Pages:
Author

Topic: 2023 NBA Sezonu (Read 1395 times)

legendary
Activity: 2926
Merit: 1476
Rollbit.com Crypto Futures
July 10, 2023, 06:23:40 PM
legendary
Activity: 1666
Merit: 1465
June 14, 2023, 05:39:47 PM
Son yıllarda Nba'i Avrupalı oyuncuların domine etmesinden oldukça mutluyum.Amerikalıların egoları son yıllarda gereksiz şişmişti.Doncic'den sonra Jokic'in böyle bir performans sergilemesi gerçekten inanılmaz.Jokic 6-7 yıl daha bu performansını sürdürebilirse tarihin en iyileri arasında yerini rahatlıkla alacaktır.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
June 14, 2023, 04:36:32 PM
Seri çabuk bitti, aslında beklenen oldu ama biraz daha uzasa iyi olabilirdi. Jokic beğenseniz de beğenmeseniz de ne kadar üst düzey bir oyuncu olduğunu bu sene de gösterdi. Kimsenin yapamadığı kadar yüksek istatistiklerden birini yaptı ve şampiyonluğun en büyük mimari oldu.
Sezonu böylece bitirdik ve tatil moduna girebiliriz. Nuggets bu senenin parlayan yıldızı olmayı başardı Smiley
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
June 14, 2023, 04:55:01 AM
İlk şampiyonluklar her zaman çok özeldir. Ancak devamlılığı sağlamak hiç de kolay bir iş değildir. Hele ki bu kadar sayıda rekabetçi takım varken. Jokic aynı bu sezon olduğu gibi önümüzdeki sezonda da bu kadar tutarlı ve sağlam bir performans gösterebilir mi ben de merak içerisindeyim. Bu sezon onun için bambaşkaydı.

Triple-double ve double-double ondan bol bol gördüğümüz hareketlerdi. Fazlasıyla maçlarda skora yaptığı ekstra katkıyla da takımına çokça maç kazandırdı. 40+ ve 50+ sayı attığı maçları hatırlıyorum. Bence Jokic yine hırslı oynar ama takım arkadaşlarından daha çok destek alması lazım. Jamal Murray eğer gelecek sezon biraz daha etkili ve tutarlı bir performans sergileyebilirse Nuggets'ı durdurmak yine kolay olmaz. Murray umarım tekrar uzun dönem bir sakatlık geçirmez.
hero member
Activity: 714
Merit: 697
June 14, 2023, 04:44:48 AM
Nuggets adına çok kolay bir seri oldu diyebiliriz. Butler'ın yeterince iyi oynamaması sayesinde Nuggets seriyi 4-1 gibi ezici bir skorla kazanarak tarihindeki ilk NBA şampiyonluğunu kazanmış oldu. Butler'ın performansındaki bu düşüşe gerçekten anlam veremedim. Final serisinden önce terör estiriyordu. Ofansif anlamda çok etkili performansı sayesinde final serisine kadar yükseldiler zaten. Yoksa kimse normal sezonu 7. sırada bitiren bir takımdan şampiyonluğa oynamasını beklememiştir.

Jokic ise her türlü övgüyü hak ediyor. En başından beri harika işler çıkardı ve final serisinin de en iyi oyuncusu oldu. Bu efor kesinlikle şampiyonluğu hak ediyordu. Önünde uzun yıllar oynayabileceği bir dönem var o yüzden bakalım daha başka rekorlar kırabilecek mi.

Nuggets’ın performansı alkışı hak ediyor. Tarihlerindeki ilk NBA şampiyonluğunu kazandılar. Final serisi tek taraflı geçti. Durum 1-1 olduğunda acaba mı dedim ama Nuggets izin vermedi. Butler aynen söylediğiniz gibi yokları oynadı. Buraya kadar bile gelmeleri büyük sürprizdi aslında. Zaten bunu final serisinde de gördük.

Jokic’e ayrı bir paragraf açmışsınız. Ben de ayrı bir paragraftan Jokic’i övmem lazım. Final serisinin en iyi oyuncusu olacağı belliydi. Çok farklı bir konsantrasyonu var. Bu başarı tekrarlanır mı acaba. Jokic bu şekilde devam ederse tekrarlanır.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
June 13, 2023, 05:36:41 PM
Nuggets adına çok kolay bir seri oldu diyebiliriz. Butler'ın yeterince iyi oynamaması sayesinde Nuggets seriyi 4-1 gibi ezici bir skorla kazanarak tarihindeki ilk NBA şampiyonluğunu kazanmış oldu. Butler'ın performansındaki bu düşüşe gerçekten anlam veremedim. Final serisinden önce terör estiriyordu. Ofansif anlamda çok etkili performansı sayesinde final serisine kadar yükseldiler zaten. Yoksa kimse normal sezonu 7. sırada bitiren bir takımdan şampiyonluğa oynamasını beklememiştir.

Jokic ise her türlü övgüyü hak ediyor. En başından beri harika işler çıkardı ve final serisinin de en iyi oyuncusu oldu. Bu efor kesinlikle şampiyonluğu hak ediyordu. Önünde uzun yıllar oynayabileceği bir dönem var o yüzden bakalım daha başka rekorlar kırabilecek mi.
hero member
Activity: 1904
Merit: 573
June 13, 2023, 03:32:26 PM
Gerçekten bu Jokic başka bir şey olmuş ya, şut desen üçlüğe kadar durduralamaz bir atış tarzıyla bir menzili var, pick and roll bir oynuyorlar aklı çıkıyor savunmanın, Murray mi tutayım Jokic mi tutayım, aman savunma kapansın desen dışarıdan diğer elemanların şutlarını mı tutayım napayım derken bi bakmışsın sayıyı yemişsin. Savunmaları asıl zafiyetleri olur dedim ama çok güzel bir takım savunmasıyla birbirlerine yardım ettiler ve harbiden başarılı oldular. Bu saatten sonra odaklanmaları gereken bu durumu tutmak, o kadarda kolay değil çünkü cidden adamlarda muazzam bir gelişme var seneden seneye ve sanırım eğer birileri takımdan gitmezse bu şekilde ligi domine edebilirler gibi duruyor.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
June 13, 2023, 11:01:41 AM
Ve bu sezon da bitti. Nuggets ilk maçtan bence seriyi kazanacağını belli etmişti. Miami bu sezon süper işler yaptı ama Nuggets size olarak da oyun olarak da üstündü ve bence kolay bir seri oynadı. Jokic de uzun süredir mvp kalitesindeki oyununu yüzük ve final mvp'liği ile taçlandırdı. Efsaneler arasına girdi. Adamı takdir etmemek elde değil. Ayrıca çok da alçak gönüllü. İlginç bir insan.

Bu sezona ise en çok ilginçliği katan bence Miami'ydi. 2 önemli oyuncusu playoff başında sakatlandıktan sonra kimse onların finale çıkacağını düşünmemiştir. Hatta tam kadroyken bile bence onlara şans veren çok azdı. Draft edilmemiş oyuncularından muazzam katkı aldılar ve finale kadar süper oynadılar ama finalde güçleri yetmedi.
legendary
Activity: 1190
Merit: 1160
May 28, 2023, 08:11:17 PM
Dün gece maçı izleyenler varsa görmüştürler çok keyifli bir maç izledik.

Boston Celtics maça çok iyi başladı ama bir türlü farkı açamadı. Jayson Tatum ikinci yarı nerdeyse sayı bulamadı.
2.Yarı çok hatalar yaptı Boston Celtics ve bu hataları Miami Heat fırsata çevirdi.
Miami Heatte ilk başlarda Jimmy Butler ve Bam Adebayo yoktu gibi bir şey, Jimmy son çeyrekte açıldı ve son 3 saniye kala 3 sayı atışı kazandı maç skoru 100-102 Boston öndeydi.
3 serbest atışta da hata yapmadı Jimmy Butler ve 103-102 öne geçtiler. Boston Celtics için sadece 3 saniye kalmıştı ve ya tamam diyip evlereni gideceklerdi yada devam diyeceklerdi.
Derrick White yandan topu oyuna soktu ve Marcus Smart 3lük çizgisinin gerisinden topu potaya yolladı ama top potaya girdi çıktı, çıkan topu Derrick White potaya doğru bıraktı ve maç bitti.
Hakemler topun elden süre bitiminde mi yoksa süre bitmeden mi çıktığını izlemek için ekrana gittiler ve süre bitimine 0,1 mili saniye kala Derrick White topu elinden çıkarmış ve Boston Celtics maçı 104-103 kazandı.
Boston'ın bu galibiyetiyle seride 7.maça çıkılacak yarın gece. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Maçın adamı bence Jaylen Brown, dün gece çok iyi bir performans gösterdi.
Maçı kazandıran adam Derrick White,  çok yoktu maçta ama bir sonraki maç için bileti aldıran adam oldu.

Hikayeleştirmişim biraz yazdıklarımı okuyunca Cheesy
hero member
May 27, 2023, 07:05:12 PM
Bu sezon Batı Konferansını domine eden Denver Nuggets finale çok rahat çıktı. En büyük rakipleri Memphis Grizzlies çeşitli sorunlarla boğuşup daha ilk turdan Lakers'a elenince Nuggets'ın işi çok daha kolay oldu. Önce ilk turda Timberwolves'u 5 maçta geçtiler, ardından Suns'ı 6 maçta elediler. Lakers karşısında hiç zorlanmadılar ve Konferans Finalinde onları rahatça süpürdüler. Şimdi 10 günlük bir dinlenme sürecinde rakiplerini bekliyorlar. Rakipleri onlardan en az 3 maç fazla oynamış ve ekstra yorulmuş olacak. Bu da tarihinde ilk kez finale çıkan Nuggets'ı avantajlı yapıyor.

Dinlenmeleri falan baya avantaj sağlıyorlar katılıyorum size.
Benim favorim kesinlikle Denver Nuggets ve bu kupayı alacaklarını düşünüyorum, bu fırsat bir kere geldi bu takıma ve geri çevirmeyeceklerdir, ayrıca Denver Nuggets'ın kadrosu bence hem Boston'dan hemde Miami Heat'den daha iyi, onlar için çok zor olmayacak bu iki takımı yenmek.

Gece 3:30'da Miami Heat vs Boston Celtics maçı var, maçı izleyeceğim, içimden geçen Boston'ın kazanacağı ve seriyi 7. maça götürecekleri.

İlk kez finale çıkmışken yenilmeyecekler gibi sanki ama yine de bilemiyorum. Gidişatları iyi görünüyor ama maç sonucu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyorum. Artı dinlenme konusu çok önemli ve avantaj sağlıyor. Bunu iyi değerlendirecekler. Favori söylemem gerekirse Denver derim ama yine temkinli yaklaşıyorum. Finallerde yanılma payı her zaman vardır diye aklımı kurcalıyor. Tamam dinlenme avantajı, finale ilk defa çıkmanın verdiği moral diyoruz ama diğer tarafta da bir finalist var. Ne olacağı hakkında yorum yapamıyorum ama maçın ilk periyotunda bir tahminim çıkar.
legendary
May 27, 2023, 05:39:09 PM
Bu sezon Batı Konferansını domine eden Denver Nuggets finale çok rahat çıktı. En büyük rakipleri Memphis Grizzlies çeşitli sorunlarla boğuşup daha ilk turdan Lakers'a elenince Nuggets'ın işi çok daha kolay oldu. Önce ilk turda Timberwolves'u 5 maçta geçtiler, ardından Suns'ı 6 maçta elediler. Lakers karşısında hiç zorlanmadılar ve Konferans Finalinde onları rahatça süpürdüler. Şimdi 10 günlük bir dinlenme sürecinde rakiplerini bekliyorlar. Rakipleri onlardan en az 3 maç fazla oynamış ve ekstra yorulmuş olacak. Bu da tarihinde ilk kez finale çıkan Nuggets'ı avantajlı yapıyor.

Dinlenmeleri falan baya avantaj sağlıyorlar katılıyorum size.
Benim favorim kesinlikle Denver Nuggets ve bu kupayı alacaklarını düşünüyorum, bu fırsat bir kere geldi bu takıma ve geri çevirmeyeceklerdir, ayrıca Denver Nuggets'ın kadrosu bence hem Boston'dan hemde Miami Heat'den daha iyi, onlar için çok zor olmayacak bu iki takımı yenmek.

Gece 3:30'da Miami Heat vs Boston Celtics maçı var, maçı izleyeceğim, içimden geçen Boston'ın kazanacağı ve seriyi 7. maça götürecekleri.
legendary
May 27, 2023, 12:32:57 PM
legendary
May 26, 2023, 08:21:04 PM
Dün gece Boston Celtics - Miami Heat maçı vardı, dün gece bana kalırsa Boston Celtics maçı domine etti ve rahat bir galibiyet alarak seriyi 3-2 yaptı.
Yarın gece 6. Maç var, benim tahminim Boston Celtics sanki bu maçı da kazanacak gibi duruyor, eğer kazanırlarsa büyük ihtimalle bu yakaladıkları seri ile finale çıkarlar.
Şuan için tek handikapları Bostonın, Miami Heat deplasmanına gidecek olması.
Yarın gece maçı izleyeceğim bakalım nasıl bir maç olacak.

Denver Nuggets'ın rakibi yarın mı belli olacak yoksa bir sonraki maça mı kalacak.

Şöylede şöyleyim, Denver Nuggets bu sene şampiyon, Bostonda gelse Miami'de gelse kupayı alırlar.

Bilmeyenler için Denver Nuggets ilk defa finale çıkıyor, bu fırsatı asla kaçırmazlar.
hero member
May 25, 2023, 05:25:47 PM
Ja Morant sosyal medya üzerinden saçma sapan şeyler paylaşmış. Annesini ve kızını sevdiğini yazdığı fotoğraflar, NBA forması üzerindeyken bye yazısı gibi fotoğrafları story atmış. Doğal olarak herkes de intihar edeceğini düşünmüş ve arkadaşları evine polisi yönlendirmiş.
Yapılan açıklamada sadece sosyal medya kullanımına bir süre ara vereceğini söylemiş ama bana pek mantıklı gelmedi. Yaptığı paylaşımlar bence korkunç, belki alkol etkisi gibi bir şey ile yapmıştır ama umarım intihar düşüncesi gerçek değildir.
Daha önce de silah çekmek gibi olayları olan birisi olduğu için insan pek güvenemiyor
Paylaşımlarını gördüm, bence de korkunç ve hiç sosyal medyaya ara verme mesajına benzemiyor. Annesine niye veda etsin öyle. Ama bu biraz kafayı yemeye başladı bence. İlgi çekmek için de bazen insanlar böyle şeyler yapabiliyor. Umarım hem psikolojisi düzel hem de basketbola yeterince önem vererek kendini tam geliştirir ve iyi performansını devam ettirir.

Bu gece Miami işi bitirebilir bence. 7 tane undrafted oyuncuyu aktif olarak oynatarak, bu kadar sorumluluk vererek finale çıkacaklar gibi duruyor. Çok ilginç bir playoff geçiriyorlar.
legendary
May 25, 2023, 07:37:17 AM
Ja Morant sosyal medya üzerinden saçma sapan şeyler paylaşmış. Annesini ve kızını sevdiğini yazdığı fotoğraflar, NBA forması üzerindeyken bye yazısı gibi fotoğrafları story atmış. Doğal olarak herkes de intihar edeceğini düşünmüş ve arkadaşları evine polisi yönlendirmiş.
Yapılan açıklamada sadece sosyal medya kullanımına bir süre ara vereceğini söylemiş ama bana pek mantıklı gelmedi. Yaptığı paylaşımlar bence korkunç, belki alkol etkisi gibi bir şey ile yapmıştır ama umarım intihar düşüncesi gerçek değildir.
Daha önce de silah çekmek gibi olayları olan birisi olduğu için insan pek güvenemiyor
hero member
May 22, 2023, 02:52:16 PM
Playoffların da yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Lakers seride 3-0 geri duruma düştü ve bildiğim kadarıyla 3-0'dan geri dönebilen bir takım yok. Zaten oyuncu performanslarına bakınca da LeBron ve arkadaşlarının şansının ne kadar az olduğunu görebiliyoruz. Limitleri zorlasa da artık yaşı gerçekten fazla ve bu seride her maç basit hatalar yaptığı pozisyonlar olduğunu gördük.
Murray beni şaşırtacak kadar iyi oynadı. Jokic'e gerek bile kalmadı diyebiliriz. Finalin adını muhtemelen sıradaki maç ile koyacağız, Miami ve Denver arasında güzel bir mücadele izleriz umarım Smiley
Jamal Murray gerçekten bazen süper oynuyor ve harika hareketler yapıyor. Denver sonunda çok iyi bir playoff geçirdi. Takım artık güzel bir şekilde oturduğu ve artık olgunluk dönemine geldiği için takır takır oynuyor. Jokic zaten Jokic. Batıda Lakers dışında şaşırtıcı performans göremedik sanki ama doğuda neredeyse herkes Miami'ye şaşırmıştır herhalde diye düşünüyorum. Boston'a 2-0 başlamak cidden takdir edilesi. Jimmy Butler çok akıllı oynuyor. Basit hareketler yapıyor gibi gözükse de çok etkili oynuyor ve sayıyı buluyor. Maç sonunu da iyi oynuyor. Bu maçı Boston alabilir çünkü seri 3-0 olmasın diye ölümüne asılacaklardır ama Miami şimdiki performansına göre konferans şampiyonluğunu alacak gibi gözüküyor. Miami maçlarını iple çektiğim bir playoff oldu şimdiye kadar.

Kral artık gerçekten yaşlandı ve sahada yetemiyor. Bugün sabaha karşı 4. maç oynanacak ama yine şansları yok gibi. LeBron'u izlemenin de sonuna geldik diyebiliriz. Şaşırmayı istiyorum ama maçlara baktığımda çok zor ihtimal. Son maçlarında Jamal Murray 37 sayıyla oynadı ve söylediğiniz gibi Nikola Jokic'e gerek kalmadı.

Miami son maçta 26 farkla kazandı Boston erken havlu attı. Yine beklentiler olmadı 3. maçı Miami büyük farkla kazandı. Seride maçların yakın geçmemesi finalde tahmin yapmayı zorlaştırıyor. O yüzden final için emin bir şekilde şu takım kazanacak diyemiyorum.
hero member
May 21, 2023, 05:56:54 PM
Playoffların da yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Lakers seride 3-0 geri duruma düştü ve bildiğim kadarıyla 3-0'dan geri dönebilen bir takım yok. Zaten oyuncu performanslarına bakınca da LeBron ve arkadaşlarının şansının ne kadar az olduğunu görebiliyoruz. Limitleri zorlasa da artık yaşı gerçekten fazla ve bu seride her maç basit hatalar yaptığı pozisyonlar olduğunu gördük.
Murray beni şaşırtacak kadar iyi oynadı. Jokic'e gerek bile kalmadı diyebiliriz. Finalin adını muhtemelen sıradaki maç ile koyacağız, Miami ve Denver arasında güzel bir mücadele izleriz umarım Smiley
Jamal Murray gerçekten bazen süper oynuyor ve harika hareketler yapıyor. Denver sonunda çok iyi bir playoff geçirdi. Takım artık güzel bir şekilde oturduğu ve artık olgunluk dönemine geldiği için takır takır oynuyor. Jokic zaten Jokic. Batıda Lakers dışında şaşırtıcı performans göremedik sanki ama doğuda neredeyse herkes Miami'ye şaşırmıştır herhalde diye düşünüyorum. Boston'a 2-0 başlamak cidden takdir edilesi. Jimmy Butler çok akıllı oynuyor. Basit hareketler yapıyor gibi gözükse de çok etkili oynuyor ve sayıyı buluyor. Maç sonunu da iyi oynuyor. Bu maçı Boston alabilir çünkü seri 3-0 olmasın diye ölümüne asılacaklardır ama Miami şimdiki performansına göre konferans şampiyonluğunu alacak gibi gözüküyor. Miami maçlarını iple çektiğim bir playoff oldu şimdiye kadar.
legendary
May 21, 2023, 06:40:07 AM
legendary
May 12, 2023, 09:28:04 PM
Denver Nuggets Batı Konferansı lideri olarak finallere çıkan ilk takım oldu. Onlardan bu performansı bekliyorduk. Nikola Jokić liderliğinde Jamal Murray, Aaron Gordon, Michael Porter Jr. ve Kentavious Caldwell-Pope ile çok iyi bir iskelet kadro oluşturmuşlardı, bunun meyvesini bu sezon topladılar. Bruce Brown'dan Christian Braun'a, Jeff Green'den Reggie Jackson'a kadar rotasyonun derinliği ile ciddi bir şampiyonluk adayı takım havasındalar.
İlk turda KAT'lı Twolves'u ikinci turda da Durant, Booker, CP3 ve Ayton'lı Suns'ı geçtiler. Suns konusunda beklentiler daha yüksekti ama Nuggets onlara hiç şans tanımadı. Konferans Finallerinde Lakers da gelse Warriors da gelse Nuggets'ın en geç altıncı maçta turu geçmesini ve finallere kalmasını bekliyorum. Nuggets - Celtics NBA Finali efsanevi olabilir.
hero member
May 12, 2023, 05:28:04 PM
Konferans yarı finalleri çok çekişmeli ve kaliteli basketbol ile geçiyor. Hepsinde en az 6 maçı gördük. Denver, Kevin Durant'lı Suns'ı 6 maçta geçti ve konferans finallerine yükselen ilk takım oldu. Durant gene erken elenmiş oldu. Philadelphia - Boston serisi de 3-3 ve harika bir seri oldu. Açıkçası ben Phily Boston'a karşı bu kadar iyi oynayamaz diye bekliyordum ama Harden bazı yerlerde şaşırtıcı şekilde ağırlığını koydu. Serinin 7. maçı pazartesi sabaha karşı olacak yanlış görmediysem, kesin izlemek lazım. Bunlar dışında bu sezon Russell Westbrook olayları vs. derken zar zor playoff yapan Lakers gene şaşırtıcı şekilde etkili oldu. 3-2 öndeler ve belki bu gece işi bitirecekler. Bu sezonki hikayesi en ilginç olan takım bence Lakers'tı. Konferans finaline çıkabilirlerse Denver karşısında ne yapacaklar çok merak ediyorum.
Pages:
Jump to: