Pages:
Author

Topic: Yatırım yaptığımız projeler hemen borsaya girmelimi ? - page 3. (Read 783 times)

full member
Activity: 630
Merit: 102
Hemen girmesine gerek duyan biri değilim sonuçta hodl yapmalık bir piyasadayız; fakat örnek vermem gerekirse DIW bounty'sine katılmıştım ve 20.240 adet aldım. ICO fiyatı 0.05 - 0.20 cent idi ve bilin bakalım şuan kaç? Evet 0.002  Smiley en azından 1 cent falan olsa moralimizi pozitif tutabileceğiz de böyle olmuyor
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
Bence direk girmelidir sağlam destekle yukarılara fiyatlarını çekmeliler sonrasında ise projeyi çalışmalarla desteklemeliler aslında ico yapmadan çoğu şey hazır olmalı o zaman başarı hızlı olur
full member
Activity: 448
Merit: 130
3D-Printing goes Blockchain!
Pazara baktığımda faiz vaat ederek token tutturmaya çalışan bol umut dağıtan projeleri görüyorum kısa pumptan sonra dibe çöktüler ve talep kalmadı elinde tutan patladı. Hemen borsa zamanlaması 2018 e göre değil.
member
Activity: 291
Merit: 11
Ico esnasında topladıkları paralar ile hayata geçirebilecekleri projelerini hemen borsaya girerek zarar uğrattıklarını düşünüyorum. Biraz bekleyip uygulamalarını hayata geçirseler, biraz reklamla destekleyip sizden aldıklarımızla bunları yapıp yatırımıza değer katacağız deseler sonu hüsranla bitmeyecek sanki. Ama bu piyasa koşullarında bekleyipte girende , beklemeyip girende kaybediyor. Sonra düştükleri yerden kalkıncada x3 yaptı x5 yaptı deniyor.
jr. member
Activity: 238
Merit: 1
"JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!"
Simdi bu piyasanin genel durumu ile alakali bir durum olarak gorulebilir. Piyasa eger guzel bir durumdaysa ve projeler ortalama olarak kar yapiyorsa borsaya geldikten sonra elbette hemen borsaya gelmesini isteriz, fakat son projelerde aksi bir durum oldu ve hepsi ico fiyatinin altina dustu.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Geleceği olan bir proje zaten whitepaper'dan belli ediyor biraz kendini. Ama oraya da güven yok artık. Çünkü bol keseden sallayabilirler şunu yapıcaz, bunu yapıcaz diye. Sonra yapamayınca da kimse hesap soramaz. Ancak karalama kampanyası başlatılır; adamlar da dolandırıcıysa zaten kaçar giderler.

Borsaya girme meselesi işte bu yüzden önemli benim gözümde. Çünkü projenin değerinin belirlenme noktasıdır... Whitepaperları okuduk, beğendik, belki yatırım yaptık, belki de bounty imzasına girdik, vs...
Her şeyin bir sonu/sonucu vardır. Bunu görebilmenin tek yeri de borsalardır. O yüzden ben artık ICO'lara girip de yatırım yapmak yerine, coinin/tokenin borsalara girmesini bekleyip gerçek değerini görmeye çalışırım.
member
Activity: 504
Merit: 12
Zaten en büyük amacımız da yapılan projelerin yatırımcılarının yüzünü en kısa zamanda güldürmesi bu yüzden istiyoruz.
member
Activity: 633
Merit: 15
Borsaya iconu hemen ardından girmeli, ayı sezonuna denk gelirse boğa sezonunu beklemek daha mantıklı olabilir. Piyasalar dipteyken borsalarda listelenmesi genellikle ico fiyatının altına dumplanmasına sebep olacaktır. Borsaya hızlı bir şekilde girmediğinde de güvensizlik ortamı yaratacaktır. 2 uçlu değnek Smiley
full member
Activity: 518
Merit: 100
Zaten bunun ıcın yatırım yapıldı borsa olmazsa ne anlamı kalır elındekı coıının hemen gırmesı cok ıyı olur bence hype ıcın cok bekletırse kımsenın guvenı kalmaz ve dumplanır dıe dusnuorum kı hep öle oluor.d
full member
Activity: 504
Merit: 103
Bence girmeli yoksa hype kaybı oluyor millet çabuk para kazanmak için icolara yatırım yapıyor ve yatırdıkları paralarında teamlar tarafında har vurup harman savrulmasını istemiyor borsaya harcanıcak para için fon bile oluşturması lazım her iconun bence.
jr. member
Activity: 252
Merit: 2
Borsaya girme işini üçüncü, dördüncü plana atan ve yol haritasına ne zaman girebileceğini ekleyen projelere her zaman daha fazla değer veriyorum. İlla girmen gerekiyorsada kilitle dondur bir şey yap hemen satılmasın kısmi satılsın bunun bir sürü örneği var.
member
Activity: 448
Merit: 33
ekip işini biliyorsa, danışmanları sağlam işini bilen kişilerse, ne zaman borsaya gireceklerini de bilirler. İco bitti pat diye borsaya girmekte acele eden coinler genelde ico fiyatının altına düşüyor. Çok olmasada bazı icolar hem yatırımcısını hem emeğini düşünerek borsaya girme işini erteliyorlar. Ki bana göre de oldukça mantıklı.
member
Activity: 378
Borsasına göre değişiyor, yani çoğu proje için binance hayal ama bir kucoin ve okex bile olsa yeterli görüyorum ben ama gel gör en iyi idex gibi merkezsiz borsalarda görüyoruz son zamanlarda çoğu projeyi.
member
Activity: 1260
Merit: 43
- Bounty hunterların bir an evvel elindekileri paraya çevirmek istemeleri.

Peki bu projelerin ortaya çıkma amacıyla ilgilenen hiç yokmu  Huh

Ne için uğraşmışım ben x bir bounty kampanyasıyla?
-Bana verecekleri coin/token için.
Ben neden istiyorum bu coinleri/tokenleri?
-Satıp paraya çevirebilmek için.
Proje benim babamın oğlu mu da ben parayı falan unutup arkasından koşacağım?
-Öyleyse bile babam bana söylemedi, yani haberim yok, yani ben alacağım paraya bakarım.
Bu düşünce şeklin sadece bounty/airdroplar için mi geçerli yoksa trade-al-sat-hold yaparken de geçerli mi?
-Hold yapmam, hiç bir coinle/tokenle bağ kurmam, BTC dahil hiç birisinin ne işe yaradığı zerre umurumda değil; %10 kar yaparsam hemen realize ederim.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
Hemen borsaya girmesi bounty hunterler , airdrop kovalayanlar ve icoya girenler için avantaj olarak görünse de piyasanın kötü olduğu bir dönemde bu giriş gerçekleşirse yarardan çok zarar getiriyor ki önümüz de bunun bir çok örneği var.
member
Activity: 210
♦ SIMDAQ ♦
Arkasında sağlam bir topluluk varsa reklamını yapabilmişse yani hype yaratabilmişse girmesinde bir sakınca yok. Ama bunlar yoksa öyle körü körüne borsaya girerse çakarlar yerin dibine
jr. member
Activity: 462
Merit: 4
Bu ayı piyasasında zaten yatırım yapılmamalıda projelere hadi yaptık diyelim girmesinler girerlerse zarar yazma ihtimali %90 piyasa çok ölü millet aldığını direk çıkıyor ico altına çok sarkıyor bu aralar projeler
full member
Activity: 392
Merit: 103
Proje ekibinin başarılarına bağlı olacak süre uzar yada kısalır tamamen takımın çalışkanlığına ve yeterli yatırım alıp almadığı önemli
sr. member
Activity: 509
Merit: 253
Yatırım yapılan iconun piyasa hali buyken biraz tokenleri kilitli tutması, aylık airdrop vermesi, geri alım yapması gibi seçenekleri devreye sokarak ico değerini korumaya çalışması çalışkan ekiplerin düşündüğü faydalı çözümler.
member
Activity: 532
Merit: 29
Komünitenin hype oranı çok azalmadan hacimli bir borsaya girebilen kripto paralar genel olarak oldukça başarılı oluyor. Piyasa şartları da büyük etken bu konuda tabii ki.

Fakat diyelim ki, yatırım yapıldı ve 4-5 ay sonra borsaya girdiler. Proje çok sağlam değilse, komünitenin ilgisi başka kripto paralara kayabileceği için hacim oluşmuyor ve bu da o kripto para için negatif bir sürecin başlamasına neden oluyor. Sonra topla toparlayabilirsen.
Pages:
Jump to: