Pages:
Author

Topic: Yutrdışında çalışmak - page 7. (Read 3317 times)

hero member
Activity: 661
Merit: 509
July 12, 2017, 12:42:13 PM
Amerika için yeşil kart (green card)
ama kanada veya avustralya daha kolay göçmen kabul ediyor. Kanada biraz soğuk olur ama alışırsın.
full member
Activity: 504
Merit: 102
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
July 12, 2017, 10:53:09 AM
Hocam kaç kurtar kendini bu ülkeden
newbie
Activity: 32
Merit: 0
July 11, 2017, 06:46:15 AM
Kız kardeşim istanbulda x firmasında saha müdürü suan 3 bin tl civarı alıyor yurt dısına cıkarsa direk maası 15bin $ olarak alacak. Suan yanındaki bir arkadaşı yurtdısında basladı ve aylık 15bin$ net maas yatırıyorlarmıs. Kız kardeşimde yakın zamanda gitmeyi planlıyor. Türkiyenin ekonomisi malesef çok geri yurt dısında cok akraba ve tanıdık var nerdeyse her piyası biliyoruz örnek vermek gerekirse benzer pozisyonlu bir tanıdık 2 sene newyork da kaldı aylık 7bin dolar civarı alıyordu. Suan bir tanıdık dubaide oda ortalama 10 bin$ maas alıyor. Türkiyede aldıgı para ise 7 bin tl idi.

Bak işte görüyor musun, burada kıymetin yok harbiden. Daha ne hikayeler var neler... Ama ben burada normal bi işe girsem gitmeyi istemem bile.

O yüzden sormak istedim burada bilgili arkadaşlar var, hangi adımları izlemem gerekir... Cevap vermek isteyen olursa takipteyim.
newbie
July 11, 2017, 06:37:44 AM
Üniversite mezunusun ve vasfın var. Tamam o zaman şöyle yapıyoruz elin yabancısına gidiyorsun ve ben vasıf sahibiyim diyorsun o da seni aylık 2000a işe alıyor. Böylece bu işten hem sen hem de iş veren kârlı çıkmış oluyor. Türkiyede iş buldun da çalışmak mı istemiyorsun az maaş verdikleri için. Pes hocam doğrusu.
İş bulsam çalışrım kardeşim burda, ne uğraşayım yurtdışı bilmem ne. Burada bir iş ilanı açılıyor 300 500 1000 kişi başvuruyor. Türkiye'de her daldan mezun çok fazla. Giremiyorsun işe. Yoksa gitmeyi düşünmem bile.

Geçen bir iş görüşmesi yaptım. Adam "Ne kadar maaş bekliyorsun" dedi. Ben de 2000 civarı dedim, aşağısı da olabilir dedim. Adamın gözler fırladı :O Kem küm etti Biz sana haber veririz dedi. Sonrası malum  Smiley
full member
Activity: 154
Merit: 100
July 11, 2017, 06:34:38 AM
Kız kardeşim istanbulda x firmasında saha müdürü suan 3 bin tl civarı alıyor yurt dısına cıkarsa direk maası 15bin $ olarak alacak. Suan yanındaki bir arkadaşı yurtdısında basladı ve aylık 15bin$ net maas yatırıyorlarmıs. Kız kardeşimde yakın zamanda gitmeyi planlıyor. Türkiyenin ekonomisi malesef çok geri yurt dısında cok akraba ve tanıdık var nerdeyse her piyası biliyoruz örnek vermek gerekirse benzer pozisyonlu bir tanıdık 2 sene newyork da kaldı aylık 7bin dolar civarı alıyordu. Suan bir tanıdık dubaide oda ortalama 10 bin$ maas alıyor. Türkiyede aldıgı para ise 7 bin tl idi.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
July 11, 2017, 06:18:12 AM
Üniversite mezunusun ve vasfın var. Tamam o zaman şöyle yapıyoruz elin yabancısına gidiyorsun ve ben vasıf sahibiyim diyorsun o da seni aylık 2000$'a işe alıyor. Böylece bu işten hem sen hem de iş veren kârlı çıkmış oluyor. 🤑 Türkiyede iş buldun da çalışmak mı istemiyorsun az maaş verdikleri için. Pes hocam doğrusu.
newbie
July 11, 2017, 06:06:19 AM
Hangi meslekte çalışmak istiyorsunuz? Ayrıca Türkiyede iş bulsakta maaşı az diyorsun ya. Sanki yurtdışında sana çok para vereceklerini mi düşünüyorsun? İşçi sınıfı hep böyle düşük maaşla imtihan ediliyor zaten. Hiçbir zaman iş veren konumuna gelemeyeceğiz galiba.

Üniversite mezunuyum.. Vasıfsız işçi olarak haklısın belki ha orası ha burası. Ama bi vasıf varsa yutdışında çalışmak mantıklı olur diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
July 11, 2017, 05:51:14 AM
Hangi meslekte çalışmak istiyorsunuz? Ayrıca Türkiyede iş bulsakta maaşı az diyorsun ya. Sanki yurtdışında sana çok para vereceklerini mi düşünüyorsun? İşçi sınıfı hep böyle düşük maaşla imtihan ediliyor zaten. Hiçbir zaman iş veren konumuna gelemeyeceğiz galiba. 😭
newbie
July 11, 2017, 05:22:41 AM
Mrb arkadaşlar.

Ülkemizin durumu malum. İş bulmakta zorlanıyoruz. Bulsak da maaşı az oluyor. Aklıma yurtdışında çalışmak geliyor. Bunun için neler yapmam gerekir? Şimdi google a yazınca da birşeyler çıkıyor ama uygumalada işler farklı olabiliyor. Bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum. Tşk.
Pages:
Jump to: