Pages:
Author

Topic: Zilliqa (ZIL) staking - page 8. (Read 2418 times)

hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
May 11, 2020, 11:10:01 AM
#30
citajuci ove komentare, nadokupiti cu jos ZILa ovih dana, cekam neki blagi pad BTCa, i ETHa, i njih cu naravno u tom slucaju kupiti, ali ZIL mi je definitivno jedan od must buy u ovom trenu
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
May 11, 2020, 05:13:53 AM
#29
Iztrejdovano. Bilo bi super kad bi ostala ova cijena još 15-20 dana, jer tad nekad otprilike imam dobiti 1.75 BTC-a, sve bih uložio u ZIL. Ali ne vjerujem da će ostati, očekujem 300 satoshia uskoro, kuha se akumulacija dugo ovdje. Ne znam, ne bih sad ipak stejkovao, mislim da je veći potencijal zarade u rastu cijene. Eventualno da imam sam 10 miliona pa da mogu prekinut kad hoću, tad bih, ovako ne bih riskirao. Ovih 700l ZIL-a i tih 1.75 btc-a mi je vjerovatno zadnja prilika u životu da uzmem neku ozbiljniju lovu u sljedećem bull runu. Sve sam druge popušio Sad

Imaš neki poseban razlog zbog kojeg očekuješ takav rast (to je ipak 3x) ili samo puko nagađanje jer je takva cijena bila prije nego se strmopizdila na ove razine? Osim toga, zar nije Ziliqa napravljena kao konkurencija Ethereumu i njegovim problemima sa skalabilnošću? Tako sam barem ja shvatio. A ako je tako, što će (mogući) uspješan start Ethereum 2.0 značiti za Ziliqu?

i mene to isto zanima, ima toliko projekata gde se akumulacija sprema, da jednostavno tesko mogu da izolujem jedan kao najperspektivniji

sto se tice Zilliqa, kako ja na to gledam, trenutno je pri sadasnjoj ceni marketcap nesto oko 70 miliona, ili ti 140 miliona, ako uzmemo celokupan supply, koji je tek na pola u cirkulaciji (iskreno me takve stvari uvek brinu), ATH je bio oko 0,23 USD, sto je otprilike 30x sadasnja cena, ili 1900 satoshija, sto je malo manje negde oko 25x, jer je maksimum bio u maju 2018, posle BTC pika
ipak, tada u maju 2018 je bilo oko 7 milijardi ZIL u cirkulaciji, sad je preko 10 milijardi, sto je rast od 40+% za dve godine, pa i to treba uracunati kad se gleda mogucnost povratka na staze stare slave

vidim da sad rastu projekti koji nude passive earning, kao XTZ, ZIL, pa i ETH ima u planu da to nudi, ali bez pravih projekata na tim mrezama, da li je realno da strategija "leba bez motike" opstane
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
May 11, 2020, 03:37:52 AM
#28
Iztrejdovano. Bilo bi super kad bi ostala ova cijena još 15-20 dana, jer tad nekad otprilike imam dobiti 1.75 BTC-a, sve bih uložio u ZIL. Ali ne vjerujem da će ostati, očekujem 300 satoshia uskoro, kuha se akumulacija dugo ovdje. Ne znam, ne bih sad ipak stejkovao, mislim da je veći potencijal zarade u rastu cijene. Eventualno da imam sam 10 miliona pa da mogu prekinut kad hoću, tad bih, ovako ne bih riskirao. Ovih 700l ZIL-a i tih 1.75 btc-a mi je vjerovatno zadnja prilika u životu da uzmem neku ozbiljniju lovu u sljedećem bull runu. Sve sam druge popušio Sad

Imaš neki poseban razlog zbog kojeg očekuješ takav rast (to je ipak 3x) ili samo puko nagađanje jer je takva cijena bila prije nego se strmopizdila na ove razine? Osim toga, zar nije Ziliqa napravljena kao konkurencija Ethereumu i njegovim problemima sa skalabilnošću? Tako sam barem ja shvatio. A ako je tako, što će (mogući) uspješan start Ethereum 2.0 značiti za Ziliqu?
jr. member
Activity: 345
Merit: 4
May 10, 2020, 09:15:32 PM
#27
Ja imam 700k zil (all in) ali fakat nisam siguran da li želim zaključati to zbog 10% godišnjeg prinosa. Staking je OK kad si pun ko brod, pa da odvojiš dio kapitala imaš neki stalni prinos, ali u ovom trenutku mi se čini da je bolje držati ZIL zbog trgovanja i rasta cijene u budućnosti.

lijep bag  Cool si ga izrudario ili je kupljen ili iztrejdan?

realno, ZIL ima ogroman potencijal, i njegova vrijednost ce biti u uzlaznoj putanji svakako, ali dali ce biti neka primamljiva prilika za prodati ZIL unutar godinu dana, ja i ne vjerujem bas, ali tko te tjera da ZIL mora biti zakljucan godinu dana? staking rewardi se obracunavaju svakih ~24h ili tocnije svakih 15 DS epoha
lako se dogovorimo da u slucaju bulla, recimo x10 od trenutne cijene da vadimo glavnice i prodajemo stejkani ZIL za BTC ili sta vec, to su slatke brige u tom trenu, sad ga vjerojatno flippas ili hodlas, u ovom prvom slucaju, riskiras, u drugom cekas bez prinosa

Iztrejdovano. Bilo bi super kad bi ostala ova cijena još 15-20 dana, jer tad nekad otprilike imam dobiti 1.75 BTC-a, sve bih uložio u ZIL. Ali ne vjerujem da će ostati, očekujem 300 satoshia uskoro, kuha se akumulacija dugo ovdje. Ne znam, ne bih sad ipak stejkovao, mislim da je veći potencijal zarade u rastu cijene. Eventualno da imam sam 10 miliona pa da mogu prekinut kad hoću, tad bih, ovako ne bih riskirao. Ovih 700l ZIL-a i tih 1.75 btc-a mi je vjerovatno zadnja prilika u životu da uzmem neku ozbiljniju lovu u sljedećem bull runu. Sve sam druge popušio Sad
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
May 07, 2020, 07:27:53 PM
#26
Ja baš u ovome dogovoru vidim potencijalni problem jer će se sigurno naći netko tko želi prodati i netko tko želi ostaviti coine na stejkanju. Pogotovo zato jer je potrebno puno coina za stejkanje, a samim time i puno ljudi bi trebalo biti uključeno. A ako skupimo minimalno koliko je potrebno za stejking, svako odustajanje jednog člana zajebe sve ostale.

tocno, ako node padne ispod 10m, node vise nije aktivan, ali pravila se trebaju definirati prije pokretanja nodea
ja sam samo dao prijedlog, na primjer, u koliko ZIL od sadasnjih ~85 satoshia bude vrijedio ~850 satoshia po komadu, da se moze prekinuti node
ili da u tom slucaju demokratski glasamo
ili opcija c, d, e
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
May 07, 2020, 05:48:34 PM
#25
Ja imam 700k zil (all in) ali fakat nisam siguran da li želim zaključati to zbog 10% godišnjeg prinosa. Staking je OK kad si pun ko brod, pa da odvojiš dio kapitala imaš neki stalni prinos, ali u ovom trenutku mi se čini da je bolje držati ZIL zbog trgovanja i rasta cijene u budućnosti.

lijep bag  Cool si ga izrudario ili je kupljen ili iztrejdan?

realno, ZIL ima ogroman potencijal, i njegova vrijednost ce biti u uzlaznoj putanji svakako, ali dali ce biti neka primamljiva prilika za prodati ZIL unutar godinu dana, ja i ne vjerujem bas, ali tko te tjera da ZIL mora biti zakljucan godinu dana? staking rewardi se obracunavaju svakih ~24h ili tocnije svakih 15 DS epoha
lako se dogovorimo da u slucaju bulla, recimo x10 od trenutne cijene da vadimo glavnice i prodajemo stejkani ZIL za BTC ili sta vec, to su slatke brige u tom trenu, sad ga vjerojatno flippas ili hodlas, u ovom prvom slucaju, riskiras, u drugom cekas bez prinosa

Ja baš u ovome dogovoru vidim potencijalni problem jer će se sigurno naći netko tko želi prodati i netko tko želi ostaviti coine na stejkanju. Pogotovo zato jer je potrebno puno coina za stejkanje, a samim time i puno ljudi bi trebalo biti uključeno. A ako skupimo minimalno koliko je potrebno za stejking, svako odustajanje jednog člana zajebe sve ostale.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
May 07, 2020, 05:36:27 PM
#24
Ja imam 700k zil (all in) ali fakat nisam siguran da li želim zaključati to zbog 10% godišnjeg prinosa. Staking je OK kad si pun ko brod, pa da odvojiš dio kapitala imaš neki stalni prinos, ali u ovom trenutku mi se čini da je bolje držati ZIL zbog trgovanja i rasta cijene u budućnosti.

lijep bag  Cool si ga izrudario ili je kupljen ili iztrejdan?

realno, ZIL ima ogroman potencijal, i njegova vrijednost ce biti u uzlaznoj putanji svakako, ali dali ce biti neka primamljiva prilika za prodati ZIL unutar godinu dana, ja i ne vjerujem bas, ali tko te tjera da ZIL mora biti zakljucan godinu dana? staking rewardi se obracunavaju svakih ~24h ili tocnije svakih 15 DS epoha
lako se dogovorimo da u slucaju bulla, recimo x10 od trenutne cijene da vadimo glavnice i prodajemo stejkani ZIL za BTC ili sta vec, to su slatke brige u tom trenu, sad ga vjerojatno flippas ili hodlas, u ovom prvom slucaju, riskiras, u drugom cekas bez prinosa
jr. member
Activity: 345
Merit: 4
May 07, 2020, 05:19:50 PM
#23
Ja imam 700k zil (all in) ali fakat nisam siguran da li želim zaključati to zbog 10% godišnjeg prinosa. Staking je OK kad si pun ko brod, pa da odvojiš dio kapitala imaš neki stalni prinos, ali u ovom trenutku mi se čini da je bolje držati ZIL zbog trgovanja i rasta cijene u budućnosti.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
April 25, 2020, 07:32:27 AM
#22
https://blog.zilliqa.com/tipping-zil-on-telegram-94c10c776f0a

evo ako je neko zainteresovan, Zilliqa je pokrenula Zeeves bot na telegram-u, gde prakticno mozes poslati tip za kvalitetnu poruku (ne bi rekao post jer su telegram poruke kratke), a postoji i promocija za prvih 750 upisanih u Zeeves (ne znam koliko ih je do sada upisano, a i nagrada je 200 ZIL, pa nije bas da se polomis da stignes da se upises u tom roku, ali je servis interesantan)
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 21, 2020, 05:43:07 AM
#21
nije bas neki interes, treba taj upit dignuti na jos mozda kojekakve telegram i discord grupe, ali samo gdje imate potpuno povjerenje u clanove tih grupa

A generalno je rijetki interest za takve stvari. Da kazes da ima 9.9m i da treba jos 100k, naso bi nesto ljudi. Al ovak tesko.
Mozes rikirati, dici server i neki web, pa mozda raja dodje.

server nije problem, taj dio je rijesen
samo ne mozes pokrenuti node bez 10m ZIL-a, e to je problem  Grin

povukao sam pitanje u ITA djelu foruma, vidjet cemo sta ce do kraja tjedna biti
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 21, 2020, 02:48:11 AM
#20
nije bas neki interes, treba taj upit dignuti na jos mozda kojekakve telegram i discord grupe, ali samo gdje imate potpuno povjerenje u clanove tih grupa

A generalno je rijetki interest za takve stvari. Da kazes da ima 9.9m i da treba jos 100k, naso bi nesto ljudi. Al ovak tesko.
Mozes rikirati, dici server i neki web, pa mozda raja dodje.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 20, 2020, 02:56:16 PM
#19
nije bas neki interes, treba taj upit dignuti na jos mozda kojekakve telegram i discord grupe, ali samo gdje imate potpuno povjerenje u clanove tih grupa
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 17, 2020, 08:28:27 AM
#18
Potvrđeno je. Da bi imao svoje stake node, moras imat 10M ZIL

Ono sto dalje navode je da ti kao obican smrtnik mozes ucestvovati grupno sa manje, ali stake node kao node mora imat 10m+
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 17, 2020, 08:22:09 AM
#17
jesi siguran da je 10 milki minimum, koliko sam shvatio to je za neki ful node za menjacnice i slicno, mozda sam pogresio, a operation node nema neki poseban minimum, a moze se stake-ati?
ja bi mogao uci sa npr. 50k

kad provjeris njihov kalkulator stejkanja, https://zilliqa.github.io/staking-calculator-plugin/ , ako stavis manje od 10m ti daje gresku, tako da je moja cvrsta pretpostavka da je ipak 10m minimum za node
a izgleda da Zilliqa zeli imati samo velike igrace na vrhu, mozda zbog stabiliteta, i dugorocno gledano nije to losa strategija

Ok, za sada onda imamo 256k ZIL Cheesy


koliko god daleko 10m u ovom trenu bilo, nije nedostizno
drago mi je da interes postoji
animirati cu i ITA dio foruma
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 17, 2020, 08:07:54 AM
#16
Ok, za sada onda imamo 256k ZIL Cheesy

legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
April 17, 2020, 07:38:27 AM
#15
Ma ja nebi stvarao granice od 100k
Ja bi doslovno prihvatio bilo koji ZIL iznos, samo da zavrtimo node
Prinos je mozda mali, ali skupi se lijepa cifra
A ZIL ima veliki potencijal, pratim ja taj projekt, ima tu nade

jesi siguran da je 10 milki minimum, koliko sam shvatio to je za neki ful node za menjacnice i slicno, mozda sam pogresio, a operation node nema neki poseban minimum, a moze se stake-ati?
ja bi mogao uci sa npr. 50k
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
April 17, 2020, 06:17:36 AM
#14
Ma ja nebi stvarao granice od 100k
Ja bi doslovno prihvatio bilo koji ZIL iznos, samo da zavrtimo node
Prinos je mozda mali, ali skupi se lijepa cifra
A ZIL ima veliki potencijal, pratim ja taj projekt, ima tu nade
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
April 17, 2020, 05:36:47 AM
#13
A generalno ja sam za

Super!
Mogu li saznati o kojem se iznosu ZILa radi?
Pa da krenem slagati tablicu

Ma bijeda. 10k zil (to sam izmajnao), ali spreman sam ici i do 100k ako ce biti na knap
Tako sam i ja, izrokao 35k i spreman sam bar 100k skupiti za potrebe node-a Smiley
Eto, vec smo u dva dana skupili “imaginarnih” 200k
Pa nije lose Smiley

Ja sam se mislio priključiti ali mojih 6k je stvarno bijeda pa neka radije to stoji u walletu. Nije da vam ne vjerujem nego bi mi prinos bio tako mizeran (pretpostavljam) da se ne isplati zezati s tim.

Pa dokupis 94k i joinas se u big boys club. Nemoj biti djiber. Promotan si za 2 ranka na bitvestu, #imasemozese

Haha! Ta dva ranga više u Bitvestu ne vrijede niti za 100 ZIL tjedno da kupim. A nije da ne pišem... Pišem posvuda. Čak sam se uključio u Begginers sekciju jer tamo možeš stvarno pisati o svačemu, a da je on-topic.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
April 17, 2020, 05:35:26 AM
#12
A generalno ja sam za

Super!
Mogu li saznati o kojem se iznosu ZILa radi?
Pa da krenem slagati tablicu

Ma bijeda. 10k zil (to sam izmajnao), ali spreman sam ici i do 100k ako ce biti na knap
Tako sam i ja, izrokao 35k i spreman sam bar 100k skupiti za potrebe node-a Smiley
Eto, vec smo u dva dana skupili “imaginarnih” 200k
Pa nije lose Smiley

Ja sam se mislio priključiti ali mojih 6k je stvarno bijeda pa neka radije to stoji u walletu. Nije da vam ne vjerujem nego bi mi prinos bio tako mizeran (pretpostavljam) da se ne isplati zezati s tim.

Pa dokupis 94k i joinas se u big boys club. Nemoj biti djiber. Promotan si za 2 ranka na bitvestu, #imasemozese
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
April 17, 2020, 05:33:58 AM
#11
A generalno ja sam za

Super!
Mogu li saznati o kojem se iznosu ZILa radi?
Pa da krenem slagati tablicu

Ma bijeda. 10k zil (to sam izmajnao), ali spreman sam ici i do 100k ako ce biti na knap
Tako sam i ja, izrokao 35k i spreman sam bar 100k skupiti za potrebe node-a Smiley
Eto, vec smo u dva dana skupili “imaginarnih” 200k
Pa nije lose Smiley

Ja sam se mislio priključiti ali mojih 6k je stvarno bijeda pa neka radije to stoji u walletu. Nije da vam ne vjerujem nego bi mi prinos bio tako mizeran (pretpostavljam) da se ne isplati zezati s tim.
Pages:
Jump to: