Pages:
Author

Topic: 2023 NBA Sezonu - page 5. (Read 1400 times)

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 02, 2023, 09:01:11 AM
Alperen geçen gün süper bir performans gösterdi ve bunu Houston'ın kazandığı bir maçta yaptı. Bazen çok geri düştüklerinde ve maçı bıraktıklarında oynayıp güzel istatistik yapıyordu ama artık biraz daha fazla kazanmaya başladılar.

Alperen 26 Aralık'ta Chicago'ya karşı 32 dakika, 9/11 iki sayı, 1/1 üç sayı, 4/4 serbest atış, 25 sayı, 11 ribaund, 6 asist, 1 top çalma, 2 blok, 4 top kaybı, 3 faul, 24 (+/-) ile oynadı. https://youtu.be/iNTry9nT4tM

Ve gecenin en güzel 10 hareketlerine 4. sıradan asistiyle, 2. sıradan smaçıyla girdi. Bence bu da çok önemli bir şey. NBA Top 10 Plays of the Night https://youtu.be/vVsUZ714C0k

Ertesi gece 0 sayıda kaldı ki hiç olmuyordu, neyse bir kerelik olur. Adam temmuz 2002 doğumlu. Yaşına göre çok çok iyi gidiyor, umarım kendini geliştirmeye devam eder ve bir süperstarımız olur.

1 numara gerçekten hak ediyordu, bu arada Alperen hala bence tam kendini bulamadı, kendini bulduğunda NBA tarihinde en iyi olan Türk oyuncu olacak buna eminim, çok akıllı bir basketbolcu, özellikle asistleri mükemmel, yüzüyle fake atıyor, pasıyla asist yapıyor, takım arkadaşları  buna alışmış ki hemen pozisyon alıyorlar Alperen’e top geldiği zaman, üst düzey bir basketbolcu çıkardık bir kaç sene sonra bunu daha net göreceğiz,
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 02, 2023, 05:56:26 AM
Bu gece saat gece 4'te Denver vs Boston maçı var, vakti olanlar izleyebilirler, güzel maç olacaktır.

Dün gece Brooklyn yine kazandı son 16 maçta 15 galibiyetle devam ediyorlar, umarım sadece burada kalmaz bu başarıları ve play offlarda da görürüz kendilerini Smiley

Beklenen maçta Denver ilk periyottan maç sonuna kadar üstünlüğünü korudu. Nikola Jokic 30 sayıyla takımının en skorer oyuncusu oldu. Jokic’in ardında Bruce Brown 21, Porter Jr. 19 sayıyla takımına katkı sağladı. Boston’da jaylen Brown’un 30, Tatum’un 25 sayısı yeterli olmadı. 123.5 üst oynayanlar çıldırmıştır ama son dakikada doğru düzgün potaya gidilmedi. Konusunu da açmışken fair-play muhabbetine potaya gitmemelerini yıllardır saçma buluyorum. Geçen haftalardaki Zion’un 360’ı aklıma geldi. En iyi cevabı vermişti.
Ben de acayip saçma buluyorum. Bassın smacı ne olacak yani. Yenen takım hava atacaksa, gıcıklık yapacak trash talk yapacaksa her türlü yapar. Ayrıca The Last Dance'te görmüştük, maç sonu tokalaşmaları falan da önemliymiş, ben bunu da bilmiyordum. Avrupa'da da var ok ama yani bu kadar önemli bir şey mi? Denver - Boston maçının özetini izledim, güzel maç olmuş gerçekten. Konferans birincilerinin maçı adına yakışır bir maç olmuş. Jayson Tatum'ın bu sene şu anda sayı ortalaması 30.9'muş ve ligde 4. sırada. 1-2 sezondur bu patlamayı yapamamıştı, bu sene çok iyi. Süperstar gibi oynuyor sonunda diyebiliriz bence. Batıda işler daha belirgin ama doğuda playofflar fantastik olacak gibi duruyor. Boston çok iyi, Bucks Nets Cavs da fena değil, şansları var. Philly ve Miami de belli olmaz. Doğu playofflarını izlemek için sabırsızlanıyorum.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
January 02, 2023, 02:25:55 AM
Bu gece saat gece 4'te Denver vs Boston maçı var, vakti olanlar izleyebilirler, güzel maç olacaktır.

Dün gece Brooklyn yine kazandı son 16 maçta 15 galibiyetle devam ediyorlar, umarım sadece burada kalmaz bu başarıları ve play offlarda da görürüz kendilerini Smiley

Beklenen maçta Denver ilk periyottan maç sonuna kadar üstünlüğünü korudu. Nikola Jokic 30 sayıyla takımının en skorer oyuncusu oldu. Jokic’in ardında Bruce Brown 21, Porter Jr. 19 sayıyla takımına katkı sağladı. Boston’da jaylen Brown’un 30, Tatum’un 25 sayısı yeterli olmadı. 123.5 üst oynayanlar çıldırmıştır ama son dakikada doğru düzgün potaya gidilmedi. Konusunu da açmışken fair-play muhabbetine potaya gitmemelerini yıllardır saçma buluyorum. Geçen haftalardaki Zion’un 360’ı aklıma geldi. En iyi cevabı vermişti.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 01, 2023, 06:33:44 PM

Brooklyn de işler iyi gidiyor. Irving, Durent ikilisi alınan sonuçlarda önemli yer almaya devam ediyorlar. Şimdilik playoff için yeterli görünen bir Brooklyn var. Sıralamada Bucks'ı da geride bıraktılar.

Geçen gün oynanan Dallas - Spurs maçında Luka Doncic gene efsane bir maç oynadı. Maç içerisinde çok rahat hareket ediyor, sayı buluyor yaptıklarını yaparken çok rahat görünüyor. Yakın bir maçtı bir sayı farkla 126-125 Dallas bu maçı da kazandı.  Luka Doncic 51 sayı, 6 ribaund, 9 asistlik bir istatistik yakaladı.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
January 01, 2023, 05:06:22 PM

hero member
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 30, 2022, 01:48:21 PM
Lakers'da Davis'in eksikliği hissediliyor Lakers zaman zaman farkı kapatmaya çalışsada yeterli olmadı. Lakers son 6 maçta 1 galibiyet gibi kötü bir tablo sergiliyor umarım çabuk toparlanır.  Miami'de ise T. Hero, Bam Adebayo güzel sayılar alarak farkı açtılar ve rahat kazandılar. Adetokunbo tek başına takımı sırtladı diyebiliriz 45 sayı 22 ribaund ve 7 asistle maçı tamamladı bence güzel bir performans sergiledi fakat uzatmalarda Bulls farkı açarak kazandı tabi Demar Derozan 42 sayı kaydederek galibiyete büyük payı olduğunu düşünüyorum.

sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
December 29, 2022, 05:57:06 PM
Luka Doncic tarihi oyunuyla takımı Dallas Mavericks'e uzatmalarda galibiyeti getirdi. Doncic'in 60 sayı, 21 ribaunt, 10 asistle oynadığı maçta tarihi rekor kırdı, triple-double'la tarihe de geçti. Son çeyrekte potaya çarptırıp daha sonrasında iki sayılık basketi tamamlaması maçın kader anıydı böylelikle maç uzatmaya gitti uzatmalarda Dallas Mavericks-New York Knicks 126-121 yendi. Yaptığı inanılmaz performansla bütün herkesin büyük şaşırttı kimse bu kadarını beklemiyordu. Gerçekten tebrikler harika maçtı.

Son 20 yıldır Dallas Mavericks'in yaptığı geri dönüşü yapan bir takım Nba'de yok yani modern basketbol tarihinde bu yapılması imkansıza yakın bir geri dönüş.Burada Doncic'in bireysel performansının yanında Knicks takımının rehaveti de büyük pay oynadı.
hero member
December 29, 2022, 04:40:46 PM
Alperen geçen gün süper bir performans gösterdi ve bunu Houston'ın kazandığı bir maçta yaptı. Bazen çok geri düştüklerinde ve maçı bıraktıklarında oynayıp güzel istatistik yapıyordu ama artık biraz daha fazla kazanmaya başladılar.

Alperen 26 Aralık'ta Chicago'ya karşı 32 dakika, 9/11 iki sayı, 1/1 üç sayı, 4/4 serbest atış, 25 sayı, 11 ribaund, 6 asist, 1 top çalma, 2 blok, 4 top kaybı, 3 faul, 24 (+/-) ile oynadı. https://youtu.be/iNTry9nT4tM

Ve gecenin en güzel 10 hareketlerine 4. sıradan asistiyle, 2. sıradan smaçıyla girdi. Bence bu da çok önemli bir şey. NBA Top 10 Plays of the Night https://youtu.be/vVsUZ714C0k

Ertesi gece 0 sayıda kaldı ki hiç olmuyordu, neyse bir kerelik olur. Adam temmuz 2002 doğumlu. Yaşına göre çok çok iyi gidiyor, umarım kendini geliştirmeye devam eder ve bir süperstarımız olur.
hero member
December 28, 2022, 02:07:32 PM
Luka Doncic tarihi oyunuyla takımı Dallas Mavericks'e uzatmalarda galibiyeti getirdi. Doncic'in 60 sayı, 21 ribaunt, 10 asistle oynadığı maçta tarihi rekor kırdı, triple-double'la tarihe de geçti. Son çeyrekte potaya çarptırıp daha sonrasında iki sayılık basketi tamamlaması maçın kader anıydı böylelikle maç uzatmaya gitti uzatmalarda Dallas Mavericks-New York Knicks 126-121 yendi. Yaptığı inanılmaz performansla bütün herkesin büyük şaşırttı kimse bu kadarını beklemiyordu. Gerçekten tebrikler harika maçtı.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 26, 2022, 04:34:41 PM
Birbirinden güzel beş maçı da izlediğimiz süper bir gece oldu. Her maçın ayrı bir hikayesi vardı ve çeşitli rekorlar kırıldı. Christmas günleri normal sezonda NBA'in zirvesi oluyor. O kadar keyifli bir geceydi ki NBA basketboluna doyduk. Yine de bu geceki maçların birkaçına bakabiliriz. Smiley

Geceden akılda kalanları toparlayacak olursak, önce Doğunun ağır topları karşılaştı. 35'er sayı atan Embiid vs. Randle mücadelesinden galip ayrılan Embiid oldu. Harden da eski günlerinden bir kesit sundu. Ardından ilk yarıda Lakers'ı ve üçüncü çeyrekte Mavericks'i izledik. Bir çeyrekte 51 sayı atarak maçı çevirdiler ve rekor kırdılar. Dončić 32-9-9'luk bir performans gösterdi ve yardımcı rolde Christian Wood öne çıktı. Sonrasında Doğu finalinin tekrarını ilk kez izleme fırsatı bulduk. Beraber yine 70 sayı barajına ulaşan Tatum-Brown ikilisi Giannis'i evine postaladı ve zirvenin sahibi olduklarını kanıtladı. Batıda Curry'siz Warriors birçok teknik faulün çalındığı maçta Poole ile kazandı. Poole çift teknik faulden son çeyreğin başında oyun dışı kalınca Klay sahneye çıktı. Brooks ile aralarındaki beef yeniden alevlendi. Grizzlies basit hatalar ve yanlış şut seçimleri yapınca maçı kaybetmekten kurtulamadı. Morant 6, Brooks 5 top kaybı birçok şeyi açıklıyor. Son maç ise artık sabah saatlerinde biten ve pastanın çileği diyebileceğimiz uzatmaya giden Nuggets - Suns maçıydı. Jokić 41-15-15 ile oynadı ama Murray ve Gordon maçı bitiren hamleleri yapan isimlerdi. Aaron Gordon yine smaç resitali sundu. En sonda yaptığı smaçsa yılın en iyileri arasına şimdiden girdi. Süper bir geceydi, bir daha böylesi All-Star zamanı bile gelmeyebilir.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 26, 2022, 02:41:29 AM
Maç öncesi tahminlerinde Dallas’ın ilk periyodu önde bitirmesinin aksi düşünülmüyordu. Fakat ilk periyot değil ilk iki periyotu geride bitirdiler. Bu biraz tahminleri yanlış çıkarttı. Anthony Davis’in olmaması büyük sorun olarak karşımıza çıkıyor. James’in iyi performansı yeterli olmuyor. İşleri her geçen gün daha da zorlaşıyor. Maç öncesinde Dallas 27 maçın 14’ünü kazandı, Lakers ise 26 maçın 12’sini kazanmıştı. Özellikle Lakers’ın maçlarını LeBron’dan dolayı takip ediyorum. Bu sezon elinden geleni yapmasına rağmen kötü gidişatı gördükçe biraz üzülmüyor değilim.
legendary
December 24, 2022, 05:37:43 PM
Dün gece güzel iddaalar oynadım, kazandımda.
Brooklyn şuan gümbür gümbür geliyor, takım oturdu, herhangi bir sakatlık olmaz inşallah böyle devam ederler.
Şu NBA'de Kyrie Irving'den adam gibi bahsetmemeleri canımı sıkıyor cidden.

legendary
December 23, 2022, 04:46:26 PM
Dün gece Zion Williamson ve Ingram olmadan Pelicans'ı izledik ve onlar olmadan da ne kadar etkili bir takım olduklarını gördük. CJ McCollum sazı eline aldı ve 40 sayı ile sezonun en iyi performanslarından birini ortaya koydu. Pelicans maçı baştan sona domine etti ancak son çeyreğin ortalarında bir ara fark eridi, o sırada yine McCollum ortaya çıktı ve önemli sayılar attı.
Pelicans Batıda zirveye çıktıktan sonra dört maçlık mağlubiyet serisiyle yine geriye düşmüştü. Batıda inanılmaz bir mücadele var. 6 takımın 19 galibiyeti bulunuyor. Liderlik sırayla el değiştiriyor. Bu gece Christmas öncesi son maçlar oynanacak, 14 maç var. Neredeyse tüm takımlar oynuyor. S Sport bir, NBA TV iki maç verecek.
hero member
December 22, 2022, 03:37:04 PM
New York Knicks 132 - 94 Golden State Warriors, bu sabah en çok bu skora şaşırdım, Goldenda Curry eksik ama bu kadar da fark yenmez, son 5 deplanmasın maçından sadece 1 galibiyet alabildiler.
Bu gece de bir mağlubiyet geliyor Golden için.

Gecenin en çekişmeli maçı Cleveland Cavaliers vs Milwaukee Bucks olacaktır, ikiside iyi oynuyor, Cavaliers ev sahibi olduğu için bir tık daha önde ama Milwaukee bu gece bu maçı bırakmaz diye düşünüyorum.

Gecenin en ilginç maçlarından biriydi bence de Cavs Bucks maçı. Giannis 45 sayı attı ama yetmedi çünkü takımın kalanından sadece 2 kişi çift haneli skor yapabildi. Cavs de beklemediğim kadar iyi oynadı. NBA'in en güzel yanlarından biri bu bence. 82 maçlık bir maraton olunca çok ilginç sonuçlar görebiliyoruz. Ben sevmesem de kağıt üzerinde Bucks daha iyi ama Giannis'e rağmen kötü oynadılar. Cavs'de de Kevin Love ya da Cedi azıcık bir katkı verebiliyorsa genelde yeniyorlar. Donovan Mitchell da süper bir oyuncu bence. Adam çoğu zaman şiir gibi oynuyor. Jazz'da da çok iyiydi ama Cleveland'da bu kadar hızlı şekilde iyi olabileceğini beklemiyordum.

Gecenin en bomba olayı ise 1 devrede 91 sayı oldu herhalde. Ben Nets'i sevemiyorum ama adamlar bazen iyi bazen çok kötü oynuyor. Bakalım play off durumları ne olacak.
legendary
December 21, 2022, 06:40:20 PM
New York Knicks 132 - 94 Golden State Warriors, bu sabah en çok bu skora şaşırdım, Goldenda Curry eksik ama bu kadar da fark yenmez, son 5 deplanmasın maçından sadece 1 galibiyet alabildiler.

Son dönemi takip ediyorsanız bu maçı Golden State'in kaybetmesi de New York'un kazanması da sürpriz değildi. Bu sefer fark biraz fazla oldu ama New York maçı çok erken kopardığı için son çeyrekte Warriors yedekleri Knicks karşısında çok zayıf kaldığından fark açıldı. Curry varken de Warriors bu sezon pek parlak değildi, o yokken sadece Poole bir şeyler yapmaya çalışıyor bu da galibiyet almaya yetmiyor.
New York ise apayrı bir hikaye. Son 30 sezondaki en uzun 4. galibiyet serisini mi ne yaptılar. Takımda top çok iyi dağılıyor, bir yıldız takımı değiller. Herkes şut tehdidi oluşturuyor, herkes sayı atıyor. Bu maçta da öyle oldu. Neredeyse tüm rotasyon çift hanelere ulaştı. Knicks evinde üç maça daha çıkacak, üst sıraları daha da zorlayabilirler.
legendary
December 21, 2022, 04:44:46 PM

Gecenin en çekişmeli maçı Cleveland Cavaliers vs Milwaukee Bucks olacaktır, ikiside iyi oynuyor, Cavaliers ev sahibi olduğu için bir tık daha önde ama Milwaukee bu gece bu maçı bırakmaz diye düşünüyorum.

hero member
December 20, 2022, 02:17:09 PM
76ers rahat bir galibiyet almasını bekliyordum. Maç uzatmalara kadar gitti ancak kazanabildiler. 3. Ceyrek sonuna kadar önde götürdü 76sixers. 4. Çeyrekte üstünlüğü almayı başsrdı toronto raptors tam üstünlük denemez raptors arayı açmak istese de 76ers izin vermedi maç uzatmaya gitti. 4. çeyreğin sonunda 76sixers beş saniyesi vardı maçı bitirmek için güzelde bir zamandı. Uzatmalarda 76sixers olayı bitirdi, evlerinde kaybetmemiş oldular, zor bir galibiyet oldu.

Bucks - Pelican maçı asıl konuşulması gereken gecenin maçıydı. Giannnis bu maçta gene devleşti, 42 sayı 10 rebound. Son çeyrekte daha fazla iş yaptı. Pelicanda Zion beni hayal kırıklığına uğrattı çok geç açıldı yeterince katkı veremedi bu maçta. Joe Ingles Bucks tarafında sakatlıktan dönen isimdi bu maçta 15 dakika süre alsa da skora katkısı olmadı.
legendary
December 19, 2022, 04:09:24 PM
Anthony Davis gene maalesef sakatlandı. Benim Lakers'a da AD'ye de özel bir sevgim yok ama ligin durumu ve seyir zevki için şu adam sakatlanmasın istiyorum artık. Los Angeles Lakers sezona 2 galibiyet ve 10 mağlubiyetle başlamıştı. “her şey bitti” denilirken son dönemdeki performansıyla durumu 13 galibiyet ve 16 mağlubiyete getirdi, ama Houston'dan hallice durumları yani. Lakers‘ta işler yoluna girmek üzereyken Anthony Davis’in sakatlığı her şeyin içine etti.  Davis’in en az 1 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanmış. Ama dün gece de Wizards'a karşı güzel bir galibiyet aldıklarını görüyorum. Şimdi özeti de izleyeceğim, güzel maç olmuşa benziyor. Ben ne olursa olsun playofflarda Lakers'ı görmek istiyorum. Adamlar bir şekilde 40 senedir ligin tadını tuzunu arttırıyor. Umarım AD düzelir de en azından 8. olurlar.

Anthony Davis yokken Lakers'ın büyük takımlara karşı kazanması çok zor ama Wizards gibi alt sıra takımlara karşı kazanabilirler. LeBron çok iyi oynuyor, skor gerektiğinde bunu yapıyor. Üst üste 4 maçta 30 sayı üstüne çıktı. Westbrook ve Schröder daha stabil bir oyun ortaya koyabilseler Lakers için daha yüksek perdeden konuşabilirdik ama çok dengesizler. Bir maç iyi bir maç kötü oynayarak olmaz, zaten rotasyonları çok dar. Pivotta Thomas Bryant süre aldıkça kendini göstermeye başladı.

Şu anki durumda Lakers'ın play-in potasına girmesi bile zor ama takas dönemi bitmeden iyi bir ekleme yaparlarsa işler değişir. Bu geceki Phoenix maçında ne oynayacaklarını merak ediyorum. Normal şartlar altında Phoenix'in rahat kazanması gerekiyor.
hero member
December 19, 2022, 03:07:02 PM
Ve gene beklenen oldu:

Anthony Davis gene maalesef sakatlandı. Benim Lakers'a da AD'ye de özel bir sevgim yok ama ligin durumu ve seyir zevki için şu adam sakatlanmasın istiyorum artık. Los Angeles Lakers sezona 2 galibiyet ve 10 mağlubiyetle başlamıştı. “her şey bitti” denilirken son dönemdeki performansıyla durumu 13 galibiyet ve 16 mağlubiyete getirdi, ama Houston'dan hallice durumları yani. Lakers‘ta işler yoluna girmek üzereyken Anthony Davis’in sakatlığı her şeyin içine etti.  Davis’in en az 1 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanmış. Ama dün gece de Wizards'a karşı güzel bir galibiyet aldıklarını görüyorum. Şimdi özeti de izleyeceğim, güzel maç olmuşa benziyor. Ben ne olursa olsun playofflarda Lakers'ı görmek istiyorum. Adamlar bir şekilde 40 senedir ligin tadını tuzunu arttırıyor. Umarım AD düzelir de en azından 8. olurlar.

legendary
December 16, 2022, 06:58:35 PM
dünkü maçlardan sadece houston maçına biraz bakabildim, sanırım houston bu sezon ilk kez kendisinden çok daha iyi bir takıma maç boyunca direnebilerek kazandı, green resmen alev almış maçta, smith jr. savunmada çok iyiymiş, alperen de 8 sayı 8 ribaund ile 100 sayı barajının altında biten bir maç için iyi bir istatistik yakalamış. sene sonunda nerede olrular ligi nerede bitirirler bilmiyorum ama bu maçtaki dirençlerini devam ettirebilirseler konferans finalleri için küçük de olsa bir ışık yakabilirler...

Houston bu şekilde devam ederse 26 galibiyet civarı alıp sezonu son sırada bitirir. Tabi son maçlarda birçok takım dibe vurmaya çalışıyor, o sırada Spurs onlardan kötü sıra yapabilir. Bu sezonki draft çok iyi diye hatırlıyorum, eğer hatırladığım gibiyse son sıra mücadelesi ilginç olacaktır. Alperen iyi oynuyor, önümüzdeki sezonlarda adından söz ettirecektir.

Sezon başından beri Türk oyuncuları takip etmeye çalışıyorum ama Cedi arada bir süre alabiliyor ve Furkan maalesef çok çok az süre alabiliyor. Önceki senelerde ikisi de daha çok oynayabiliyordu. Ömer Faruk da sakatlandı ameliyat oldu, sezonu kapattı diye hatırlıyorum. Eurobasket'e gitmediği için ağlıyordur diye tahmin ediyorum. Bunlardan başka tabi ki gururumuz 20 yaşındaki Alperen iyi ki var. Houston hakkında çok konuşabilriz, özellikle koçları çok ilginç kararlar alan bir adam. Ama Alperen ne yaptı etti ve fena süre almıyor, ilk 5 başlıyor. Süperstar olabileceğini umsam da pek sanmıyorum ancak 20 yaşında bu kadar iyi oynayan ya da potansiyelini gösterebilen çok az oyuncu oldu. Çok çalışırsa, şutunu ve fiziğini geliştirebilirse çok iyi yerlere gidebilir. Uyanınca sabah yaptığım ilk işlerden biri Alperen'in maçı varsa onun özetini izlemek oluyor. Umarım daha en az 13-15 sene izleyebiliriz.

Philly maçları koptuktan sonra Furkan figüran olarak oyuna giriyor. Ömer Faruk Yurtseven'i çoktan unutmuştuk. Geçen ay ameliyat olduktan sonra uzun bir süre daha oynayamayacağı belliydi. Cedi ve Alperen iyi süre alıyor. Seneye bunların yanına muhtemelen Şehmus Hazer katılacaktır. Geçen yaz Cleveland onu denemişti.
Pages:
Jump to: