Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 36. (Read 74862 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
February 25, 2014, 02:46:20 PM
#61
παιδιά το bank statment που γράφετε από που το προμηθευόμαστε και πως?
newbie
Activity: 37
Merit: 0
February 25, 2014, 02:18:21 PM
#60
Προσοχή στο Kraken πατριώτες γιατι βαδίζει στα χνάρια του MtGox.
Τώρα τελευταία έχει πολλά προβλήματα στις καταθέσεις και τις αναλήψεις.
Κάτι δεν πάει καλά. Εγώ έχω στείλει χρήματα απο 4 Φεβρουαρίου και ακομα τίποτα. Εντωμεταξυ έχω ακούσει ότι δικαιολογία μπορείς να φανταστείς. Το ίδιο παραπονιούνται και αρκετοί άλλοι.
Αύριο θα δημοσιεύσω τα PM με τον υπεύθυνο υποστήριξης πελατών για να δείτε τι εστί Kraken
https://bitcointalksearch.org/topic/m.5367085
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
February 24, 2014, 10:57:48 AM
#59
Αλλό ένα πρόβλημα που είδα είναι ότι πήγα να κάνω μεταφορά με sepa στοιχεία στο kraken σε ευρωπαϊκή πόλη της Γερμανίας που έχει στο site του μέσω eurobank για ένα μικροποσό 50 ευρώ για να δω πως δουλεύει το όλο πράγμα και η eurobank μου ζητάει 19 ευρώ για έξοδα αποστολής!! Έβαλα φυσικά τα έξοδα να με επιβαρύνουν ολοκληρωτικά αλλά τόσο υψηλό ποσό για μεταφορα? Παράξενο δεν είναι?
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
February 20, 2014, 10:41:01 PM
#58
Προσπαθω να γίνω verify από το bitstamp αλλά δεν δέχτηκαν τον λογαριασμό τηλεφώνου γιατί και με το δίκιο τους δλδ είναι στα Ελληνικά. Δεν θυμάμαι αν ο λογαριασμός κινητής είναι και αυτός στα Ελληνικά αν και νομίζω ότι είναι. Πως αλλιώς λέτε να μπορέσω να αποδείξω ότι κατοικώ στην διεύθυνση που δηλώνω. Πάντως το διαβατήριο μια και δεν έβαλα ταυτότητα το δέχθηκαν κανονικά.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
PGP 9CB0902E
February 16, 2014, 08:12:39 PM
#57
Cryptsy, Bter και TheRockTrading λειτουργουν μια χαρα,  το τελευταιο διήμερο που οι ιαπωνες ειχαν προβληματα.

To TheRock επισης δε θελει γραφειοκρατια, δεχεται και XRP, Linden & SEPA. Also με peercover
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
February 16, 2014, 03:29:44 PM
#56
με το bitstamp kai btce κανένα πρόβλημα,
απλώς το btce το ψιλοφοβάμαι... - αν το χρησιμοποιήσετε λίγο θα μεκαταλάβετεπρέπει να παίζει πολύ μαφία από πίσω, με το ζόρι μιλάνε αγγλικά
πιστεύω πως θα είναι το επόμμενο που θα σκάσει - χωρίς να έχω αποδείξεις ή ενδείξεις... για αυτό φιλάγετε τα ρούχα σας για να έχετε τα μισά!
για κράκεν δεν έχω εμπειρία αλλά θα το δοκιμάσω
επίσης χρησιμοποίησα το bter.com για nxt,
χωρίς κανένα πρόβλημα
σε ένα mail gia support μου απάντησαν σε λιγότερο από 24 ώρες (δεν είδα όμως πουθενά να εχουν ticketing συστημα για το support τους)
full member
Activity: 229
Merit: 100
February 14, 2014, 12:18:34 PM
#55
Μόνο το bitstamp υπάρχει για την ώρα , τα υπόλοιπα είναι προβληματικά.
member
Activity: 63
Merit: 10
February 14, 2014, 08:04:42 AM
#54
Να σας πληροφορήσω μόνο ότι το kraken είναι το μόνο ανταλλακτήριο που δεν έπεσε με το attack και συνέχισε τις συναλλαγές του κανονικά. Σε δηλώσεις του τόνισε ότι το δεν είχαν προβλήματα με τις συναλλαγές γιατί απλά διάβασαν το manual του bitcoin Tongue.

Το ότι το bitstamp και το btc-e σταμάτησαν τις αναλήψεις ήταν πολύ υπεύθυνο εκ μέρους τους
όχι λόγω της πρώτης επιπλοκής του malleability αλλά κυρίως λόγω του bug του bitcoind
που ήρθε στο φως από το attack. (το οποίο απ' ότι φαίνεται έχει ήδη φτιαχτεί)

Το kraken δηλαδή μπορεί να εφάρμοζε super best practices, αλλά πιστεύω ότι επείδή είναι σχετικά μικρό exchange
θα μπορούσε ακόμα και να ελέγχει χειροκίνητα τις συναλλαγές ώστε να μην επηρεαστεί.

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί και στην αρχή με είχαν ξενίσει κάποιες τακτικές του ιδιοκτήτη του,
όπως το typosquatting (το http://mrgox.com π.χ. σε στέλνει στο site του kraken) , αλλά είναι σημαντικό
να δημιουργηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα αξιόπιστα exchanges.

Μακάρι το kraken να είναι ένα απο αυτά και να μεγαλώσει κι άλλο, γιατί με το Mt.Gox να καταρρέει, με το btc-e
να είναι το γνωστό btc-e που δεν ξέρει κανείς ποιος το τρέχει από που, πως, γιατί κτλ και με τα κινέζικα με τους ψεύτικους
όγκους συναλλαγων και τις διάφορες πατέντες που κάνουν εκεί μας μένει λίγο πολύ μόνο το bitstamp...  Cry
newbie
Activity: 1
Merit: 0
February 13, 2014, 06:38:51 PM
#53
+1 Για το kraken.

Δεν χρειάζεται κανένα χαρτί για λογαριασμούς που συναλλάσονται έως $10000 το μήνα. Πανέυκολη διαδικασία.

Οι συναλλαγές γίνονται μέσω SEPA.

Το χρησιμοποιώ έδώ και ένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την όλη εμπειρία.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
February 13, 2014, 08:16:01 AM
#52
Να σας πληροφορήσω μόνο ότι το kraken είναι το μόνο ανταλλακτήριο που δεν έπεσε με το attack και συνέχισε τις συναλλαγές του κανονικά. Σε δηλώσεις του τόνισε ότι το δεν είχαν προβλήματα με τις συναλλαγές γιατί απλά διάβασαν το manual του bitcoin Tongue.
To δε verify ήταν παιχνιδάκι. Δλδ το μόνο που χρειαζόταν ήταν διεύθυνση και τηλεφωνικός αριθμός. Θα δοκιμάσω μεταφορά μικροποσού αρχικά να δω πως δουλεύει το όλο πράγμα και πόσο χρόνο κάνει. Βασικά για αγορά bitcoin το θέλω.
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
February 13, 2014, 04:57:06 AM
#51
Μια και έγινα verify στο kraken οι μεταφορές χρημάτων προς τα εκεί για την αγορά γίνονται με sepa. Δλδ πες ότι έχω έναν λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα απλά επιλέγω στοιχεία στο kraken για sepa και τα εισάγω μετά στην μεταφορά της τράπεζας στην Ελλάδα?

Ναι.
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
February 13, 2014, 04:53:19 AM
#50
Παιδιά με το kraken έχει επιχειρήσει κανείς να κάνει δουλειά και τι λέει γενικα?

Δεν έχω ακούσει άσχημα λόγια για το kraken, γιατί δεν έχω ακούσει *καθόλου* λόγια για το kraken :-)

Είναι σχετικά καινούργιο, με μικρή ρευστότητα, αποπνέει μια αίσθηση σοβαρότητας, αλλά από κει και πέρα, οι εμπειρίες σου καλοδεχούμενες να τις ακούσουμε και μεις :-)
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
February 12, 2014, 09:09:11 PM
#49
Μια και έγινα verify στο kraken οι μεταφορές χρημάτων προς τα εκεί για την αγορά γίνονται με sepa. Δλδ πες ότι έχω έναν λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα απλά επιλέγω στοιχεία στο kraken για sepa και τα εισάγω μετά στην μεταφορά της τράπεζας στην Ελλάδα?
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
February 09, 2014, 10:22:56 AM
#48
Παιδιά το btc-e βάλλεται από ddos τις τελευταίες ώρες
https://twitter.com/btcecom
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
February 08, 2014, 08:39:58 PM
#47
Παιδιά με το kraken έχει επιχειρήσει κανείς να κάνει δουλειά και τι λέει γενικα?
hero member
Activity: 672
Merit: 500
February 04, 2014, 07:13:04 AM
#46
Το Mt.Gox έχει θέματα τώρα τελευταία ακόμα και με την ανάληψη BTC, λες και δεν έφτανε το ότι δεν μπορούσες να βγάλεις fiat money. Προτείνω να το αποφύγετε μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

noted
ευχαριστω antanst για την ενημερωση
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
February 04, 2014, 06:24:56 AM
#45
Το Mt.Gox έχει θέματα τώρα τελευταία ακόμα και με την ανάληψη BTC, λες και δεν έφτανε το ότι δεν μπορούσες να βγάλεις fiat money. Προτείνω να το αποφύγετε μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.
hero member
Activity: 672
Merit: 500
February 04, 2014, 06:22:42 AM
#44
εγω τελικα εκανα τη δουλεια στο bitstamp με δικηγορο-διεθνολογο, γατα ο τυπος και ηρεμησα δεχτηκαν τα χαρτια μου αμεσως, τωρα θα προχωρησω και σε αλλα exchange να ειμαι ηρεμος για το επομενο διαστημα Gox here i come! ^^
full member
Activity: 229
Merit: 100
January 31, 2014, 05:00:50 PM
#43
ναι εγω το είχα κάνει εδώ και καιρό , όταν ήταν πιο χαλαρά τα πράγματα.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
January 31, 2014, 12:49:29 PM
#42
Μπα δεν συγκινούντε.. επιμένουν για Notarized translation ή bank statement / utility bill στα λατινικά. Τους έγραψα ένα κατεβατό και ζήτησα να με παραπέμψει σε κάποιον Supervisor γιατί ήδη τους έχω δώσει statement στα λατινικά αλλά δεν το περνάνε.
Pages:
Jump to: