićeš ih nepovratno.
Ja ti ipak predlažem da se strpiš još neko vrijeme dok taj token ne budeš mogao prodati na nekom boljem exchangeu.
full member
Activity: 560
Merit: 100
October 05, 2017, 09:10:07 AM
#60
Treba mi pomoć
Imam oko 2.1k eBTC coinsa u Myether walletu i želeo bih da ih unovčim , ali famozno pitanje je KAKO? ( u koracima) Undecided Undecided Undecided
Prvi put se susrećem sa nekom vrstom transakcije pa mi baš ništa nije jasno kako funkcioniše , navodno sam čuo da treba eBTC prebacim u ETH .. ali ne znam kako ni zašto ..   Roll Eyes Huh Huh
member
Activity: 210
Merit: 10
October 04, 2017, 01:14:18 PM
#59
Ja sam otvorila ETH Wallet kod "Parity" , međutim nit vidim tokene koje sam dobila, nit zna kako da prebacim na drugi ETH wallet koju sam otvorila na MyEtherWallet. Sve je tako komplikovano na Parity, žao mi je što nisam odmah otvorila MyEtherWallet.

Pa Ethereum account koji si otvorila nije vezan uz Wallet. Wallet je samo oruđe.
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
October 04, 2017, 10:59:14 AM
#58
Ja sam otvorila ETH Wallet kod "Parity" , međutim nit vidim tokene koje sam dobila, nit zna kako da prebacim na drugi ETH wallet koju sam otvorila na MyEtherWallet. Sve je tako komplikovano na Parity, žao mi je što nisam odmah otvorila MyEtherWallet.

Koja ti je ETH adresa?
member
Activity: 512
Merit: 10
October 04, 2017, 10:32:07 AM
#57
Ja sam otvorila ETH Wallet kod "Parity" , međutim nit vidim tokene koje sam dobila, nit zna kako da prebacim na drugi ETH wallet koju sam otvorila na MyEtherWallet. Sve je tako komplikovano na Parity, žao mi je što nisam odmah otvorila MyEtherWallet.
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
October 04, 2017, 06:18:13 AM
#56
Pozdrav. Kao i moj predhodnik imam ETH nnovčanik (samo jedan) i konzumiram airdrop-ove za sada dok ne skontam kako sve ovo funkcioniše (ili se bar nadam ad će se to ikada dogoditi), pa sam kod Miše pročitao da su ovde potrebni "razni" novčanici kad budeš dobijao za free valute. Kako to sve shvatiti šta je za šta... baš je prava džungla na asfaltu ...  Sad

Ma zanemari moj komentar za više adresa, dovoljna ti je jedna ETH adresa za sve ethereum tokene (airdrop, bounty, ... )

Samo obrati pažnju da je token baziran na Ethereum ERC-20 standardu... jer neki mogu biti i na Waves platformi.
full member
Activity: 140
Merit: 100
October 04, 2017, 01:50:48 AM
#55
Pozdrav. Kao i moj predhodnik imam ETH nnovčanik (samo jedan) i konzumiram airdrop-ove za sada dok ne skontam kako sve ovo funkcioniše (ili se bar nadam ad će se to ikada dogoditi), pa sam kod Miše pročitao da su ovde potrebni "razni" novčanici kad budeš dobijao za free valute. Kako to sve shvatiti šta je za šta... baš je prava džungla na asfaltu ...  Sad
member
Activity: 120
Merit: 10
October 03, 2017, 06:07:25 PM
#54
Dakle na istu adresu ležu svi tokeni prema ERC-20 standardu.

Hvala na detaljnim informacijama!
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
October 03, 2017, 06:03:16 PM
#53
Za sad imam samo jedan privatni ključ. Da li to znači da za svaki novi token treba da otvorim novu MEW adresu sa privatnim ključem? I kako znam koji token mogu da uplatim na novootvorenu adresu?

Ne trebaš, jedna adresa ti je dovoljna za sve ethereum tokene.
Osim ako želiš sudjelovati u nekakvim airdropovima više puta, onda si pravi više adresa... ali to je već neka druga priča Wink
member
Activity: 120
Merit: 10
October 03, 2017, 05:48:55 PM
#52
Za sad imam samo jedan privatni ključ. Da li to znači da za svaki novi token treba da otvorim novu MEW adresu sa privatnim ključem? I kako znam koji token mogu da uplatim na novootvorenu adresu?
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
October 03, 2017, 05:42:25 PM
#51
Hvala za info. Nisam bio dovoljno precizan. Mislio sam na tokene koji su napravljeni prema ERC-20 standardu.

Da, MEW podržava sve ERC-20 tokene. Zato negdje navode da je potrebna MEW adresa za primanje tokena iako to baš i nije točno jer tokene možeš primiti na bilo koju ETH adresu. Bitnmo je samo da imaš pristup privatnim ključevima a stanje tokena na nekoj adresi možeš provjeriti i preko etherscan.io.
member
Activity: 120
Merit: 10
October 03, 2017, 05:32:11 PM
#50
Hvala za info. Nisam bio dovoljno precizan. Mislio sam na tokene koji su napravljeni prema ERC-20 standardu.
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
October 03, 2017, 05:24:00 PM
#49
Otvorio sam MyEtherWallet, pa me interesuje da li pored Ethera, tu mogu primati i druge altcoine. Da li na istu adresu primam sve vrste alcoina koji su podržani?

Hmm... imho, altcoini su zasebne valute s vlastitim blockchainom i novčanikom. Tokeni/Colored coins/Digital Assets postoje na istom blockchainu kao i njegov matični coin. U početku su se prvo pojavili colored coini koji su vezani na starije valute poput bitcoina. U današnje vrijeme kada se spominju tokeni (digital assets) obično se odnosi na ethereum ili waves blockchain.
Svaka ethereum adresa može primati i ethereum bazirane tokene (tokeni su zapisani u blockchainu). Hoćeš li ih moći vidjeti i baratati s njima ovisi o novčaniku kojeg koristiš. Ako neki novčanik nema podršku za tokene potrebno je uvesti privatne ključeve u drugi novčanik. MyEtherWallet ima podršku za ethereum tokene koji su napravljeni prema ERC-20 standardu.
Osim njega, ovo su meni poznati novčanici sa podrškom i za tokene:
    MetaMask (Firefox i Chrome browser addon)
    Mist (Desktop)
    Parity (Desktop)
    Parity + Ledger (Hardware wallet)
    imToken (iPhone i Android)
member
Activity: 120
Merit: 10
October 03, 2017, 04:44:47 PM
#48
Otvorio sam MyEtherWallet, pa me interesuje da li pored Ethera, tu mogu primati i druge altcoine. Da li na istu adresu primam sve vrste alcoina koji su podržani?
sr. member
Activity: 378
Merit: 258
October 03, 2017, 05:16:04 AM
#47
Deluje mi da je priča sa "airdrop"-ovima kao sistem kap po kap, dugo traje a efekat ... veoma mali. Puno izgubljenog vremena?!

Jednostavno ako ti tako loše deluje preskočiš tu tematiku i baviš se nečim što te više ispunjava.
Mene projekat veoma interesuje još od prvog dana jer sam u njemu video veliki potencijal.
Nije ga bilo na berzi kada sam se priključio nego sam jednostavno verovao.
Tako je bilo i sa eth, ubeđivao ljude, al dok god ga nije bilo na berzi bio sam veoma usamljen u svojim verovanjima Wink
full member
Activity: 210
Merit: 100
October 03, 2017, 03:44:44 AM
#46
Hvala za informaciju, sačekaću petak!   Wink

Trebas prvo Jr.Member rank, aplicirati za airdrop i registrirati se na njihovom forumu. A kada updanes trebas imati minimalno 10 postova izmedu airdropova Wink
full member
Activity: 140
Merit: 100
October 03, 2017, 03:34:52 AM
#45
Hvala za informaciju, sačekaću petak!   Wink
full member
Activity: 210
Merit: 100
October 03, 2017, 02:54:56 AM
#44
DeepOnion Airdrop junior memberima kapne cca. 500$ svaki petak...efekat je vrlo ok Smiley
full member
Activity: 140
Merit: 100
October 03, 2017, 02:41:22 AM
#43
Deluje mi da je priča sa "airdrop"-ovima kao sistem kap po kap, dugo traje a efekat ... veoma mali. Puno izgubljenog vremena?!
Pages:
Jump to: