Pages:
Author

Topic: Yutrdışında çalışmak - page 5. (Read 3317 times)

member
Activity: 70
Merit: 10
September 13, 2017, 09:23:43 AM
inşaat alanıyla ilgili bir mesleğiniz varsa (işçi, mimar, mühendis) hem iş becerinizi ve tecrübenizi geliştirmek hem de daha fazla kazanmak için gayet idealdir.
full member
Activity: 196
Merit: 101
September 13, 2017, 05:35:44 AM
Usa için şu kardeşinizi detaylı bilgilendirecek  var mı ya da orda yaşayan Smiley

Herşeyden önce ingilizcen yoksa abd yi boşver derim, illa gideceksen de otur önceden öğrenmeye başla. Forumlarda çok denk geliyor, çok şikayet edeni de gördüm, inan bana bu şikayet edenlerin, gitmeyin vs diyenlerin %80 i ingilizce bilmiyordur. Her ülkenin iyi, kötü yanları var. Orda yaşam bizimkinden daha iyi mi ? Evet. Çok kuralcı bir ülkedir, vatandaşları da kurallara uyarlar. Her eyalette yaşam az çok diğerlerine göre farklıdır. Küçük şehirlerde, taşranın hakim olduğu yere insanlar daha sıcak kanlıdır. Kimse kimseye karışmaz. Asgari ücret sanırım şuanda saatlik 11-12 dolar civarında, haftada 40 saat çalışırsan küçük bir eyalette güzel bir şekilde geçinebilirsin. Ama orda ayda 4500$ alayım 1500ü harcar gerisini saklarım diyenlere pek aldanma. Bulunduğun eyalete göre kiralar 600-2000$ arası. Fatura vs yemek dedin mi yetmeyebilir. Sağlıklı beslenmek zor sebze, meyve vs bize göre çok pahalı. Ancak ona göre kazanıyorsun.

İyi bir mesleğin varsa ve mesleğinle ilgili iş bulabilirsen daha iyi de kazanırsın. Ancak böyle zorluklar neredeyse her yerde var. ABD de 3 yıl yaşadım keşke dönmeseydim dediğim çok zamanlar oldu.
newbie
Activity: 44
Merit: 0
September 13, 2017, 04:08:28 AM
Bu taraftan bakınca güzel görünüyor. Ama bu sıralarda Avrupa'da yaşamak önceki yıllara göre daha zor olabilir.
newbie
Activity: 42
September 09, 2017, 06:59:33 PM
Usa için şu kardeşinizi detaylı bilgilendirecek  var mı ya da orda yaşayan Smiley

youtube da gördüğüm ilkay zaman var iyi kötü içerik üretiyor hemen her şeyi anlatmaya çalışıyor ayrıca facebook gruplarına da göz atabilirsiniz

Çok teşekkürler ilkay zamanın sıkı takipçisiyim bir yerden sonra direkt irtibat kurabileceğim kişiler lazım o yüzden şimdilik  ilkay zamanın videoları ile idare ediyorum sağolsun varolsun
newbie
September 09, 2017, 06:55:21 PM

İdris usta videolarını tavsiye ederim.Meslek öğretip amerikada iş ve az kullanılmış karı buluyor:)

https://www.youtube.com/watch?v=ZRn7KbZ9GM8&t=1s
Bu nasıl bir tabirdir? Mide bulandırıyorsunuz cidden mide bulandırıyorsunuz...

İdris usta nın geyik dialoglarından biri arkadaşım ,eğlencelik videolar yapıyor adam ciddiye alma bu kadar
Böyle bir konuya "geyik" diyip geçiştirmek de ayrı midesizlik...

youtube da gördüğüm ilkay zaman var iyi kötü içerik üretiyor hemen her şeyi anlatmaya çalışıyor ayrıca facebook gruplarına da göz atabilirsiniz
Forumda deepcoin var, ulaşın ona.

Gerçekten bilgi almak istemiştim idris usta ne işime yarayacak gerçekten sondaki tabirinde hadsizlik olmuş yazdıklarını tekrar gözden geçirmelisin
sr. member
Activity: 561
Merit: 274
September 09, 2017, 03:54:55 PM
kamboçya ve güney korede çalıştım.kamboçyadaki bi nevi zorunluluktandı.
son 6 yıldır güney korede yaşıyor ve çalışıyorum.lg-samsung gibi şirketlerde çalışan bi çok türk muhendis var.universitelerde de gene bi kaç tane türk akademisyen var tanıdığım.

okullarda ingilizce ögretmenligi yapan gene bayaa türk var.gerisi döner-dondurma tayfası.ülke küçük oldugundan kolayca tanışıp kaynaşabiliyosunuz. özellikle elçiligin yaptıgı etkinlikler baya işe yarıyor.legal durumdaki turk sayısı 874 tü en son.kaçak olarak kalanlar bunun 3 katı vardır.
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
September 09, 2017, 03:02:36 PM
isvecte ve italyada calistim. almanyada da cok yakin tanidiklarim var baya gidip geldim. sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Veteriner hekimler ne durumda

İdris usta videolarını tavsiye ederim.Meslek öğretip amerikada iş ve az kullanılmış karı buluyor:)

Herkes erkek muhabbeti yapıyor ama şu tarz adamla beş dakika aynı ortamda durulmaz, midem bulandı.

veteriner hekimlerin durumunu direk olarak bilmiyorum ama burda canli hayvan bakmak baya pahali. isvecliler cocuk bakmak kopek bakmaktan daha ucuz diyordu. dolayisiyla veterinerl hekimlerde biraz isim yapmislarsa iyi kazaniyorlardir.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
September 09, 2017, 08:41:21 AM
isvecte ve italyada calistim. almanyada da cok yakin tanidiklarim var baya gidip geldim. sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Veteriner hekimler ne durumda

Herkes erkek muhabbeti yapıyor ama şu tarz adamla beş dakika aynı ortamda durulmaz, midem bulandı.
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
September 09, 2017, 08:37:42 AM
hero member
Activity: 661
Merit: 509
September 08, 2017, 04:35:37 PM

İdris usta nın geyik dialoglarından biri arkadaşım ,eğlencelik videolar yapıyor adam ciddiye alma bu kadar
Böyle bir konuya "geyik" diyip geçiştirmek de ayrı midesizlik...

Forumda deepcoin var, ulaşın ona.
full member
Activity: 140
Merit: 100
September 06, 2017, 07:14:20 PM

member
Activity: 76
September 06, 2017, 01:27:21 PM

hero member
September 06, 2017, 01:20:51 PM

member
Activity: 76
September 06, 2017, 11:46:17 AM

newbie
September 06, 2017, 10:46:11 AM
hero member
July 31, 2017, 03:48:14 PM
bende ukraynaya gitmeyi düşünüyorum daha önce giden varmı ?
Şu anda Savaş ortamı hakim, insanlar tedirgin. Rusya'nın Kırım'ı ilhakından sonra ekonomileri iyice kötüleşti
Batı bloku Rusya'ya karşı gittikçe güç kaybediyor, Ukrayna'nın sonu kötü olabilir, pek tavsiye etmem.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Web Developer
July 30, 2017, 11:18:52 AM
bende ukraynaya gitmeyi düşünüyorum daha önce giden varmı ?
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
July 30, 2017, 03:40:30 AM
Ülkenin durumu malum. Çalışma şartları avrupaya göre hiç de iyi sayılmaz. Gerçekten başka ülkeye alışıp yaşayabileceğini düşünen gitsin derim. Alışabilmek diyorum çünkü oraya gittiğinde Türkiye'de yaptığı işi daha iyi şartlarda daha iyi maaşla yapıp ama orada yaşamaya alışamadığı için dönen tanıdıklarım oldu. Bunu göz ardı etmeyin. Her ülke Türkiye gibi rahat(disiplinsiz !) değil Wink
member
Activity: 90
July 29, 2017, 04:56:56 PM
uzman olduğun bir konuda internet üzerinden iş arayarak başlayabilirsin. bir de sonbaharda yapılan green card çekilişine katılmanı öneririm.
full member
Activity: 150
Merit: 110
July 29, 2017, 12:13:23 PM
Aklı başında bi adamın daha güzel bir hayali olabilir mi?

Ne güzel demişsin !
yurtdışı deyince koca bir dünya ama bir kere hayata gelmiş bir insanın mutlu, huzurlu ve kaliteli bir yaşam geçirmesi için illaki ideal bir ülke vardır.
evet bizden çok daha kötü durumda olan gelişmemiş ülkeler de var ama hayatının kıymetini bilen bir insanın idealleri ve hayalleri bu yönde olmalı bence de.
Pages:
Jump to: