Pages:
Author

Topic: 20k dan bitcoinleri satsaydık yine pişman olurduk - page 5. (Read 1901 times)

hero member
Activity: 1666
Merit: 529
20k dan hepsini satmadan bir kısmı ile realize olunabilirdi bana göre yada sattıkdan sonra tekrardan alttan girilebilme durumu da vardı şu an için ama Hodl olmakda ayrı bir durum.
full member
Activity: 224
Merit: 100
Bu piyasa çok hareketli bir piyasa hangi coin ne zaman ne kadar değerlenecek bilen yok. O yüzden aynı coin üzerinden al sat yapmak yerine borsalar üzerinden coinlere yatırım yapmak ve ufak ufak kazanmak en mantıklısı. Bir coinin kendisini katlamasını beklemek yerine"etherdelta" gibi borsalar üzerinden farklı coinlere yatırım yapmak daha mantıklı. Doyumsuz olmak her zaman kaybettirir.
member
Activity: 196
Merit: 10
1 yıl sonra 20k dan satıp bırakan pişman olacak. Ancak arkadaşlar strese dayanamıyor. Beklemeyi bir bilsek dünyalar bizim olacak.  Sabır en büyük erdem ve her zaman kazandırır.
full member
Activity: 742
Merit: 112
piyasayı devamlı takip etmiyorsan alsat çok tehlikeli gibi bir anda altüst olabiliyor piyasa. o yüzden doğru coinde hodl biraz daha güvenli geliyor bana

BTW 0.90'a geldi satmadım. satamadım cüzdanda bakım vardı. hemen düşürdüler fiyatı. ama pişman değilim 1 dolar üzerine kendisini atacak ve sabırlı biriyimdir.

Bitcoinde 20 bin dolara geldiğinde 6k ya düşeceğini bilemezdiniz. Oradan satsanız düşerken daha fazlasını alırım diye düşünebilirsiniz ve bu doğrudur.

ama şu açıdan bakılması gerekli. atıyorum 10 bin desteği var siz 10500 dolardan aldınız. sizin zararı kabul etme kar al seviyeniz neresi? 9 bin dolara geldiğinde zararı kabul ediyorum daha aşağıdan daha fazla btc satın alırım mı diyorsunuz? yoksa o seviyeyi kırdı düşerken sizin zararı kabul etme fiyatınız yok mu? ikincisini yapıyorsanız büyük zararları zaten baştan kabul etmişsiniz demektir.

güçlü destekleri takip eder, oraya btcnin gelmesini bekler ve almazsınız. beklersiniz ve o desteğe gelince ne yapıyor diye izlersiniz. İçinize sinerse alırsınız ve her zaman Kar al-Zararı durdur fiyatınızı belirlersiniz.

Bu sene biraz acemiliğime geldi 0.05 btc aldığımda 1000 dolar üzerine yükselince satttım. BCH aldım 900 küsür dolardan çok küçük kar ile sattım ve inanılmaz silkeleme yapıyorlar. Balinalar yatırımcı psikolojisine oldukça hakimler. Sonuçta bekleyen kazandı mı hem de kaç kat.

Altın kurallardan bir tanesi düşüş varken paradaysanız satın almayın, suların biraz durulmasını bekleyin. 6000 dolardan destek bulduk bunun altına sarkarsa örneğin 5 binin de altına sarkarsa gideceği yer 3 bin dolardır. 6 dan alıp 3'e kadar beklerseniz %50 zarardasınız demektir. bu riskler geçmişte de vardı.

1150 den 150 dolara düştüğü grafiğe bakın. geçmişte kaç defa aynı hareketi yaptı.

Kısa vadeli yazıyorum. 9400 dolar biraz umut ışığı olacak. 11600-13000'e doğru atak yapabilir. Ama 9400'ü kıramaz da 6 bine yine gelirse dediğim gibi planınız olsun.
sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
Doğru bir tespit piyasaya bir kez girenin başı dönüyor kendini alamıyor ve devam ediyor. Bence bunda safi kazanma hırsından ziyade insanların büyük resni görüp kendi çapında desteklemek ve bu değişimin bir parçası olmak istemesinin de payı var. Btc’ye güvendiğim için düşüşlerde ben de yeniden alırdım.
jr. member
Activity: 294
Merit: 5
piyasayı devamlı takip etmiyorsan alsat çok tehlikeli gibi bir anda altüst olabiliyor piyasa. o yüzden doğru coinde hodl biraz daha güvenli geliyor bana
member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
Söylediğiniz gibi en iyisi bütün birikimlerimizi elde tutmak. Kripto paraların her an değerlenebileceğini hepimiz biliyoruz çünkü
full member
Activity: 182
Merit: 100
“Decentralized Transportation Economy”
Aslında doğru 20k dan bitcoin satsaydım 15k altına düştüğünde en kötü 13k olduğunda alırdım ve yine zararda olurdum. Bu işin sonu yok. Ayrıca bir kere satıp alttan alayım dedim sonra yakalayamadım uçtu gitti. O yüzden sanki en iyisi hodl gibi geliyor bana.
full member
Activity: 434
Merit: 112
20k dan sattıktan sonra 15k ya düşünce yine alacaktık nasıl olsa. bu işin sonu yok, giren bir daha çıkamıyor kendime bir hedef belirledim oraya gelince çıkacağım iszde öyle yapın hemen yoksa bu işin sonunda üzüleceğiz beyler. bu büyük düşüş güzel bir ders oldu.

bakıyorumda geçmişte tuttuğum notlara %75 zarar mı ararsın %50 ler mi son büyük zararım ise 6000 den almıştım alktan sonra düşmeye başladı dedim çıkar düştü dedim çıkar düştü 2000 de çıktım %60 her büyük zarardan sonra bir kaç gün dinlendim sonra tekrar başladım. kafam rahat bir şekilde zararlarımı kapattım kara geçtim hepsinde en sonunda yine kardaydım. btc düşmeye başlayınca çıkmıştım.

bu zamana kadar şunu öğrenebildim keşke demenin bi manası yok. çıkıyorsun 2 hafta sonra yükselişe geçiyor. x3 x5 yapıyor. dövünmenin bi anlamı yok. her gün farklı bir fırsat sunuyor borsa. arkana baktıkça x3 lesen bile üzülüyorsun diyorsun ki lan bir hafta daha dursaydım x5 yapacaktı. ee yapacaktı. yapmadı. keşkelerle yürümüyor ki bu iş. zamanı da geriye çevirme şansımız yok.

dediğin gibi 20 k dan satanlar 15 de tekrar girmiştir daha da düşmez diye 15k da satanlar 11 den girmiştir daha da düşmez diye.

ben biraz daha bekleyeceğim ortalıktaki belirsizlikler biraz kalksın. ben şimdi 8k dan almak yerine belirsizliklerin kalktığı bir ortamda 11 k dan almayı tercih ediyorum. 

kim bilir belki bu yükseliş de sunidir. 8200 oldu. sonra tekrar düşüşe geçecek bu seferde 5000 bandını göreceğiz. o yüzden zaten devamlı aynı cümle kullanılıyor tamamen kaybetsen bile seni üzmeyecek bir tutarla işlem yap.
full member
Activity: 434
Merit: 107
bitcoini sanal ortamda bir ödeme aracı olarak kabul ettiğim ve bitcoinin dayandığı tekniğin hala güvenilir olması nedeniyle kullanmaya veya yatırım yapmaya devam ederim.

bunu bir kazanç kapısı olarak görmedim ve bunun bir parçası olmak istedim. o yüzden de gözden çıkardığım bir miktarla bu işin içindeyim.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
20k dan sattıktan sonra 15k ya düşünce yine alacaktık nasıl olsa. bu işin sonu yok, giren bir daha çıkamıyor kendime bir hedef belirledim oraya gelince çıkacağım iszde öyle yapın hemen yoksa bu işin sonunda üzüleceğiz beyler. bu büyük düşüş güzel bir ders oldu.
Pages:
Jump to: