Pages:
Author

Topic: Zilliqa (ZIL) staking - page 5. (Read 2418 times)

hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
November 10, 2020, 02:03:02 AM
#90
Sretno sa Serumom

Dobar je trend kod Zilliqe, i dalje smo na preko 20% profita godisnje, novi serveri se spajaju, sto je super za decentralizaciju, i postoci po raznim poolovima su lijepo rasporedjeni
Sve ide po planu  Cool
sr. member
Activity: 378
Merit: 335
https://t.me/CRYPTOVlKING
November 09, 2020, 07:12:33 PM
#89
evo i par reci za Solana blokcejn, odnosno pre svega Serum protokol, preko kojeg sam ja LP za SOL-SRM par

Serum protokol je na adresi https://swap.projectserum.com/#/info i tu postoji nekoliko parova na kojima se moze biti LP, a reward je za sada dosta veliki - 120+% godisnje, pri cemu je adekvatan i rizik
potrebno je voditi racuna da SRM token postoji i na Ethereum mrezi - ERC-20 token (i njime se trguje na Binance na primer), ali se taj ERC-20 ne moze koristiti za LP na Solana blokcejnu, nego je bolji nacin da se prebaci SOL na swap, i onda uradi swap na SRM potrebne kolicine tokena (mozda postoji neki jos bolji, ne znam)

trenutno je aktuelan i yield u SRM
https://twitter.com/SBF_Alameda/status/1321092630932049930?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1321092630932049930%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F46437%2Fserum-swipes-ethereum-defi-solana-powered-swap

sto se novcanika tice, koristim sollet.io, sto je prakticno web wallet, nije ni ekstenzija, i mainnet Solana je trenutno u beti

prilikom davanja LP-a, dobijete sledecu poruku, koja se ovako zavrsava

ne moze se reci da uliva poverenje, ali ja ovo i gledam kao visokorizicnu investiciju, ni blizu kao npr. ADA, ali ni prinosi nisu isti

ako te zanima jos nesto pisi




Hvala na volji, da imam merita uvalio bi ti za ovo, kad se skupi bit ce. Nemam sad vremena ici sve istrazivati, ali cu prvom prilikom. Hvala na pomoci !
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 09, 2020, 06:27:15 AM
#88
Cekaj to sve pricas za Solanu? Meni se ta Solana cini zanimljiva i vec duze odgadjam to malo dublje istraziti. Jel mozes opaliti neki mini summary ako ti se da i imas vremena pisati, buduci da mi se cini da si vec kopao. Ako mi izgleda dobro probao bi i ja malo para uvaliti u pool pa drzati nek stoji neko vrijeme nek se skupi nes.

evo i par reci za Solana blokcejn, odnosno pre svega Serum protokol, preko kojeg sam ja LP za SOL-SRM par

Serum protokol je na adresi https://swap.projectserum.com/#/info i tu postoji nekoliko parova na kojima se moze biti LP, a reward je za sada dosta veliki - 120+% godisnje, pri cemu je adekvatan i rizik
potrebno je voditi racuna da SRM token postoji i na Ethereum mrezi - ERC-20 token (i njime se trguje na Binance na primer), ali se taj ERC-20 ne moze koristiti za LP na Solana blokcejnu, nego je bolji nacin da se prebaci SOL na swap, i onda uradi swap na SRM potrebne kolicine tokena (mozda postoji neki jos bolji, ne znam)

trenutno je aktuelan i yield u SRM
https://twitter.com/SBF_Alameda/status/1321092630932049930?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1321092630932049930%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F46437%2Fserum-swipes-ethereum-defi-solana-powered-swap

sto se novcanika tice, koristim sollet.io, sto je prakticno web wallet, nije ni ekstenzija, i mainnet Solana je trenutno u beti

prilikom davanja LP-a, dobijete sledecu poruku, koja se ovako zavrsava

ne moze se reci da uliva poverenje, ali ja ovo i gledam kao visokorizicnu investiciju, ni blizu kao npr. ADA, ali ni prinosi nisu isti

ako te zanima jos nesto pisi

sr. member
Activity: 378
Merit: 335
https://t.me/CRYPTOVlKING
November 08, 2020, 12:39:33 AM
#87
ali, ima i gorih, trenutno je u toku promo period za LP na Serum protokolu, Solana blokcejn, tamo uraditi LP, pa to je strasni sud, na svakom koraku ti iskace upozorenje da nesto nije u redu, a novcanik je u stvari druga web stranica, ali eto APY 150% (SRM/SOL) za sada, pa jos na to ide i 1milion SRM tokena raspodela, i stavio neku sicu, cisto da probam iskustvo kako to funkcionise, posto se o tom Solana projektu prica kako je to to za 3.generaciju

za njih je sun.io "user friendly experience"


Cekaj to sve pricas za Solanu? Meni se ta Solana cini zanimljiva i vec duze odgadjam to malo dublje istraziti. Jel mozes opaliti neki mini summary ako ti se da i imas vremena pisati, buduci da mi se cini da si vec kopao. Ako mi izgleda dobro probao bi i ja malo para uvaliti u pool pa drzati nek stoji neko vrijeme nek se skupi nes.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 03, 2020, 08:57:52 AM
#86
Grin da, sajt je bas osnovnoskolski, ali ne cudi me, imao sam prilike koristiti corporate sajtove nekih velikih kineskih tvornica, vecinom B2B platforme
ne jebu previse dizajn, ako im funkcionalnost sajta stima, peglaju oni dalje po tome

samo sta kad vidim takav sajt, na prvu odmah imam sumnju da je neka prevara u pitanju, nadam se samo da je ovaj sun io legit  Roll Eyes
footer klinkovi,--- wechat ---  Grin naravno kad su blokani na ostalim aplikacijama

ali, ima i gorih, trenutno je u toku promo period za LP na Serum protokolu, Solana blokcejn, tamo uraditi LP, pa to je strasni sud, na svakom koraku ti iskace upozorenje da nesto nije u redu, a novcanik je u stvari druga web stranica, ali eto APY 150% (SRM/SOL) za sada, pa jos na to ide i 1milion SRM tokena raspodela, i stavio neku sicu, cisto da probam iskustvo kako to funkcionise, posto se o tom Solana projektu prica kako je to to za 3.generaciju

za njih je sun.io "user friendly experience"
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
November 03, 2020, 08:52:11 AM
#85
 Grin da, sajt je bas osnovnoskolski, ali ne cudi me, imao sam prilike koristiti corporate sajtove nekih velikih kineskih tvornica, vecinom B2B platforme
ne jebu previse dizajn, ako im funkcionalnost sajta stima, peglaju oni dalje po tome

samo sta kad vidim takav sajt, na prvu odmah imam sumnju da je neka prevara u pitanju, nadam se samo da je ovaj sun io legit  Roll Eyes
footer klinkovi,--- wechat ---  Grin naravno kad su blokani na ostalim aplikacijama
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 01, 2020, 03:47:26 PM
#84
^vjerojatno ce ti se isplatiti jer si u tom padu vrijednosti na SUN tokenu dobio dosta tih tokena, a kako je to nekakav govenrnance token, i sam Justin kaze da je to social experiment, pitanje kakav ce polet u cijeni bez valjanog razloga imati

U svakom slucaju, keep us updated

pitanje je sta ce biti sa SUN tokenom, ali eto ostao sam kao LP
inace, danas sam provalio da je moguce uraditi stacking LP tokena na sun.io - tu opciju Uniswap nema, ne znam za neki drugi DEX na Ethereum-u (kad udjes u pool, ti prakticno posaljes dva tokena, a zauzvrat dobijes pool token u odredjenom omeru), pa se i tu moze dobiti zarada, cak vidim da je u pitanju 40% na godisnjem nivou, eto sad stack-am TRX i TRX-SUN pool token, ko zna sta sve jos moze na sun.io, ali je sajt tako neintuitivno napravljen, da je to umetnost tako lose uraditi
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 10:27:15 AM
#83
^vjerojatno ce ti se isplatiti jer si u tom padu vrijednosti na SUN tokenu dobio dosta tih tokena, a kako je to nekakav govenrnance token, i sam Justin kaze da je to social experiment, pitanje kakav ce polet u cijeni bez valjanog razloga imati

U svakom slucaju, keep us updated
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 29, 2020, 09:33:51 AM
#82
sad sam isao izvaditi prvi reward, i malo sam napravio presek, APY je 27%, mozda je sedam dana kratak period, ali eto moze se koristiti kao neki presek, pogledacu posle mesec dana ponovo
videcu da li pokusam da prebacim na drugi server, pa na isti nacin pokusam da povecam zaradu, ali mi deluje mnogo posla za male iznose (mislim sad sam izvukao 0,5% uloga)

APY ima tendenciju pada kako se povecava priljev ZILa na poolovima, ali i dalje je to odlican postotak
Malo je tlaka za sicu, ali je to minuta posla, a ta sica ce za koju godinu vrijediti X koliko? pa cemo biti sretniji Smiley

slazem se, sad polako isprobavam sve te pool-ove, sa ovim tokenima i koinima sto imam, evo mali off-topic, za TRX

usao sam u pool TRX-SUN, i usled pada SUN tokena (koji iskreno nisam siguran ni cemu sluzi) mi je kompletan iznos u minusu nekih 15%, sto i nije lose u odnosu na SUN koji je pao 35%, TRX je na istom nivou, pa je to negde pola pada SUN-a za sada
gledao sam malo matematiku, ne znam odakle bi i izvukao dobit, jer su transakcije jako jeftine i malo ih je, a ni %fee-ja koji dobijes nije definisan, sve je kao preslikani ETH/Uniswap, ali mnogo losije uradjeno i lose funkcionise

nisam ulagao neke iznose, pa nisam ni zabrinut

sad sam stavio vecu kolicinu (uslovno receno) TRX na stake, za uzvrat dobijes SUN token, videcemo kako ce to funkcionisati, pa ako nekoga zanima mogu napisati par reci za jedno dve nedelje/mesec dana
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 29, 2020, 09:26:21 AM
#81
sad sam isao izvaditi prvi reward, i malo sam napravio presek, APY je 27%, mozda je sedam dana kratak period, ali eto moze se koristiti kao neki presek, pogledacu posle mesec dana ponovo
videcu da li pokusam da prebacim na drugi server, pa na isti nacin pokusam da povecam zaradu, ali mi deluje mnogo posla za male iznose (mislim sad sam izvukao 0,5% uloga)

APY ima tendenciju pada kako se povecava priljev ZILa na poolovima, ali i dalje je to odlican postotak
Malo je tlaka za sicu, ali je to minuta posla, a ta sica ce za koju godinu vrijediti X koliko? pa cemo biti sretniji Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 29, 2020, 08:44:58 AM
#80
@casperBGD
a pazi matematike: kako vidis u dashboard-u, ZIL staking reward se isplacuje vise puta dnevno, tocnije nakon svakog mining epoh-a
sav taj reward mozes opet re-stejkati i na taj nacin povecati glavnicu

ja sam danas tjedni dio zaradjenog ZILa prebacio na jedan drugi server, i tako cu svako malo, tjedno ili vise puta tjedno raditi
na taj nacin, ako ostane ovako visok staking reward mozes cak i poduplat pocetni ZIL bag u samo godinu dana  Cool

sad sam isao izvaditi prvi reward, i malo sam napravio presek, APY je 27%, mozda je sedam dana kratak period, ali eto moze se koristiti kao neki presek, pogledacu posle mesec dana ponovo
videcu da li pokusam da prebacim na drugi server, pa na isti nacin pokusam da povecam zaradu, ali mi deluje mnogo posla za male iznose (mislim sad sam izvukao 0,5% uloga)
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 23, 2020, 07:43:15 PM
#79
@casperBGD
a pazi matematike: kako vidis u dashboard-u, ZIL staking reward se isplacuje vise puta dnevno, tocnije nakon svakog mining epoh-a
sav taj reward mozes opet re-stejkati i na taj nacin povecati glavnicu

ja sam danas tjedni dio zaradjenog ZILa prebacio na jedan drugi server, i tako cu svako malo, tjedno ili vise puta tjedno raditi
na taj nacin, ako ostane ovako visok staking reward mozes cak i poduplat pocetni ZIL bag u samo godinu dana  Cool
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 22, 2020, 09:54:25 AM
#78
sto si uzeo Zilliqa, kad je commission rate 12%, sta god to znacilo, pretpostavljam da je provizija za staking
ja sam stavio na ViewBlock, bar pise da nema provizije, kad prodje jedno dve nedelje, bacim ovde koji su procenti ostvarivi

Evo bas me zanima dali ce tvoj pool generirati vise od 30% posto nema taj commission rate, jer niti ja nisam produbljivao istragu sta to tocno znaci
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 22, 2020, 09:49:36 AM
#77
mozes neku informaciju vise oko tih 30% dobiti, za koji je to vremenski period?
moglo bi biti interesantno, ja trenutno ne stejkam nigde, stoji mi na menjacnici, sa koje bi to svakako povukao

Tako je i meni stajalo pa sam isao isprobati sustav
30% racunas godisnje naravno, u ZILu
Ispadne cak i vise od 30 po trenutnim dnevnim isplatama

Testirao sam isplatu zarade i isplatu glavnice ZILa natrag na Ledger wallet, sve funkcionira

sto si uzeo Zilliqa, kad je commission rate 12%, sta god to znacilo, pretpostavljam da je provizija za staking
ja sam stavio na ViewBlock, bar pise da nema provizije, kad prodje jedno dve nedelje, bacim ovde koji su procenti ostvarivi
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 22, 2020, 09:00:03 AM
#76
mozes neku informaciju vise oko tih 30% dobiti, za koji je to vremenski period?
moglo bi biti interesantno, ja trenutno ne stejkam nigde, stoji mi na menjacnici, sa koje bi to svakako povukao

Tako je i meni stajalo pa sam isao isprobati sustav
30% racunas godisnje naravno, u ZILu
Ispadne cak i vise od 30 po trenutnim dnevnim isplatama

Testirao sam isplatu zarade i isplatu glavnice ZILa natrag na Ledger wallet, sve funkcionira
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
October 22, 2020, 07:58:47 AM
#75
mali update vezano za ZIL staking
kako na Binance-u nema sanse uci u staking, to je rezervirano za CZ ekipu, to ko da trazim posao u Holdingu a ne obilazim gostione sa Banderasom  Roll Eyes

stavio sam ZIL na stejkanje https://stake.zilliqa.com/ na njihovom sluzbenom portalu
odabrao sam dva razlicita servera, Zilliqa i Zillacracy, za sada imam ~30% dobiti, not bad  Cool

mozes neku informaciju vise oko tih 30% dobiti, za koji je to vremenski period?
moglo bi biti interesantno, ja trenutno ne stejkam nigde, stoji mi na menjacnici, sa koje bi to svakako povukao
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 20, 2020, 08:20:41 AM
#74
mali update vezano za ZIL staking
kako na Binance-u nema sanse uci u staking, to je rezervirano za CZ ekipu, to ko da trazim posao u Holdingu a ne obilazim gostione sa Banderasom  Roll Eyes

stavio sam ZIL na stejkanje https://stake.zilliqa.com/ na njihovom sluzbenom portalu
odabrao sam dva razlicita servera, Zilliqa i Zillacracy, za sada imam ~30% dobiti, not bad  Cool
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 10, 2020, 03:56:49 PM
#73
doci na red za staking je nemoguce na Binance-u, tako sam pokusavao i ETC na Lending program staviti
refresh party, ko kad pokusavas kod nas doci na red za poticaje za elekticna vozila i slicno...
rezervirano za samo neke igrace koji ocito imaju u tom trenu neki posebni VPN kanal otvoren

Pa imas savings metodu na binance. CCA 1% godisnje. Bolje nego nista, a samo stoji.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
July 10, 2020, 03:01:22 PM
#72
https://blockfolio.com/coin/ZIL/signal/HuGdHlAaaR
https://blog.zilliqa.com/binance-backed-busd-to-come-to-zilliqa-blockchain-790608bfbd8

jedna vrlo pozitivna vest za Zilliqa mrezu, BUSD ce sada biti i na Zilliqa mrezi, kao ZRC2 token, BUSD je inace BinanceUSD stable coin za neupucene
u principu, cak i vaznija vest je most izmedju dve mreze koji ce omoguciti prelazak i drugih ERC20 tokena na Zilliqa mrezu
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
July 04, 2020, 12:39:09 PM
#71
doci na red za staking je nemoguce na Binance-u, tako sam pokusavao i ETC na Lending program staviti
refresh party, ko kad pokusavas kod nas doci na red za poticaje za elekticna vozila i slicno...
rezervirano za samo neke igrace koji ocito imaju u tom trenu neki posebni VPN kanal otvoren
Pages:
Jump to: