Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήρια - page 38. (Read 74845 times)

sr. member
Activity: 294
Merit: 260
November 19, 2013, 04:53:01 AM
#21
Νέα ανανέωση που αφορά το btc-e.
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
November 18, 2013, 05:33:12 PM
#20
Για το Bistamp ανακοίνωσαν σήμερα πως έχουν ένα software προβλημα στο banking system τους το οποίο έχει παγώσει τις συναλλαγές
λένε ότι σε 1-2 ημέρες θα έχει λυθει.

Ενημερώνω γιατί ίσως πολύ να περιμένουν τα δούν ή να λάβουν χρήματα και να ανοίγουν tickets .
Δειτε στα νεα τους!
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
November 17, 2013, 08:56:04 AM
#19
ok
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
November 16, 2013, 02:27:52 PM
#18
antast ενημέρωσε επίσης  πως στο bitstamp επαληθεύτηκα με δίπλωμα οδήγησης και λογαριασμό αερίου τα οποία φωτογραφησα με κινητό
μέσα σε μια μέρα!
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
November 15, 2013, 06:18:45 PM
#17
παιδιά έκανα με επιτυχία ανάληψη απο το Bitstamp μέσα σε 3-4 ημέρες μου φάνηκαν στον λογαριασμό μου

Εξαιρετικά! <έγινε edit και το post στην αρχή του thread.>
sr. member
Activity: 275
Merit: 250
November 15, 2013, 05:51:01 PM
#16
παιδιά έκανα με επιτυχία ανάληψη απο το Bitstamp μέσα σε 3-4 ημέρες μου φάνηκαν στον λογαριασμό μου
νορμάλ δλδ
Δοκιμάζω και κατάθεση!
newbie
Activity: 14
Merit: 0
November 15, 2013, 12:03:35 PM
#15
Καλησπέρα,
έχετε βρει άλλα ανταλλακτήρια ευρωπαϊκά που να μπορεί κάποιος να εμπιστευτεί;

ευχαριστώ.
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
November 12, 2013, 10:47:17 AM
#14
3. MΤGox[/b]
Αν κάποιος έχει πιστοποιήσει το λογαριασμό του θα με βοηθούσε πολύ να αναφέρει τι δικαιολογητικά έστειλε.

Δες στην αρχή της συζήτησης.

Και μία ερώτηση για το τέλος:
H διαφορά στην ισοτιμία BITSTAMP και ΜΤGOX είναι περίπου 9%. Έχει δοκιμάσει κανένας να κερδίσει από τη συγκεκριμένη διαφορά. Σε ορισμένα forum διάβασα ότι οι χρεώσεις στις αναλήψεις του MTGOX ελαχιστοποιούν τη διαφορά ωστόσο το 9% μου φαίνεται μεγάλη  διαφορά.

Μιλάς για το λεγόμενο "arbitrage trading". Σε γενικές γραμμές, δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται, αφού συνήθως η όποια διαφορά έχει κάποιο λόγο ύπαρξης, ο οποίος και δυσκολεύει την εν λόγω τακτική. Συνήθως οι λόγοι αυτοί είναι κάποια trading fees, χρεώσεις και δυσκολίες στην ανάληψη/κατάθεση κλπ.
Πιο συγκεκριμένα, στο MtGox, εκτός από τα fees, η ανάληψη χρημάτων είναι είναι υπερβολικά επίπονη και αργή: Οκτώ εβδομάδες στην καλύτερη περίπτωση με άλλους να περιμένουν αρκετά περισσότερο.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
November 12, 2013, 08:37:54 AM
#13
Καλησπέρα σε όλους.
Να γράψω τη προσωπική μου εμπειρία σχετικά με τα ανταλλακτήρια που έχω συνεργαστεί:

1. Bitstamp[/b]
Πολύ γρήγορη πιστοποίηση του λογαριασμού και μικρές χρεώσεις στις καταθέσεις. Δεν έχω κάνει ακόμη ανάληψη. Ελπίζω να είναι το ίδιο γρήγορη με τις καταθέσεις!

2.Bitcoin-central.net[/b]
Πολύ γρήγορο σε καταθέσεις, αναλήψεις κτλ. ωστόσο μετά τις επιθέσεις που δέχθηκε και αφού μπλόκαρε τα χρήματα για αρκετές ημέρες το εγκατέλειψα

3. MΤGox[/b]
Στο συγκεκριμένο έχω αγοράσει bitcoin ωστόσο έχω πρόβλημα με τη πιστοποίηση του λογαριασμού. Όπως αναφέρουν στο site πρέπει να στείλεις τα δικαιολογητικά στην έδρα τους και όχι να τα ανεβάσεις.  Αν κάποιος έχει πιστοποιήσει το λογαριασμό του θα με βοηθούσε πολύ να αναφέρει τι δικαιολογητικά έστειλε.

Και μία ερώτηση για το τέλος:
H διαφορά στην ισοτιμία BITSTAMP και ΜΤGOX είναι περίπου 9%. Έχει δοκιμάσει κανένας να κερδίσει από τη συγκεκριμένη διαφορά. Σε ορισμένα forum διάβασα ότι οι χρεώσεις στις αναλήψεις του MTGOX ελαχιστοποιούν τη διαφορά ωστόσο το 9% μου φαίνεται μεγάλη  διαφορά.
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
November 11, 2013, 08:39:48 AM
#12
Θα παρακαλέσω τον moderator να βγάλει τα φασαριόζικα posts, ώστε να μείνει το θέμα καθαρό και να κρατήσει τον ενημερωτικό χαρακτήρα του.
member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_
November 11, 2013, 02:02:19 AM
#11
Δες εδω για παραδειγμα   https://www.kraken.com/market

Απο περιέργεια τι ακριβώς μου δείχνεις?τα 91.73 bitcoins που είναι το 24h volume του kraken.  Με το volume στα gox,stamp,btc-e να είναι απο 45000 έως 60000
Ρε θείο χαζός εντελώς είσαι γμτ...

Εισαι εντελως φτωχο...μπινες εφοσον να βαζεις διαφημιση στην υπογραφη σου μπας και κερδισεις κανενα φιλοδωρημα.

Εξηγησε μου για ποιο λογο να μπλεξει καποιος με μετατροπες USD/EUR και διαδικασιες οταν το μονο που θελει ειναι να ανταλλαξει
μερικα BTC με Euro αξιοπιστα. Ισως μαλιστα να ειναι και πιο ασφαλης σε ενα μικρο αλλα αξιοπιστο exchange.

Αν ειχε τα ποσα για σοβαρο trading νομιζω δεν θα εγραφε σε αυτο εδω το topic.

ΥΓ.
Αρκετα ασχοληθηκα μαζι σου και μαλλον καποιο προηγουμενο εχεις μαζι μου αλλα δεν φταινε οι υπολοιποι να διαβαζουν βλακειες
Κρυβεσε πισω απο την ανωνυμια σου ενω τα δικα μου στοιχεια ειναι γνωστα.
Δεν θα σπαταλησω αλλο χρονο μαζι σου και ειλικρινα δεν δινω δεκαρα για τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ σου.
Αν εχεις κατι να πεις γραφτο μου σε μηνυμα

sr. member
Activity: 476
Merit: 250
November 10, 2013, 10:29:00 PM
#10
Δες εδω για παραδειγμα   https://www.kraken.com/market

Απο περιέργεια τι ακριβώς μου δείχνεις?τα 91.73 bitcoins που είναι το 24h volume του kraken.  Με το volume στα gox,stamp,btc-e να είναι απο 45000 έως 60000
Ρε θείο χαζός εντελώς είσαι γμτ...
member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_
November 10, 2013, 08:28:57 PM
#9
Quote
pand70
✰ If You Risk Nothing, You Risk Everything | PrimeDice.com | The New Way To Roll | *Thread*
☠ Μακριά απο το bitcoinx.gr και τον Serenata ☠
Παλι λες   μαλ...κιες.
Δες εδω για παραδειγμα   https://www.kraken.com/market

Ξεκολλα φιλε pand70 και απαντησε σε οτι σου γραφουν απ το να πιανεις την μανικα και να λασπωνεις τον κοσμο
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
November 10, 2013, 07:55:08 PM
#8
2)Ελπιζω να σου αρεσε το αρθρο μου στο http://bitcoinx.gr/mining-at-power-consumption-0-6-watts-per-gh-per-sec/
 Kiss

Γμτ αν και το έχω homepage το bitcoinx.gr δεν το διάβασα...
Ποιό ήταν το θέμα? Πώς θα μετατρέψετε την σύνταξη σας σε bitcoins? Ή μήπως το πώς θα βγάλετε λεφτά απο ανυποψίαστους στο χώρο του bitcoin?
member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_
November 10, 2013, 07:17:59 PM
#7
Θείο που είσαι?Που χάθηκες?  Shocked
Πάλι bitcoin-central ονειρεύεσαι? Μα πόσο πιο γραφικός... Βλέπω όμως έχεις και καινούρια πρόταση το kraken με 24h volume 1btc...  Lips sealed

Ωραίο το thread πάντως και χρήσιμο αρκετά για το verification.Αν έχεις κάνεις αναλήψεις/καταθέσεις και στα 3 γράψε και γι αυτό.

Παλι λες   μαλ...κιες.
Δες εδω για παραδειγμα   https://www.kraken.com/market

ΥΓ
1)Επιπλεον το kraken.com προσφερει LEVERAGE (αν ξερεις τι ειναι?) για να τζογαρεις υπευθυνα και να κοψεις το μπαρμπουτι στο primedice.com
2)Ελπιζω να σου αρεσε το αρθρο μου στο http://bitcoinx.gr/mining-at-power-consumption-0-6-watts-per-gh-per-sec/
 Kiss
sr. member
Activity: 294
Merit: 260
November 10, 2013, 01:20:54 PM
#6
Edit για το MtGox όσον αφορά τις αναλήψεις. Δεν νομίζω να κάνω καμιά ανάληψη σύντομα, καθώς το διάστημα των οκτώ εβδομάδων μου φαίνεται απαράδεκτο.
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
November 09, 2013, 11:56:28 PM
#5
Θείο που είσαι?Που χάθηκες?  Shocked
Πάλι bitcoin-central ονειρεύεσαι? Μα πόσο πιο γραφικός... Βλέπω όμως έχεις και καινούρια πρόταση το kraken με 24h volume 1btc...  Lips sealed

Ωραίο το thread πάντως και χρήσιμο αρκετά για το verification.Αν έχεις κάνεις αναλήψεις/καταθέσεις και στα 3 γράψε και γι αυτό.




sr. member
Activity: 275
Merit: 250
November 09, 2013, 08:15:08 PM
#4
Παιδιά έκανα ταυτοποίηση στο bitstamp μέσα σε μισή μέρα με φωτογραφία διπλώματος οδήγησης (νέου τύπου)
και λογαριασμό φυσικού αερίου (χωρίς μετάφραση) και μου τα δεχθήκαν κανονικά. (φώτο από το κινητό 8MP)

mtgox μετά τον τελευταίοο πόλεμο που διαβάζω πως τους γίνεται είπα καλύτερα να κρατήσω απόσταση!
member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_
November 09, 2013, 04:14:41 PM
#3
To bitcoin-central.net παρολο που επεσε θύμα επιθεσης στο παρελθον εχει το θετικο οτι κανενας δεν εχασε τα χρημματα του.
Παντως ζητάει αρκετά εγγραφα για πιστοποιηση και σκεφτομαι να παρατησω την νεα μου εγγραφη.

Αυτο που μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ειναι το kraken.com.
Εκανα σχετικα ευκολα εγγραφη για ποσα μεχρι 1000 Euro το μηνα με υποδειγματικη υποστηριξη.
Με την τωρινη ανοδο της τιμης εχει αρχισει να πηγαινει πολυ καλα και συνεργαζεται με γερμανικη τραπεζα για SEPA.
Επιπλεον ειναι πολυ σοβαρο ως μελος του Foundation και Digital Asset Transfer Authority (DATA)..

ΥΓ
1)Δεν νομιζω να υπαρχουν πολλοι που θα εκαναν τα Bitcoin τους Euro για να τα κανουν αναληψη σε τραπεζα.  Grin
2)Με τοσα εγγραφα που ζητανε στο bitcoin-central.net σκεφτομαι οτι αρχιζει να γινεται λιγο επικινδυνο γιατι θα μπορουσε καποιος που τα εχει ολα αυτα στην κατοχη του καλλιστα να ανοιγει λογαριασμους στο ονομα σας (Identity theft).
full member
Activity: 229
Merit: 100
November 09, 2013, 02:40:07 PM
#2
το Bitstamp είναι το καλύτερο για Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Τώρα αν κάποια στιγμή το bitcoin-central.net αποκτήσει ξανά αξιόλογο volume είναι και αυτοί γρήγοροι στις συναλλαγές.
Pages:
Jump to: