Pages:
Author

Topic: 2023 NBA Sezonu - page 3. (Read 1400 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
March 07, 2023, 05:57:02 PM
Dün iki kupon yaptım, Denver ve Portland için ikiside 1 sayı ile yattı güzel oranlar yakalamıştım Smiley

Sacremonta kazanmaya devam ediyor, 5 serilik galibiyetleri vardı Minnetosaya takıldılar, dün yine New Orleans karşısında kazandılar.
Bence sezonun en süpriz takımlarından, Play offlarda bir şey yapabilirler mi orasını kestiremiyorum bir iki tur belki geçebilirler gibi geliyor.

Cleveland içinde aynı şekilde düşünüyorum, dün gece Bostonı uzatlamarda yendiler, güzel oynuyorlar ama nereye kadar.  Huh
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
March 06, 2023, 04:07:04 PM
Ömer Faruk Yurtseven'in sakatlığı geçmiş ve tekrar takım kadrosunda olacakmış. Atlanta maçında kadroya girebilecekmiş. 2 maç Miami'nin G-League takımında oynamıştı. Takip ettiğim NBA sayfalarında performans özetini izledim, sakatlığı gerçekten güzel iyileşmiş ve performansı iyiydi. Ben Yurtseven'in oldukça iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Hücumda da savunmada da fena değil. Doğru bir takımda NBA'de kalıcı olabilir. Aynı şeyi örneğin Furkan için söyleyemiyorum maalesef, ki onun da iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ama kalıcı olması zor gözüküyor. O şu anda hiç oynamıyor.

Houston da diğer batı sonuncusu Spurs'ü iki maçtır yeniyor ve Alperen de biraz toparladı. Direkt alakası var mı bilmiyorum ama depremden beri iyi performans göstermiyordu. Koçu hatta baya süresini azaltmıştı. Bu iki maçta aktif ve istekli gözüktü. Umarım sezonun geri kalanında çok zaman bulabilir ve sonrasında ya koçtan ya da takımdan kurtulur.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
February 27, 2023, 06:06:35 AM
All-Star'ın düzelmesini istiyorlar önce ligi düzeltmeliler. Ligde kural diye bir şey yok, basketbol izlemiyoruz atletik vücutların ve saçma şutörlerin şut yüzdelerini izliyoruz. Ne bir set oyunu var ne de gerçekten savunma yapan takımlar.
All-Star'da 3 periyot eline alan şut atıyor ya da boş smaç basmaya gidiyor. 2000'li yıllarda canavar gibi top oynanırdı, bütün yıldızların toplandığı efsane kadrolar yeteneklerini gösterirdi. Smaç ve yetenek yarışmalarını saymıyorum bile, her sene daha da heyecanla kalkar izlerdik oyunları.

Ne zaman lokavt oldu, o zaman lig tamamen farklı bir boyut ile karşımıza çıkmaya başladı. Şu anda ticaretten başka bir şey izlemiyoruz, NBA dediğiniz şey artık sadece bir endüstri Smiley

Eskiler şu dönemi izlediklerinde biz ne izliyoruz acaba diyorlardır. Takımlarda en çok konuşulan ve sosyal medyanın peşinden gittiği şutörlere bu ilgi devam ederse söylediğiniz oyunları daha uzun bir süre izleyemeyiz. O belirttiğiniz canavar gibi oyunu izlemiş biri olarak şu an seyrettiğimiz şeyin onunla alakası olmadığını hemfikir olarak söyleyebilirim. Endüstri kısmını çok iyi yapıyorlar ona bir şey diyemiyorum çünkü ürünleri aşırı iyi ben o kısımla ilgileniyorum. Buradan da air fiyatlarına bir taş atmadan yorumu bitirmeyeyim.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
February 25, 2023, 05:29:03 PM
All-Star'ın düzelmesini istiyorlar önce ligi düzeltmeliler. Ligde kural diye bir şey yok, basketbol izlemiyoruz atletik vücutların ve saçma şutörlerin şut yüzdelerini izliyoruz. Ne bir set oyunu var ne de gerçekten savunma yapan takımlar.
All-Star'da 3 periyot eline alan şut atıyor ya da boş smaç basmaya gidiyor. 2000'li yıllarda canavar gibi top oynanırdı, bütün yıldızların toplandığı efsane kadrolar yeteneklerini gösterirdi. Smaç ve yetenek yarışmalarını saymıyorum bile, her sene daha da heyecanla kalkar izlerdik oyunları.

Ne zaman lokavt oldu, o zaman lig tamamen farklı bir boyut ile karşımıza çıkmaya başladı. Şu anda ticaretten başka bir şey izlemiyoruz, NBA dediğiniz şey artık sadece bir endüstri Smiley
hero member
February 25, 2023, 05:05:16 PM
İyisiyle kötüsüyle bir All-Star haftasonunu daha geride bıraktık. Smaç yarışması son yıllara oranla iyiydi. Ana öğün olan maç ise her geçen sene daha kötü hale gelmeye başladı. Gördüğüm kadarıyla yorumlar hep olumsuz yönde yapılmış. Savunmanın olmaması, oyunun sadece üç sayılık atışa dönmesi, son çeyrekte süre yerine önde olan takımın skoru +25 sayı baremi konması genelde eleştirilen yönler. Ben de bu eleştirilere katılıyorum. Eğlenceli bir haftasonu olması bekleniyor ama insan biraz savunma biraz rekabet görmek istiyor. Güzel smaçların yerini sırayla yapılan orta sahadan atışlar aldı.
All star'ın kötü olduğunun konuşulduğu çok haber görüyoruz. Steph Curry bile nasıl düzeltilebilir diye konuşmuş, NBA'in yapması gerekenler var ama asıl olay oyuncularda demiş. Oyuncuların daha disiplinli olması gerektiğini söylemiş. Bence bu kadar gündem olduktan sonra toparlamak için bir şeyler yapacaktır NBA.

All star demişken Socrates dergisi deprem için yardım kampanyası düzenlemiş ve Doncic de imzalı All Star formasını vermiş. Açıkçası ben şaşırdım, helal olsun elemana. Şu anda en son teklif 80k TL gözüküyor, yani 4200 dolar civarı. Amerika'yı ve dünyayı düşünürsek sudan ucuz gibi geldi bana. Yurtdışında bu kampanya duyulursa fiyatı çok artacaktır.

https://twitter.com/SocratesDergi/status/1629478081122500611
https://twitter.com/SocratesDergi/status/1629489886658019329
https://socratessahada.com/
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
February 20, 2023, 05:13:12 PM
İyisiyle kötüsüyle bir All-Star haftasonunu daha geride bıraktık. Smaç yarışması son yıllara oranla iyiydi. Ana öğün olan maç ise her geçen sene daha kötü hale gelmeye başladı. Gördüğüm kadarıyla yorumlar hep olumsuz yönde yapılmış. Savunmanın olmaması, oyunun sadece üç sayılık atışa dönmesi, son çeyrekte süre yerine önde olan takımın skoru +25 sayı baremi konması genelde eleştirilen yönler. Ben de bu eleştirilere katılıyorum. Eğlenceli bir haftasonu olması bekleniyor ama insan biraz savunma biraz rekabet görmek istiyor. Güzel smaçların yerini sırayla yapılan orta sahadan atışlar aldı.
hero member
February 19, 2023, 06:07:53 PM
McClung gerçekten iyiydi ama diğerleri de biraz fazla kötüydü. Ben her şeye negatif yazıyorum gibi oluyor ama uyanık kalmadığım ya da uyanmadığım için oldukça mutlu oldum. Valla ben bu smaç yarışmasına katılan bazı oyuncuları anlayamıyorum. Milyonlarca kişi sizi izliyor. En azından bi sert smaç basabilir misiniz ya. Sanki katılmalarına zorlamışlar gibi böyle isteksiz hareketler. McClung güzel bastı ama allahtan ve havada kalma olayı boyu kısa olduğu için fazla olduğundan smaçları çok güzel oldu. Bence nba yönetiminin artık şu smaç yarışması sorununu çözmesi gerekiyor. Yeterince güzel bir format bulamadılar.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 19, 2023, 04:47:36 AM
Bu hafta sonu All-Star var. Dün gece ilk iki sezonunu yaşayan gençlerin oynadığı maçlar vardı. Pau Gasol, Joakim Noah, Jason Terry ve Deron Williams'ın oluşturduğu dört takım oynadı ve 40 sayıya ilk ulaşan iki takım finale çıktı. Finalde 25 sayıya ulaşan takım turnuvayı kazandı. Pau Gasol'un takımı şampiyon olurken Jose Alvarado MVP seçildi. Maçlar fena değildi ama öyle akılda kalıcı çok özel hareketler olmadı.
Bugün daha eğlenceli yarışmalar var. Üç sayılık atış ve smaç yarışması gecenin en beklenen aktiviteleri. Yarın gece de asıl maç oynanacak. Uykusu olmayanlara duyurulur.

Dün Maçkolik'te basketbol skorlarına bakarken gördüm. Değişik bir yarışma olmuş. Herhalde bu sene ilk defa düzenlendi. Bazı efsanelerin artık sonu geldi yeni yetenekler ortaya çıkar.
LeBron James'in yaşı ilerledi. 2-3 yıl daha oynar ama sonrası zor
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
February 18, 2023, 11:43:48 PM
Son yıllarda izlediğimiz en keyifli smaç yarışmalarından biri oldu. Gordon katliamlarından sonra tatsız geçen yarışmaları sonunda unutturacak yeni bir yıldızımız var: Mac McClung!

Bildiğim kadarıyla G-League oyuncusuydu ve yeni kontrat imzalamıştı. Daha önce de kadrolarda yer bulmaya çalıştı ama oyun kalitesi yeterli değildi. Yine de muhteşem atletizmiyle şu anda karşımızda ve yıllar sonra gece uykudan kalkmaya değer bir şeyler izlememizi sağladı. Tekrar videoları olmasa neler yaptığını göremezdik bile.
Neyse gidip biraz smaç yarışması tekrarı izliyim bari Cheesy

White men can’t jump, huh?
legendary
February 18, 2023, 05:47:09 PM
Bu hafta sonu All-Star var. Dün gece ilk iki sezonunu yaşayan gençlerin oynadığı maçlar vardı. Pau Gasol, Joakim Noah, Jason Terry ve Deron Williams'ın oluşturduğu dört takım oynadı ve 40 sayıya ilk ulaşan iki takım finale çıktı. Finalde 25 sayıya ulaşan takım turnuvayı kazandı. Pau Gasol'un takımı şampiyon olurken Jose Alvarado MVP seçildi. Maçlar fena değildi ama öyle akılda kalıcı çok özel hareketler olmadı.
Bugün daha eğlenceli yarışmalar var. Üç sayılık atış ve smaç yarışması gecenin en beklenen aktiviteleri. Yarın gece de asıl maç oynanacak. Uykusu olmayanlara duyurulur.
hero member
February 15, 2023, 01:26:52 PM
Takaslarda en karlı çıkan takım Phoenix oldu, ondan sonra Dallas oldu, Bu sene şampiyon olma olasılığı en yüksek takım Durant'ın gitmesiyle Phoenix oldu.
Kyrie ve Doncic'i beraber izlemek güzel olur, bakalım  nerelere kadar gelebilecekler.

Westbrook dönemi bitti gibi bir şey benim için, gerçi Oklahomadayken tek adamdı onun ekmeğini yedi bolca.

Hocam kağıt üzerinde güçlü ama böyle trade'ler hemen sonuç vermez gibi geliyor bana. Durant süper bir oyuncu ama ne kadar çabuk uyum sağlayabilir bence muamma.

Haberlerde Gregg Popovich'in deprem bölgesine yardım hakkında açıklamalar yaptığı gördüm. Tamam helal olsun, duyarlı davranmış. Ama 'Bölgeyi biliyorum. 1 sene diyarbakır'da yaşadım, antep'e falan gittim' dediğini görünce bi an gözlerime inanamadım. Benim bildiğim 95 96'dan beri falan San Antonio'nun başında görüyorduk. Bir an diyarbakır ne alaka diye çok şaşırdım ama gençliğinde askermiş ve o yüzden yaşamış. Amerika'nın hava harp okulu mezunuymuş ve bir süre orduda çalışmış. Duyarlılığı için teşekkürler.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
February 13, 2023, 05:39:56 PM
Takaslarda en karlı çıkan takım Phoenix oldu, ondan sonra Dallas oldu, Bu sene şampiyon olma olasılığı en yüksek takım Durant'ın gitmesiyle Phoenix oldu.
Kyrie ve Doncic'i beraber izlemek güzel olur, bakalım  nerelere kadar gelebilecekler.

Westbrook dönemi bitti gibi bir şey benim için, gerçi Oklahomadayken tek adamdı onun ekmeğini yedi bolca.
legendary
February 13, 2023, 10:08:01 AM
Transfer dönemi sona ermeden büyük değişiklikler gördük. Kyrie Irving Dallas'a gitti. Durant Phoenix'e gitti ve Brooklyn Nets süpertakımı dağılmış oldu. Westbrook Utah'a takas oldu. Birçok başka takas daha gerçekleşti ama en önemlileri bunlar diyebiliriz.
Bu takaslardan sonra gözler Dallas ve Phoenix'e çevrildi. Batıda dengelerin ne kadar değiştiğini görmek için birkaç maç daha beklememiz gerekecek.
hero member
February 05, 2023, 03:09:43 PM
Birkaç gündür NBA Kyrie Irving'in takas istemesi ile çalkalanıyor. Brooklyn Nets, Kyrie’ye şampiyonluğa bağlı bir yeni sözleşme teklifi sunmuş ve Kyrie de bunu kendine bir hakaret olarak görmüş diye haberler var. 27 5 5 ortalamalarıyla oynuyormuş bu sezon, tamam güzel ama o kadar da değil bence. Nets de tam iyi gidiyordu, playofflarda biraz bir şeyler yapabilirlerdi. Bu olay Nets açısından pek iyi olmayacak gibi duruyor. Kyrie'nin kontratının son sezonu olduğu için de takasta çok iyi şeyler alamayacaklardır. Ben açıkçası böyle şeylere biraz gıcık oluyorum. Nba'in güzel yanlarından biri de franchise player olayı bence. Nowitzki, Kobe ve diğer birçok efsanenin takımıyla özdeşleşmesi bence güzel bir şey. Lebron da zaten zamanında "yeteneklerini south beach"e götürmüştü ve ne olaylar kopmuştu. Oyuncu mutlu değilse tabi ki hakkı ama Kyrie gibi elde tutulur başarısı az olan süperstarlar biraz daha takımlarına sadık olsalar daha iyi olabilir.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
January 26, 2023, 12:29:25 PM
Alperen son zamanlarda gerçekten performansını iyice arttırdı ve adından oldukça söz ettirmeye başladı.Yavaş yavaş İngilizcesini de geliştirmeye başlamış artık tercümanı olmadan da röportaj verebiliyor bu da A.B.D'ye uyum sağlamaya başladığının en büyük göstergelerinden bir tanesi.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
January 26, 2023, 12:25:21 PM
Alperen gerçekten çok bambaşka oynamaya başladı son 1 aydır. Olay aslında sadece TD yapmasıda değil, yani o tamam güzel başarı ama hem çok verimli şut atıyor, hem oyun artık onun üzerinden oynanıyor. Zaten olay burada devreye giriyor, bir takım isterse tanking yapıyor olsun, eğer bir oyuncu üzerinden oynanıyorsa o artık yıldız bir oyuncudur veya olma yolundadır. Hedo mesela bir iki sezon tam böyleydi, Howard ile oynardı ama Howard pivot olduğundan oyun onun üzerinden başlamazdı, Hedo başlatırdı ve her pozisyon illa bi topa değerdi. Alperen daha 20 yaşında ulaştı bu seviyeye, bu çocuk eğer sakatlık yaşamazsa en az 15 sezon daha NBA'de top oynayacak ve daha 20 yaşından bu seviyelere geldiyse, 10 sene sonra ki halini falan kafamda canlandıramıyorum.

Şuan geriye tek bir şey kaldı, bir sebepten bi anda kötü oynamaya başlamaması veya sakatlanmaması için dua edicez. Yani Cedi ve Furkanda kötü gibi gözükmüyordu ama bu kadarda iyi değillerdi, fakat onlarda hiçbir gelişim olmadı hatta kötüye gittiler ve durum ortada, Furkan büyük ihtimalle döner yakında zaten, Cedide belki 3-4 sezon daha ama sanmıyorum NBA'den emekli olacağını. Alperende benzer bir çakılma olmazsa, all-star garanti, ve hatta eğer gelişmeye devam ederse MVP imkansız değil, şuan bile 20+ sayı ve 10+ rebound yakalıyor, 5+ asisti garanti, gelişirse 30a yakın sayı ve 10+ rebound ile 8+ asists olursa ki çokta uzak değil, neden olmasın? Takımıda toparlarsa tabii.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 26, 2023, 08:56:26 AM
Houston ilk yarıyı 58-43 önde bitirmesine rağmen Washington’a 108-103 mağlup oldu. Günün güzel haberi yine Alperen Şengün’den geldi. Yine triple-double yaptı. Böyle bir maç geçirdi ama yine takımı kazanamadı bu biraz üzücü oldu.

İstatistikleri:
36 dakika
10/16 iki sayı
1/1 serbest atış
21 sayı
11 ribaund 6 off 5 def
10 asist
3 top çalma
2 blok
3 top kaybı
1 faul

Alperen biraz daha form grafiğini üst seviyelere taşırsa çok daha kalıcı ve etkili olacak, yaşı daha çok genç, verdiği asistler mesela akıllı hareketler, futbolda aklıyla oynayan Alex gibi oyuncuların basketbol versiyonunu anımsatıyor bana, tabi onun daha gidecek çok yolu var, asist denilince akla gelen jokic geliyor, belki Alperen onlardan birisi olabilir daha yolu uzun Smiley
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 26, 2023, 06:13:53 AM
Houston ilk yarıyı 58-43 önde bitirmesine rağmen Washington’a 108-103 mağlup oldu. Günün güzel haberi yine Alperen Şengün’den geldi. Yine triple-double yaptı. Böyle bir maç geçirdi ama yine takımı kazanamadı bu biraz üzücü oldu.

İstatistikleri:
36 dakika
10/16 iki sayı
1/1 serbest atış
21 sayı
11 ribaund 6 off 5 def
10 asist
3 top çalma
2 blok
3 top kaybı
1 faul
Alperen Şengün her maça yaymaya başladı bu etkin performansını. 76ers'tan üst üste 6. galibiyetini aldı kazanmaya devam ediyorlar. Brooklyn Nets gibi zor bir takımada karşı da kazandılar bu gece. Nets tarafında Irving, Curry yüksek skor katkıları sağlasalar da galibiyet için yeterli olmadı. Ben Simmons 30 dakika oyun da kalarak 5-5 assist rebound ve 12 sayı katkısı, kayıp edilen maçın büyük etkenlerinden biride Simmons'un bu maçta yetersiz kalmasaydı.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
January 26, 2023, 03:12:06 AM

İstatistikleri:
36 dakika
10/16 iki sayı
1/1 serbest atış
21 sayı
11 ribaund 6 off 5 def
10 asist
3 top çalma
2 blok
3 top kaybı
1 faul
hero member
January 25, 2023, 12:30:56 PM
All Star'da takımlar hava atışından hemen önce kaptanlar tarafından seçilecekmiş. Yani bizim çocuklukta mahalle maçlarında olan aldım verdim olayı. Resmi olmayan yerde gördüğüme göre Lebron ve Giannis seçim yapacak gözüküyor. Bence böyle olaylar all star'ı daha zevkli yapmıyor. Oyunu güzelleştirecek bir etken değil bu takım seçimi.

Şöyle herkesin kendi formalarıyla bi beyaz bi koyu renkli takımlarla olan, t-mac'in kendine alley-oop yaptığı maçlardaki havayı anca o zamanki düzeni getirerek yakalayabilirler bence. Düz doğu-batı ve sadece oylara göre belirlenen takımlar yeter. Smaç yarışmasına büyük isimlerin katılmasını sağlasınlar asıl.
Pages:
Jump to: