Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 13. (Read 74864 times)

newbie
Activity: 1
Merit: 0
January 21, 2018, 10:22:18 AM
Γεια σας θα ήθελα να ρωτησω εχω καποια νομισματα Btc ποιο ανταλακτηριο πιστευεται να εμπιστευθώ για πώληση τους γιατί με αυτα που γράφεται και διαβάζω εχω τρομάξει...!!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 14, 2018, 08:17:06 AM
ναι έκανα delete την cache από χθές και όντος το είδα ξανά up and running.
hero member
Activity: 526
Merit: 502
January 14, 2018, 06:01:23 AM
Το kraken από τι βλέπω είναι ακόμα κάτω. Τι γίνετε? Δεν βλέπω να έχουν ανεβάσει και κάποιο update τις τελευταίες ώρες. Η κατάσταση νομίζω έχει αρχίσει να γίνετε ανησυχητική.

είναι up όλον αυτόν το καιρό, απλά κάνε refresh τον browser και μπες κανονικά από την 1η σελίδα...
ειναι η ιδια παπαριά που κανουν οι browsers οταν πας να μπεις σε σελιδα που ηδη εχουν στη cache, παιρνουν τα data απο την cache!
π.χ. αν μπω σε μια σελιδα που εχω να μπω μερες, θα δω την σελιδα της τελευταιας φορας που ειχα μπει! πρεπει να λλανω εγω χειροκινητα refresh.
δεν εχει καποια επιλογη οχι μονο να κατεβαζει τη νεα σελιδα απο μονος του αλλα να σβηνει τελειως και την cache οταν κλεινει ο browser.

Από όσο ξέρω ο firefox ακόμα έχει την δυνατότητα να σβήνεις τα δεδομένα αυτόματα με το κλείσιμο

preferences --> privacy

Firefox will: Use custom settings for history

check
clear history when firefox closes

Setings
για να επιλέξουμε ποια δεδομένα θέλουμε να διαγράφονται.



Είχε και ο chromium την επιλογή αυτή αλλά με τις αναβαθμίσεις τώρα τελευταία μάλλον την έχουν καταργήσει
η έχουν αλλάξει θέση και δεν μπορώ να την βρω βασικά δεν έψαξα και πολύ

edit: για Chrome
Chrome Menu > Settings > Show Advanced Settings > Content Settings > Cookies

και επιλογή
Keep local data only until you quit your browser.

πολύ μάπα το καινούργιο στυλ των ρυθμίσεων του Chrome
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
January 14, 2018, 04:42:06 AM
Το kraken από τι βλέπω είναι ακόμα κάτω. Τι γίνετε? Δεν βλέπω να έχουν ανεβάσει και κάποιο update τις τελευταίες ώρες. Η κατάσταση νομίζω έχει αρχίσει να γίνετε ανησυχητική.

είναι up όλον αυτόν το καιρό, απλά κάνε refresh τον browser και μπες κανονικά από την 1η σελίδα...
ειναι η ιδια παπαριά που κανουν οι browsers οταν πας να μπεις σε σελιδα που ηδη εχουν στη cache, παιρνουν τα data απο την cache!
π.χ. αν μπω σε μια σελιδα που εχω να μπω μερες, θα δω την σελιδα της τελευταιας φορας που ειχα μπει! πρεπει να λλανω εγω χειροκινητα refresh.
δεν εχει καποια επιλογη οχι μονο να κατεβαζει τη νεα σελιδα απο μονος του αλλα να σβηνει τελειως και την cache οταν κλεινει ο browser.
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
January 14, 2018, 04:13:46 AM
Το kraken από τι βλέπω είναι ακόμα κάτω. Τι γίνετε? Δεν βλέπω να έχουν ανεβάσει και κάποιο update τις τελευταίες ώρες. Η κατάσταση νομίζω έχει αρχίσει να γίνετε ανησυχητική.

είναι up όλον αυτόν το καιρό, απλά κάνε refresh τον browser και μπες κανονικά από την 1η σελίδα...
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 13, 2018, 07:59:44 PM
Το kraken από τι βλέπω είναι ακόμα κάτω. Τι γίνετε? Δεν βλέπω να έχουν ανεβάσει και κάποιο update τις τελευταίες ώρες. Η κατάσταση νομίζω έχει αρχίσει να γίνετε ανησυχητική.
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
January 13, 2018, 05:38:41 AM
αν δώσει IBAN σε κάθε πελάτη δε θα είναι καλό καθώς όλα αυτά τα εισερχόμενα εξερχόμενα ποσά σε προσωπικό ΙΒΑΝ στη Ελλάδα θα είναι φορολογικός πονοκέφαλος. Για εμάς καλύτερο είναι να στέλνουμε λεφτά σε ανταλλακτήριο και στη συνέχεια να τραβάμε λεφτά από το ανταλλακτήριο!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 12, 2018, 09:04:09 PM
H Bitwala ανακοίνωσε ότι πλέον μετατρέπετε σε μια ψηφιακή τράπεζα με δικό της iban δλδ μπορεί να την φανταστούμε σαν μια revolut με ψηφιακά νομίσματα και Bitcoin. Καθόλου άσχημο

https://www.bitwala.com/a-turning-point-in-bitwalas-history/

συν ότι θα βγάλου ico σαν ψηφιακή μετοχή της εταιρείας και όχι ως μοναδα πληρωμής όπως κάνουν σχεδόν το σύνολο των ico scam project.
Νομίζω το μέλλον δείχνει ότι οι εταιρείες θα κάνουν σχεδόν όλες tokenization.
Για την Coinbase ξανά καθώς τις τελευταίες μέρες μονοπωλεί την συζήτηση στα κοινωνικά δίκτυα είναι το petition που έχουν μαζευτεί πάνω από 10 χιλιάδες υπογραφές ώστε επιτέλους η Coinbase να προσθέσει segwit.

https://www.change.org/p/coinbase-coinbase-prioritize-segwit-implementation-on-the-coinbase-bitcoin-wallet-gdax-exchange
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 12, 2018, 07:47:40 PM
Γεια σας παιδια. Μου κανει εντυπωση που δεν εχω δει κατι σχετικα με το κρακεν σημερα.
Εχει ακουσει/διαβασει κατι συγκεκριμενο κανεις?

Ισως κατι κανω λαθος αλλα γραφοντας κρακεν στο πεδιο αναζητησης μου δειχνει ποστς απο το 2015 και πισω. Αποκλειεται να μην εχουν γραφτει πικρα σχολια σημερα...

edit:

https://www.reddit.com/r/Kraken/comments/7prpls/a_message_regarding_the_moderation_of_rkraken/

https://status.kraken.com/incidents/nswthr1lyx72

κάτι σοβαρό έχει γίνει τώρα έκει πέρα και θα το μάθουμε σίγουρα σε λίγες μέρες. Δεν πιστεύω πάντως να την κοπανήσουν η απλά να το κλείσουν γιατί θεωρείτε σοβαρό ανταλλακτήριο. Γιαυτό δεν διαβάζεις και πολύ γκρίνια γιατί όλοι πιστεύουν ότι θα το λύσουν το πρόβλημα.
Αν είχε γίνει κάτι ανάλογο με το Coinbase τώρα θα είχαν δημιουργηθεί παντού δεκάδες μηνύματα με παράπονα.
newbie
Activity: 18
Merit: 0
January 12, 2018, 02:15:15 PM
Καλημέρα. Υπάρχει άποψη για HitBtc kai Bibox ανταλλακτήρια ?

για hitbtc δεν διαβάζω και τα καλύτερα τον τελευταίο καιρό και αρκετοί μου αναφέρουν σοβαρά προβλήματα με ψηφιακά νομίσματα που ενώ τα στέλνουν σε διευθύνσεις δεν φαίνονται πουθενά και τέτοια.

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες το hitbtc το ήθελα για tezos.  Τι γνωμη έχεις για gate.io ( για αγορά XSPEC) ?
member
Activity: 97
Merit: 10
January 12, 2018, 01:28:21 PM
Γεια σας παιδια. Μου κανει εντυπωση που δεν εχω δει κατι σχετικα με το κρακεν σημερα.
Εχει ακουσει/διαβασει κατι συγκεκριμενο κανεις?

Ισως κατι κανω λαθος αλλα γραφοντας κρακεν στο πεδιο αναζητησης μου δειχνει ποστς απο το 2015 και πισω. Αποκλειεται να μην εχουν γραφτει πικρα σχολια σημερα...

edit:

https://www.reddit.com/r/Kraken/comments/7prpls/a_message_regarding_the_moderation_of_rkraken/

https://status.kraken.com/incidents/nswthr1lyx72
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 12, 2018, 08:06:12 AM
Καλημέρα. Υπάρχει άποψη για HitBtc kai Bibox ανταλλακτήρια ?

για hitbtc δεν διαβάζω και τα καλύτερα τον τελευταίο καιρό και αρκετοί μου αναφέρουν σοβαρά προβλήματα με ψηφιακά νομίσματα που ενώ τα στέλνουν σε διευθύνσεις δεν φαίνονται πουθενά και τέτοια.
newbie
Activity: 18
Merit: 0
January 12, 2018, 04:07:20 AM
Καλημέρα. Υπάρχει άποψη για HitBtc kai Bibox ανταλλακτήρια ?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 09, 2018, 08:04:08 PM
για Ευρωπαικό sepa ανταλλακτήριο νομίζω το Bitstamp είναι ότι πρέπει.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
January 09, 2018, 07:59:31 PM
Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι αρχάριος και έχω μικροποσά σε Bitcoin (100€) και μερικά AltCoins (100€ έκαστο).
Έχετε κάποιο ανταλλακτήριο να προτείνετε;

Είδα που αναφέρθηκε το SEPA - από ότι κατάλαβα συμφέρει να βρω ανταλλακτήριο εντός ΕΕ;

Υπάρχει περίπτωση με χρεώσεις επί χρεώσεων να μην πάρω φράγκο;

Γενικά με ενδιαφέρουν γνώμες και εμπειρίες σας στο θέμα.


Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,
---
Θ.-
full member
Activity: 294
Merit: 101
January 09, 2018, 09:02:55 AM
Cryptopia μακριά.... 5 μέρες που έστειλα stratis σε wallet μου , και ενώ σε αυτούς γράφει ότι η συναλλαγή έγινε και τα τραβήξανε τα coins , στο wallet μου τίποτα! Σε ticket δεν απαντάνε. Διαβάζω ότι το κάνουν και σε άλλους!
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
January 09, 2018, 06:53:38 AM
Οσο πιο verified ειναι ο λογαριασμος τοσο πιο ακριβο. Αμα εχετε λογαριασμο που ειναι ανενεργος προτεινω να το κοιταξετε

Εγώ προτείνω να μην ακουμπήσετε καν αυτούς τους υποτιθέμενους προς "πώληση" λογαριασμούς.

Το πιο απλό παράδειγμα είναι οτι δεν θα μπορείτε καν να στείλετε χρήματα ή να "τραβήξετε" μιας και το "verified" όνομα του λογαριασμού θα διαφέρει απο το δικό σας όνομα.

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
January 08, 2018, 09:53:24 PM
Τα tether πλέον φύγανε από το δίκτυο του Bitcoin και μπήκανε σαν token στο Ethereum δίκτυο.
newbie
Activity: 37
Merit: 0
January 08, 2018, 07:52:14 AM
Πως κανουμε στο κρακεν με sepa;βαζουμε τα στοιχεια που μας δινουν για καταθεση με sepa  και τελος;

ναι, αλλά μεγάλη προσοχή στο τι βάζουμε ως αιτιολογία.

αιτιολογια βαζεις τον κωδικο reference που θα δεις οταν πατησεις την επιλογη καταθεση με σεπα.ο κωδικος αυτος ειναι το αναγνωριστικο σου ωστε να σου πιστωσουν τα χρηματα
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
January 08, 2018, 04:41:19 AM
Πως κανουμε στο κρακεν με sepa;βαζουμε τα στοιχεια που μας δινουν για καταθεση με sepa  και τελος;

ναι, αλλά μεγάλη προσοχή στο τι βάζουμε ως αιτιολογία.
Pages:
Jump to: