Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 16. (Read 74898 times)

newbie
Activity: 37
Merit: 0
December 16, 2017, 11:31:59 AM
Στο kraken μπορω να αγορασω xrp;εχει καποια προμηθεια για να κραταω τα xrp;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 16, 2017, 08:09:29 AM
εκανα λογαριασμο στο bistamp και περιμενω ταυτοποιηση εδω και 3 μερες.λετε να περιμενω για μηνες?? Grin Grin .τους εστειλα εμαιλνα δω τι γινετε αλλα δεν απαντησαν.καποια αλλη σελιδα αξιοπιστη με γρηγορη ταυτοποιηση??θελω να αγορασω xrp

το kraken που λένε ότι το έφτιαξαν πλέον και πάει μια χαρά. Στο bitstamp πάντως θα σε κάνουν verify. Εχε υπομονή.
newbie
Activity: 37
Merit: 0
December 16, 2017, 06:11:11 AM
εκανα λογαριασμο στο bistamp και περιμενω ταυτοποιηση εδω και 3 μερες.λετε να περιμενω για μηνες?? Grin Grin .τους εστειλα εμαιλνα δω τι γινετε αλλα δεν απαντησαν.καποια αλλη σελιδα αξιοπιστη με γρηγορη ταυτοποιηση??θελω να αγορασω xrp
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 15, 2017, 09:29:03 PM
Το coinfloor.co.uk το ξέρει κάποιος;

Είναι από τα προτεινόμενα με βάση την Αγγλία, αλλά έχει ένα βασικό ελάττωμα, ότι θέλει το λιγότερο 2500 € έμβασμα.

Ευχαριστώ.


είναι από τα γνωστά ανταλλακτήρια
newbie
Activity: 30
Merit: 0
December 15, 2017, 06:21:49 PM
Το coinfloor.co.uk το ξέρει κάποιος;

Είναι από τα προτεινόμενα με βάση την Αγγλία, αλλά έχει ένα βασικό ελάττωμα, ότι θέλει το λιγότερο 2500 € έμβασμα.

Ευχαριστώ.
newbie
Activity: 13
Merit: 0
December 15, 2017, 09:24:53 AM
Καλημερα σε ολους,

Ειμαι νεος στο χωρο των κρυπτονομισματων και ζητω την βοηθεια σας.
Θελω η εταιρια μου (Α.Ε) να αγορασει ενα S9. Ομως η BITMAIN δεχεται μονο Bitcoin Cash.Ψαχνω λοιπον ενα ανταλακτηριο (ή αλλον τροπο? Huh Huh) που:
να μπορω μεσω SEPA να αγορασω BCASH
να εκδιδει καποιου ειδους παραστατικο π.χ τιμολογιο
να ειναι ευκολη και γρηγορη η πιστοποιηση των στοιχεων μου και της εταιριας
και αν ειναι δυνατον να μην απαιτουνται μεταφρασεις.

Να πω εδω οτι δεν εχω σκοπο να κανω Trading, με ενδιαφερει λοιπον μονο η προαναφερθησα συναλαγη, που μπορει βεβαια να επαναληφθει στο μελλον.
Πρεπει να προσεξω κατι αλλο που δεν εχω υποψιν μου?

Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια
Ευχαριστω.

το ανταλλακτήριο kraken νομίζω έχει bcash αν και έχει τα προβλήματα του ως πλατφόρμα είναι αργό και με μεγάλο lag

kraken.com

δες και τα mining machine της Canaan που είναι ανταγωνίστρια εταιρεία της Bitmain και έχει σε αρκετές περιπτώσεις πολύ ποιο λίγο ενεργοβόρα και με καλύτερες επιδόσεις mining machines

https://canaan.io/shop/
To να ειναι αργο ή να εχει lag δεν με πειραζει να ειναι ασφαλες και να ειναι ευκολοι στα δικαιολογητικα που ζητανε ψαχνω.Δεχονται μη μεταφρασμενα εγγραφα?

Ta Avalon sold out ειναι και αυτα απο οτι ειδα,ευχαριστω παντως για την πληροφορια θα τα εχω και αυτα στα υποψιν μου.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 15, 2017, 08:16:55 AM
Καλημερα σε ολους,

Ειμαι νεος στο χωρο των κρυπτονομισματων και ζητω την βοηθεια σας.
Θελω η εταιρια μου (Α.Ε) να αγορασει ενα S9. Ομως η BITMAIN δεχεται μονο Bitcoin Cash.Ψαχνω λοιπον ενα ανταλακτηριο (ή αλλον τροπο? Huh Huh) που:
να μπορω μεσω SEPA να αγορασω BCASH
να εκδιδει καποιου ειδους παραστατικο π.χ τιμολογιο
να ειναι ευκολη και γρηγορη η πιστοποιηση των στοιχεων μου και της εταιριας
και αν ειναι δυνατον να μην απαιτουνται μεταφρασεις.

Να πω εδω οτι δεν εχω σκοπο να κανω Trading, με ενδιαφερει λοιπον μονο η προαναφερθησα συναλαγη, που μπορει βεβαια να επαναληφθει στο μελλον.
Πρεπει να προσεξω κατι αλλο που δεν εχω υποψιν μου?

Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια
Ευχαριστω.

το ανταλλακτήριο kraken νομίζω έχει bcash αν και έχει τα προβλήματα του ως πλατφόρμα είναι αργό και με μεγάλο lag

kraken.com

δες και τα mining machine της Canaan που είναι ανταγωνίστρια εταιρεία της Bitmain και έχει σε αρκετές περιπτώσεις πολύ ποιο λίγο ενεργοβόρα και με καλύτερες επιδόσεις mining machines

https://canaan.io/shop/
newbie
Activity: 13
Merit: 0
December 15, 2017, 03:49:31 AM
Καλημερα σε ολους,

Ειμαι νεος στο χωρο των κρυπτονομισματων και ζητω την βοηθεια σας.
Θελω η εταιρια μου (Α.Ε) να αγορασει ενα S9. Ομως η BITMAIN δεχεται μονο Bitcoin Cash.Ψαχνω λοιπον ενα ανταλακτηριο (ή αλλον τροπο? Huh Huh) που:
να μπορω μεσω SEPA να αγορασω BCASH
να εκδιδει καποιου ειδους παραστατικο π.χ τιμολογιο
να ειναι ευκολη και γρηγορη η πιστοποιηση των στοιχεων μου και της εταιριας
και αν ειναι δυνατον να μην απαιτουνται μεταφρασεις.

Να πω εδω οτι δεν εχω σκοπο να κανω Trading, με ενδιαφερει λοιπον μονο η προαναφερθησα συναλαγη, που μπορει βεβαια να επαναληφθει στο μελλον.
Πρεπει να προσεξω κατι αλλο που δεν εχω υποψιν μου?

Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια
Ευχαριστω.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 14, 2017, 09:32:30 PM
Η bitwala υποστηρίζει την έκδοση κάρτας VISA που μπορούμε να φορτώνουμε με bitcoin και να αγοράζουμε πράγματα με instant rate; Υπάρχει κάτι για αυτό;

ναι αλλά έχει κάποια fee που σου κρατάει
newbie
Activity: 42
Merit: 0
December 14, 2017, 09:03:41 PM
Η bitwala υποστηρίζει την έκδοση κάρτας VISA που μπορούμε να φορτώνουμε με bitcoin και να αγοράζουμε πράγματα με instant rate; Υπάρχει κάτι για αυτό;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 14, 2017, 08:40:38 PM
Παιδιά και η Bitwala με έκανε verify με Ελληνικό λογαριασμό ρεύματος

https://my.bitwala.com/

νομίζω πολύ καλή εναλακτική στην Coinbase καθώς έχει και segwit για χαμηλά fee.
Τώρα καλό είναι να πιέσουμε τα ανταλλακτήρια και τις πλατφόρμες που χρησιμοποιούμε να βάλουν επιτέλους segwit walelt ώστε να μειωθούν τα υπέρογκα fee. Τα segwit wallet μπορούν να μειώσουν δραματικά τα fee.
Για την Coinbase καλό είναι να ακολουθήσουμε αυτά εδώ τα βήματα ώστε να τους ζητήσουμε να προσθέσουν segwit διευθύνσεις και wallet

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7jrzde/lets_politely_ask_coinbase_to_implement_segwit/#oo
newbie
Activity: 37
Merit: 0
December 14, 2017, 01:56:45 PM
η plus500 εχει βαλει πλεον το xrp/usd στην κονσολα.συμφερει να κανεις συναλλαγες σε crypto στην plus500?

Γιατι να αγοράσεις αερα και Οχι πραγματικά Xrp στο κρανεν πχ;


Σωστο αυτο που λες.εκανα εγγραφη στο bitsamp και περιμενω ταυτοποιηση για να ξεκινησω αγορα.με ποιον τροπο παιρνω πραγματικα xrp και οχι αερα οπως στο plus500;ποια η διαφορα;
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
December 14, 2017, 12:24:38 PM
η plus500 εχει βαλει πλεον το xrp/usd στην κονσολα.συμφερει να κανεις συναλλαγες σε crypto στην plus500?

Γιατι να αγοράσεις αερα και Οχι πραγματικά Xrp στο κρανεν πχ;
newbie
Activity: 37
Merit: 0
December 14, 2017, 09:38:48 AM
η plus500 εχει βαλει πλεον το xrp/usd στην κονσολα.συμφερει να κανεις συναλλαγες σε crypto στην plus500?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
December 13, 2017, 08:50:35 PM
H Bitwala προσφέρει πλέον bitcoin wallet με segwit.

https://twitter.com/bitwala/status/940899109581541378

είναι σαν την Coinbase και μπορείς να στείλεις χρήματα και να κάνεις αγορά bitcoin. να δημιουργήσεις το δικό σου ψηφιακό wallet και σου δίνει την διαχείριση των private key, από τι είδα έχει και mobile wallet ενώ προσφέρει και κάρτες.
Το δοκιμάζω έχω στείλει και τα στοιχεία για verification για να δω αν δέχονται Ελληνικά στοιχεία και αν δουλέψει θα αρχίσω να την χρησιμοποιώ ποιο πολύ για την κάρτα της γιατί το spectro ακόμα να βάλει segwit.
hero member
Activity: 690
Merit: 500
November 13, 2017, 01:11:07 PM
Μια χαρα και εμενα μου εκαναν verify ευκολα και γρηγορα.. ευχαριστω τα παιδια που το ανακοινωσατε εδω.
full member
Activity: 840
Merit: 128
November 08, 2017, 11:01:27 AM
Θα έχουν αυξηθεί οι έλληνες πελάτες...

Τελικά μετά από 4 χρόνια που προσπαθώ να γίνω verify στο bitstamp τελικά σήμερα με ενεργοποίησαν. Μάλλον ισχύει αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω. Κανέναν Έλληνα θα προσλάβανε.  Tongue

Με ελληνική ταυτότητα και ΔΕΗ με ελληνικούς χαρακτήρες.
full member
Activity: 148
Merit: 100
November 08, 2017, 09:16:02 AM
Τελικά μετά από 4 χρόνια που προσπαθώ να γίνω verify στο bitstamp τελικά σήμερα με ενεργοποίησαν. Μάλλον ισχύει αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω. Κανέναν Έλληνα θα προσλάβανε.  Tongue

Με ελληνική ταυτότητα και ΔΕΗ με ελληνικούς χαρακτήρες.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
November 07, 2017, 07:12:52 PM
Που σου εκαναν verify με ελληνικά στοιχεία ?(Ελληνική ταυτότητα, και ενα λογαριασμο) στο bitstamp?

Διαβατήριο και λογαριασμό της ΔΕΗ στα Ελληνικά/.
hero member
Activity: 690
Merit: 500
November 07, 2017, 02:04:18 PM
Και στο bittrex που εχω  χρονια τον λογαριασμο.. Πριν ενα μηνα μου ζητησαν φωτογραφια την ταυτοτητα μπρος πισω και μια selfie  Cheesy Cheesy τα εστειλα και σε 10 λεπτα ηταν ετοιμος.
Pages:
Jump to: