Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 39. (Read 23623 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
October 08, 2023, 04:49:34 PM
Fenerbahçe maçının özetine baktım. Dzeko'nun pozisyonu penaltı ile alakası yok. Çıkmış Fenerbahçe'li yorumcular net penaltı diyor. Ya abi el insaf neresi penaltı? Çıkartın su at gözlüğünü. Ben gördüm utandım. Bir tane delikanlı çıkmaz mı ya.
Onu geçtim yayıncı kuruluş Fenerbahçe'nin attığı golde taşa becao'nun pozisyonunu gösteriyor. Sanki bok var aq. Neye oraua kadar gidiyorsun.
Ülke de tek kaliteli bir şey yok yeminle. Adalet isteyen yok. Herkes hep bana hep bana derdinde
Mümkün değil düzelmez.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
October 08, 2023, 03:58:51 PM
Ligin en iyi golcüsü Aboubakar golleri çakmaya devam ediyor. Yalnız golden sonra sevinmedi gidişattan rahatsız olduğu görülüyor. Chamberlain net pozisyonları kaçırmasa erkenden farka gidebilirdi maç. 3 puan alıp yarışta kalmak önemliydi. Yalnız hakem baya kötüydü verilmeyen penaltılar çıkmayan kartlar büyük rezalet oldu Beşiktaş 3 puan almasa yine çok büyük bir skandal olacaktı. Kalitesiz başarısız hakem ucuz kurtuldu.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
October 08, 2023, 08:39:28 AM
Samsunspor’un durumu iş değil. 80 dakika 10 kişi oynayan takımı yenemediler ve 1-0 yenildiler. Rizespor için hayati öneme sahip bir galibiyet oldu. Samsunspor ise bana kalırsa ligden düşeceğini garantileyen bir maç çıkardı. Böyle kötü bir oyun Karadeniz’in büyük bir şehrine yakışmıyor. Eski süper lig efsanesi Samsunspor olmaktan çok uzaklar.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
October 08, 2023, 06:39:14 AM
Bu ligin izlenebilir olması için önce terör örgütü üyelerinin temizliğinin yapılması lazım aksi halde diplerde boğulmaya devam eder. Futbolun içinde her zaman siyaset olmuştur çünkü ortada dönen paralar çok büyük bunun yanında toplum mühendisliği yapılarak birçok şeye yön verilebiliyor. Bu yüzden hiçbir zaman futbolun temizlenebileceğini sanmıyorum. İtalya gibi ülkeler ara ara operasyonlar yaparak bu pislikleri temizlemeye çalışsa da bizim ligimizde asla böyle bir temizlik yapılamıyor. Futbol saha içinden çok saha dışında olduğu sürece kimsenin umrunda olmayan, yayın geliri ve izlenme oranları düşük, eski büyük oyuncuların emeklilik parası almaya geldiği, topla oynama süresinin az olduğu, seyir zevkinden yoksun kalitesiz bir lig olarak kalmaya devam edecek.

Süper lig ile ilgili çok güzel bir tespit olmuş Türkiye’de maalesef ne yetenek önemli ne maçlar Fatih terim kariyeriyle meşhur olmasına rağmen onun kızı hakkında bile onlarca spekülasyon çıkabiliyor Türkiye’de futbolcular menajerler aracılığıyla takımda oynatılıyor teknik direktör menejer dengesi var ve bu saçma kısır döngüden çıkmak imkansız gibi keşke genel bir temizlik yapılsa da insanlar daha adil bir lig izlese
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
October 07, 2023, 03:22:08 PM
Bu ligin izlenebilir olması için önce terör örgütü üyelerinin temizliğinin yapılması lazım aksi halde diplerde boğulmaya devam eder. Futbolun içinde her zaman siyaset olmuştur çünkü ortada dönen paralar çok büyük bunun yanında toplum mühendisliği yapılarak birçok şeye yön verilebiliyor. Bu yüzden hiçbir zaman futbolun temizlenebileceğini sanmıyorum. İtalya gibi ülkeler ara ara operasyonlar yaparak bu pislikleri temizlemeye çalışsa da bizim ligimizde asla böyle bir temizlik yapılamıyor. Futbol saha içinden çok saha dışında olduğu sürece kimsenin umrunda olmayan, yayın geliri ve izlenme oranları düşük, eski büyük oyuncuların emeklilik parası almaya geldiği, topla oynama süresinin az olduğu, seyir zevkinden yoksun kalitesiz bir lig olarak kalmaya devam edecek.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
October 07, 2023, 08:18:02 AM
Beşiktaş'ın 2 gün içerisinde oynayacağı İstanbulspor maçını merak ediyorum. Çünkü son günler onlar için çok sıkıntılı geçiyordu. Şenol Güneş de daha yeni istifasını verdi. Bir yandan başkan Ahmet Nur Çebi de olağanüstü seçim kararı aldı. Kendisinin de tekrar aday olacağı konuşuluyor ama bence olmayabilir de.

Beşiktaş'a farklı bir yönetim şekli şart oldu. Sadece teknik direktör değişikliği ile olacak iş olduğunu düşünmüyorum. Ne yapması gerektiğini iyi bilen yeni bir başkan ile yeniden hayata dönebilirler.

Yönetimin tamamen değişmesi gerekiyor. Fenerbahçe gibi zengin ve elini taşın altına koyan bir başkan gerekiyor. Beşiktaş, şampiyonlar liginde üst tura çıktığı zamanların ertesi senesinde o kadar parayı ne yaptığını açıklayamayan bir başkana da geçmişte sahipti ve şimdi aynı başkan ben yine aday olacağım diyor. Bence artık ikisinin de süresi geçti. Artık Ali Koç gibi, Erden Timur gibi adamların Beşiktaş’a başkanlık etmesi gerekiyor. Süper ligin marka kalitesinde akla gelen 3 takımdan birisinin bu hale düşmemesi gerekiyor .
legendary
October 07, 2023, 12:57:44 AM
Şenol Güneş istifasını verdi ama yeterli değil, kulübü şahsi anadolu şirketi gibi yönetmeye çalışan geri kafalı Trabzon lobisinin komple gitmesi gerekiyor.

Şenol Güneş için de belki teknik direktörlük kariyerini bitiren bir hamle oldu, sen devletin atadığı öğretmen değilsin "Ben transfere karışmam, transferi yönetim yapar, gelen oyuncularla oynarım, aldığım maaşa bakarım yönetimin elemanı gibi konuşurum" bu memur zihniyetini modern futbol kaldırmıyor, futbolculardan 1. derece sorumlu uzman yetkide biri "transfere karışmıyorum" derse sonuç Beşiktaş'ın bu sezonki hali gibi oluyor...

Transfere karışmıyorum denilir mi hoca dediğin istediği oyuncuları yönetime bildirir yönetim oyuncuyu alır İsmail hoca Szymanski’yi çok istemiş ve başarılı bir transfer olarak bugün onu konuşuyoruz keza Icardi için de öyle denilebilir hocalar çalışacağı oyuncuyu seçer bir kaç alternatif belirler hocaların bu isteğini yönetim yapmaya çalışır 
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
October 06, 2023, 07:07:49 PM
Şenol Güneş istifasını verdi ama yeterli değil, kulübü şahsi anadolu şirketi gibi yönetmeye çalışan geri kafalı Trabzon lobisinin komple gitmesi gerekiyor.

Şenol Güneş için de belki teknik direktörlük kariyerini bitiren bir hamle oldu, sen devletin atadığı öğretmen değilsin "Ben transfere karışmam, transferi yönetim yapar, gelen oyuncularla oynarım, aldığım maaşa bakarım yönetimin elemanı gibi konuşurum" bu memur zihniyetini modern futbol kaldırmıyor, futbolculardan 1. derece sorumlu uzman yetkide biri "transfere karışmıyorum" derse sonuç Beşiktaş'ın bu sezonki hali gibi oluyor...
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
October 06, 2023, 05:49:25 PM
Beşiktaş'ın 2 gün içerisinde oynayacağı İstanbulspor maçını merak ediyorum. Çünkü son günler onlar için çok sıkıntılı geçiyordu. Şenol Güneş de daha yeni istifasını verdi. Bir yandan başkan Ahmet Nur Çebi de olağanüstü seçim kararı aldı. Kendisinin de tekrar aday olacağı konuşuluyor ama bence olmayabilir de.

Beşiktaş'a farklı bir yönetim şekli şart oldu. Sadece teknik direktör değişikliği ile olacak iş olduğunu düşünmüyorum. Ne yapması gerektiğini iyi bilen yeni bir başkan ile yeniden hayata dönebilirler.
member
Activity: 67
Merit: 38
October 06, 2023, 06:24:24 AM
Adana Demirspor ligin joker takımı ve büyük takımlara sorun yaşatacaktır. Geçtiğimiz dönemlerin Alanyaspor'u gibi hoca değişsede kadroyu ve oyun yapısını koruyorlar. Başarılı bir orgazasyon. İleri de devam etmeleri durumunda süper lig'de şampiyonluk olmasa da Avrupa'da gruplar ve üstü başarılar elde edebilirler. Lig içinse Avrupa maçları sonrası umarım yine futbol kabızı bi hafta olmaz keza hem ucl de hem de uefa da çok iyi maçlar izledik.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
October 06, 2023, 06:04:59 AM
Avrupa maceraları sona erdiğine göre lige dönüş yapabiliriz. Bugün önemli bir maç var. Adana Demirspor, Adana’da Trabzonspor’u konuk edecek. Adana’da oynayacakları için büyük bir seyirci desteği alacaklar. Bu aldıkları seyirci desteğiyle Adana Demirspor Trabzonspor’u yenebilir. Beşiktaş’ı 4-2 yenmeyi başarmışlardı ve aynı şeyi Trabzonspor’a karşı da başarabilirler. Ayrıca Avrupa sıralaması için Trabzon önemli bir rakip onlara. Bu yüzden bu maça daha önem göstereceklerini düşünüyorum.
legendary
October 06, 2023, 02:02:34 AM
Beşiktaş taraftarlarından başkanı göndermek için kongre sözlerini çok duyuyorum. Avrupa'daki kötü sonuç ile de bu katlandı. Biraz daha böyle giderse Demirören'e bile yapılmamış şeyler anç için yapılabilir. 8 ekim'de istanbulspor maçı ve sonrasında milli ara var. 21'inde deplasmanda Galatasaray maçına çıkacaklar. Ara Beşiktaş'ın işine yarayacak mı yoksa Galatasaray'ın dinlenmesine neden olarak daha mı kötü olacak? Beşiktaş için çok kritik bir zaman.

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak ben bile çileden çıktım Club Brugge maçında tek kale Brugge oynadı beşiktaştan Mert tek başına savaştı bir pozisyon oldu ve gol oldu dün Inter çakması logosu olan hepi topu 5 bin koltuk kapasitesine sahip 60 bin nüfuslu bir şehrin takımına 80 den sonra maç veren Beşiktaş’ta Şenol Güneş çıkıp istifa bile etmedi böyle giderse Galatasaray Beşiktaş’a fark atar sonra her şey değişir yazık koca takımın düştüğü duruma
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
October 05, 2023, 05:59:22 PM
Beşiktaş taraftarlarından başkanı göndermek için kongre sözlerini çok duyuyorum. Avrupa'daki kötü sonuç ile de bu katlandı. Biraz daha böyle giderse Demirören'e bile yapılmamış şeyler anç için yapılabilir. 8 ekim'de istanbulspor maçı ve sonrasında milli ara var. 21'inde deplasmanda Galatasaray maçına çıkacaklar. Ara Beşiktaş'ın işine yarayacak mı yoksa Galatasaray'ın dinlenmesine neden olarak daha mı kötü olacak? Beşiktaş için çok kritik bir zaman.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
October 04, 2023, 06:07:25 PM
Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde unutulmayacak bir galibiyet alarak Süper Lig'e geri dönüyor. Bu sezon eğer Süper Lig ile Şampiyonlar Ligi arasında iyi bir denge yakalamayı başarırlarsa çok sağlam işler çıkarabilirler. Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmaları bile bence büyük başarı olur çünkü grupta zorlu takımlar var.

Süper Lig'de sıradaki maçları ise Antalyaspor deplasmanı olacak. Açıkçası bu maçtan da bu moralle Galatasaray'ın kayıpsız ayrılacağını düşünüyorum.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
October 04, 2023, 12:39:09 PM
Türk takımlarının avrupa'daki başarıları Süper Lig'in kalitesini gösteriyor. Yok para için geldi, yok emekliliğini geçirecek söylemlerinin yalan yanlış olduğu artık aşikar. Sadece büyükler değil Anadolu takımları da buldukları ucuz ve kaliteli topçular ile lige hem değer katıyor hem de büyük takımların kendilerini salmasını engelliyor. Marka değerinin düşüklüğü ligdeki oyundan ziyade PR yapılamaması. Ona da artık bi el atmanın zamanı geldi de geçiyor.

Ligin piarı için Avrupa kupaları çok önemli bir fırsat. Galatasaray Manchester United'ı yenerek dikkatleri üzerimize çekti. Grubu 2. sırada tamamlayıp bir üst tura çıkarsa en üst düzeyde piar yapmış olur. Fenerbahçe ve Beşiktaş da konferans liginde yarı finale ulaşırsa onlar da ligimiz için iyi bir pr yapmış olur. Ben en iyi piarın sahada alınan galibiyetler olduğunu düşünüyorum.

Fakat ligimizdeki asıl problem yayın gelirlerinin adil paylaşılmaması. Bizim ligimizden hiçbir zaman Leicester City çıkmaz. Brighton ya da Wolverhampton çıkmaz. Yayın geliri paylaşımı adaletsiz. Anadolu takımları transfer dönemini zorlu şartlar altında tamamladıkları için mecburen kapanan ve kontra atak oynayan futbol taktiklerini benimsiyor. Bu da ligimizi doğrudan sıkıcı ligler arasında atıyor.
member
Activity: 67
Merit: 38
October 04, 2023, 06:07:36 AM
Türk takımlarının avrupa'daki başarıları Süper Lig'in kalitesini gösteriyor. Yok para için geldi, yok emekliliğini geçirecek söylemlerinin yalan yanlış olduğu artık aşikar. Sadece büyükler değil Anadolu takımları da buldukları ucuz ve kaliteli topçular ile lige hem değer katıyor hem de büyük takımların kendilerini salmasını engelliyor. Marka değerinin düşüklüğü ligdeki oyundan ziyade PR yapılamaması. Ona da artık bi el atmanın zamanı geldi de geçiyor.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
October 03, 2023, 03:17:09 PM
aboubakar konyaspor'a harika bir gol attı. bu adam sakat olmasaydı avrupa'nın en baba liglerini şortunun içinde sallardı ama allah'tan sakat da bu slalomları izlemek bize nasip oluyor. yoksa bu klastaki adamın yolu buralardan geçmez. ki bu bağlamda düşününce daha önce para için bizi iki kere satmasına da kızmamak gerekiyor. yarasın koçuma, bir daha aynısını yapsa da fark etmez, helali var.

ben bu sezon da ghezzal'e odaklıyım, o herif takıma döndüğü an yine her şey değişir, onun olmadığı ortamda rosier'in performansı bile düştü, ki ben rosier'i boey'den daha çok beğeniyorum veya en az boey kadar iyi bir futbolcu olarak görüyorum. bugün boey için 25-30 milyon euro dedikoduları dolaşıyor ama rosier'i 2 milyon euroya satamazsınız. ghezzal takım arkadaşlarını da parlatan bir yetenek.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
October 02, 2023, 06:24:14 PM
Fenerbahçe ligde 7'de 7, bu sezon toplamda 14'te 14 yaparak sezona harika bir başlangıç yaptı. Birkaç maç daha fire vermeden devam edersek İsmail Kartal uzun yıllar boyunca kırılması mümkün olmayacak bir rekora imza atacak. Bence böyle bir rekoru kırması da mümkün. Bunu hem 7 haftalık periyoda bakınca hem de fikstüre baktığımda kolayca söyleyebiliyorum. Ligde 18. haftada oynayacağımız Galatasaray maçını saymazsak kolay maçlara sahibiz. Beşiktaş ve Trabzonspor maçlarını kendi sahamızda oynayacağız. 12. haftada deplasmanda oynayacağımız Adana Demirspor maçı dışında zor bir maçımız yok. Galatasaray maçına kadar bütün maçlarımızı kazanabiliriz.

Abarttığımı düşünenler olabilir. Fakat sezon öncesinde Fenerbahçe'nin oynayacağı 14 maçı kayıpsız geçeceğini söyleseydim bana o zaman da abartıyorsun derdiniz muhtemelen. Bence bu sezon lig şampiyonluğunun ve Avrupa Konferans kupasının en büyük favorisi Fenerbahçe.

Avrupa Kupasında Spartak Trnava ile oynayacağımız maçtan sonra yine İstanbul'dayız. Taksim'den aşağı Kasımpaşa'dayız.😅
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
October 02, 2023, 05:08:09 AM
Bu sezon Süper Lig inanılmaz keyifli geliyor bana.  Cheesy  Sağlam kadroları olan Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ikisi de bunun hakkını veren bir performans sergiliyor. Umarım hem onlar hem de Beşiktaş Avrupa kupalarında bu sezonu güzel bir başarı yakalayarak tamamlayabilirler. Galatasaray'ın işi Kopenhag beraberliği sonrası daha zora girdi ama hayırlısı diyelim. Özellikle Fenerbahçe'den Konferans Ligi'nde büyük oynamasını bekliyorum. Şampiyonluğun adaylarından birisi olarak görüyorum onları.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
October 02, 2023, 03:15:28 AM
İlhan Palut şimdiye kadar en çaresiz kaldığımız maçtı diye açıklama yapmış. Lige bu kadar iyi başlamışlarken böyle farklı bir mağlubiyet göreceğimizi düşünmemiştim, sahada resmen hiç yoktular. Pozisyon gibi pozisyon yok, topu ayakta tutabilmek yok, paslaşmak yok. Diğer maçlarına göre çok zıt bir resim çizdiler. Takımın özgüveni gerçekten sarsıldı ve belki de bu mağlubiyetten sonra ligde olmaları gereken orta sıralara geri döneceklerdir.
Fenerbahçe bu sene ne kadar iyi bir kadro kurduğunu göstermiş oldu ve gerçekten güzel top oynadı. İzlemesi keyifli bir maçtı Smiley
Pages:
Jump to: