Pages:
Author

Topic: 2023 NBA Sezonu - page 4. (Read 1400 times)

legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
January 20, 2023, 11:12:04 AM
Geçen seneki finallerin bu sezonki ikinci tekrarında Boston kazandı ve normal sezonda durum 1-1'e geldi. Son çeyrekte özellikle Tatum anlamsız top kayıpları yaptı ve maç uzadı ancak uzatmada bunu telafi etti. İki takım da maç boyunca bunlar nasıl final oynamış denecek basit hatalar yaptı. Jaylen Brown'ın geri dönmesi Boston için olumlu oldu. Tatum 7 top kaybına rağmen 34-19-6 ile iyi bir maç çıkardı. Zirvedeki Boston'ın galibiyet serisi sekiz maça çıktı. Golden State ise yeniden %50'nin altına düştü.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 15, 2023, 05:34:28 PM
Şu anda ekşisözlükte denk geldiğim link ile houston - clippers maçını izliyorum. (https://eksisozluk.com/entry/147707267) Houston şaşırtıcı şekilde iyi oynuyor ama Clippers'ın da kötü olduğunu biliyoruz. Kenyon Martin Jr. hayvan gibi iyi oynuyor. Babasını da çok severdim, oğlu da deli gibi pota düşmanıymış gibi smaç basıyor. Ben bir şeyi itiraf etmek istiyorum. Alperen'in maçları özetten izleyince sanki çok faul yapıyor gibi gözüküyordu. Gene faul yapıyor ama çok zaman da bırakıp sayı olmasına izin veriyor. Houston defansının genel sorunuymuş bence, bu maçtan onu anladım.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
January 14, 2023, 07:26:48 PM
Miami Heat vs Milwaukee Bucks maçını az izleyebildim, güzel bir maçtı, Miami güzel oynadı ve galibiyeti aldı. Milwaukee de Giannis Antetokounmpo oynamadı, kaybetmelerinde eksikliğinin etkisi büyük oldu.
hero member
January 14, 2023, 06:22:53 PM
NBA’de normal sezon mücadelesinde San Antonio Spurs, kendi evinde Golden State Warriors konuk etti. Golden State Warriors 144-113'lük skorla sahadan galip ayrıldı. Alamadome’da oynanan maçı 68323 seyirci izledi ve NBA’de normal sezonda bir maçtaki en yüksek izleyici rekoru kırıldı.

Böyle bir seyirci sayısına ulaşabilmek harika bir şey. Ortam, atmosfer her şeyiyle orada olanlar güzel bir gece yaşamış.

Görüntüleri izlemek isteyenler için Manu Ginobili'nin tweeti;

https://twitter.com/manuginobili/status/1614063131726155778?cxt=HHwWhMC8ubv3puYsAAAA

Bir de San Antonio Spurs twitter hesabından paylaşılan videoyu ekliyorum.

https://twitter.com/spurs/status/1614093726850363394
Bu amerikalılar gerçekten ayrı bir dünyadalar. Bu maçın özel bir anlamı var mıydı? Şehir ya da takım için belirli bir gün falan? San Antonio batıda sondan ikinci sırada, Houston'ın çok az üstünde. Bizde olsa kimse maçlarına gitmez ama işte nba ayrı bir dünya. Bu organizasyon işlerini çok ayrı bir boyutta yapıyorlar. Bizde olsa dedim bizle karşılaştırdım ama spora ve taraftarlığa bakış açısı tabi ki bizimkinden çok çok farklı. Herhangi bir nba maçına gidilmesi başlı başına çok güzel bir etkinlik.

Bu arada Philedelphia 76ers Furkan Korkmaz'ı takaslamak istiyormuş. Lüks vergisini aşmış durumda oldukları için Furkan Korkmaz ve Jaden Springer’ı gözden çıkardı demişler. Furkan bu sezon 5 milyon dolar, gelecek sezon da 5.4 m dolarlık kontrata sahipmiş. Geçtiğimiz senelerde daha çok süre bulabiliyordu, bazı maçlarda da güzel katkı vermişti ama bu sezon hiç tutmadığı ortada. Kendi için de güzel bir takıma gidebilirse çok iyi olur. Avrupa'ya dönmeden nba'de tutunmasını ben çok isterim. Bence aslında iyi bir oyuncu.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
January 14, 2023, 06:42:51 AM
NBA’de normal sezon mücadelesinde San Antonio Spurs, kendi evinde Golden State Warriors konuk etti. Golden State Warriors 144-113'lük skorla sahadan galip ayrıldı. Alamadome’da oynanan maçı 68323 seyirci izledi ve NBA’de normal sezonda bir maçtaki en yüksek izleyici rekoru kırıldı.

Böyle bir seyirci sayısına ulaşabilmek harika bir şey. Ortam, atmosfer her şeyiyle orada olanlar güzel bir gece yaşamış.

Görüntüleri izlemek isteyenler için Manu Ginobili'nin tweeti;

https://twitter.com/manuginobili/status/1614063131726155778?cxt=HHwWhMC8ubv3puYsAAAA

Bir de San Antonio Spurs twitter hesabından paylaşılan videoyu ekliyorum.

https://twitter.com/spurs/status/1614093726850363394
legendary
January 12, 2023, 04:22:42 PM
10-10-10 ile ucundan da olsa triple double yaparak tarihe geçti Alperen Şengün. Sayı ve rebound konusunda sorunu yoktu, hep double double yapıyordu ama bu sefer asist sayısını 10'a çıkartarak rekoru kırmış oldu. 20 yaş 170 günlükken gösterdiği performansla NBA tarihinde triple double yapan en genç pivot oldu.  Daha önce rekor Karl Anthony Towns'a aitti.
Ayrıca Houston Rockets'ta Hakeem Olajuwon'dan sonra triple double yapan ilk pivot oldu. Şöyle bir düşününce benim aklıma Houston'da başka dikkat çekici bir pivot gelmedi. Texas'ın ekmeğini yemeye devam. Smiley
hero member
January 12, 2023, 01:27:25 PM
Youtube'dan her maç performansını kaçırmadan izliyorum. Eksiklerini kapatabilirse 25 yaş gibi gerçekten çok önemli bir oyuncu olabilir ama çok çok çalışması lazım. Jordan ya da Kobe düzeyinde çalışması lazım. Çalışırsa süperstar olur demiyorum, the last dance'de hepimiz izledik, bu adamlar manyak düzeyde antrenman yapıyor da potansiyelleriyle birleşince goat düzeyinde oluyorlar. Bizimkinin de ölümüne çalışıp yıldız olması, zamanı gelince takımını taşımasını umuyoruz. Yazın gerçekten Türkiye tatili falan yapacağına Amerika'da kalsa hem çalışma hem tatil yapsa keşke (Bu arada geçen yaz İstanbul'da ağır antrenman yaptığını instagramda görmüştüm). Fiziksel olarak maçların ikinci yarısında bariz düşüyor. Zıplaması bile değişiyor bence. Şöyle shredded denen kaslı ve yağsız, fizik olarak şimdikinin üstünde olsa ve uzun mesafe şutunu geliştirse zamanı gelince büyük yıldız olabilir. Bundan 5 sene sonra 7 sene sonra falan kimler kimler emekli olacak. Post up'ı gerçekten gün geçtikçe gelişiyor. Bu konuda çalışmalarının meyvesini aldığını görebiliyoruz. Çalışkan olduğu ortada. Eksik yanlarını geliştirebilir, mental olarak bozulmaz ve sakatlık yaşamazsa gerçekten büyük yıldız potansiyeli var bence. Bu arada eskiden koça suç buluyordum ama zaman geçtikçe ona da hak veriyorum. Ama zaten her maç yeniliyorlar, bari oynasın da pişsin. Ayrıca Alperen faul yapacağına keşke bıraksa, zaten her maç fark yiyolar. Herkes Alperen'in itirazlarını bariz fark ediyor, gerek yok öyle dikkat çekmesine.
legendary
January 12, 2023, 08:54:42 AM
Valla Helal olsun, şuan NBA'in bence en iyi türk oyuncusu, Houstonda olması onun için biçilmiş bir kaftan, Houston değil başka bir takımda olmuş olsa bu kadar süre alamaz.

NBA tarihinde triple-double yapan en genç pivot
Houston Rockets tarihinde triple-double yapan en genç oyuncu.

Gurur.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
January 12, 2023, 02:47:08 AM
Alperen Şengün’den rekor geldi. NBA tarihinde triple-double yapan en genç pivot oldu.
İstatistikleri:
29 Dakika
10 Sayı
10 Ribaund
10 Asist
1 Top Çalma
5/9 FG
Sacramento karşısında ilk yarı 67-62’lik skorla, maç sonu 135-115 skorla yenilmelerine rağmen NBA tarihine geçmeyi başaran oyuncumuzu kutluyorum. Rekor galibiyetle gelseydi daha da güzel olurdu ama yapacak bir şey yok.
legendary
January 10, 2023, 06:39:54 PM
Doğu Konferansında Brooklyn Nets için kötü haber geldi. Kevin Durant son maçta yaşadığı sakatlıktan dolayı iki hafta kaçıracak. Bu süreçte birkaç maç kaybedebilirler. Kyrie Irving'in artan performansı ve Ben Simmons'ın geri dönmesiyle bu periyodu belki de daha az yara alarak kapatacaklar ama Durant olmadan zorlanacakları bir gerçek.
Benzer durum Lakers için geçerli. Hem Anthony Davis hem LeBron James olmayınca Lakers çok zorlanıyor. Gece Denver Nuggets onları çok rahat yendi. Gerçi Lakers'ın bu sezon çok fazla iddiası yok ama Batı yakasında takımlar o kadar dengeli ki play-off yapma ihtimali çok daha yüksek. 5. Kings ile 13. Thunder arasında sadece 3 galibiyet fark bulunuyor.

edit: imla
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 10, 2023, 02:45:12 PM
New Orleans Pelicans bu gece aldığı mağlubiyetlerden sonra bir zafer aldı. Misafir olduğu Capital One Arena'da 20 sayı farkla zafer kazandılar. Zion Williamson hamstring sakatlanması nedeniyle üç hafta sahalardan uzak kaldığı için Pelicans maçlarda özellikle büyük rakiplere karşı üstünlük kurmakta fazlasıyla zorluk çekiyorlar. Hamstring sakatlanması 3 hafta sürecekse önemli değildir hafif derece de yırtılmadır diye tahmin ediyorum, bu sakatlanma onun geri döndüğünde oyununda ufak bir düşüş görebiliriz, fazla etki yaratmaz.
legendary
January 08, 2023, 04:38:23 PM
Bu gecenin maçı açık ara Miami Heat vs Brooklyn Nets olacaktır, Brooklyn seriye devam etmek isteyecek, Miami dur diyebilir, iki tarafında sağlam kadroları var, bu maçı izleyebiliyorsanız izleyin derim gece.
Şuan için Brooklyn'de eksik yok, Miami için bazı kişiler belli değil.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
January 07, 2023, 03:33:00 PM
Bu sene NBA gerçekten çok iyi gidiyor. Gerçekten her gece maç izler hale geldim, son 3-4 yıldır NBA'i açıp bakasım gelmiyordu ama bu sene işler değişti. Allstar'dan ayrı gece kalkıp maça bakıyor olmak bence büyük bir zevk, izlediğimize değen oyunlar görüyoruz.
Brooklyn Nets çok iyi oynamasa da yine maçı kazanmayı başardı. 2 periyot boyunca kanser ettiler ve hep geriden geldiler, 3'te ise Durant direksiyonu ele aldı ve iyi bir çeyrek geçirdiler. Bu gece de Dallas ve Pelicans arasında bir maç var, eminim o da sonuna kadar çekişmeli olacak. Yine kalkıp izleyeceğim sanırım Smiley
legendary
January 06, 2023, 01:15:32 PM
Hocam çocuk temmuz 2002 doğumlu. Yaşına göre potansiyelinin ve oyun olgunluğunun yüksek olduğuna siz de katılırsınız diye düşünüyorum. 20 yaşında Doncic dışında bu kadar potansiyelli oyuncu çok azdı. 20 yaşındaki Giannis ya da Jokic'ten daha iyi durumda Alperen. İkinci sezonunda, 20 yaşında 14 sayı ortalama fena değil. Faul problemi, şut ve boy dezavantajı konularında sorunlarının üstüne gider ve kendini geliştirebilirse çok iyi bir oyuncu olabilir. All star belki biraz hayal olabilir ama belli de olmaz. Ve önemli olan bence Alperen'in kendini geliştirebilecek biri gibi gözükmesi. Mal sporcu tipinde değil. Biraz da Z kuşağı olmasının etkisiyle belki ben akıllı bir insan vibe'ı alıyorum. Ayrıca amerikalı sevgili de yapmış, ingilizcesini çok ilerletmiş. Helal olsun koçuma.

Bu arada NBA tüm lig olarak fantastik bir sezon geçiriyor bence. Sayı ortalamaları muhteşem. Şut yüzdeleri manyak. Üçlük yüzdeleri 20-30 sene önce hayal edilemeyecek noktalara geldi. Her gün mutlaka manyak bir maç oluyor. NBA'in olayı bu tamam ama gerçekten bu sezon sanki bir farklı bence. Pandeminin hayata etkileri geçtiği için midir nedir herkes ayrı bir coştu sanki.

Houston gibi ligin en zayıf takımında oynadığı için iyi süreler alıyor, bu yüzden yüksek istatistikler yapması doğal. Dün gece oynadıkları Utah maçını izledim. 20-14'lük iyi bir performans gösterdi. Gelişime açık bir oyuncu ve iyi yerlere geleceğini hep söylüyorum ama bahsettiğim en üst düzey Türk oyuncular arasına gelmesi kolay olmayacak. En büyük şansı Houston'da oynuyor olması, başka yerde olsa bu kadar fırsat bulamazdı. Fiziksel olarak biraz daha gelişmesi lazım.
Bu arada maçta 49 sayı atıp kariyer rekoru kıran Markkanen efsane oynadı. O da Finlandiya'dan çıkan en büyük basketbol yıldızı. Smiley
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
January 05, 2023, 04:43:26 PM
1 numara gerçekten hak ediyordu, bu arada Alperen hala bence tam kendini bulamadı, kendini bulduğunda NBA tarihinde en iyi olan Türk oyuncu olacak buna eminim, çok akıllı bir basketbolcu, özellikle asistleri mükemmel, yüzüyle fake atıyor, pasıyla asist yapıyor, takım arkadaşları  buna alışmış ki hemen pozisyon alıyorlar Alperen’e top geldiği zaman, üst düzey bir basketbolcu çıkardık bir kaç sene sonra bunu daha net göreceğiz,

Yakın zamanda Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun başarılarını geçebilecek bir Türk oyuncu ortaya çıkacağını sanmıyorum. Alperen bir alt klasmanda iyiler arasında sayılabilir. Yani Mirsad Türkcan ve Cedi Osman seviyesi diyebiliriz.
Hocam çocuk temmuz 2002 doğumlu. Yaşına göre potansiyelinin ve oyun olgunluğunun yüksek olduğuna siz de katılırsınız diye düşünüyorum. 20 yaşında Doncic dışında bu kadar potansiyelli oyuncu çok azdı. 20 yaşındaki Giannis ya da Jokic'ten daha iyi durumda Alperen. İkinci sezonunda, 20 yaşında 14 sayı ortalama fena değil. Faul problemi, şut ve boy dezavantajı konularında sorunlarının üstüne gider ve kendini geliştirebilirse çok iyi bir oyuncu olabilir. All star belki biraz hayal olabilir ama belli de olmaz. Ve önemli olan bence Alperen'in kendini geliştirebilecek biri gibi gözükmesi. Mal sporcu tipinde değil. Biraz da Z kuşağı olmasının etkisiyle belki ben akıllı bir insan vibe'ı alıyorum. Ayrıca amerikalı sevgili de yapmış, ingilizcesini çok ilerletmiş. Helal olsun koçuma.

Bu arada NBA tüm lig olarak fantastik bir sezon geçiriyor bence. Sayı ortalamaları muhteşem. Şut yüzdeleri manyak. Üçlük yüzdeleri 20-30 sene önce hayal edilemeyecek noktalara geldi. Her gün mutlaka manyak bir maç oluyor. NBA'in olayı bu tamam ama gerçekten bu sezon sanki bir farklı bence. Pandeminin hayata etkileri geçtiği için midir nedir herkes ayrı bir coştu sanki.

Alperen'i ben de çok beğeniyorum ama Doncic konusunda söylediklerinize katılmıyorum draftta kaçıncı sıradan seçildiğine vs bakacak olursanız söylediklerime belki hak verirsiniz.Uzun olarak çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum ama hiçbir zaman All star seviyesinde olmayacaktır umarım ben yanılırım ayrıca siz de benimle bu konuda aynı fikirdesiniz ama bu yaşta Giannis ve Doncic'in o yaştaki performansından iyi bulmuşsunuz biraz çelişki yok mu  Huh
hero member
January 05, 2023, 04:03:30 PM
1 numara gerçekten hak ediyordu, bu arada Alperen hala bence tam kendini bulamadı, kendini bulduğunda NBA tarihinde en iyi olan Türk oyuncu olacak buna eminim, çok akıllı bir basketbolcu, özellikle asistleri mükemmel, yüzüyle fake atıyor, pasıyla asist yapıyor, takım arkadaşları  buna alışmış ki hemen pozisyon alıyorlar Alperen’e top geldiği zaman, üst düzey bir basketbolcu çıkardık bir kaç sene sonra bunu daha net göreceğiz,

Yakın zamanda Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun başarılarını geçebilecek bir Türk oyuncu ortaya çıkacağını sanmıyorum. Alperen bir alt klasmanda iyiler arasında sayılabilir. Yani Mirsad Türkcan ve Cedi Osman seviyesi diyebiliriz.

legendary
January 04, 2023, 07:06:12 AM

Bu gece Milwaukee vs Washington maçı var, iki maç daha da var da benim takip ettiğim maç bu, geçen maçı Washington kazanmıştı, Milwaukee tm kadro değildi sahada ama bu gece geçen gecenin intikamını alacaklardır diye düşünüyorum.

Dün gece oynanan Milwaukee vs Washington maçında Milwaukee rövanşı aldı, çoğu kişi de bunu bekliyordu, eksiksiz Milwaukee iyi oynuyor.
Bu gece maç şöleni var, tam 12 maç, izleyebilirsem Chicago vs Brooklyn maçını izlerim.
legendary
January 03, 2023, 06:44:12 PM
PSG yıldızları Hakimi ve Mbappe'nin de izlediği maçta Kyrie efsane oynadı ve All-Star maçıymış gibi hareketler yaptı ama geceye damga vuran asıl isim Cleveland'da 145 sayının 71'ini atan Donovan Mitchell oldu. Smiley Yanında 8 rebound ve 11 asistle neredeyse triple double performansı gösterdi. Öyle büyük bir performans ki bu karşı tarafta 44 atan DeMar DeRozan'ın gece boyu adı bile geçmedi. Yalnız skordan da anlaşılacağı gibi iki takım da savunma yönünden ne kadar zayıf olduğunu gösterdi.
S Sport'un verdiği maçta Sixers ile Pelicans'ı izledik. Embiid ve Harden harika oynadı. Pelicans'ta Zion Williamson sakatlandığı için erken oyundan ayrıldı. Hamstring sakatlıkları şakaya gelmez, belki birkaç maç kaçırabilir. Zion yokken skor yükü sadece C.J. McCollum'a kalıyor. O da hem oyun kurma hem skor taşıma işini tek başına yapamıyor. Ingram dönene kadar Zion da olmazsa Pelicans maç kaybedebilir.
legendary
January 03, 2023, 06:31:00 PM
Dün gece Brooklyn yine çoşturdu, Kyrie yine çık bir basketbol oynadı, çok güzel smaçları ve hareketleri vardı, NBA'de en çok keyif aldığım oyuncu kesinlikle Kyrie.

Bu gece Milwaukee vs Washington maçı var, iki maç daha da var da benim takip ettiğim maç bu, geçen maçı Washington kazanmıştı, Milwaukee tm kadro değildi sahada ama bu gece geçen gecenin intikamını alacaklardır diye düşünüyorum.
legendary
January 02, 2023, 05:59:14 PM

Beklenen maçta Denver ilk periyottan maç sonuna kadar üstünlüğünü korudu. Nikola Jokic 30 sayıyla takımının en skorer oyuncusu oldu. Jokic’in ardında Bruce Brown 21, Porter Jr. 19 sayıyla takımına katkı sağladı. Boston’da jaylen Brown’un 30, Tatum’un 25 sayısı yeterli olmadı. 123.5 üst oynayanlar çıldırmıştır ama son dakikada doğru düzgün potaya gidilmedi. Konusunu da açmışken fair-play muhabbetine potaya gitmemelerini yıllardır saçma buluyorum. Geçen haftalardaki Zion’un 360’ı aklıma geldi. En iyi cevabı vermişti.

Şu takımdan Jokic'i çıkarınca çok sıradan bir takım haline dönüşüyor ama o varken gerçekten çok iyiler. Murray yokken de iyi oynadılar. İşin ilginci Boston bu maçta çok çabuk pes etti. Olası bir NBA finalinin provasıydı bu maç. Tabi play-off zamanı herkes daha farklı oynayacak ancak bu sezon Denver'ın ne kadar güçlü bir aday olduğunu görmüş olduk. Bu arada maçta pota yamulduğu için son periyotta uzun süre oyun durdu. Tabi bunun sonuca etki ettiğini düşünmüyorum. Denver baştan sona önde oynadı.
Pages:
Jump to: