Pages:
Author

Topic: Zilliqa (ZIL) staking - page 2. (Read 2418 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
May 28, 2021, 05:19:20 PM
Mislim da bi i ja mogao uzet nešto sitno ZIL-a, e sad Preko čega ga je najbolje stejkat? u prvim postovima sam vidio da ima neki minimum za stejkanje, a ako ima i dalje i da je 50 000 to si nikako nemogu priuštit, pa i predpostavljam da mi je onda sasvim svejedno preko čega bi uzeo ZIL.

nije 50000 minimum za stejkanje, to je bila prica o minimum za node, ali je sve smanjeno u medjuvremenu

nisam siguran da li postoji neki poseban minimum (znam da neki pool-ovi imaju minimum za nagradne igre koje organizuju za svoje stejkere), ali i ako postoji on je reda 100 ZIL na svim pool-ovima preko stake.zilliqa.com, to ti je stejkanje na mainnet-u, gde dobijes i ZIL i gZIL
jedino sto su transakcije preko ZilPay novcanika dosta visoke prilikom komunikacije sa pool-om (stavljanje/povlacenje sredstava, odnosno uzimanje dobiti od stejkanja, pa se za male iznose ne isplati bas previse cesto skidati zaradu)
member
Activity: 340
Merit: 19
May 28, 2021, 05:15:07 PM
Mislim da bi i ja mogao uzet nešto sitno ZIL-a, e sad Preko čega ga je najbolje stejkat? u prvim postovima sam vidio da ima neki minimum za stejkanje, a ako ima i dalje i da je 50 000 to si nikako nemogu priuštit, pa i predpostavljam da mi je onda sasvim svejedno preko čega bi uzeo ZIL.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
May 27, 2021, 05:32:23 PM
Sta kazete za trenutno stanje? $0.1 trenutna vrednost ZIL tokena, nesto se razmisljam da uskocim malo, vrlo brzo bi trebalo da se vrati na 0.2+

Hoce sigurno. No mislim da ce prava vrijednost ZIL-a biti tek u iducem bull runu.
Slicno je bilo sa ADA, u proslom ga se kupovalo za cente, sada je skoro $2
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
May 25, 2021, 02:07:23 AM
Sta kazete za trenutno stanje? $0.1 trenutna vrednost ZIL tokena, nesto se razmisljam da uskocim malo, vrlo brzo bi trebalo da se vrati na 0.2+

sve je na popustu, pa i Zilliqa
meni se cini da ima i boljih prilika, pa cu propustiti za sada, staking je pao na 11-12%, stavio sam malo i Zilswap da farmam ZWAP, ali necu pojacavati za sada, neka se skuplja to sto je tu

inace se dosta razvoja desava na mrezi, sto je bas dobro, i projekti su razliciti u odnosu na druge mreze koje samo kopiraju Ethereum, bacite pogled na XCAD academy
https://twitter.com/ksicrypto/status/1395349106978082822
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
May 24, 2021, 07:28:03 PM
Sta kazete za trenutno stanje? $0.1 trenutna vrednost ZIL tokena, nesto se razmisljam da uskocim malo, vrlo brzo bi trebalo da se vrati na 0.2+

Potpisujem
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
May 24, 2021, 05:56:54 PM
Sta kazete za trenutno stanje? $0.1 trenutna vrednost ZIL tokena, nesto se razmisljam da uskocim malo, vrlo brzo bi trebalo da se vrati na 0.2+
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
May 11, 2021, 08:48:12 AM
https://zilwatch.io/

evo gde mozete na jednom mestu videti pregled cena projekata na ZIL mrezi, kao i ZILswap LP-ova
cini se da se pojavljuje sve vise interesantnih ideja, koje nisu prosto kopiranje desavanja na Ethereum mrezi, kao sto to rade neke druge mreze
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
April 27, 2021, 04:23:08 AM
evo sa linka
https://www.zilliqa.com/faq
quote - "Once a delegator (or user) has made a request for his/her stake withdrawal, he/she will have to wait for the unbonding period (approximately 2 weeks) to expire prior to withdrawing the staked $ZIL which will get moved from the staking smart contract to the user's address. "

Nije to ništa čudno. Dosta projekata koji imaju staking ima to ograničenje. Recimo nakon što unstejkaš DOT moraš čekati mislim 28 dana da dobiješ coine. Mislim da to rade zato da na neki način maknu iz opticaja coine koji su stejkani. Jer ako nema tog "unbonding period" onda se stejkani coini ne mogu smatrati van cirkulacije kad ih u svakom trenutku možeš unstejkati i prodati.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
April 27, 2021, 02:43:18 AM
14 dana?
Ma bjezi van iz tog poola cim prije covjece
Pa ovo nema veze s razumom
Taj CEX mi nikada nije “sjeo” tbh

nisam na Cex, stejkam direktno na stake.zilliqa.com, i kako sam video, to vazi za svaki pool u zilliqa mrezi (jesi pokusavao da izvadis deo iz svog pool-a?)

edit: sad videh big_daddy post.
na Cexu sigurno nema 14 dana limita, nesto ste pogresno razumeli. Bukvalno sam jedan mesec redovno trejdao sa ZILom tamo. na dnevnoj bazi. Bez problema i platforma je izracunala koliko vremena sam posedovao ZIL i prebacila mi staking reward.
Nisam pokusavao da povucem ZIL na drugi wallet ili slicno, ali ako mogu da ih prodam, sigurno nema price o 14dnevnom cekanju.

nismo se razumeli, pisao sam o CEX jer sam video post na reddit-u, a nezavisno sam skidao svoj ulog u viewblock.io, na kojem stejkam preko stake.zilliqa.com - i cini mi se da to vazi za sve pool-ove

evo sa linka
https://www.zilliqa.com/faq
quote - "Once a delegator (or user) has made a request for his/her stake withdrawal, he/she will have to wait for the unbonding period (approximately 2 weeks) to expire prior to withdrawing the staked $ZIL which will get moved from the staking smart contract to the user's address. "
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
April 26, 2021, 04:07:34 PM
~snip
Cini mi see da sad razumem zasto je an CEXu uvec nesto veci staking. Trenutno je 20% za razliku od mreze gde je 15%.
Kod njih ne dobijam gZIL, ocigledno njega CEX zadrzava za sebe.


jesi siguran u ovo, negde sam na reddit-u procitao da cex.io daje i gZIL, kao i na regularnom staking-u, i da se to vidi u zillet novcaniku na primer (ne koristim cex, pa ne znam da li ti uopste treba novcanik za cex, ali eto mozes proveriti)

inace, kad se radi povlacenje celokupnog udela iz stake pool-a to traje nekih 24000 blokova (nekih 14 dana), sto nigde nije navedeno kad krenes u proces (hteo sam da izvadim deo i prebacim u drugi pool ostatak, i sad moram da cekam tih 14 dana)


99% sam siguran. Kontaktirao sam njihov support vezano za gZIL, dole je najpriblizniji odgovor. Nisam imao volje da ulazim u detalje, jer deluje da ovi iz supporta (poput James-a ) nisu upuceni u sve detalje, u ovom slucaju ZIL stakinga.



CEX kao i svaka menjacnica sto se tice walleta.
Ono sto je takodje dobro kod njih, mozes da povuces ZIL ili bilo sta drugo kad zelis. Staking period ti se racuna u odnosu na broj dana mesecno koliko si ih imao.
Cak i ako bi ih stavio u sell order, i dalje se racuna kao da su tvoji u tvom novcaniku i dobijas staking nagradu.

Ipak se eto nesto razmisljam zbog tog gZIL-a da ih premestam negde drugo



edit: sad videh big_daddy post.
na Cexu sigurno nema 14 dana limita, nesto ste pogresno razumeli. Bukvalno sam jedan mesec redovno trejdao sa ZILom tamo. na dnevnoj bazi. Bez problema i platforma je izracunala koliko vremena sam posedovao ZIL i prebacila mi staking reward.
Nisam pokusavao da povucem ZIL na drugi wallet ili slicno, ali ako mogu da ih prodam, sigurno nema price o 14dnevnom cekanju.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 26, 2021, 03:54:33 PM
14 dana?
Ma bjezi van iz tog poola cim prije covjece
Pa ovo nema veze s razumom
Taj CEX mi nikada nije “sjeo” tbh
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
April 26, 2021, 03:26:55 PM
~snip
Cini mi see da sad razumem zasto je an CEXu uvec nesto veci staking. Trenutno je 20% za razliku od mreze gde je 15%.
Kod njih ne dobijam gZIL, ocigledno njega CEX zadrzava za sebe.


jesi siguran u ovo, negde sam na reddit-u procitao da cex.io daje i gZIL, kao i na regularnom staking-u, i da se to vidi u zillet novcaniku na primer (ne koristim cex, pa ne znam da li ti uopste treba novcanik za cex, ali eto mozes proveriti)

inace, kad se radi povlacenje celokupnog udela iz stake pool-a to traje nekih 24000 blokova (nekih 14 dana), sto nigde nije navedeno kad krenes u proces (hteo sam da izvadim deo i prebacim u drugi pool ostatak, i sad moram da cekam tih 14 dana)
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
April 21, 2021, 08:32:31 AM
Nisi dobro shvatio. gZIL se dobija samo na ZIL koji dobijes kroz stake.
Dakle, stavis 1000ZIL u stake pool, i na godisnjem nivou dobijes (15%) 150ZIL. E na tih 150 dobijas i gZIL, u odnosu 1000:1. Dakle 0.15gZil

Haha. Da, sad sam s razumijevanjem pročitao poruku od casperBGD pa sam shvatio Grin Čim je bilo predobro da bi bila istina znao sam da nešto ne štima Smiley
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
April 21, 2021, 08:30:56 AM
~snip
Jel moze neka info koliko see dobija gZIL kroz staking?

na svakih 1000 ZIL koje dobijes kroz staking dobijes 1gZIL, naravno, ne dobijes na kraju, nego proporcionalno, prakticno hiljaditi deo ZIL dobijes u gZIL, i to se ne racuna u APY, bar iz moje racunice koju pravim prilikom preuzimanja ZIL
ja skidam zaradu svakih 2 meseca otprilike, i uvek je isti odnos, ako je 500 ZIL, onda je 0.5 gZIL

Čekaj, jesam ja nešto krivo izračunao ili...? Vjerojatno jesam, ali ajde da provjerimo. Znači ako kupim 1000 ZIL što trenutno košta oko $183 i stavim na stejkanje, dobijem 1 gZIL koji vrijedi $323? Svakih koliko se dobije taj 1 gZIL? To mi zvuči predobro da bi bila istina pa vjerojatno ima neka caka.

Nisi dobro shvatio. gZIL se dobija samo na ZIL koji dobijes kroz stake.
Dakle, stavis 1000ZIL u stake pool, i na godisnjem nivou dobijes (15%) 150ZIL. E na tih 150 dobijas i gZIL, u odnosu 1000:1. Dakle 0.15gZil
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
April 21, 2021, 08:23:52 AM
~snip
Jel moze neka info koliko see dobija gZIL kroz staking?

na svakih 1000 ZIL koje dobijes kroz staking dobijes 1gZIL, naravno, ne dobijes na kraju, nego proporcionalno, prakticno hiljaditi deo ZIL dobijes u gZIL, i to se ne racuna u APY, bar iz moje racunice koju pravim prilikom preuzimanja ZIL
ja skidam zaradu svakih 2 meseca otprilike, i uvek je isti odnos, ako je 500 ZIL, onda je 0.5 gZIL

Čekaj, jesam ja nešto krivo izračunao ili...? Vjerojatno jesam, ali ajde da provjerimo. Znači ako kupim 1000 ZIL što trenutno košta oko $183 i stavim na stejkanje, dobijem 1 gZIL koji vrijedi $323? Svakih koliko se dobije taj 1 gZIL? To mi zvuči predobro da bi bila istina pa vjerojatno ima neka caka.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
April 21, 2021, 08:18:03 AM
~snip
Jel moze neka info koliko see dobija gZIL kroz staking?

na svakih 1000 ZIL koje dobijes kroz staking dobijes 1gZIL, naravno, ne dobijes na kraju, nego proporcionalno, prakticno hiljaditi deo ZIL dobijes u gZIL, i to se ne racuna u APY, bar iz moje racunice koju pravim prilikom preuzimanja ZIL
ja skidam zaradu svakih 2 meseca otprilike, i uvek je isti odnos, ako je 500 ZIL, onda je 0.5 gZIL
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 21, 2021, 06:22:54 AM
Cini mi see da sad razumem zasto je an CEXu uvec nesto veci staking. Trenutno je 20% za razliku od mreze gde je 15%.
Kod njih ne dobijam gZIL, ocigledno njega CEX zadrzava za sebe.

Jel moze neka info koliko see dobija gZIL kroz staking?

pitanje na koje nemam konkretan odgovr jer kad pogledam na prinos, na ulazne gZIL transakcije po mojoj staking adresi one nemaju neku kostantu da bi mogao izracunati da je to recimo 5% od necega

pronasao sam ovo
Quote
gZIL will only be issued when a user withdraws their $ZIL stakings rewards from the designated SSN operator. For every 1,000 ZIL earned as staking reward, 1 gZIL will be issued (i.e. 0.001 gZIL will be issued for every 1 ZIL staking reward).

kako ja "skidam" svakih recimo petnaestak dana zaradu, i zakljucavam istu na neke druge poolove, vjerojatno sam preko toga dobio gZIL
legendary
Activity: 3248
Merit: 3098
April 21, 2021, 05:36:05 AM
ZIL dobiva na vrijednosti malo po malo, raste na trzistu tocno kao sta sam ocekivao  Cool

Quote
The Zilliqa Ecosystem Growth Report- Q1 2021 is now out!

Zilliqa BLOSSOMED this Q1 and $ZIL reached a new #ATH, thanks to all you #Zilliqans! Though this winter has been marked by Covid-19 discontent around the world, you've continued to come through for us. A special round of applause to every team member - we may not have seen much of each other but what we've achieved within our decentralised, global set-up is truly remarkable and applause-worthy! Among other things:

⭐ ZilSwap liquidity exceeds $200M
⭐ 40% increase in network activity
⭐ Influential #NFT #tokenisation projects
⭐ $ZIL price grew by 116% & market cap by 122%

This Q1 2021 report and its charts are a must-see!
https://docs.zilliqa.com/ecosystem-growth-report-2021-Q1.pdf

Za sve vas koji stejkate ZIL i pritom ste dobili gZIL (govenrnance token), neznam jeste li vidjeli koja mu je trenutna cijena i koliko ste free money dobili u tom stejking periodu  Grin
https://www.coingecko.com/en/coins/governance-zil

I btw, staking reward se stabilizirao na ~15% godisnje, ne pada ispod te razine

Cini mi see da sad razumem zasto je an CEXu uvec nesto veci staking. Trenutno je 20% za razliku od mreze gde je 15%.
Kod njih ne dobijam gZIL, ocigledno njega CEX zadrzava za sebe.

Jel moze neka info koliko see dobija gZIL kroz staking?
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 21, 2021, 04:08:05 AM
ZIL dobiva na vrijednosti malo po malo, raste na trzistu tocno kao sta sam ocekivao  Cool

Quote
The Zilliqa Ecosystem Growth Report- Q1 2021 is now out!

Zilliqa BLOSSOMED this Q1 and $ZIL reached a new #ATH, thanks to all you #Zilliqans! Though this winter has been marked by Covid-19 discontent around the world, you've continued to come through for us. A special round of applause to every team member - we may not have seen much of each other but what we've achieved within our decentralised, global set-up is truly remarkable and applause-worthy! Among other things:

⭐ ZilSwap liquidity exceeds $200M
⭐ 40% increase in network activity
⭐ Influential #NFT #tokenisation projects
⭐ $ZIL price grew by 116% & market cap by 122%

This Q1 2021 report and its charts are a must-see!
https://docs.zilliqa.com/ecosystem-growth-report-2021-Q1.pdf

Za sve vas koji stejkate ZIL i pritom ste dobili gZIL (govenrnance token), neznam jeste li vidjeli koja mu je trenutna cijena i koliko ste free money dobili u tom stejking periodu  Grin
https://www.coingecko.com/en/coins/governance-zil

I btw, staking reward se stabilizirao na ~15% godisnje, ne pada ispod te razine
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
March 25, 2021, 10:06:37 AM
~snip
Jel to isti onaj BOLT koji smo kupovali davno prije i ticao se nekog servisa za streaming sportskih događaja? Tad je to bio Erc20 token ali nisam zapravo siguran radi li se o istom projektu.

nisam kupovao ranije BOLT (nisam ni sad Sad ), ali da BOLT je bio ERC-20, pa je napravio swap u BEP-20, a onda izdao i novcice na ZIL platformi, i radi se o projektu koji radi live-streaming sportskih dogadjaja
ne mogu reci da je kvalitetan projekat, ali deluje interesantno, kao i jos neki na ZIL platformi

nisam nasao neki sajt koji prati razvoj svih tih projekata, pa zato pitam, oko ZIL-a se pravi ekosistem u poslednjih par meseci

Nisi ništa propustio što ga nisi kupio ranije. Zapravo propustio si pad od -95% Grin Pretpostavljam da nisi previše razočaran zbog toga Smiley

Moram priznati da do tvog posta nisam čuo za niti jedan projekt da koristi Ziliqu ali dobro, ne znači da ih nema. Znači Ziliqa se pokrenula, Polkadot će se valjda uskoro pokrenuti... Bit će ovo zanimljiva godina...
Pages:
Jump to: