Pages:
Author

Topic: 2022 Katar Dünya Kupası (Read 1797 times)

hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
December 20, 2022, 02:55:38 AM
Katarı ne kadar kötülemiş olsak da iyi bir dünya kupası yönettiklerini düşünüyorum. Böyle bir final daha olamazdı heralde. Hem güzel yönetilen bir süreç var ortada hem de iyi bir ambiansa sahipti. Eninde sonunda bitti ve kazanan arjantin oldu. Messi koleksiyonuna bir yeni kupayı daha eklemiş oldu. Mbappe içinse bir üzülecek çok bir şey yok. Kendisinin ne kadar potansiyelli bir oyuncu olduğunu biliyoruz bence.

Bence de çok iyi bir dünya kupası yönetimi sundular. İmkanları sonuna kadar kullandılar ayrıca çok fazla güvenlik sorunu haberleri olmadı. Stadyumlar deseniz teknolojinin son harikaları şeklinde yapılmış. Bayağı paraya kıymışlar belli. Artık bu stadyumlarda büyük maçlar rahatlıkla oynanabilir. Asya kupası maçları falan oynanıyordur yani tahminen Katar Asya üzerinden elemeler oynuyordur diye söyledim. Dünya kupası için çok fazla eleştiri almışlardı ama genel olarak iyi bir dünya kupası yönetimi sundular.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
December 20, 2022, 02:26:00 AM
28 şubat döneminde malum yazıları yazan -gazeteci mi ne bilmiyorum- fatih altaylı da messi'nin kupa töreninde giydiği yöresel kıyafeti eleştirmeye çalışmış ama eleştirisinde mantıklı bir bağ kuramadığı için yazmaya çalıştıkları nedeniyle sosyal medyada yoğun bir eleştiri almış ve alay konusu olmuş. zaten bu turnuva ile ilgili abuk sabuk şeyler yazan insanlara bakın, genelde aynı zihin yapısının ürünü olduklarını görürsünüz, ben bu yüzden dikkate değer bir eleştiri olarak görmedim...

bu arada, 1970 dünya kupasında meksika şapkası giyen pele de hafızalara güzel bir enstantene bırakmış.

ayrıca, bence dünya kupası dünyanın her yerinde olmalı. orta doğu'ya geldiği gibi, afrika'ya da gitmeli; göstermelik güney afrika turnuvası da afrika'da yapılmış bir turnuva olarak değerlendirilmemeli. aşağılık kompleksine kapılmış batı özentisi bir taklitçi olmayan herkes adı dünya kupası olan bu organizasyonun -imkanlar dahilinde- dünyanın her yerinde oynanmasını istemeli bence...
legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
December 19, 2022, 04:18:41 PM
Katarı ne kadar kötülemiş olsak da iyi bir dünya kupası yönettiklerini düşünüyorum. Böyle bir final daha olamazdı heralde. Hem güzel yönetilen bir süreç var ortada hem de iyi bir ambiansa sahipti. Eninde sonunda bitti ve kazanan arjantin oldu. Messi koleksiyonuna bir yeni kupayı daha eklemiş oldu. Mbappe içinse bir üzülecek çok bir şey yok. Kendisinin ne kadar potansiyelli bir oyuncu olduğunu biliyoruz bence.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
December 19, 2022, 01:35:51 PM
Açıkçası ben tekrar Katar'da bu organizasyonun yapılmasını istemem. Çünkü her ne kadar epik bir final maçı izlemiş olsak da turnuvanın geneli beni önceki Dünya Kupaları kadar sarmadı. Kışın yapılmasının bence bunda büyük bir payı var. Çünkü kendimi bildim bileli Dünya Kupası'nı hep yazın izledim. Yazın yapılması zaten en mantıklı şey o da ayrı bir konu. Çünkü takımların da böylece fikstürleri sıkışmamış oluyor. Mesela şimdi sırf Dünya Kupası yüzünden fikstürler iyice birbirine girdi.

Sakatlanarak takımına dönen oyuncuların takımı zayıflatması da cabası oluyor. Bundan sonra umarım hep yaz mevsiminde yapılabilecek ülkelerde düzenlenir. Bu arada Nusret'in sahaya indiği bir video klibini gördüm görmez olaydım. Messi'nin kolundan çekiştirip zorla fotoğraf çektirmeye çalışıyordu ama Messi pas vermeyerek en güzelini yaptı.  Grin
legendary
Activity: 2954
Merit: 1477
Rollbit.com Crypto Futures
December 19, 2022, 01:33:13 PM
Gerçekçi olmak gerekirse kadrolara bakınca Arjantin favoriler arasında ilk üçte bile değildi. Ama dünyanın en iyi futbolcusu Messi'ye sahip oldukları için iddialılardı. Birkaç yıldız isim dışında ortalama takımlarda oynayan ortalama oyuncularla böyle bir başarıyı yakalamak takdiri hak ediyor. Romero, de Paul, Tagliafico, Fernandez, Molina gibi oyuncularla Dünya Kupası kazanmak çok büyük başarı. Mac Allister x-faktördü, muhtemelen Brighton onu en fazla sezon sonuna kadar elinde tutabilir. 2 sene önceye kadar milli takıma bile seçilmemiş Emiliano Martinez son dakika yaptığı kurtarışıyla ulusal kahraman oldu. Di Maria en iyi maçlarından birini çıkardı. Scaloni niye onu bu kadar erken çıkarıp Acuna'yı aldı anlayamadım. Ve Messi, bu kupayı kazanmak için ilk maçtan son maça kadar her şeyi yaptı. Kupayı alamasa gerçekten yazık olacaktı.

İyi ki Arjantin kazandı. İyi ki Messi kazandı. Dün gece itibarıyla bütün tartışmalar noktalanmış oldu.
full member
Activity: 154
Merit: 115
December 19, 2022, 11:44:36 AM
İlk alınan Suudi Arabistan yenilgisinden sonra hiç bir beklentim yoktu. Fransa gibi bir takımı perişan ettiler finalde..
Arjantin, Messi kocaman bir başarıya ulaştılar. Mbappe'de bireysel olarak başarıya ulaştı değerini katlamıştır.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
December 19, 2022, 10:45:14 AM
Büyük Arjantin ve Messi tüm maçlarında büyük bir özveriyle hareket ettiler. Suudi Arabistan maçından sonra böyle bir yükselişi kimse beklemiyordu bence. Elenecekler mi diye merak konusuydu ama şampiyon oldular. Helal olsun tangoculara !
hero member
December 19, 2022, 04:44:07 AM
Şimdi özetsiz Teşkilat yeni bölüm Angry ulan bütün dünyanın 4 yıl beklediği mükemmel bir final maçının ödül töreninde durmaksızın bu salak reklamı yazmak nedir? Bir kere göster geç hadi tamam ama tüm tören boyunca mal gibi sol alt tarafı bu salak reklamla işgal etmek büyük bir rezalettir. Bu maçı izleyen milyonlarca insan içinden kaçı sizin dandirik dizinizle ilgileniyor sanki. Umarım bu işbilmez herifler bir an önce devletin kanalından şutlanır bir daha böyle kepazelikler görmeyiz.

Katar parayı iyi bastırdı turnuvayı aldı kışın yaptı üstüne bir de Messi'ye o saçma sapan şeyi giydirdi. Şimdi bütün fotoğraflarda o olacak ve yıllarca konuşulacak. Büyük iş yaptılar valla para neler yaptırıyor görüyoruz.

Bire bir aynı şeyleri düşündüm, adamlar resmen Messi'nin aldığı tek dünya kupasında kendi yerel kıyafetlerini giydirdi ve bütün fotoğraflara kendi simgelerini koymuş oldu. Adamın şöyle keyifle kaldırdığı bir kupa gibi görünmedi. Zaten stadyumlar değişik değişik yerel kıyafetli adamlarla doluydu, bu da üstüne tuzu biberi oldu. Hatta Messi'ye kupayı verdikleri sırada acaba bu devlet büyüğü de beraber mi kaldıracak diye düşündüm ve çekindim.
Paran varsa dünyanın en iyi oyuncularını yılın istediğin bir döneminde toplayabilir ve istediğin şeyleri giydirebilirsin Cheesy

Para her kapıyı açar diye boşuna demiyorlar hocam. Para bu kapıyı da böylece açmış oldu. O kadar iyi para kazanıyorlar ki böyle bir organizasyona milyar dolarlar harcayabiliyorlar. Ülke tanıtımını en iyi şekilde yaptılar ama kaç kişi acaba hadi katara gidelim diyecek? Boşa çekilmiş kürek gibi bana göre. Messiye giydirdikleri şey de sahilde bayanların bikinilerinin üstüne giydikleri şey ile aynı şey olduğunu düşünen sadece ben miyim? Hiç yakışmadı bu törene böyle saçma bir hareket.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1480
December 19, 2022, 04:35:40 AM
Şimdi özetsiz Teşkilat yeni bölüm Angry ulan bütün dünyanın 4 yıl beklediği mükemmel bir final maçının ödül töreninde durmaksızın bu salak reklamı yazmak nedir? Bir kere göster geç hadi tamam ama tüm tören boyunca mal gibi sol alt tarafı bu salak reklamla işgal etmek büyük bir rezalettir. Bu maçı izleyen milyonlarca insan içinden kaçı sizin dandirik dizinizle ilgileniyor sanki. Umarım bu işbilmez herifler bir an önce devletin kanalından şutlanır bir daha böyle kepazelikler görmeyiz.

Katar parayı iyi bastırdı turnuvayı aldı kışın yaptı üstüne bir de Messi'ye o saçma sapan şeyi giydirdi. Şimdi bütün fotoğraflarda o olacak ve yıllarca konuşulacak. Büyük iş yaptılar valla para neler yaptırıyor görüyoruz.

Bire bir aynı şeyleri düşündüm, adamlar resmen Messi'nin aldığı tek dünya kupasında kendi yerel kıyafetlerini giydirdi ve bütün fotoğraflara kendi simgelerini koymuş oldu. Adamın şöyle keyifle kaldırdığı bir kupa gibi görünmedi. Zaten stadyumlar değişik değişik yerel kıyafetli adamlarla doluydu, bu da üstüne tuzu biberi oldu. Hatta Messi'ye kupayı verdikleri sırada acaba bu devlet büyüğü de beraber mi kaldıracak diye düşündüm ve çekindim.
Paran varsa dünyanın en iyi oyuncularını yılın istediğin bir döneminde toplayabilir ve istediğin şeyleri giydirebilirsin Cheesy
hero member
December 19, 2022, 04:09:57 AM
Ne maç oldu ama. Böyle bir dünya kupası finali göreceğimizi düşünmüyordum. Birbirlerini tartan ve beraberliğe giden sıkıcı bir maç olur zannediyordum ama 120 dakika boyunca heyecanlı bir maç oldu. Mbappe üçlü goller ile gol krallığını aldı, Arjantin ise Messi ile kupaya uzandı. Arjantin’in kalecisinin aldığı ödüle yaptığı saygısızlık bence densizlikti. Keşke o ödülü başka birine verseydiler. Messi böylece koleksiyonun en değerli parçasını da aldı.
legendary
Activity: 2100
Merit: 1040
December 19, 2022, 04:01:43 AM
İzlediğim en iyi dünya kupası finaliydi diyebilirim. Çok iyiydir cidden, Fransa nerdeyse ilk 70 dakika yoktu sahada ama sonra çok büyük dönüş yaptılar. Tek sıkıntı bu finale bu penaltılar yakışmadı, Fransa penaltılarda çok kötü.
Çok keyifli bir maçtı.

Arjantine verilen penaltı çok kolay bir penaltıydı, diğer iki penaltı net bir penaltı.

Mbappe kalitesini koydu  ortaya.

Keşke Fransa olsun diyenlerdenim hala.

Mbappe efsane oynadı yalnız finallerde hattrick yapan kaç oyuncu vardır bilmiyorum penaltılardan 2 gol bulsa da sonuçta Fransa adına en etkili isimdi yine de Messiyi geçemedi Messi dün gerçekten istekli oynadı mükemmel bir oyun sergiledi kilit paslar goller turnuvanın en iyi oyuncusu ödülü de aldı Arjantin dünya kupası sahibi oldu sevindim

Uzun bir süre unutulmayacak bir maç oynandı. Messi’nin tüm kupalara sahip olmasından dolayı da belki de konuşulmaması imkansız bir hale geldi. Eksik olan kupayı da aldı ve Maradona gibi adını tarihe yazdırdı. Mbappe kalitesi gösterdi adeta tek başına takımı uzatmaya götürdü oradan da penaltılara. Penaltı vuruşlarında yavaşça atanlara deli oluyorum. Arjantin kalecisinin itici tavırları ve diğer futbolcuların deli gibi faul yapıp kart almamaları yüzünden Fransa kazansın diyordum ama olmadı. Yine de böyle bir maçı izlediğim için mutluyum. Darısı diğer kupalarda milli takımımızın başına.

Arjantin 2-3 büyük topçuyla kupaya uzandı diğer oyuncular ortalama oyunculardı buna kalecileri de dahil bence altın eldiveni başka kaleciler de alabilirdi ödülleri kupayı kazanan ülkeye verme alışkanlığı artık bırakılmalı bence Fransa’yı Evet Mbappe tek başına taşıdı ama yeterli olmadı reis çok üzüldü yapacak bir şey yok
hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 19, 2022, 02:19:00 AM
İzlediğim en iyi dünya kupası finaliydi diyebilirim. Çok iyiydir cidden, Fransa nerdeyse ilk 70 dakika yoktu sahada ama sonra çok büyük dönüş yaptılar. Tek sıkıntı bu finale bu penaltılar yakışmadı, Fransa penaltılarda çok kötü.
Çok keyifli bir maçtı.

Arjantine verilen penaltı çok kolay bir penaltıydı, diğer iki penaltı net bir penaltı.

Mbappe efsane oynadı yalnız finallerde hattrick yapan kaç oyuncu vardır bilmiyorum penaltılardan 2 gol bulsa da sonuçta Fransa adına en etkili isimdi yine de Messiyi geçemedi Messi dün gerçekten istekli oynadı mükemmel bir oyun sergiledi kilit paslar goller turnuvanın en iyi oyuncusu ödülü de aldı Arjantin dünya kupası sahibi oldu sevindim

Uzun bir süre unutulmayacak bir maç oynandı. Messi’nin tüm kupalara sahip olmasından dolayı da belki de konuşulmaması imkansız bir hale geldi. Eksik olan kupayı da aldı ve Maradona gibi adını tarihe yazdırdı. Mbappe kalitesi gösterdi adeta tek başına takımı uzatmaya götürdü oradan da penaltılara. Penaltı vuruşlarında yavaşça atanlara deli oluyorum. Arjantin kalecisinin itici tavırları ve diğer futbolcuların deli gibi faul yapıp kart almamaları yüzünden Fransa kazansın diyordum ama olmadı. Yine de böyle bir maçı izlediğim için mutluyum. Darısı diğer kupalarda milli takımımızın başına.
legendary
Activity: 2100
Merit: 1040
December 19, 2022, 01:31:43 AM
Çok keyifli bir maçtı.

hero member
Activity: 1946
Merit: 575
December 18, 2022, 07:03:21 PM
Ne maç oldu be! NE MAÇ OLDU, öyle böyle değil gerçekten şu hayattan izlerken en çok keyif aldığım maçlardan biri oldu çok net bunu söyleyebilirim. Bu kadar denk güçler, bu kadar kapışma, o kadar kafa kafaya bir mücadeleye döndü ki bi ara maç, arkadaşlarım arjantinin 3. golünden sonra bitmiş gibi görürken bile durun bakalım neymarda 105te attı 115te yediler beklemek lazım Fransa süpriz yapabilir dedim ve oldu harbiden. Hele o Arjantin kalecisinin son dakikada karşı karşıyada çıkardığı top? Muhteşem bir performans. Arjantine ve Messiye büyük tebrikler, Fransayada helal olsun bu kadar çabalarına, hepsinden öte iki takımada bize inanılmaz bir futbol zevki yaşattığından dolayı teşekkür ediyorum, resmen futbola doyduk.
legendary
Activity: 2492
Merit: 1505
December 18, 2022, 05:57:16 PM

legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 18, 2022, 05:23:41 PM
Çok keyifli bir maçtı.

legendary
Activity: 2492
Merit: 1505
December 18, 2022, 04:53:17 PM
Vay be ne final oldu öyle en iyisi mi bilmiyorum ama tarihin en iyi Dünya Kupası finallerinden biriydi. Aklıma Fransa 98 geliyor bir de bu işte müthiş bir finaldi. 70 dakika Fransa şut çekemedi ama Mbappe 2 dakikada sihrini konuşturdu maçı uzatmaya taşıdı. Arjantin durduk yere işini zorlaştırdı ama zor da olsa sonunda başardılar. Hayatımız boyunca unutmayacağımız bir maç izledik. Messi en iyisi olduğunu bir kez daha tescilledi. Skor 2-0'dan 2-2'ye gelmeden normal sürede bitse maçın adamı Di Maria derdim ama uzatmada yaptıklarıyla Messi hak etti. Mbappe ikisi penaltıdan olsa da bir finalde hat trick yaparak kupayı kazanamayan isim olarak herhalde tarihe geçti. Yıllarca böyle bir şey görmeyiz herhalde.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
December 18, 2022, 04:47:05 PM
Bence gelmiş geçmiş en iyi Dünya Kupası finallerinden birisini izledik. Açıkçası bu Fransa'nın skoru 2-0'dan 2-2'ye getirmesiyle mümkün oldu. Arjantin'de Otamendi'nin sebep olduğu gereksiz penaltı da bunun mimarlarındandı. Hatta o kadar şanssızlardı ki uzatmalarda da işi bitirebilecekken bu sefer de Montiel'in sebep olduğu penaltı maçı seri penaltı atışlarına taşıdı.

Kaleci Martinez penaltılarda gerçekten şapka çıkarılacak bir performans göstererek 2 penaltı kurtardı ve şampiyonlukta büyük rol oynadı. Messi ve Mbappe ise ikisi de harika performanslar sergilediler. Mbappe'nin hat-trick'i galibiyet için yetmedi.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
December 18, 2022, 02:58:28 PM
Dünya kupası finaline yakışır bir final oldu tam anlamıyla mükemmeldi. Arjantin 2-0 üstünlük kurduktan sonra bu maç böyle biter dedim, maç nerelere gitti nerelerden döndü hiç beklemiyordum böylesini. Fransa biraz geç devreye girdi oyunu Arjantin öyle bir domine etti ki dediğim gibi iki gol atıldıktan sonra Fransadan ümidi kesmiştim. Maçın uzun bir bölümü gerçekten de iyi domine etti Arjantin milli takımı. GOAT kupayı aldı Arjantin milli takımına bu kupayı kazandırmış oldu tebrikler !
legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
December 18, 2022, 02:46:26 PM
Fransa-Arjantin finali gerçekten seyir zevki,heyecanı yüksek bir maç oldu. Mbappe takımı için hatta peşpeşe 2. Dünya kupasını kazanmasına çok yakındı ve her şeyi yaptı. Fakat olmadı. Penaltılarda rezalet bir performans gösteren Fransa kupayı arjantine teslim etti diyebiliriz. Messi böylelikle istediğine kavuşmuş oldu. Mbappe için üzücü bir gün. 4 gol atıp dünya kupasını alamamak Sad
Pages:
Jump to: